האם יש הבדל באיכויות בין סרטי 4K HDR אמיתי לבין אותו סרט HDR בדיסק קשיח?

פורום נגני DVD ובלוריי - כאן נדבר על נגנים שמקבלים דיסקים פיזיים...
Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: האם יש הבדל באיכויות בין סרטי 4K HDR אמיתי לבין אותו סרט HDR בדיסק קשיח?

נושא שלא נקרא #16 

@Efi222 כן מדובר על קובץ MKV ששוקל כ73 ג'יגה, הQ90T כרגע תפוסה, אבל ניסיתי על הRU8000 שיש לי ומצאתי משהו מעניין(סעיף 2) :

1) הסרט מגיע עם כתוביות "מובנות" - כלומר שאין קובץ חיצוני, ויש כ4 שפות לבחירה, ו2 ערוצי שמע ( כל אחד בשפה אחרת ) , יש אפשרות לבחור כתוביות וכמו כן לשחק עם ההגדרות כגון : צבע, גופן, קידוד, סנכרון , רקע ועוד. כמובן גם לשמע יש אפשרות בחירה.
2)שמתי לב שכשהורדתי קובץ כתוביות דרך הVLC ושמתי אותם בתיקייה אחת, הטלויזיה זיהתה את הכתוביות וניגנה אותם, עם אותם אפשרויות עריכה, אך כל הכתוביות ה"מובנות" נעלמו ולא יכולתי לבחור אותן. כשמחקתי אותן וניגנתי מחדש כל הכתוביות ה"מובנות" חזרו.
הטלויזיה עצמה לא הראתה לי את הקובץ כתוביות אז נאלצתי למחוק דרך המחשב.

האמת שהופתעתי לטובה מאיכות הנגן המובנה וזאת בהשוואה למסך סמסונג משנת 2011/12 אשר היה בזמנו ספינת דגל עם מצלמה לשיחות וידיאו, תלת מימד עם משקפיים אקטיביים ועוד פונקציות, מערכת הפעלה והנגן שלו היו דיי בסיסיים ומוגבלים ביחס למה שיש היום.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

מה הבעיה בדיוק עם USB2 בניגון קבצי 4K ?
המהירות של התקן היא 480Mbps. גם במגבלת ה Half Duplex שבה עובד התקן זה בערך פי 2.5 מהמקסימום המוצהר של כותר BD 4K HDR. ( סביב ה 100Mbps יש שיטענו 120Mbps אבל זה כבר לא משנה ).
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

Efi222
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #18 

31/01/2021 21:43  
Haimbin כתב:
@Efi222 כן מדובר על קובץ MKV ששוקל כ73 ג'יגה, הQ90T כרגע תפוסה, אבל ניסיתי על הRU8000 שיש לי ומצאתי משהו מעניין(סעיף 2) :

1) הסרט מגיע עם כתוביות "מובנות" - כלומר שאין קובץ חיצוני, ויש כ4 שפות לבחירה, ו2 ערוצי שמע ( כל אחד בשפה אחרת ) , יש אפשרות לבחור כתוביות וכמו כן לשחק עם ההגדרות כגון : צבע, גופן, קידוד, סנכרון , רקע ועוד. כמובן גם לשמע יש אפשרות בחירה.
2)שמתי לב שכשהורדתי קובץ כתוביות דרך הVLC ושמתי אותם בתיקייה אחת, הטלויזיה זיהתה את הכתוביות וניגנה אותם, עם אותם אפשרויות עריכה, אך כל הכתוביות ה"מובנות" נעלמו ולא יכולתי לבחור אותן. כשמחקתי אותן וניגנתי מחדש כל הכתוביות ה"מובנות" חזרו.
הטלויזיה עצמה לא הראתה לי את הקובץ כתוביות אז נאלצתי למחוק דרך המחשב.

האמת שהופתעתי לטובה מאיכות הנגן המובנה וזאת בהשוואה למסך סמסונג משנת 2011/12 אשר היה בזמנו ספינת דגל עם מצלמה לשיחות וידיאו, תלת מימד עם משקפיים אקטיביים ועוד פונקציות, מערכת הפעלה והנגן שלו היו דיי בסיסיים ומוגבלים ביחס למה שיש היום.
...
נחמד... מניח שסרט Bluray / Bluray UHD זה לא היה מנגן

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #19 

@Efi222 למה סתם ללכלך?😉 אם היית קורא את המדריך בעמוד 96 ששלחתי כתוב שהוא מנגן קבצים בפורמט m2ts שזה Blueray disk ולכן לא אמורה להיות בעיה. סתם בשביל הפאן אנסה להוריד סרט BD UHD ואנסה לנגן, אשלח תוצאות מחר.

@Lior_M נכון, בעיקרון לא צריכה להיות בעיה. התהייה שלי היא למה במוצר כמו Q90T שעולה כמעט 10 אלף ש"ח בשנת 2020 לא יכלו להשקיע עוד קצת בUSB 3, סתם מרגיש קמצנות, ואולי כדאי רק בשביל Future proof? נגיד בסמסונג זה עוד זניח כי אין תמיכה בDV, אבל לאלו שיש זה פורמט שמשתמש בצבעים ב12 Bit ורק מגרדים את פני השטח מבחינת הטכנולוגיה, השמע גם הולך ומשתפר עם Dolby atmos והוספה של עוד אלמנטים וזה בלי לדבר על 8K, ולכן אפשר מהר מאד להגיע לגבול הנוכחי, וזה לא רק סמסונג, גם בטלויזיות כיום של LG זה Usb 2.0 וטלויזיה כיום של 8K סמסונג עולה 20+ אלף שלא נדבר על אולד, אז בכאלה סכומים אפשר להשקיע בשקע איכותי יותר במיוחד במוצר שמשרת לאורך שנים רבות. רק לפרופרציה לפטופים חדשים שעולים 1200 ש"ח מגיעים כבר עם Usb 3.0 .

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4723 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

USB 3.0 נפוץ בתחום המחשוב, אבל לא בתחום ה- Consumer Electronics, זאת הסיבה שאין בנמצא בצורה נפוצה מחברי USB 3.0 במערכות שמע לרכב, רסיברים, מקלטי DVR ומסכים.

Efi222
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #21 

01/02/2021 0:49  
Haimbin כתב:
@Efi222 למה סתם ללכלך?😉 אם היית קורא את המדריך בעמוד 96 ששלחתי כתוב שהוא מנגן קבצים בפורמט m2ts שזה Blueray disk ולכן לא אמורה להיות בעיה. סתם בשביל הפאן אנסה להוריד סרט BD UHD ואנסה לנגן, אשלח תוצאות מחר.

@Lior_M נכון, בעיקרון לא צריכה להיות בעיה. התהייה שלי היא למה במוצר כמו Q90T שעולה כמעט 10 אלף ש"ח בשנת 2020 לא יכלו להשקיע עוד קצת בUSB 3, סתם מרגיש קמצנות, ואולי כדאי רק בשביל Future proof? נגיד בסמסונג זה עוד זניח כי אין תמיכה בDV, אבל לאלו שיש זה פורמט שמשתמש בצבעים ב12 Bit ורק מגרדים את פני השטח מבחינת הטכנולוגיה, השמע גם הולך ומשתפר עם Dolby atmos והוספה של עוד אלמנטים וזה בלי לדבר על 8K, ולכן אפשר מהר מאד להגיע לגבול הנוכחי, וזה לא רק סמסונג, גם בטלויזיות כיום של LG זה Usb 2.0 וטלויזיה כיום של 8K סמסונג עולה 20+ אלף שלא נדבר על אולד, אז בכאלה סכומים אפשר להשקיע בשקע איכותי יותר במיוחד במוצר שמשרת לאורך שנים רבות. רק לפרופרציה לפטופים חדשים שעולים 1200 ש"ח מגיעים כבר עם Usb 3.0 .
...
מעניין... ממתין לשמוע איך הלך.
אני אישית הייתי רוצה לצפות ב-Sony A90J וב-Panasonic JZ2000.
אולי יעניין אותך גם להציץ בשרשור הזה:
https://htmag.co.il/forum?q=dmlld3RvcGl ... Q9MzU2MzM5

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #22 

@Efi222 התעכבתי קצת בגלל חוסר זמן, ורצון לבחון את כל המקרים :

במחשב :

סרט 1 - לא הצלחתי לנגן את הדיסק בשלמותו עם כל התפריטים בVLC בגלל הודאת שגיאה שחסר לי "Java" במחשב אבל הסרט התנגן כם כתוביות ופסקולים לבחירה.

סרט 2 - הצלחתי לנגן את הדיסק עם כל התפריטים - לשנות פסקול דרך התפריט, אקסטרות ועוד.

בטלוויזיה:

בשני המקרים לא הצלחתי לנגן את ה"דיסק" ככה שיהיו תפריטים אבל בשני המקרים פשוט בחרתי את קובץ ה m2ts הרלוונטי והוא התנגן עם HDR , אפשרויות לבחור את הכתוביות ופסקול כלומר חוץ מחווית התפריט שום דבר לא נפגע.

בחנתי את הסרטים בטלויזיה Ru8000 אבל מאמין שגם בQ90T זה יהיה זהה.

לגבי הפוסט שלך, לא התעסקתי עם כאלו נגנים אף פעם, גם תקופת הDVD הייתי ילד ולא התעסקתי בזה. אני אישית בעד לקנות/לשכור עותק דיגיטלי, להוריד ולצפות אבל משום מה האולפנים בהוליווד נגד כזה מהלך ותמיד משחררות לקולנוע ורק לאחר חודש כדיסק BD וגם זה בתור סוג של טובה. אני מבין את החשש מפיראטיות אבל נגיד בPS4 כשקונים סרט אפשר לצפות בו רק אם יש חיבור לרשת שזו תכונה מעצבנת אבל אני מוכן לקבל את ה"גזרה" וזאת רק בשביל לראות סרטים באיכות גבוהה.

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 161 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

מנסיון ובדיקה שלי יש לי הופעה חיה על דיסק ועל הארדדיסק ,זהים, שניהם באיכות סוווף.
הבדלים קטנים, אבל הדיסק יותר איכותי גם אם אותו מכשיר מנגן את שניהם.
אגב, גם בהשוואה דיסק CD מול מוזיקה ב פלאקים, ה CD איכותי יותר.

כמובן שזה תלוי ברמת ה סט-אפ ואיכות הציוד שמחובר.
לדוגמא: עם רסיבר אולי לא תרגיש בשום הבדל.
נערך לאחרונה על ידי Moshe984 ב 12/02/2021 10:56, נערך פעם 1 בסך הכל.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4723 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

אם המידע זהה, אין הבדלים ואין קשר לנסיון, אלא להבנה.
יש את הדוגמה הנדושה של קובץ Office על SSD, HDD, Thumb Drive או פתרון ענן.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

בסופו של דבר כמו שזיו אמר, אם אין הבדל בין הביטים אז אין הבדל.

העניין הוא שאם מדובר בסטרימרים שונים, אז עיבוד התמונה המובנה והפיענוח עלולים להיות מעט שונים.

נוסיף על זה שריפים לרוב אינם נאמנים למקור, אלא שהם מקודדים מחדש, וכך רוחב הפס שלהם מופחת (בכדי להעלות או להוריד מהר יותר) ואז גם איכות הקידוד נכנסת כאן לפעולה (encoding טוב יותר או פחות לפי איכות ההגדרות שנתנו לו בעת הקידוד ואיכות תוכנת הקידוד עצמה).

Efi222
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

05/02/2021 16:45  
Haimbin כתב:
@Efi222 התעכבתי קצת בגלל חוסר זמן, ורצון לבחון את כל המקרים :

במחשב :

סרט 1 - לא הצלחתי לנגן את הדיסק בשלמותו עם כל התפריטים בVLC בגלל הודאת שגיאה שחסר לי "Java" במחשב אבל הסרט התנגן כם כתוביות ופסקולים לבחירה.

סרט 2 - הצלחתי לנגן את הדיסק עם כל התפריטים - לשנות פסקול דרך התפריט, אקסטרות ועוד.

בטלוויזיה:

בשני המקרים לא הצלחתי לנגן את ה"דיסק" ככה שיהיו תפריטים אבל בשני המקרים פשוט בחרתי את קובץ ה m2ts הרלוונטי והוא התנגן עם HDR , אפשרויות לבחור את הכתוביות ופסקול כלומר חוץ מחווית התפריט שום דבר לא נפגע.

בחנתי את הסרטים בטלויזיה Ru8000 אבל מאמין שגם בQ90T זה יהיה זהה.

לגבי הפוסט שלך, לא התעסקתי עם כאלו נגנים אף פעם, גם תקופת הDVD הייתי ילד ולא התעסקתי בזה. אני אישית בעד לקנות/לשכור עותק דיגיטלי, להוריד ולצפות אבל משום מה האולפנים בהוליווד נגד כזה מהלך ותמיד משחררות לקולנוע ורק לאחר חודש כדיסק BD וגם זה בתור סוג של טובה. אני מבין את החשש מפיראטיות אבל נגיד בPS4 כשקונים סרט אפשר לצפות בו רק אם יש חיבור לרשת שזו תכונה מעצבנת אבל אני מוכן לקבל את ה"גזרה" וזאת רק בשביל לראות סרטים באיכות גבוהה.
...
אתה יכול לבדוק האם קובץ MKV של סרט שיצא עם Dolby Vision, מזוהה כ-dolby vision בטלווזיה? או שהסמסונג לא תומכת ב-dolby vision?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #27 

סמסונג לא חלק מ-Dolby Vision, אם כי יש התקרבות בין שתי החברות, אז יתכן ששנה הבאה.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

אין טעם לבדיקה כי סמסונג מצהירים שהם לא תומכים בDV.. לא בדיוק קשור לנושא הפוסט אבל מצאתי שסרט ברזולוציה 4K עם HDR עם נפח קטן נראה יותר טוב מאותו הסרט ב1080P(BDremux) שלו נפח גדול יותר ( 12 ג'יגה לעומת 22, 14.5 Mb/s לעומת 25.9 Mb/s בהתאמה) בQ90T, בעיקר בסצנות חשוכות.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #29 

הגיוני. זה גם יותר ביטים (10 ביט), גם יותר טווח צבעים (DCI-P3 בתוך קונטיינר של REC2020) והכיווץ כמעט פי שניים יותר יעיל (HEVC מול H264)

שלח תגובה

חזור אל “נגני DVD/בלוריי”