HDR vs SDR

פורום נגני DVD ובלוריי - כאן נדבר על נגנים שמקבלים דיסקים פיזיים...
Dror_I (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

HDR vs SDR

נושא שלא נקרא #1 

יש לי אפל טי וי, איך כדאי לחבר? ישירות לטלויזיה Samsung qled 7fn או ישירות לרסיבר ימאהה rx685?
האם להגדיר על SDR או HDR את האפל טי וי וכמה הרץ? מה שקרה לי הרבה פעמים במצב של HDR זה שיש השהיה מסוימת עד שהתמונה מעובדת וזה מראה כאילו אחד המכשירים "חושב" עד שעולה התמונה. אגב מצב HDR בטלויזיה מופעל.

בהנחה וחיברתי את האפל טי וי ישירות לטלויזיה (שמחוברת לרסיבר), האם כדאי לחבר את הטלוזיה לרסיבר עם כבל HDMI או עם כבל אודיו אופטי?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אני משתמש באפלTV עם חיבור לרסיבר ולא ישירות.

אני משתמש ב- 4K50HZ SDR עם 4:4:4 (אם יש לך רוחב פס מתאים ברסיבר, במסך ובכבלים) וכמובן מדליק את שתי האופציות שמתאימות - Adjust Rate (שינוי קצב הפריימים לפי התוכן) ו-Adjust range (שינוי SDR ו-HDR לפי התוכן).

הסיבה לכך היא שאת התפריטים אני רוצה לראות ב-SDR בכדי שלא יצרבו לי את העיניים וכמובן את ה-OLED וחוץ מזה כי YES+ ו-סלקוםTV עושים לא מעט צרות כשהם מנגנים תוכן על אפלTV במצב HDR או קצב הפריימים שונה. זה פותר להם את כל הבעיות.

החלק הפחות טוב הוא שכששמים תוכן HDR זה אומר שיהיה לך כמה שניות של חושך עד שהמסך יתאים את עצמו ל-HDR. זה המחיר.

עקרונית אפשר לחבר בצורה שציינת את האפלTV אם זה המקור החיצוני היחיד שלך. בגדול ה-AppleTV יעביר לך אטמוס ו-DD או PCM והמסך יעביר לך את האודיו בחזרה. מנסיוני זה קונפיגורציה בעייתית שדורשת מהמסך לתמוך בכל הפורמטים שאתה מעביר (אטמוס למשל).

Dror_I (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התשובה.

המסך השחור ב HDR לא תלוי בסוג הכבל? כלומר אם אחליף כבל זה עשוי לעזור למניעת המסך השחור?

באופן כללי מבחינת איכות תמונה מה עדיף HDR או SDR?

שלח תגובה

חזור אל “נגני DVD/בלוריי”