שרשור תגובות: סאונד מרחבי באזניות Airpods Pro - אפל סטייל

כל מה שנוגע לפלטפורמות הניידות של אפל - אייפון, אייפוד, שעון אפל
oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

שרשור תגובות: סאונד מרחבי באזניות Airpods Pro - אפל סטייל

נושא שלא נקרא #1 

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

יכולת זאת כבר הוצגה לפני שנה וחצי עם ה- Audeze Mobius ולפני שנה עם ה- HyperX Cloud Orbit.
מהתרשמות שלי, זה חביב ב- 10 דקות הראשונות, לאחר מכן מבינים שזה גימיק ונרצה כי האודיו ישאר קבוע, לא משנה אם אני מסובב לרגע את הראש או משנה לאט לאט את תנוחת הישיבה שלי למאוזנת יותר תוך כדי צפייה בסרט.

מעבר לזה, הראש שלנו תמיד מול המסך, אז למה זה שימושי? הרבה אנשים שהתנסו עם הטכנולוגיה הזאת כבר לפני שנה עם דעה דומה.

אני מבין את ההתלהבות הראשונית, אבל נראה אם תשאיר את Spatial audio דולק עוד שבוע.

Chura
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

זיו הקדים אותי, אני לא מצליח להבין את התועלת של זה.
כנראה שמישהו חושב אחרת כי זה נשמע כמו המון עבודה מצד התוכנה ליישם כזה דבר.
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #4 

HyperX & Audeze משתמשות ב- Waves Audio. כנראה Apple עשתה אינטגרציה או שהחליטה שהיא תעשה את זה טוב יותר מאחרים :)

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #5 

כמה דברים:
1. זה built in במערכת ההפעלה, כך שחוץ מהעובדה שזה דורש שהאפליקציה פשוט תתמוך ב-5.1 לא צריך שום דבר מעבר לזה, בניגוד לפתרונות אחרים שדורשים או חומרה, או נגן מיוחד.

2. בעוד שאני מכיר פתרונות שנותנים לכם 5.1 - אני לא מכיר פיתרון שנותן גם תמיכה לסיבוב ביחס לאיך שהאייפד/אייפון מונח מולכם.

3. האם זה שימושי, זה גימיק ללא ספק. מצד שני יש לזה כמה כיוונים מעניינים. עם האייפד והאייפון באמת אתם צודקים - זה לא כזה שימושי אבל בגדול זה בילט אין - או שאתם שומעים 5.1 עם זה או שאתם בסטריאו בלבד. אני באמת לא רואה את החסרונות ביכולת הזו. היא בוודאי לא הרגישה לי מציקה.

מצד שני, כאשר זה מופעל על גבי ה-AppleTV (כשמרבית התכנים כבר תומכים שם ב-Multi channel) אז יש לכם 5.1 באזניות בלילה כשאתם לא יכולים להשתמש ברמקולי ה-5.1. זה כבר מעניין כי שם אתם בוודאות מסובבים את הראש ולא תמיד מסתכלים על המסך ואז התחושה צריכה להיות שהאודיו מקובע לפי מיקום המסך ולא לפי מיקום האזניות שלכם.

בגדול זה עובד לפי זה שהוא מזהה את כיוון הראש שלכם כשאתם מתחילים לצפות (כיוון "ממוצע") וכאשר הראש זז או האייפון/אייפד זז, הוא מתקן את נקודת האמצע עד שאתם זזים בחזרה.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #6 

1. האוזניות שציינתי לא דורשות חומרה מיוחדת או נגן יעודי. התוכנה שלהן צרובה מעל האוזניות ולכן הפתרון שלהן דווקא עוד יותר גמיש כי הוא עובד על כל התכנים, בניגוד לאוזניות של Apple שדורשות מימוש בצד של האפליקציה שעובדת.
2. האוזניות שציינתי תומכות בזה.
3. החסרון הוא שהשמע משתנה לפי התנוחה שאתה יושב. יוצא לך לראות משהו ולאט לאט לשנות את תנוחת הישיבה לשכיבה? (כמו כולנו), תקבל שמע שונה בסוף הצפייה מאשר בהתחלה.
מה הכיוונים המענייינים שהזכרת? אני לא מצליח לחשוב אפילו על אחד :)

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #7 

1. הם אמורים לקבל 5.1 דרך כבל ה-USB וכאן מדובר על 5.1 דרך BT בלבד. אני לא חושב שהאייפון או האייפד תומכים ב-5.1 גם דרך USB וכמובן שלא דרך BT אלא בשיטה זו.

2. להבנתי מדובר באזניות שיכולות לעשות 5.1 ביחס למיקום שלהם בחדר (לא ביחס למכשיר), זה שוני די משמעותי.

3. נכון. לפחות מההתרשמות שלי זה לא כזה משנה, המח מתרגל לזה (או יתכן שהם מזיזים את זה בחזרה), זה בעיקר חביב כשאתה מסובב את הראש והסאונד לא משנה מיקום באופן יחסי לראש שלך).

הכיוונים המעניינים הם בעיקר בעולמות הגיימינג - כשאפשר יהיה להשתמש בזה בשילוב עם AR בכדי לייצר דמויות שנשמעות כאילו הן מאחוריכם או במקום כלשהו ואם תסובב את הראש הצליל שלהם ישאר מקובע למקום הפיזי שבהן הם נמצאים.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #8 

1. החיבור בדגמי האוזניות שציינתי הוא חוטי.
2. השמע משתנה מול המסך. הרי אנשים יושבים מול מסך ה- PC שלהם עם האוזניות האלו, המסך לא יתחיל פתאום לשנות מקום. השינויים בכיוון הראש נעשים כנראה על ידי Gyroscope.
3. אם אני תוך כדי צפייה שם את הראש שלי על הצד כי אני נשען על כרית, אני רוצה שהאודיו ישאר זהה, לא ישתנה.

ב- AR זה כבר ממומש, כל יצרן והדרכים שלו וזה גם עובד טוב ממה שראיתי לפני כבר שנתיים בתערוכת CES.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #9 

על מנת להבהיר, כל הנושא של אודיו רב ערוצי באייפון הוא החדשני פה, הנושא של שינוי מיקום האודיו לפי המכשיר המנגן הוא אומנם חדש מעל האייפון, אבל מוכר מתחום ה- PC כבר לפני שנים ולא תופס אהדה ממה שראיתי.

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #10 

הקטע כאן שהם נותנים את זה בחינם ובלי לשאול אותך אם אתה רוצה. אתה מקבל גם אם אתה לא רוצה.

אגב, הם גם מעולם לא דווחו שלאזניות האלה יש בכלל אסקלרומטרים או ג'יירו לפני כן.

האם זה מציק או מפריע? לא. ההיפך, זה גורם לך להרגיש כאילו שאתה בלי אזניות. אתה צופה במשהו וזה מרגיש לך סופר טבעי ולא מוזר בכלל. זה לוקח זמן עד שזה מופעל אחרי שאתה מתחיל את הוידאו ואז פתאום אתה לא מצליח להבין אם הסאונד מגיע מהמכשיר פתאום והאזניות שלך הפסיקו לפעול. זה די מטורף אחרי שקולטים את זה.

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 385 פעמים
קיבל תודות: 637 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

תודה על המידע עפר ! ... מודה שלא שמעתי על היום על "האפקט הפסיכו אקוסטי" .. אכן מרתק.
על כל פנים - גימיק או לא .. האפקט מדהים
באשר לעניין הקרקושים - לפני מספר שבועות החלפתי את האוזניה השמאלית מה שפתר את בעיית המיקרופונים והתקתוקים באוזן שמאל אבל מעת לעת עדיין הופיעו מעין "הפרעות קליטה" מלוות ברעש די מאסיבי (בשתי האוזניים).
שבוע אחרי עדכון הקושחה של האוזניות ושלושה ימים אחרי עדכון ל iOS 14 נראה כאילו התופעה נעלמה. נקווה שימשיך כך ...!
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

סוני הציגה את זה כבר בשנה שעברה על ה-WH-1000XM3 (וכמובן שקיים גם בדגם החדש WH-1000XM4):

https://www.sony.co.uk/electronics/360-reality-audio

Batnun

.

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #13 

Batnun כתב:סוני הציגה את זה כבר בשנה שעברה על ה-WH-1000XM3 (וכמובן שקיים גם בדגם החדש WH-1000XM4):

https://www.sony.co.uk/electronics/360-reality-audio

Batnun

.
...
·יפה, לא הכרתי את זה אצל סוני, אבל בכל מקרה זה לא אותו הדבר. המקור שלהם הוא סטריאו או שירות ספציפי (שלדעתי הוא גם רק סטריאו).

מה שאפל עושים הוא לקחת תוכן 5.1 ולהמיר אותו דרך BT. כמו כן, השירות הזה נותן לך 5.1 מדומה (אצל אפל המקור הוא DD 5.1 או 7.1 או אטמוס מלא) ללא הקטע של head tracking וגם ללא השימוש במכשיר כעוגן לסאונד (כלומר, אם מקור הסאונד זז - זה לא משנה שום דבר באזניות של סוני).

שלח תגובה

חזור אל “אפל - iPhone / iPad”