מתלבט בין מכשירים טלפון ושם לב שיש מאפיין מסך LCD OLED

אפליקציות, מערכות הפעלה של גוגל אנדרויד - ginger bread, ice cream sandwich, froyo, jelly bean
aoded4 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
הודעות: 43
הצטרף: מרץ 2013
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 0

מתלבט בין מכשירים טלפון ושם לב שיש מאפיין מסך LCD OLED

הודעה שלא נקראה #1 

בעיקר מתלבט בין מכשיר סמסונג 51 A ו שיומי redmi 9 או poco XL
עכשיו מדפדוף באינטרנט שמתי לב שיש מאפיין מסך של lcd ( שיומי) לעומת oled ( סמסונג ) ואני מבין מקריאה ש oled יותר נראה טוב המסך , האמנם?

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 251
הצטרף: מאי 2020
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

Re: מתלבט בין מכשירים טלפון ושם לב שיש מאפיין מסך LCD OLED

הודעה שלא נקראה #2 

החיסרון הכי משמעותי במסך LCD לעומת OLED הוא שבחדר חשוך (למשל בלילה במיטה) החלקים במסך שאמורים להיראות שחורים ייראו אפורים (לפעמים כחולים). הדגמה (עם טלוויזיות אבל זה בדיוק אותו דבר):
(מסך LED זה מסך LCD, ההבדל הוא בעיקר שיווקי ואין טעם להתעמק בו כרגע)

החיסרון של OLED, לעומת זאת, הוא שאם אתה משתמש בו הרבה לראות את אותם דברים אז התמונה יכולה להיצרב במסך במידה מסויימת. למשל, אבא שלי משתמש בטלפון שלו כדי לשחק סודוקו הרבה, אז עכשיו על המסך שלו רואים "רוח רפאים" של לוח סודוקו במקרים מסויימים, גם אם סתם מנסים להסתכל על תמונות או משהו. זה רק קורה בשימוש מופרז של תמונה סטטית, עם שימוש סביר יש סיכוי גבוה שהמסך ימשיך לתפקד טוב מאוד במשך הרבה שנים, ועד אז יותר סביר שתחליף את המכשיר מסיבות אחרות.
אפשר למנוע את התופעה (או יותר נכון, לדחות אותה יותר זמן) ע״י שימוש בממשקים ומסכים כהים יותר, כי דווקא הפיקסלים הבהירים הם אלה שנצרבים. בשביל זה מאוד מומלץ להפעיל dark mode בכל מקום שאפשר.

עוד יתרונות של OLED: הוא יותר קל, יותר דק ויותר חסכוני בחשמל. אבל בגלל שאתה קונה מכשיר טלפון שלם, זה פחות רלוונטי - אם הדברים האלה חשובים לך אתה תשווה את המשקל ואת חיי הבטריה של הטלפונים בשלמותם, לא רק של המסך עצמו.

שלח תגובה

חזור אל “Android - אנדרויד”