מצלמות המהירות החדשות - זה כבר כאן - עדכון - הסוף לאיוולת בדרך?

רכבי ICE, פלאגינים, היברידים וחשמליים כמו ג'ילי, טסלה, איוניק, MG
osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 513 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

dor8,
לכתוב משפטים פופליסטים גם אני יודע....הנה קבל אחד:
כשיהיו לנו כבשים מהירים וטובים כמו בחלק ממדינות אירופה ונהג קצת פחות "דפוק" מהנהג הישראלי, הייתי שמח אם היו מעלים ב 10-20 קמ"ש את המהירות המקסימלית במדינה שלנו. עד אז אני "שמח" לפגוש בממוצע פעמיים בשבוע (מתוך 10 נסיעות) תאונה על הכביש המהיר האמיתי הכמעט יחיד שיש לנו כאן, כביש 6. אה.......שכחתי, שרוב התאונות שאני פוגש בכביש הזה, נובעות בעיקר מאי שמירת מרחק. עדיין, אני מעדיף שהנהג הישראלי לא ישמור מרחק כאשר הוא נוסע 90 קמ"ש ולא 140 קמ"ש, לא בגלל שאני בונה על זה שהוא יצליח לצאת חי מהתאונה שהוא יגרום, גם במהירות "הנמוכה" הזאת, אלא בגלל שרק אולי הוא "יצליח" למנוע את המוות של איזה משפחה מסכנה שסתאם נוסעת לה כחוק בדיוק באזור שלו

ra,
רשמת ש"כל המחקרים דירגו את המהירות במספרים נמוכים בין הגורמים" :roll:

חיים
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: חיים לגו
נתן תודות: 1169 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

osherov כתב:dor8,
לכתוב משפטים פופליסטים גם אני יודע....הנה קבל אחד:
כשיהיו לנו כבשים מהירים וטובים כמו בחלק ממדינות אירופה ונהג קצת פחות "דפוק" מהנהג הישראלי, הייתי שמח אם היו מעלים ב 10-20 קמ"ש את המהירות המקסימלית במדינה שלנו. עד אז אני "שמח" לפגוש בממוצע פעמיים בשבוע (מתוך 10 נסיעות) תאונה על הכביש המהיר האמיתי הכמעט יחיד שיש לנו כאן, כביש 6. אה.......שכחתי, שרוב התאונות שאני פוגש בכביש הזה, נובעות בעיקר מאי שמירת מרחק. עדיין, אני מעדיף שהנהג הישראלי לא ישמור מרחק כאשר הוא נוסע 90 קמ"ש ולא 140 קמ"ש, לא בגלל שאני בונה על זה שהוא יצליח לצאת חי מהתאונה שהוא יגרום, גם במהירות "הנמוכה" הזאת, אלא בגלל שרק אולי הוא "יצליח" למנוע את המוות של איזה משפחה מסכנה שסתאם נוסעת לה כחוק בדיוק באזור שלו

ra,
רשמת ש"כל המחקרים דירגו את המהירות במספרים נמוכים בין הגורמים" :roll:
...

אני רוצה לראות אותך צדיק בסדון נוסע כמוני עם
פז'ו פרטנר חדשה כל יום בכביש שש
ממחלף נשרים עד ראש העין במהירות המותרת
מבטיח לך שזה בלתי אפשרי
גם אם אני מאוד רוצה
נפט וסולר לחימום ביתי,ולתעשיה.
חיים-0532253784

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

נושא שלא נקרא #48 

חיים כתב: אני רוצה לראות אותך צדיק בסדון נוסע כמוני עם
פז'ו פרטנר חדשה כל יום בכביש שש
ממחלף נשרים עד ראש העין במהירות המותרת
מבטיח לך שזה בלתי אפשרי
גם אם אני מאוד רוצה
...
תתפלא,
אבל גם אני מבלה על כביש 6 באזור ה 10 נסיעות בשבוע בקטע קצת יותר ארוך משלך, כאשר 2 מהן מתבצעות בבוקרם של ימי שישי ושבת כאשר בזמן הזה, אפילו הזבובים עדיין לא עפים מעל הכביש הזה ותתפלא, גם אם תסע 110 קמ"ש על הכביש המהיר הזה, אפילו בזמן שאפשר לנסוע עליו במהירות של 150 קמ"ש, העולם לא ייחרב " והמאמץ האוטו' " לא ללחוץ עוד קצת על הגז, לא יגזול ממך את כל כוחותיך. תסע על 110 ותראה שאתה "סתאם" תגיע ליעדך בשלום בלי לאחר!

אגב, רק לשם הבנה, הקטע עליו אתה מדבר הוא באזור ה-25 ק"מ. במהירות ממוצעת של 110 קמ"ש אתה מסיים את הקטע הזה באזור ה 13.5 דקות. אם תסע במהירות ממצועת של 150 קמ"ש אתה תחסוך לעצמך סה"כ 3.5 דקות נסיעה!

ואגב נוסף, אני ממש לא צדיק בסדום, אבל אני לפחות לא מסתתר מאחורי אמירות על כך שמהירות גבוה לא הורגת כדי להסוות את הרצון לא לשלם על קנסות, כי למרבה הצער היא הורגת ובדרך היא כמעט תמיד לא לוקחת שבויים

אין לי בעייה עם הטענה שיותר מידי כסף נשפך על מניעת מהירות מופרזת ופחות מידי על עברות תנועה חמורות אחרות, אבל זה בטח לא אומר שההמלצה צריכה להיות, לעזוב לגמרי את חורגי המהירות לנפשותיהם

חיים
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: חיים לגו
נתן תודות: 1169 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

ממש לא הבנת אותי
זה לא שאני לא רוצה
זה אני לא יכול,כל פעם שאני מסתכל על לוח השעונים
אני יותר מ-110
פשוט קשה לשמור על מהירות כזו
ברכבים של היום שהם ממש בטוחים קשה לנסוע בכביש כזה 100

אפרופו תאונות
זה לא שהמשטרה מבצעת אכיפה יותר טובה ואין הרוגים
זה פשוט המכוניות ניהיו הרבה יותר בטוחות
ממש מתסכל שהמשטרה זוקפת את זה לזכותה
נפט וסולר לחימום ביתי,ולתעשיה.
חיים-0532253784

dor8
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 295 פעמים
קיבל תודות: 195 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

osherov ,

בבקשה ממך רק תצמד לימין... !
אל תסכן אותנו.

gorelshv
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

לאף אחד אין סיבה לנסוע במהירויות מטורפות, אלא אם כן מדובר ברכב ביטחון. מה גם שאנחנו חיים במקום שקטן מדי מכדי שההבדל יהיה משמעותי מבחינת חיסכון בזמן.
יכול להיות שהמהירות אולי לא תגרום לנפגעים פיזית אבל אין מה לעשות, נהיגה במהירות גבוהה מעלה את רמת הסטרס שהנהג נמצא בו.
נכון לעכשיו, מספר האנשים שנוהגים במהירויות גבוהות הוא יחסית קטן, בין השאר בגלל ההגבלות החוקיות. דמיינו שיום אחד יחליטו להתיר את הרסן ופתאום כולם ינהגו במהירויות מטורפות...
רמת הסטרס הגבוהה שנבעה מנסיעה במהירות גבוהה עכשיו תהיה אפילו יותר גבוהה כי עכשיו צריך להתמודד עם עשרות נהגים בכל רגע נתון שמנסים לעקוף אחד את השני, וזה עוד לפני שדיברנו על ערסים, בני דודים, ונהגים חדשים. נסיעה בכביש תהפוך להיות בלתי אפשרית!
ובכלל, אני ממליץ לנהוג במהירות סבירה עם רדיו דלוק ופשוט ליהנות מהדרך. תגיעו פחות לחוצים ליעד שלכם ותאמינו או לא, הרוגע שלכם יקרין גם על הסובבים אתכם, ואלו יקרינו על הסובבים אותם וכן הלאה וכן הלאה ובסופו של דבר נקבל מקום קצת יותר נעים לחיות בו.
שנה טובה.

osherov
סמל אישי של משתמש
גורו Android
גורו Android

נושא שלא נקרא #52 

dor8 כתב:osherov ,

בבקשה ממך רק תצמד לימין... !
אל תסכן אותנו.
...
אני מאוד שמח שמחקת את התמונות מההודעה האחרונה שלך, קיוויתי שתעשה זאת. לא יודע אם זה היה שלך או של מישהו אחר, אבל עצם המחשבה להתרברב בזה, היא בעיני התמצית של מה שרשמתי לגבי הנהג הישראלי. אם תשאל אותי, לנהג שנתפס במהירות כזאת הייתי שולל את רשיון הנהיגה לכל המחזור הזה של חייו. אני מניח שהנסיעה הנפשעת בתמונות נעשתה אחרי חזרה מבילוי של ליל שישי....בדיוק בשעות בהן בכל שבוע, מתרחשות חלק גדול מהתאונות הקטלניות.

בקשר למשפט המצוטט שלך כאן, אל חשש אני נוסע וחוזר לימין כשצריך. רק אנא לתקן את המשפט השני שלך. אתם הם אלה שמסכנים אותנו ולא להפך!

yoav4x4
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: יואב בן חורין
נתן תודות: 241 פעמים
קיבל תודות: 133 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

חבר'ה, צריך פשוט לעשות הפרדה בין המושגים,
לפי דעתי, מהירות גבוהה היא 130+ שאז היא גם מתחילה להיות מסוכנת בעיקר כשהנהג לא ערני ולא מיומן (למרות שבמצב כזה כל מהירות מסוכנת).
מהיריות של 110-120 הן לא "מהירות" אלא נורמליות ומתאימות לחלוטין לרוב הכבישים ולכל המכוניות הנוסעות כיום (נוציא את מועדון ה 5...).

מי שניסה (דני קושמרו עשה על זה כתבה) לנסווע בכביש מהיר 90 קמ"ש בטוח הרגיש איך הוא נוסע הכי לאט ובעצם מהווה "מכשול" לשאר הנהגים.
זה לא כי כל הנהגים עבריינים, הם כולם פשוט מתאימים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

מה באמת? מהירות היא לא הגורם לתאונות דרכים? מה יכל לחזות את זה... אה, רגע - אנחנו :lol:

הסוף. תודה לאל.

חוק ההסדרים חושף: יופסק השימוש במצלמות המהירות.
התקציב השנתי להפעלת הפרויקט ולתחזוקתו עומד על כ־21 מיליון שקל. כלכליסט חשף כי היקף ההכנסות הוא כ־600 מיליון שקל ב־4 השנים האחרונות. מתברר כי פרויקט הדגל של המשטרה והמשרד לבטחון פנים לא הביא לירידה במספר תאונות הדרכים או ההרוגים.

https://www.calcalist.co.il/local/artic ... 95,00.html

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

osherov כתב:
...
...

לפני שמישהו נכנס בי במשפט הנדוש כל כך שמהירות מופרזת היא לא גורם מרכזי ומשמעותי לתאונות דרכים במדינת ישראל (ובעולם כולו). אני ממליץ לו לגגל קצת ולקרוא עוד קצת מאמרים ומחקרים לפני שהוא מביא לי ציטוט חיוור כל כך שגורם אינטרסנט סילף
...
·

כ 10 שנים עברו ודבריך הוכחו כאיוולת. הגיע הזמן לאכול את הכובע.

שלח תגובה

חזור אל “רכבי ICE וחשמליים”