חוויות מהתקנת מערכת אנדרואיד ברכב ההורים

רכבי ICE, פלאגינים, היברידים וחשמליים כמו ג'ילי, טסלה, איוניק, MG
lasik (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

חוויות מהתקנת מערכת אנדרואיד ברכב ההורים

נושא שלא נקרא #1 

הי,
רציתי לשתף אתכם בחויות החלפת מערכת אנדרואיד 2DIN, ברכב ההורים שלי.
החלפתי על מנת להקל עליהם את נוחות השימוש ברדיו, ואת היכולת להפעיל וויז ישירות מהרדיו, ולא לשחק עם צג טלפון קטן במהלך הנסיעה.

ברכב שלהם היה כבר רדיו 2DIN ישן עם תוכנת GPS של פעם, לא אנדרואיד וללא אפשרות להתקנת אפליקציות.

בעלי אקספרס מגוון דגמי רדיו אנדרואיד רחב מאד ויש מספיק חו"ד על מנת לגבש דיעה מיהו מוכר אמין שנותן שירות רציף.
אני בחרתי לקנות מאחד המוכרים הפופולריים. הדגם שנבחר הוא octa core, בזכרון 4\64 מגה, עם מסך IPS.
בחירת גודל המסך תלויה בגודל המקום שיש ברכב. אצלי הגודל תאם מסך 7 אינטש, ללא רווחים מיותרים, ולכן ללא צורך במסגרת פלסטיק.

לצורך פירוק הרדיו הקיים, נדרשתי לגשש בדשבורד על מנת להבין מה דורש פירוק לפני מה. קצת טריקי, אבל לא יותר מידי. לחלק ניכר מהרכבים יש מדריכי וידאו ביוטיוב, כיצד לפרק על מנת להחליף הרדיו.

חלק מהמוכרים בעלי אקספרס מספקים "צמת" כבלים אוניברסלית, המאפשרת לחבר את המחברים המקוריים בכבלי הרדיו שיוצאים מהרכב, ישירות לרדיו החדש.

ניתן לחבר את כפתורי השליטה המקוריים בהגה, באמצעות חיבור 2 חוטים שחוברו קודם לרדיו שהוחלף, ולאפשר שליטה על הרדיו החדש מההגה.
עם הרדיו מתקבלים אנטנת GPS ומצלמת רוורס. אם כבר מותקנת לכם ברכב מצלמת רוורס, ניתן לחבר אותה במקום את החדשה. מחברים את האנטנה של הרדיו - וזהו!

ניתן לקנות עוד מרכיבים כדוגמת מתאם לסים במקום להפעל נק' גישה בטלפון, מד לחץ אויר לגלגלים וכו'.
בקיצור, אם אתם מתלבטים, לדעתי זה מאד כדאי במידה ויש לכם חוש טכני מינימלי.
זה יאפשר לכם לקנות מכשיר אנדרואיד סיני מתקדם, בעל מהירות תגובה מהירה ביותר, בכחצי מהמחיר שמוכרים מתקינים בארץ.

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מצויין, אני לגמרי בעד, במיוחד כשזה פשוט בזיון המערכות שמתקינים פה בארץ.
תודה על הדיווח. (Y)
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מבורך, אבל מה עם קצת מידע ענייני וספציפי, מה בדיוק קנית מה המוצר בדיוק? איך היה תהליך ההתאמה של המערכת לרכב הספציפי הן בהיבט הרכישה והן בהיבט ההתקנה? או שרכשת מערכת שמראש היתה תואמת לרכב הספציפי?

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

Re: חוויות מהתקנת מערכת אנדרואיד ברכב ההורים

נושא שלא נקרא #4 

@lasik

אפשר קישור לחנות?

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

Re: חוויות מהתקנת מערכת אנדרואיד ברכב ההורים

נושא שלא נקרא #5 

@lasik
·
אפשר עוד פרטים?

lasik (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

הי,
ראו הפרטים לבקשתכם:
  • קניתי מהחנות של EUNAVI בעלי אקספרס, אבל יש שם מגוון של חנויות שמוכרות הרבה.
  • קישור לחנות https://www.aliexpress.com/store/410439 ... 4c4dDOAFRV
  • קישור למוצר שקניתי https://www.aliexpress.com/item/3288149 ... 4c4dDOAFRV
  • השילוח באמצעות DHL, ומכיוון שהם מצהירים שעלות המוצר נמוכה מ- 70 דולר, אין מיסים והמוצר מגיע תוך כשבוע הביתה.
  • בכל הדגמים החדשים מותקן אנדרואיד 9, מסך IPS, זיכרון 4\64 גיגה, ומעבד DSP.
  • כתלות בגודל החור בו יכנס הרדיו ברכב, בוחרים את מידות המוצר המתאים. זה עשוי להיות 7,8, או אפילו 9 אינטש מסך. לא ידעתי מהו גודל הדגם שאני צריך לקנות. מדדתי במדויק בתוך הרכב, וחיפשתי במודעות המכירה. חפשו במודעת המכירה את התמונה עם מידות המוצר:
  • [img2=950x760]https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1JztpLq6q ... 0PFXad.jpg[/img2]אם משהו לא ברור, פנו למוכר בהודעה. לי הוא ענה תוך יממה, והיה סבלני גם לחפירות.
  • על מנת למנוע הפתעות, שלפתי הרדיו הקיים על מנת לראות החיבורים הקיימים ברכב. צילמתי למוכר ושלחתי לו, והוא הפנה אותי למוצר עם המתאם האוניברסלי למכוניות להם חיבורים בתקן ISO.
  • בלינק המכירה שצירפתי יש מגוון אופציות. בחרתי שילוח מסין, OCTA CORE, ואז האפשרויות פוחתות. שימו לב שאפשר להזמין פנל עם ווליום חוגה או מגע.
  • תוספי דונגל הסים, OBD, מצלמה קידמית, וחיישן ולחץ אויר בגלגלים הם אקסטרות שניתן גם להזמין בעתיד. תדרש שליפה נוספת של המכשיר על מנת לחברם.
  • מתקבלים בחבילה מצלמת רוורס כולל כבל ארוך, מודול GPS חיצוני, ומיקרופון חיצוני לשיחות טלפון
  • חוויות מהשימוש: המכשיר עובד מאד מהר. החיבור לנקודת גישה ולבלוטוט יציב. עם זאת, סגירה יזומה של וייז לוקחת כשנייה-שתיים.
  • לדעתי ניתן להפעל באמצעות bixby routines התניה שכאשר מתחבר לבלוטוט של הרכב, הטלפון יפעיל אוטומטית נק' גישה. אשמח אם אחרים ישתפו.
בהצלחה!
מוצרים חדשים בהזדמנות!
https://cutt.ly/xl459TY

kaktoos
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #7 

האם נתקלת בקשיים בתאימות של המערכת לרכב?
האם כבר הייתה מצלמת רוורס מותקנת? אם לא, מה איכות המצלמה שסופקה עם היחידה?
האם המשלוח עבר חלק וכמה זמן לקח?
האם נאלצת לשלם מכס?

lasik (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

@kaktoos
·
עניתי למעלה בהרחבה על הכל, אענה כאן שוב:
המערכת תאמה אצלי בול, בעיקר כי שלפתי הקיימת טרם ההתקנה והצגתי החיבורים המקוריים ברכב למוכר.
מצלמת הרוורס היתה מותקנת כבר, אולם היא מלפני כ- 5 שנים. שמרתי החדשה למקרה שהישנה תתקלקל.
השילוח עם DHL, לא שילמתי מכס כי המוכר הצהיר עלות נמוכה מ- 70 דולר.

kaktoos
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #9 

@lasik
·
טוב, אז הזמנתי וקיבלתמ את המוצר.
אתמול התקנת בכוחות עצמי והכל עובד. כולל כפתורי שליטה מההגה, חוץ משני כפתורים (על ההגה) - מענה וניתוק שיחה בטלפון.
שאר הכפתורים (ווליום ומעבר רצועות קול) עובדים באופן תקין לאחר "שלימגתי" את המערכת החדשה מה הם עושים.
מישהו יודע מה הפתרון?
בנוסף, נשאר כבל שיוצא מהרכב ואין לא לחבר אותו....
תודה

lasik (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

@kaktoos
·
את הרדיו שאני רכשתי ניתן ללמד כל פקודה על לחצני ההגה, ללא קשר לייעוד המקורי של הכפתורים.
לדוגמא: ברכב הורי לחצני הווליום כבר נלחצו כ"כ הרבה שכבר המגעים שלהם לא עבדו.
מכיוון שווליום הוא השינוי הפופולרי ביותר, יעדתי לחצנים אחרים, על ההגה, שישנו את הווליום.

כך תוכל לעשות גם עם מענה ונתוק שיחה.
בהצלחה!

שלח תגובה

חזור אל “רכבי ICE וחשמליים”