שרשור תגובות: Computex 2017: מפלצת ליבות. אינטל מציגה את ה Core i9

חדשות מכל העולם של מכשירים ניידים - סלולרי, ניווט, וכל דבר שנייד.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

"מעבד i9 Core Intel החדש מציע את רמת הביצועים הגבוהה ביותר עבור משחקים מתקדמים,"

אני קורא בולשיט!

מעבד ה i7-7740X X עם 4 ליבות בתדר של 4.3GHz יתפקד הרבה יותר טוב במשחקים ממעבד ה i9-7900X X עם עשר ליבות בתדר 3.3GHz ברובם המכריע של הבדיקות ובשליש מחיר, וזה כבר הוכח. אז כן, לעיבוד ווידאו/תלת מימד ושאר יישומים שביצעו להם אופטימיזציה לריבוי ליבות, המעבדים הללו הן להיט, משחקים לצערנו כיום לרב לא מקבלים אופטימיזציה טובה מספיק לריבוי ליבות, עקב העובדה שלרב הגיימרים יש כיום 2-4 ליבות בלבד.

אותי יהיה מעניין לראות השוואה אובייקטיבית של ה Core i7-7820X vs. Ryzen 7 1800X. מזל ש AMD הוציאו השנה את ה Ryzen וגרמה ל INTEL להתעורר. התחרות הזו בנהם רק עושה טוב לשוק הזה, אחרת היינו רואה עוד 2-3 שנים של סטגנציה כמו שהיה לאחרונה.

ד"א, שכחתם במאמר את ה 7920 עם 12 ליבות ואת שאר המעבדים (14, 16 ו 18 ליבות) :

http://www.anandtech.com/show/11464/int ... s-for-1999

http://www.anandtech.com/show/11464/int ... for-1999/2

Avi_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

Huber כתב:"מעבד i9 Core Intel החדש מציע את רמת הביצועים הגבוהה ביותר עבור משחקים מתקדמים,"

אני קורא בולשיט!

מעבד ה i7-7740X X עם 4 ליבות בתדר של 4.3GHz יתפקד הרבה יותר טוב במשחקים ממעבד ה i9-7900X X עם עשר ליבות בתדר 3.3GHz ברובם המכריע של הבדיקות ובשליש מחיר, וזה כבר הוכח. אז כן, לעיבוד ווידאו/תלת מימד ושאר יישומים שביצעו להם אופטימיזציה לריבוי ליבות, המעבדים הללו הן להיט, משחקים לצערנו כיום לרב לא מקבלים אופטימיזציה טובה מספיק לריבוי ליבות, עקב העובדה שלרב הגיימרים יש כיום 2-4 ליבות בלבד.
...
זה מזכיר לי שפעם חשבו שמחשב פנטיום 1 זה למפעלים ושלשימוש ביתי DX2 יספיק.
יכולת לומר את זה גם על הפיתוח של 2 ליבות לפני מליון שנה. גם אז לא היה תוכן מתאים.
ככה מתחילה קפיצה טכנולוגית ומפתחי המשחקים\אפליקציות מיישרים קו.

JizzMo
סמל אישי של משתמש
טרול
טרול
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מעניין למה המספרים תמיד אי זוגיים..?

JizzMo
סמל אישי של משתמש
טרול
טרול
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@Huber
·

יש לזה QUAD CHANNEL MEMORY וביצועים יותר גבוהים פר מחזור שעון, אז מן הסתם את הוא יופעל ב 4 או 5 גיגה הרץ הוא יעקוף את כל ה i7 בסיבוב... אף אחד הרי לא ימהר לרכוש i9 עד שיצאה STEPPING מתקדם והמחיר יתיצב...

Avi_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

JizzMo כתב:מעניין למה המספרים תמיד אי זוגיים..?
...
מניח שעל מנת שלא יווצר קשר\ציפיה למספר הליבות.
i5 עם 2או 4 ליבות. נשמע סביר i4?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #7 

הבחור הבא ניתח את ההשקה והגיע למסקנה שאינטל בפאניקה ושזו השקה אנטי צרכנית שנועדה רק בשביל לא להיתפס עם המכנסיים למטה מול AMD ודי פוגעת בכולם (יצרני הלוחות, הצרכנים וכו). מה דעתכם?

Avi_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

רק מי שלא נמצא בתעשייה ולא יודע כמה זמן לוקח להוביל מוצר מתכנון לייצור + שת"פ עם יצרני הלוחות יכול לצאת באמירה כזאת.
72o

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #9 

Avi_h - כן... ולא. באופן כללי אתה צודק, להשיק ליבה חדשה/דור חדש לוקח שנים, אבל ההשקה הנוכחית היא לא דור חדש אלא שימוש בדור קיים עם כמה שינויים קלים (הליבות בסופו של היום הן אותן ליבות כמו ב Kaby Lake, רק יותר מהן). בין זה לבין העובדה שהמוצר עדיין לא בשוק אלא רק הוכרז, כך שאני בהחלט מסכים עם המסקנות שלו, שהמוצר יצא מהר מהר ורק בשביל למלא חלל שהם לא טרחו למלא באופן טבעי. גם אם היית צודק והם מתכננים את זה הרבה לפני שהרייזן יצא, למה הם חיכו בדיוק להשקה של AMD ולא הוציאו את זה ללקוחות שלהם לפני? המסקנה ברורה, הם בפאניקה, עד עכשיו הם טיפטפו את המוצרים טיפטן טיפין כי לא היה להם מתחרה ולא היה להם צורך. עכשיו שיש, הם מתעוררים ונותנים לנו הצרכנים משהו שהם יכלו תיאורטית לתת לנו מזמן, רק שהם החביאו את זה מתחת לשרוול כדי לסחוט עוד רווחים מהדור הנוכחי. מבין אותם מהבחינה העיסקית, אבל הגישה הזו לנו כצרכנים פשוט גרועה.

בין זה לבין העובדה שהם עדיין לא אמרו בדיוק מה יהיה המוצר (למשל בצ'יפסט, תקשיב למה שהבחור מסביר) אן מתי בדיוק הוא יצא, מוכיחה שאינטל פשוט נתפסו עם המכנסיים למטה.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

איזה צ'יפ מטורף...

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #11 

עופר - מאיזו בחינה? מעבדים כאלו קיימים בשוק השרתים שנים רבות, אין חדש תחת השמש. אינטל לא השיקו שום דבר דומה לשוק הביתי בשביל לא לעשות קניבליזציה לשוק שמכניס להם הרבה מאוד כסף. רק עכשיו ש AMD הודיעו על מעבדים דומיים הם הואילו בטובם להוציא משהו דומה.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 1718 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

Huber כתב:עופר - מאיזו בחינה? מעבדים כאלו קיימים בשוק השרתים שנים רבות, אין חדש תחת השמש. אינטל לא השיקו שום דבר דומה לשוק הביתי בשביל לא לעשות קניבליזציה לשוק שמכניס להם הרבה מאוד כסף. רק עכשיו ש AMD הודיעו על מעבדים דומיים הם הואילו בטובם להוציא משהו דומה.
...
בדיוק.
אינטל משחררת לשוק מוצרים בתזמון הנראה לה כדאי כלכלית ביחס למתחרה, וביחס לתמחור הרצוי למוצר החדש, יחסית למוצרי הדגל הקודמים (מה שמביא לדחייה עד כמה שאפשר של השקת מוצרים חדשים, כל עוד הקודמים מניבים הכנסה יפה).

המצב הוא ממש לא פיתוח -> הפצת המידע ליצרני הלוחוות -> ייצור ושיווק, בקצב המהיר האפשרי.
יכול מוצר חדש "לשבת" במחסנית, כשהפיתוח כבר מתקדם דור, שניים ואפילו שלושה דורות קדימה,
וטפטוף מוצרים חדשים לשוק לפי הצורך הכלכלי של החברה.

Avi_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

Amir64 כתב:
...
...
בדיוק.
אינטל משחררת לשוק מוצרים בתזמון הנראה לה כדאי כלכלית ביחס למתחרה, וביחס לתמחור הרצוי למוצר החדש, יחסית למוצרי הדגל הקודמים (מה שמביא לדחייה עד כמה שאפשר של השקת מוצרים חדשים, כל עוד הקודמים מניבים הכנסה יפה).

המצב הוא ממש לא פיתוח -> הפצת המידע ליצרני הלוחוות -> ייצור ושיווק, בקצב המהיר האפשרי.
יכול מוצר חדש "לשבת" במחסנית, כשהפיתוח כבר מתקדם דור, שניים ואפילו שלושה דורות קדימה,
וטפטוף מוצרים חדשים לשוק לפי הצורך הכלכלי של החברה.
...
יש פה הרבה הנחות שגויות. מוצרים לא "יושבים על המדף". ההיפך בד"כ המדף מחכה למוצר.
להוציא מוצר חדש לוקח המון זמן. להוציא מוצר שמבוסס על מוצר קיים בשינוי קונפיגורציה זה קל אבל זה לא המקרה פה. להוסיף ליבות זה לא שינוי קל. מדובר בארכיטקטורה פנימית שונה של רכיבים ערוצי תקשורת, מנגנוני גיבוב ועוד.

לגופו של עניין, האם התזמון לא מקרי? אולי ואולי לא. אני לא איש מרקטינג אבל הוא מתאפשר רק כי המוצר היה בפיתוח ובשלב שאפשר היה לשחק עם הזמנים.

אני עובד באינטל בקבוצת הוולידציה של המעבדים.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #14 

אני יודע שבעולם ה GPU לוקח 3-5 שנים מהרגע ששוקלים הוצאת ליבה עד להגעת מוצר למדפים. אבל אני גם יודע ששינוי לא גדול בתוך אותה ארכיטקטורה יכול לקחת פחות משנה (וזה כבר קרה), ככה שהמצב פה זהה למצב הזה, ארכיטקטורה קיימת עם שינוי מינורי (יחסית להוצאת דור חדש שלם), ולכן כן - אני מאמין שזה מה שקרה פה, ולא מוצר חדש שתכננו מראש כמה שנים אחרוה וכן הכריזו עכשיו כי כך תכננו. תוסיף לכך את העובדה שאין עדיין תאריך ההשקה לכל המעבדים ובהחלט יכו להיות שנראה אותם רק שנה הבאה, ותראה שהתיאוריה שלו (ושלי, כי גם אני חושב כך) בהחלט עומדת במבחן המציאותץ

Avi_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

Huber כתב:אני יודע שבעולם ה GPU לוקח 3-5 שנים מהרגע ששוקלים הוצאת ליבה עד להגעת מוצר למדפים. אבל אני גם יודע ששינוי לא גדול בתוך אותה ארכיטקטורה יכול לקחת פחות משנה (וזה כבר קרה), ככה שהמצב פה זהה למצב הזה, ארכיטקטורה קיימת עם שינוי מינורי (יחסית להוצאת דור חדש שלם), ולכן כן - אני מאמין שזה מה שקרה פה, ולא מוצר חדש שתכננו מראש כמה שנים אחרוה וכן הכריזו עכשיו כי כך תכננו. תוסיף לכך את העובדה שאין עדיין תאריך ההשקה לכל המעבדים ובהחלט יכו להיות שנראה אותם רק שנה הבאה, ותראה שהתיאוריה שלו (ושלי, כי גם אני חושב כך) בהחלט עומדת במבחן המציאותץ
...
יכול להיות שזה לא מוצר חדש מ0. אני באמת לא יודע.
לגבי שינויים, שינויים בתוך אותה קטגוריה יכולים לעבור בקלות "יחסית" כמו ההבדל בין 2 ל 4 ליבות. 6 ו 8 זה כבר פאבריק שונה עם CLR שונה מבחינת המבנה והיכולות. המסגרת התרמית שונה ועוד.

באופן אישי לא מכיר את ה i9 אז יכול להעיד באופן כללי על התהליך.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות ניידים”