שרשור תגובות: IFA 2017: אני לא מחטט באוזן. אני פשוט מתקשר

חדשות מכל העולם של מכשירים ניידים - סלולרי, ניווט, וכל דבר שנייד.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

חזק...

<הכנס בדיחה מגונה על אצבעות כאן>

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

פתרון די מפגר, עוד לפני שאני מדבר על ה-social awkwardness שלו.
1. השיטה בה העסק עובד נקראת bone conducting והיא מנצלת את העובדה שגלי קול עוברים טוב יותר דרך עצמות. זה לא המוצר הראשון שמנסה את זה, גם המשקפיים של גוגל (גוגל גלאס) ניצלו bone conducting כדי להשמיע קול.
2. הבעיה עם bone conducting היא התחרות מול גלי קול שמגיעים מהאוויר הפתוח. לא סתם בתמונה רואים את הבחורה סותמת את האוזן. בגדול - יהיה קשה מאוד לשמוע כאשר יש רעש רקע.
3. אם לא רוצים להוציא את הטלפון מהכיס בשביל שיחה מצד אחד ולא רוצים להסתובב עם אוזניית BT מטופשת על האוזן מצד שני - אפשר להשתמש בשעון חכם (אנדרואיד או apple) ולהריץ את השיחה דרכו. אפילו לא צריך לקרב את השעון לפה יותר מדי, למעשה כל השיחות שאני עושה כאשר אני עם ידיים עסוקות נעשות דרך השעון, בלי שאני בכלל משנה את מיקום הידיים ביחס לגוף / לפה.
4. כמו שצויין בכתבה - הסיכוי שנראה אנשים הולכים עם אצבע תקועה באוזן רק כדי לדבר - קלוש.
You are never fully dressed without a smile

EliHaboosh (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTMobile
עורך ראשי HTMobile
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 801 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

Shed כתב:פתרון די מפגר, עוד לפני שאני מדבר על ה-social awkwardness שלו.
1. השיטה בה העסק עובד נקראת bone conducting והיא מנצלת את העובדה שגלי קול עוברים טוב יותר דרך עצמות. זה לא המוצר הראשון שמנסה את זה, גם המשקפיים של גוגל (גוגל גלאס) ניצלו bone conducting כדי להשמיע קול.
2. הבעיה עם bone conducting היא התחרות מול גלי קול שמגיעים מהאוויר הפתוח. לא סתם בתמונה רואים את הבחורה סותמת את האוזן. בגדול - יהיה קשה מאוד לשמוע כאשר יש רעש רקע.
3. אם לא רוצים להוציא את הטלפון מהכיס בשביל שיחה מצד אחד ולא רוצים להסתובב עם אוזניית BT מטופשת על האוזן מצד שני - אפשר להשתמש בשעון חכם (אנדרואיד או apple) ולהריץ את השיחה דרכו. אפילו לא צריך לקרב את השעון לפה יותר מדי, למעשה כל השיחות שאני עושה כאשר אני עם ידיים עסוקות נעשות דרך השעון, בלי שאני בכלל משנה את מיקום הידיים ביחס לגוף / לפה.
4. כמו שצויין בכתבה - הסיכוי שנראה אנשים הולכים עם אצבע תקועה באוזן רק כדי לדבר - קלוש.
...
·רן
אתקן או אוסיף שני דברים שנגעת בהם:
1. הבחורה שסותמת את האוזן לא היתה אמורה לסתום את האוזן. לפי מה שהסבירו לי צריך להכניס את האצבע לאוזן ולהניח אותה עם כרית האצבע ולא כמו שהבחורה בתמונה עושה. הבחורה התבקשה על ידי פשוט לדגמן את הפעולה הזו ואין לי מושג מדוע היא בחרה לסתום את האוזן בניגוד למה שנאמר לי רגע לפני.
2. אני ניסיתי את זה. ממש שם. בתערוכה, עם כל הרעש מהסביבה. כמו שרשמתי הפתרון לא היה מושלם והקול ששמעתי היה עמום כאילו הדובר דיבר מתוך קופסא, אבל....שמעתי, והבנתי את המילים, גם בסביבה הרועשת.
אלי חבוש

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אלי, אתה למעשה מחזק את הנקודות שהעליתי. כדי שהעסק יעבוד צריך לתקוע את האצבע באוזן כדי: א. לשפר את מוליכות העצמות ו-ב. לאטום כמה שיותר אוזן אחת. עדיין אנחנו נשארים עם הבעיה של האוזן השניה.
בניסוי שעשית העסק עבד לך "בערך" שכן שמעת את הדובר עמום אבל הצלחת להבין מה נאמר. הנסיון שלי עם bone conducting הוא קצת יותר נרחב מכמה דקות שיחה. אם היית מנסה לנהל שיחה ארוכה, תוך כדי הליכה - היית מגלה שחלק נרחב מהמילים אתה לא מצליח להבין. הסיבה היא שכאשר אנחנו בתנועה (במיוחד הראש, אבל גם שאר הגוף) גרף מוליכות הקול של העצמות משתנה בצורה די משמעותית ופשוט לא שומעים טוב. אם תנסה את הדבר הזה כשאתה לועס מסטיק זה יהיה קטסטרופה בכלל.
אם נישאר לרגע בפן המדעי של הדבר הזה, הרי שמוליכות עצמות מניבה את התוצאות הטובות ביותר כאשר משתמשים ב....שיניים. כלומר: אם היית לוקח את הרצועה ובמקום לענוד אותה על היד היית נושך אותה - היית שומע צליל נקי וברור ולא עמום. כמובן - שאי אפשר לדבר ככה.

כל זה היה הצד המדעי, הצד הסוציאלי הרבה יותר קשה לפיצוח כאן: אף אחד לא יסתובב עם אצבע באוזן. אפילו הדוגמנית לצילום סירבה ממש לתקוע את האצבע באוזן שלה.

המוצר הזה הוא דוגמא קלאסית למוצר שמנסה לפתור use case נדיר אשר יש לו פתרונות יעילים וטובים גם היום (וגם הם לא נפוצים במיוחד בגלל שהצורך ב-use case הזה די נמוך).
You are never fully dressed without a smile

שלח תגובה

חזור אל “חדשות ניידים”