קיבלתי הזמנה להירשם לשירות Starlink (אינטרנט לוויני)

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

קיבלתי הזמנה להירשם לשירות Starlink (אינטרנט לוויני)

נושא שלא נקרא #1 

לפי נוסח ההודעה ומיטב הבנתי. השירות יהיה זמין עוד שנה (או יותר), אבל העיקר לשלם ולהבטיח את מקומי בתור.

1) הם מבקשים פיקדון (preorder) בסך 99 דולר !
2) כל הקיט עולה ... $499 !!
3) תשלום חודשי של 99 דולר.
4) מה עם עלויות משלוח? דואר אקספרס.

שאלות:
אם הייתם מוכנים לשלם? אור נוט!!!
האם מישהו מכם גם קיבל הזמנה?
invite.jpg

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

Re: קיבלתי הזמנה להירשם לשירות Starlink (אינטרנט לוויני)

נושא שלא נקרא #2 

נו ולא נרשמת? אנחנו סומכים עליך שתעדכן עוד שנה ותספר לנו איך זה!

PCingAddict
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 180 פעמים
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

גם אני קיבלתי הזמנה להרשם, אבל כנראה שמחברים אותנו בקרוב לסיבים (ישוב בצפון).

s3t
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

נרשמתי, שילמתי. נראה מה יגיע ראשון - סיבים או starlink.
מה שבטוח - starlink יגיע הרבה לפני אינטרנט סימטרי.

noam23
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

השירות של Starlink יאפשר Latancy של 20-40ms מישראל לכל נקודה בכדור הארץ?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

תבדוק כשהשירות יגיע לישראל.
אתה באמת צריך לגשת לכל מקום בכדור הארץ?
אתה מבין שזה לא שירות שנועד לאנשים שיש להם אלטרנטיבות בדמות חיבור לאינטרנט מספק קווי, נכון?

noam23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

מבחינת gaming אין אפשרות טכנולוגית פשוטה היום לקבל ping נמוך מישראל לארה"ב / אירופה / יפן. מאסק אמר שבקרוב ה latency ב starlink ירד ל 10ms. אם זה יהיה נכון מכל נקודה לכל נקודה בכדור הארץ, זו מהפיכה (מה עוזר לי סיב אופטי עם חיבור 1 גיגה סימטרי אם הפינג שלי לחו"ל הוא 100-200ms ואני ביישום שדורש ping נמוך?). היישומים רחבים בהרבה מרק gaming...

נקודה נוספת, מאסק אמר ש starlink מתוכננת לתמוך בעתיד במהירות הורדה של 10 גיגהביט. במידה וזה יגובה במהירות העלאה מכובדת, וב latency של 10ms מכל נקודה לכל נקודה בכדור הארץ, אפשר להגיד שלום לכל חברות תשתית האינטרנט הנייח. ה starlink יעשה לאינטרנט הנייח מה שרכבים חשמליים הולכים לעשות לרכבי בנזין.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #8 

01/03/2021 18:48  
NeatNit כתב:
נו ולא נרשמת? אנחנו סומכים עליך שתעדכן עוד שנה ותספר לנו איך זה!
...
תודה , אבל אין לי עודף כסף :).
אם כבר ,אילון מאסק היה אמור לשלם עבור הבדיקות שלי או לפחות שולח לי יחידה אחת בחינם חח.
לדעתי זה לא מצדיק את המחיר הגבוה, אלא אם כן אני מתגורר באיזו בקתה נידחת בנגב או בצפון הרחוק.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #9 

01/03/2021 23:00  
s3t כתב:
...

יקר מאוד. מדוע חייב אינטרנט סימטרי? לא מספיק לך UPLOAD של 100Mbps או.. 200Mbps?

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

02/03/2021 9:39  
tzah כתב:
01/03/2021 23:00  
s3t כתב:
...

...
פעם אמרו את אותו דבר על upload של 1Mbps.
אתה יודע איך זה, העולם מתקדם, היום למשל אנשים מגבים מידע גדול מאוד ולכן מהירויות העלאה חשובות.
כמובן שללקוח ממוצע זה די והותר, אבל יש אנשים שהיו מוכנים גם לשלם יותר על סימטרי ולא יכולים לקבל כי הגישה היא "מה אתם צריכים את זה?".

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

02/03/2021 9:16  
noam23 כתב:
מבחינת gaming אין אפשרות טכנולוגית פשוטה היום לקבל ping נמוך מישראל לארה"ב / אירופה / יפן. מאסק אמר שבקרוב ה latency ב starlink ירד ל 10ms. אם זה יהיה נכון מכל נקודה לכל נקודה בכדור הארץ, זו מהפיכה (מה עוזר לי סיב אופטי עם חיבור 1 גיגה סימטרי אם הפינג שלי לחו"ל הוא 100-200ms ואני ביישום שדורש ping נמוך?). היישומים רחבים בהרבה מרק gaming...

נקודה נוספת, מאסק אמר ש starlink מתוכננת לתמוך בעתיד במהירות הורדה של 10 גיגהביט. במידה וזה יגובה במהירות העלאה מכובדת, וב latency של 10ms מכל נקודה לכל נקודה בכדור הארץ, אפשר להגיד שלום לכל חברות תשתית האינטרנט הנייח. ה starlink יעשה לאינטרנט הנייח מה שרכבים חשמליים הולכים לעשות לרכבי בנזין.
...
לא מדובר מכל נקודה. למשל: https://www.wolframalpha.com/input/?i=d ... d+of+light
ה-ping הכי נמוך התיאורטי האפשרי מישראל לניו יורק, לא משנה כמה הטכנולוגיה מתוחכמת, הוא 30.6ms כפול 2 (כי ping זה הלוך ושוב) שזה 61.2ms. כמובן שזה רק תיאורטי, לא לוקח בחשבון את הניתוב בפועל והעובדה שהחיבור הוא לא באמת בקו ישר (אווירי) ממך אל היעד.
אם ל-Starlink יהיו הרבה מאוד לוויינים כדי לאפשר מסלול יחסית ישיר, ובהתחשב בעובדה שהם די קרובים לכדוה״א (שממזער את אורך המסלול), הייתי מצפה שהם יוכלו להתקרב למספר התיאורטי הזה.

עריכה: וכשמסתכלים על זה ככה, אם אתה מקבל 100ms לארה״ב זה ממש טוב. (אם זה לאירופה - פחות...)

עריכה: שלי לב שבתוצאה הזאת: https://www.wolframalpha.com/input/?i=d ... o+New+York

כתוב:
light in fiber: 43 ms
כלומר הפינג הנמוך ביותר האפשרי המבוסס סיבים הוא 86ms (שזה 43 כפול 2) בסיב ישיר מישראל לניו יורק (מה שכמובן לא קיים). אבל Starlink עובר באוויר ובוואקום של החלל אז הוא כן משתמש במהירות האור הרגילה.

אפשר לחשב את הפינג התיאורטי ש-starlink יוכל לספק בתנאים אידיאליים, בהתחשב בגובה של הלוויינים מעל פני כדה״א והעובדה שהמסלול מתארך בגלל זה, אבל אני לא יכול לעשות את זה בשנייה הזאת.

noam23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

02/03/2021 10:29  
NeatNit כתב:
02/03/2021 9:16  
noam23 כתב:

...
לא מדובר מכל נקודה. למשל: https://www.wolframalpha.com/input/?i=d ... d+of+light
ה-ping הכי נמוך התיאורטי האפשרי מישראל לניו יורק, לא משנה כמה הטכנולוגיה מתוחכמת, הוא 30.6ms כפול 2 (כי ping זה הלוך ושוב) שזה 61.2ms. כמובן שזה רק תיאורטי, לא לוקח בחשבון את הניתוב בפועל והעובדה שהחיבור הוא לא באמת בקו ישר (אווירי) ממך אל היעד.
אם ל-Starlink יהיו הרבה מאוד לוויינים כדי לאפשר מסלול יחסית ישיר, ובהתחשב בעובדה שהם די קרובים לכדוה״א (שממזער את אורך המסלול), הייתי מצפה שהם יוכלו להתקרב למספר התיאורטי הזה.

עריכה: וכשמסתכלים על זה ככה, אם אתה מקבל 100ms לארה״ב זה ממש טוב. (אם זה לאירופה - פחות...)

עריכה: שלי לב שבתוצאה הזאת: https://www.wolframalpha.com/input/?i=d ... o+New+York

כתוב:
light in fiber: 43 ms
כלומר הפינג הנמוך ביותר האפשרי המבוסס סיבים הוא 86ms (שזה 43 כפול 2) בסיב ישיר מישראל לניו יורק (מה שכמובן לא קיים). אבל Starlink עובר באוויר ובוואקום של החלל אז הוא כן משתמש במהירות האור הרגילה.

אפשר לחשב את הפינג התיאורטי ש-starlink יוכל לספק בתנאים אידיאליים, בהתחשב בגובה של הלוויינים מעל פני כדה״א והעובדה שהמסלול מתארך בגלל זה, אבל אני לא יכול לעשות את זה בשנייה הזאת.
...
מעניין.

לא חשבתי על זה שהמרחק בין ישראל לארה"ב הוא כזה שמהירות האור עצמה מהווה גורם מגביל ל ping נמוך... זה אומר שכדי לשחק מול שחקן בארה"ב ללא שיהוי משמעותי מורגש, נצטרך למצוא דרך להעביר מידע במהירות גבוהה ממהירות האור.

בכל אופן, הפוטנציאל של רשת לוויינים צפופה במרחק לא גדול מכדור הארץ להציע קו ישר בין שתי נקודות בכדור הארץ הוא גדול יותר מרשת החוטים...

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #13 

02/03/2021 11:35  
noam23 כתב:
זה אומר שכדי לשחק מול שחקן בארה"ב ללא שיהוי משמעותי מורגש, נצטרך למצוא דרך להעביר מידע במהירות גבוהה ממהירות האור.
...
Don't hold your breath :)

noam23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

02/03/2021 11:42  
NeatNit כתב:
02/03/2021 11:35  
noam23 כתב:
זה אומר שכדי לשחק מול שחקן בארה"ב ללא שיהוי משמעותי מורגש, נצטרך למצוא דרך להעביר מידע במהירות גבוהה ממהירות האור.
...
Don't hold your breath :)
...
בדקתי וה- Ping שלי לשרתים בניו יורק הוא באזור 160ms. לאירופה באזור 60ms. מרבית השיהוי לא קשור למהירות האור. אני מעריך שעם Starlink בקונפיגורציה צפופה יהיה אפשר להגיע לשליש מכך. זו תהיה בשורה לתעשיות שלמות.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #15 

02/03/2021 10:21  
djsavta כתב:
02/03/2021 9:39  
tzah כתב:

...
פעם אמרו את אותו דבר על upload של 1Mbps.
אתה יודע איך זה, העולם מתקדם, היום למשל אנשים מגבים מידע גדול מאוד ולכן מהירויות העלאה חשובות.
כמובן שללקוח ממוצע זה די והותר, אבל יש אנשים שהיו מוכנים גם לשלם יותר על סימטרי ולא יכולים לקבל כי הגישה היא "מה אתם צריכים את זה?".
...
נכון. אבל כלקוח פרטי ,מה נותן לך אינטרנט סימטרי? אם פרטנר יחליטו להשיק חבילת 1 גיגה עם אפלואוד של נניח 500Mbps
,אז זה לא יהיה מספיק טוב?

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”