האם קיימת דרך לפצל סיב אופטי ל-rj45 באופן עצמאי?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Shtupel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 0

Re: האם קיימת דרך לפצל סיב אופטי ל-rj45 באופן עצמאי?

נושא שלא נקרא #16 

תודה.
פניתי אליהם, מחכה שיחזור אלי נציג בכיר.

יצא לך להתעסק עם התקנה של huawei AX3 לתשתית סלקום?

haj9
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

*לא קראתי את התגובות, אז יכול להיות שהציעו*
מה הבעיה לקחת ויזלן וסויטצ׳ פשוט (Hub)
וגמרת את הסיפור?
אתה *יכול* לקנות switch עם יציאה אופיטי, אבל זה switch מנוהל (ודורש ידע להתעסקות איתו) ומיותר לציין שמאוד יקר...

Shtupel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #18 

טוב אז סלקום מתנגדים בתוקף לחלוקת הממיר ומציעים רכישת נתב עם כניסת סיב באופן עצמאי.
המלצות לנתבים?

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

ככל שיש לך אפשרות, תעבור לפרטנר, אצלכם אין בעיה אם יש לך נתב משלך לספק רק ממיר, עד כמה שאני יודע
לחילופין מאחר וסלקום ואנלימיטד חולקים תשתית יכול להיות שמעבר לאנלימיטד שאמורים לספק לך חיבור רשת יפתור את הבעיה, אם אין תשתית פרטנר

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

16/03/2021 15:52  
Shtupel כתב:
טוב אז סלקום מתנגדים בתוקף לחלוקת הממיר ומציעים רכישת נתב עם כניסת סיב באופן עצמאי.
המלצות לנתבים?
...
בוא ננסה לעשות קצת סדר:

א. באנלימטד/סלקום פייבר ולמיטב הבנתי גם בסיבים של בזק עובדים בטכנולוגיה של GPON, וב-GPON השם הנכון לממיר הוא מודם (יש עדיין פוסטים ישנים שלי שאני טוען אחרת אבל מאז תיקנו אותי). זאת לעומת לדוגמא פרטנר פייבר שם אין מודם כי זה טכנולוגיה אחרת (החיבור ע"י מתאם מדיה, או לחילופין כניסה ישירות לראוטר עם כניסת SFP ו-GIBIC מתאים).

ב. עד כמה שידוע לי אין שום אופציה להתחבר עם ציוד פרטי ישירות לסיב בטכנולוגיה של GPON, כמו שאצל הוט אתה לא יכול להתחבר עם מודם פרטי. אתה חייב להצליח לקבל מהם מודם בנפרד או להשתמש בראוטר שלהם (אפשר לחבר ראוטר פרטי מאחוריו אבל או כ-AP בלבד או בתצורה של double NAT).

ג. הייתי בודק את מה שאמרו לך מול התמיכה הטכנית שלהם ואפילו אז חושד אם הם טוענים שאין שום בעיה להתחבר עם ציוד פרטי. לכל הפחות תהיה חייב שהם יעשו רישום לציוד הפרטי שלך במערכות שלהם. כשאתה מתקשר לתמיכה הטכנית, במקרה הממש לא סביר שהם מאשרים שאפשר להתחבר עם מודם פרטי, תקח מהם את הפרטים הטכניים של איזה מודם GPON בדיוק אתה צריך לקנות (אני לא מבין בזה מספיק אבל יתכן שרק חלק מהמודמים מתאימים לתשתית שלהם).

ד. אם זה אפשרי לחבר מודם GPON פרטי, ששוב אני מדגיש שעד כמה שידוע אין שום סיכוי שזה אפשרי, אני חושב שתתקשה למצוא ראוטר עם מודם GPON מובנה (כזה כמו החיה המוזרה שסלקום דוחפים היום). לדעתי אפשר לקחת ראוטר עם כניסת SFP, כמו לדוגמא ה-ER-X-SFP ולהשתמש ב-GPON SFP module (שם לב שה-ER-X הוא ראוטר+סוויץ קווי, אין לו יכולות אלחוטיות בכלל). בהנחה שהראוטר שאתה מעדיף הוא ללא כניסת SFP, אז כבר עדיף לקנות מודם GPON פרטי בנפרד - כמו זה שסלקום אמורים לספק לך ועד כמה שידוע לי עדיין מוכנה לחלק לחלק מהלקוחות - ואז אתה יכול לחבר כל ראוטר אליו עם כבל רשת.

אם הם מתעקשים שזה אפשרי ואתה בכיוון של לקנות מודם GPON, אם תשתף כאן את מה שהתמיכה הטכנית פירטו ואת הציוד שאתה מתכוון לקנות אני יכול לנסות להתייעץ עם חבר שמבין האם יש סיכוי שזה יעבוד.

אשמח לקבל עידכון לאן הנושא מתקדם או לא מתקדם, אני רואה כאן המון דיווחים על "הבעיה" לקבל מסלקום מודם בנפרד. אני אמנם בספק שזה אפשרי להתחבר עם מודם פרטי אבל במקרה הזה אשמח לטעות.

Shtupel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #21 

19/03/2021 0:06  
eran405 כתב:
16/03/2021 15:52  
Shtupel כתב:
המלצות לנתבים?
...
בוא ננסה לעשות קצת סדר:

א. באנלימטד/סלקום פייבר ולמיטב הבנתי גם בסיבים של בזק עובדים בטכנולוגיה של GPON, וב-GPON השם הנכון לממיר הוא מודם (יש עדיין פוסטים ישנים שלי שאני טוען אחרת אבל מאז תיקנו אותי). זאת לעומת לדוגמא פרטנר פייבר שם אין מודם כי זה טכנולוגיה אחרת (החיבור ע"י מתאם מדיה, או לחילופין כניסה ישירות לראוטר עם כניסת SFP ו-GIBIC מתאים).

ב. עד כמה שידוע לי אין שום אופציה להתחבר עם ציוד פרטי ישירות לסיב בטכנולוגיה של GPON, כמו שאצל הוט אתה לא יכול להתחבר עם מודם פרטי. אתה חייב להצליח לקבל מהם מודם בנפרד או להשתמש בראוטר שלהם (אפשר לחבר ראוטר פרטי מאחוריו אבל או כ-AP בלבד או בתצורה של double NAT).

ג. הייתי בודק את מה שאמרו לך מול התמיכה הטכנית שלהם ואפילו אז חושד אם הם טוענים שאין שום בעיה להתחבר עם ציוד פרטי. לכל הפחות תהיה חייב שהם יעשו רישום לציוד הפרטי שלך במערכות שלהם. כשאתה מתקשר לתמיכה הטכנית, במקרה הממש לא סביר שהם מאשרים שאפשר להתחבר עם מודם פרטי, תקח מהם את הפרטים הטכניים של איזה מודם GPON בדיוק אתה צריך לקנות (אני לא מבין בזה מספיק אבל יתכן שרק חלק מהמודמים מתאימים לתשתית שלהם).

ד. אם זה אפשרי לחבר מודם GPON פרטי, ששוב אני מדגיש שעד כמה שידוע אין שום סיכוי שזה אפשרי, אני חושב שתתקשה למצוא ראוטר עם מודם GPON מובנה (כזה כמו החיה המוזרה שסלקום דוחפים היום). לדעתי אפשר לקחת ראוטר עם כניסת SFP, כמו לדוגמא ה-ER-X-SFP ולהשתמש ב-GPON SFP module (שם לב שה-ER-X הוא ראוטר+סוויץ קווי, אין לו יכולות אלחוטיות בכלל). בהנחה שהראוטר שאתה מעדיף הוא ללא כניסת SFP, אז כבר עדיף לקנות מודם GPON פרטי בנפרד - כמו זה שסלקום אמורים לספק לך ועד כמה שידוע לי עדיין מוכנה לחלק לחלק מהלקוחות - ואז אתה יכול לחבר כל ראוטר אליו עם כבל רשת.

אם הם מתעקשים שזה אפשרי ואתה בכיוון של לקנות מודם GPON, אם תשתף כאן את מה שהתמיכה הטכנית פירטו ואת הציוד שאתה מתכוון לקנות אני יכול לנסות להתייעץ עם חבר שמבין האם יש סיכוי שזה יעבוד.

אשמח לקבל עידכון לאן הנושא מתקדם או לא מתקדם, אני רואה כאן המון דיווחים על "הבעיה" לקבל מסלקום מודם בנפרד. אני אמנם בספק שזה אפשרי להתחבר עם מודם פרטי אבל במקרה הזה אשמח לטעות.
...
נדרשתי להתקשר ולאיים בעזיבה, רק אז קיבלתי את האיושר להחלפת הציוד. סיוט, אבל שווה את זה.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #22 

19/03/2021 14:14  
Shtupel כתב:
נדרשתי להתקשר ולאיים בעזיבה, רק אז קיבלתי את האיושר להחלפת הציוד. סיוט, אבל שווה את זה.
...
אני מבין שהבטיחו לך שתוכל לחבר ציוד פרטי. השאלה האם יש להם את היכולת הטכנית לקיים את "ההבטחה" שלהם (אם לא, אתה לא הראשון ובטוח לא תהיה האחרון שאיש מכירות מבטיח לו משהו שאין לחברה שום יכולת או כוונה לקיים). לפחות אני הייתי מתבאס אם הייתי משקיע בציוד פרטי רק בשביל לגלות שאין אופציה להשתמש במודם פרטי (על אף ההבטחה שלהם). לכן הצעתי דבר ראשון לברר את הנושא עם התמיכה הטכנית שלהם ולברר את הנושא כולל איזה מודם GPON אתה צריך לקנות. ככה או ככה בשלב מסויים תהיה חייב עזרה של התמיכה הטכנית להתחבר עם המודם הפרטי: כמו שהסברתי לעיל, בניגוד לתשתיות כמו פרטנר פייבר או בזק VDSL, זה לא שאתה סתם מחבר מודם GPON וזה עובד לך.

בכל מקרה בהצלחה, ואם אתה הולך על מודם פרטי אשמח לשמוע האם בפועל הצלחת להתחבר לרשת של סלקום איתו.

Shtupel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #23 

20/03/2021 10:08  
eran405 כתב:
19/03/2021 14:14  
Shtupel כתב:
...
אני מבין שהבטיחו לך שתוכל לחבר ציוד פרטי. השאלה האם יש להם את היכולת הטכנית לקיים את "ההבטחה" שלהם (אם לא, אתה לא הראשון ובטוח לא תהיה האחרון שאיש מכירות מבטיח לו משהו שאין לחברה שום יכולת או כוונה לקיים). לפחות אני הייתי מתבאס אם הייתי משקיע בציוד פרטי רק בשביל לגלות שאין אופציה להשתמש במודם פרטי (על אף ההבטחה שלהם). לכן הצעתי דבר ראשון לברר את הנושא עם התמיכה הטכנית שלהם ולברר את הנושא כולל איזה מודם GPON אתה צריך לקנות. ככה או ככה בשלב מסויים תהיה חייב עזרה של התמיכה הטכנית להתחבר עם המודם הפרטי: כמו שהסברתי לעיל, בניגוד לתשתיות כמו פרטנר פייבר או בזק VDSL, זה לא שאתה סתם מחבר מודם GPON וזה עובד לך.

בכל מקרה בהצלחה, ואם אתה הולך על מודם פרטי אשמח לשמוע האם בפועל הצלחת להתחבר לרשת של סלקום איתו.
...
הטעות היחידה שעשיתי היא שלא וידאתי מלכתכילה את הציוד שסלקום מספקים לי.
לפני כמה חודשים סלקום הייתה עובדת עם מודם ונתב בנפרד, כיום הם מספקים נתב+מודם במכשיר אחד של חברת Sagemcom (לא ניתן להפוך אותו ל-BRIDG).

בהתאם לזאת, לטעמי אם הייתי דורש מלכתכילה לקבל את האפשרות הישנה של ההפרדה בין המודם לנתב, סביר להניח שבמעמד המכירה היו דואגים לי לזה. לכן המלצתי היא לדרוש זאת במעמד הזמנת החבילה.

אני הצטרכתי לאיים בעזיבה ולריב איתם על מנת שיבוא טכנאי ויחליף לי את הנתב החדש שלהם (Sagemcom) בציוד ישן ומפוצל כפי שהסברתי לעיל.

לאחר שהטכנאי הגיע והתקין לי את הציוד עם המודם והנתב בנפרד, לקח לי כ-30 דק' לחבר את ה-HUAWEI WiFi AX3 PRO (בסינית עם גוגל טרנסלייט) במקום. ההתקנה הייתה יחסית קלה וכללה 4 עמודים פשוטים של הגדרות כאשר המסובך שבהם הוא הזנת שם המתמש והסיסמה של הספק.

הנתב מומלץ בחום,] הוא נותן פריסה נהדרת לכל הבית, WIFI 6 ויציב. שווה לחלוטין את המאמץ.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

@Shtupelאם יש לך אפשרות להשתמש בשירות של פרטנר, אתה יכול להשתמש בנתב Mikrotik hex s. הוא יכול לקבל סיב אופטי בכניסה שלו, ויש לו עוד 5 יציאות rj45, נראה לי זה בדיוק מה שאתה צריך. עוד תחסוך כסף על נתב, כי בסלקום, לא משנה מה, אתה משלם על נתב, ובפרטנר אתה משלם על נתב רק אם אתה לוקח אותו באמת. הבעיה היחידה שרק עם פרטנר אפשר להשתמש בכל הציוד שלך.
תמונה

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #25 

20/03/2021 17:24  
Shtupel כתב:
אני הצטרכתי לאיים בעזיבה ולריב איתם על מנת שיבוא טכנאי ויחליף לי את הנתב החדש שלהם (Sagemcom) בציוד ישן ומפוצל כפי שהסברתי לעיל.
...
כנראה שלגמרי לא הבנתי אותך, ההודעות שלי היו כי חשבתי שסלקום אמרו לך שאתה יכול לחבר מודם GPON פרטי (כלומר שהסיב שלהם יכנס ישירות לציוד הפרטי שלך). ברור שלקבל מהם מודם GPON שלהם בנפרד ולחבר מאחוריו ראוטר פרטי זאת האופציה העדיפה והמומלצת מכל הבחינות.

שמח לשמוע שהצלחת לקבל מהם את המודם בנפרד 8).

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #26 

@dima_vy
אפשר גם ER-X-SFP של Ubiquiti. אני משתמש בו כבר שנה וחצי.

Shtupel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #27 

20/03/2021 18:09  
dima_vy כתב:
@Shtupelאם יש לך אפשרות להשתמש בשירות של פרטנר, אתה יכול להשתמש בנתב Mikrotik hex s. הוא יכול לקבל סיב אופטי בכניסה שלו, ויש לו עוד 5 יציאות rj45, נראה לי זה בדיוק מה שאתה צריך. עוד תחסוך כסף על נתב, כי בסלקום, לא משנה מה, אתה משלם על נתב, ובפרטנר אתה משלם על נתב רק אם אתה לוקח אותו באמת. הבעיה היחידה שרק עם פרטנר אפשר להשתמש בכל הציוד שלך.
תמונה
...
יש לי חבילה מעולה ב-180 ש"ח של אינטרנט 600 מגה וטלוויזיה (ללא תוספת לציוד), היה לי חבל לעבור לפרטנר. מה גם שאני לא אוהב את הממשק משתמש שלהם.
וזה לא נכון שרק עם פרטנר אתה יכול לעבוד עם הציוד שלך, הנה אני עובד עם הציוד שלי בסלקום.
20/03/2021 23:55  
TheCoolest כתב:
@dima_vy
...
אתה לקוח סלקום וחיברת את הסיב למכשיר שלך והכל עובד?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #28 

פרטנר

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #29 

20/03/2021 23:55  
TheCoolest כתב:
@dima_vy
...
אני יודע, אני אישית משתמש במיקרוטיק :) כל אחד תורם ניסיון שלו :)

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #30 

@Shtupelבפרטנר אתה מחבר סיב לציוד שלך, בחברות אחרות אתה חייב לפחות מתאם אופטי ל-ethernet

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”