סיב אופטי בזק

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

Re: סיב אופטי בזק

נושא שלא נקרא #76 

30/04/2021 21:50  
tzah כתב:
26/04/2021 19:34  
arotman כתב:

אשרי לך וטוב לך אבל למאות הלקוחות שטיפלתי וממשיך לטפל בהם, הגישה הזאת חסכה וממשיכה לחסוך המון כאב ראש במיוחד שאני מראש מתקין נתב עם 2 חיבורי WAN שאחד מהם עם חייגן ואחד עם לקוח DHCP ומשום שעובדים עם ציוד בזק או ספק מקורי הלקוח תמיד יכול לאפס נתב בזק לחבר ל WAN2 ולאפשר לבזק או לשאר הספקים לשבור את הראש עם התקלה ולא יכולים לומר "ללקוח יש לך ציוד פרטי אז לא מטפלים"
אחרי שהכל סודר, הלקוח נותן לי שליטה מרחוק ואני מחזיר את תצורת ה Bridge במקרה של בזק...
אצל לקוחות עסקיים עם קוי מטרו אין את כל ההתעסקות הזאת...
...

מי שישמע, הציוד של בזק לא מגיע מחו"ל ומיוצר פה בישראל. אז נכון הוא נבדק מול מערכות בזק וזה מאוד מקל על עבודתך.
אבל כלקוח פרטי, אני מאוד בעד שימוש בציוד פרטי. פחות בקטע של לקחת ציוד קצה של חברות התקשורת. אם ניתן להימנע, אז למה לא? .
גם אין צורך להחזיר ציוד ולקבל זיכוי. חוצמזה, אם התקלה היא נגיד בתשתית ולא בציוד הפרטי אתם תדעו יחסית מהר, אז בכל מקרה חברת התקשורת צריכה לפתוח קריאת טכנאי ולהגיע לבדוק ,נכון? הלקוח הממוצא בישראל הוא לא עד כדי כך חסר אינטלגנציה.

כלקוח פרטי בבית, אין לי 10- 4 נקודות רשת או מערך תקשורת יוצא דופן, מלבד נקודת סיב בודדת של פרטנר (קופסא חיצונית) ונקודת סיב נוספת מסוג Gpon (לא פעילה) עם שקע מסודר שהתקנתי עבורה.

אגב, הזמנתי GBIC + ממיר סיב (כלוב) של tp-link כסוג של גיבוי ,אם וכאשר אצטרך אי פעם. אתה אומר שזה יעבור היטב ללא אקטיבציה
ובעיות כן? (בכוונה שואל מס' פעמים).

הלכתי לפי מפרט סטנדרטי וכמובן בחרתי בסוג single mode sfp . לגבי אורכי גל, גם הלכתי על הסטנדרט. ההוצאה הכספית לא הייתה גבוהה
במיוחד. כאשר אקבל את הממיר, אולי אכין סקירה מסודרת ואפרסם פה בפורום.
...
שבוע טוב,
הציוד בד"כ מיוצר במזרח בסין, זה לא קשור לכלום, למיטב הבנתי "הכלוב" כפי שאתה קורא לו הוא בעצם ממיר מדיה פשוט שאתה יכול לרכוש בארץ ב 90 או 140 ש"ח ואין לו שום משמעות מבחינת הספק, מה שיותר משמעותי הוא יחידת ה GBIC שאותה לפי הבנתי פרטנר, סלקום , בזק ואנלימיטד
מחייבים אישור במערכות שלהם ע"פ כתובת MAC. כלומר אם יש לך GBIC שלא מתאים או מאושר אצל הספק אז בפרוש לא יעבוד.
אשמח לשמוע אחרת.

גם הערב אני מטפל בלקוחות שהייתה להם תקלה בבזק עם נתב BE שמשמש כמודם Bridge כרגיל בזק באופן מיותר לחלוטין מבקשים איפוס נתב ביום שישי ואז הלקוח צריך לחבר את נתב בזק לחיבור WAN2 בנתב הפרטי שלו כדי שיהיה לו אינטרנט, הערב אני נכנס מרחוק עם תוכנת TeamViewer כדי להגדיר את נתב בזק כמודם מחדש.

בזק ושאר הספקים לא ממהרים לשלוח טכנאי במיוחד שיש לך ציוד פרטי , יגידו לך "לך תחליף את הציוד שלך" ואז אם עדיין יש בעיה ישלחו טכנאי.
כאשר מדובר בציוד שלהם הם מקסימום יכולים להתעקש על שליח שיביא לך נתב אחר ואם עדיין יש בעיה ישלחו טכנאי.
עם ציוד גישה של הספק כל התרוצים נגמרים ואין זה משנה כלל אם יש לך רשת של 4 נקודות או 100 בבית.

brauner
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: רועי
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #77 

שלום,

הזמנתי סיב אופטי של בזק ואני מתכוון להשתמש בציוד פרטי שלי (ראוטר צקפוינט)

אודה על המלצה לממיר אופטי איכותי

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 100 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

02/05/2021 16:15  
brauner כתב:
שלום,

...
בזק לא מספקים לך ממיר סיב? .האם ביקשת?
ממה שהבנתי ,הם כן נותנים יחידת GPON ONU module

brauner
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: רועי
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #79 

שלום,

תודה על התגובה,אולם התגובה לא עונה על הפנייה שהיא "אודה על המלצה לממיר אופטי איכותי".

לגבי בזק, בשיחה שניהלתי איתם היום - אמרו לי שעלי להשתמש בראוטר שלהם (בשום פנים ואופן) ולאחר שהתעקשתי על ציוד פרטי, אמרו שעלי לרכוש adtran sdx611, שאפילו היצרן adtran לא יודע שהוא ייצר מכשיר שכזה.

לשאלתך, לא הציעו לי שום מתאם.

kfirg14
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #80 

בבקשה

https://www.goldtop.co.il/product-detai ... roid=58329

עובד איתו ומרוצה.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #81 

01/05/2021 20:51  
arotman כתב:
30/04/2021 21:50  
tzah כתב:

מי שישמע, הציוד של בזק לא מגיע מחו"ל ומיוצר פה בישראל. אז נכון הוא נבדק מול מערכות בזק וזה מאוד מקל על עבודתך.
אבל כלקוח פרטי, אני מאוד בעד שימוש בציוד פרטי. פחות בקטע של לקחת ציוד קצה של חברות התקשורת. אם ניתן להימנע, אז למה לא? .
גם אין צורך להחזיר ציוד ולקבל זיכוי. חוצמזה, אם התקלה היא נגיד בתשתית ולא בציוד הפרטי אתם תדעו יחסית מהר, אז בכל מקרה חברת התקשורת צריכה לפתוח קריאת טכנאי ולהגיע לבדוק ,נכון? הלקוח הממוצא בישראל הוא לא עד כדי כך חסר אינטלגנציה.

כלקוח פרטי בבית, אין לי 10- 4 נקודות רשת או מערך תקשורת יוצא דופן, מלבד נקודת סיב בודדת של פרטנר (קופסא חיצונית) ונקודת סיב נוספת מסוג Gpon (לא פעילה) עם שקע מסודר שהתקנתי עבורה.

אגב, הזמנתי GBIC + ממיר סיב (כלוב) של tp-link כסוג של גיבוי ,אם וכאשר אצטרך אי פעם. אתה אומר שזה יעבור היטב ללא אקטיבציה
ובעיות כן? (בכוונה שואל מס' פעמים).

הלכתי לפי מפרט סטנדרטי וכמובן בחרתי בסוג single mode sfp . לגבי אורכי גל, גם הלכתי על הסטנדרט. ההוצאה הכספית לא הייתה גבוהה
במיוחד. כאשר אקבל את הממיר, אולי אכין סקירה מסודרת ואפרסם פה בפורום.
...
שבוע טוב,
הציוד בד"כ מיוצר במזרח בסין, זה לא קשור לכלום, למיטב הבנתי "הכלוב" כפי שאתה קורא לו הוא בעצם ממיר מדיה פשוט שאתה יכול לרכוש בארץ ב 90 או 140 ש"ח ואין לו שום משמעות מבחינת הספק, מה שיותר משמעותי הוא יחידת ה GBIC שאותה לפי הבנתי פרטנר, סלקום , בזק ואנלימיטד
מחייבים אישור במערכות שלהם ע"פ כתובת MAC. כלומר אם יש לך GBIC שלא מתאים או מאושר אצל הספק אז בפרוש לא יעבוד.
אשמח לשמוע אחרת.

גם הערב אני מטפל בלקוחות שהייתה להם תקלה בבזק עם נתב BE שמשמש כמודם Bridge כרגיל בזק באופן מיותר לחלוטין מבקשים איפוס נתב ביום שישי ואז הלקוח צריך לחבר את נתב בזק לחיבור WAN2 בנתב הפרטי שלו כדי שיהיה לו אינטרנט, הערב אני נכנס מרחוק עם תוכנת TeamViewer כדי להגדיר את נתב בזק כמודם מחדש.

בזק ושאר הספקים לא ממהרים לשלוח טכנאי במיוחד שיש לך ציוד פרטי , יגידו לך "לך תחליף את הציוד שלך" ואז אם עדיין יש בעיה ישלחו טכנאי.
כאשר מדובר בציוד שלהם הם מקסימום יכולים להתעקש על שליח שיביא לך נתב אחר ואם עדיין יש בעיה ישלחו טכנאי.
עם ציוד גישה של הספק כל התרוצים נגמרים ואין זה משנה כלל אם יש לך רשת של 4 נקודות או 100 בבית.
...
עדכון: הכלוב עולה 99 ש"ח ב-KSP שזה מחיר לא רע. כרגע לא זמין בכל הסניפים.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #82 

02/05/2021 17:06  
brauner כתב:
שלום,

תודה על התגובה,אולם התגובה לא עונה על הפנייה שהיא "אודה על המלצה לממיר אופטי איכותי".

לגבי בזק, בשיחה שניהלתי איתם היום - אמרו לי שעלי להשתמש בראוטר שלהם (בשום פנים ואופן) ולאחר שהתעקשתי על ציוד פרטי, אמרו שעלי לרכוש adtran sdx611, שאפילו היצרן adtran לא יודע שהוא ייצר מכשיר שכזה.

...

די מוזר. חברי הפורום אמרו שחברת בזק כן מספקת optical transceiver
מוזר

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2381 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #83 

@tzah
הם אמרו שהיא מספקת GBIC, לא מתאם אופטי.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #84 

03/05/2021 15:27  
TheCoolest כתב:
@tzah
הם אמרו שהיא מספקת GBIC, לא מתאם אופטי.
...
הבנתי.
קצת בילבלת בין השניים אבל לא משנה.
אז תיקח GBIC ותרכוש עצמאית את ה- MEDIA CONVERTER של TP-LINK כפי שהציעו לך (ניתן למצוא ב- KSP וגם בעלי אקספרס במחיר זול יותר).

התקנה עולה 450 ש"ח?

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #85 

02/05/2021 16:15  
brauner כתב:
שלום,

...
לאיזה מהירות התחברת בבזק?
אם זה ג'יגה הורדה
ויש לך צ'קפוינט מסדרה 700 כמו ה 730 750 הצ'קפוינט הזה בחיבור אם חייגן PPPOE
לא יסחוב לך יותר מ 300-350 מגה בלחץ וגם זה אם ה IPS ושאר המודולים שלו מכובים.

אני מחובר לסלקום פייבר הבאתי מעבודה צ'קפוינט 730 לבדוק משהו חברתי לסלקום פייבר
הגדרתי חייגן אם ה IPS וה Antivirus פעיל בקושי סחב 260-290 מגה בהורדה,רק אחרי שבטלתי IPS
ו AV הגעתי איתו לאיזה ה 330 מגה בחיבור קווי והמעבד שלו היה על 100 אחוז
ואם זה צ'קפוינט מסדרה ישנה הכתומים האלה בכלל אין מה לדבר אולי 180 מגה בלחץ והמעבד לרוב אהיה על 100 אחוז.

היום יש לי אסוס AX88U אם חייבור חייגן סוחב כמו פנטר 600/60 והמעבד אפילו לא מגיע לאיזור 15 אחוז ניצול.
וגם מותקנת עליו קושחה של מרלין אם NEXTDNS SKYNET ו FLEXQOS.

ericdop
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אריק רפאל מזרחי
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #86 

02/05/2021 17:15  
kfirg14 כתב:
בבקשה

https://www.goldtop.co.il/product-detai ... roid=58329

עובד איתו ומרוצה.
...

שלום לך אני מעוניין לדעת האם מחובר לבזק סיבים ומשתמש בראוטר פרטי ואתה עושה אתזה עם הממיר הזה?

ericdop
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #87 

03/05/2021 11:46  
tzah כתב:
02/05/2021 17:06  
brauner כתב:
שלום,

...

מוזר
...
דיברתי עכשיו עם בזק שהם התקינו ל את הראוטר be הם שמו מתאם Nokia SFP single mode fiber ONT אך לא ממיר פייבר לאטרנט.. שד״א אם אני קונה ממיר שכזה שהומלץ כאן זה יאפשר לי להתחבר ישירות לראוטר פרטי בכניסת wan?

ericdop
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #88 

09/05/2021 14:23  
ericdop כתב:
03/05/2021 11:46  
tzah כתב:

מוזר
...
דיברתי עכשיו עם בזק שהם התקינו ל את הראוטר be הם שמו מתאם Nokia SFP single mode fiber ONT אך לא ממיר פייבר לאטרנט.. שד״א אם אני קונה ממיר שכזה שהומלץ כאן זה יאפשר לי להתחבר ישירות לראוטר פרטי בכניסת wan?
...
טוב אז מסתבר שכן ניתן לחבר ישירות את סיב אוטפי דרך ממיר לrj45
כזה https://ksp.co.il/web/item/141236
וכל מה שנותר לעשות זה להגדיר בראוטר הפרטי ppoeo ואז שם משתמש וסיסמא של הספק וזהו יש לכם אינטרנט פייבר של בזק בראוטר פרטי!

Kfirse
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #89 

אחרי שיחות עם בזק והגעה של טכנאי משהו לא ברור לי , אשמח אם תוכלו לעזור לי .
בגדול השירות הגיעה למסקנה שהם יכולים לספק GBIC,
הבעיה שהם לא מוכנים להשאיל אלה לקנות 189 שקל או כמובן לקחת את B,
1. מה עשיתם קיניתם מהם או ממקום אחר ?(GBIC) מעצבן בפרטנר אין הבעיה הזאת אתה מקבל ממיר עם SFP .
אלה GBIC שהם תמוכים:
https://www.bezeq.co.il/media/PDF/gpon. ... isp=footer
(השניים הראשונים)
2.למישהו היה ניסיון עם זה ? על פניו נראה שהוא יתאים
https://ksp.co.il/web/item/152600
DMC-G01LC

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2381 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #90 

את ה-GBIC הייתי קונה מהם, רק מוודא קודם כל עד איזו מהירות הוא תומך.
עכשיו עם השקת חבילות ה-2.5 גיגה, לא חושב שזה רעיון מוצלח לקנות ב-200 שקל GBIC שתומך עד 1 גיגה. כי אח"כ תצטרך להחליף אותו במידה ותרצה לשדרג את החבילה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”