סיב אופטי בזק

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
יוליוס (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

סיב אופטי בזק

נושא שלא נקרא #1 

בדקתי באתר בזק סיב אופטי .(לא ניתן לעלות את הקישור כאן)

אני גר בחיפה ריינס 7, ומופיע שיש בריינס 3.
האם תהיה לי אפשרות לסיב אופטי ?
לא מובן לי ,האם הם חיברו בניינים מסוימים?
נערך לאחרונה על ידי יוליוס ב 14/03/2021 21:23, נערך 2 פעמים בסך הכל.

Idopo25
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

Re: סיב אופטי בזק

נושא שלא נקרא #2 

הקובץ לא מוביל לשום מקום

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 100 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לגבי בדיקת היתכנות חיבור לפי כתובת מגורים.
זה אומר שיש ארון תקשורת של בזק קרוב לכתובת המגורים ,אליו מגיע הסיב. כלומר נקודה ממנה בזק יתחילו למשוך
סיבים לדירות וגם בין הבתים.

זה מה שזה אומר... I think
אין לי הסבר אחר. זה גם נשמע הגיוני. חייבים להתחיל איפשהו, נכון ? :)

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #4 

14/03/2021 18:35  
יוליוס כתב:

...

לדעתי לא חיברו אף בניין. אתה גם תוכל להתחבר ברגע שהם יתחילו לפרוס מארון התקשורת לשאר הבניינים בשכונה.
אז התשובה היא כן.

vic1234
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 178 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

15/03/2021 21:41  
tzah כתב:
14/03/2021 18:35  
יוליוס כתב:

...

לדעתי לא חיברו אף בניין. אתה גם תוכל להתחבר ברגע שהם יתחילו לפרוס מארון התקשורת לשאר הבניינים בשכונה.
אז התשובה היא כן.
...
אצלי בזק פורסת בשכונה כבר כחודש
עובדת גם באורנות תקשורת בקומת כניסה וגם בקומות
אצלי בקומה עבדו לפני כמה שבועות ולפי האתר ניתן להתחבר

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #6 

15/03/2021 22:37  
vic1234 כתב:
15/03/2021 21:41  
tzah כתב:

אז התשובה היא כן.
...
אצלי בזק פורסת בשכונה כבר כחודש
עובדת גם באורנות תקשורת בקומת כניסה וגם בקומות
אצלי בקומה עבדו לפני כמה שבועות ולפי האתר ניתן להתחבר
...

פרטנר הגיעו ליד הבניין שלנו בשכונת רמות רמז, חיפה. אבל מה, יש להם בעיה טכנית למתוח סיב מעבר לכביש חחח. ללא ספק, יש תחרות רצינית בין החברות. הם מתלבשים על איזורים בהם יש פריסה דלילה ופוטנציאל גדול לגיוס לקוחות, לפני שבזק יתחילו לפרוס לבתים נוספים "לגנוב" להם לקוחות.
אגב, לפי האתר של בזק הם גם פורסים ברחוב שלי וגם אנלימיטד צפויים לפרוס בעוד חודש ימים. הם פשוט פרסו ברחוב מעבר לכביש.

vic1234
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 178 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אצלי בשכונה סלקום כבר התחילו לחבר לקוחות בתחילת השנה
פרטנר בערך שבוע אחרי סלקום( עד שהגיעה טכנאי של אנלימיטד פרטנר הודיעו שגם הם חיברו והתחבתרי לבסוף אליהם)
בזק גם כן התחילו לחבר אבל לדעתי מאוחר מידי לא רואה לקוחות סלקום ופרטנר עוברים לבזק במיוחד כשהמחיר לחודש יוצא כמעט פי 2 ללא נתבים וכו'

l33cher
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

16/03/2021 13:30  
tzah כתב:

אגב, לפי האתר של בזק הם גם פורסים ברחוב שלי וגם אנלימיטד צפויים לפרוס בעוד חודש ימים. הם פשוט פרסו ברחוב מעבר לכביש.
...
איך אתה רואה איפה בזק עובדים ? ואיפה אנלימיטד צפוים לפרוס ?
th1s 1s my d1st0rt3d r34l1ty

eli84
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

במשרד שבו אני עובד, יש סיב של בזק מוכן לתפעול שהותקן בעבר עבור ציר PRI. בזק אומרים שבאזור שלי אין תשתית ולכן לא ניתן לחבר. :?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

הטכנאי שכח לרשום במערכת...

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 707 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

16/03/2021 18:44  
eli84 כתב:
במשרד שבו אני עובד, יש סיב של בזק מוכן לתפעול שהותקן בעבר עבור ציר PRI. בזק אומרים שבאזור שלי אין תשתית ולכן לא ניתן לחבר. :?

20210316_122341.jpg

20210316_122351.jpg
...
לרשת סיבים METRO NGN של בזק, שמשמשת גם לצורך חיבור של צירי PRI ללקוחות ארגוניים אין שום קשר לרשת סיבים מסוג GPON שתשתמש את הלקוחות הפרטיים ובכלל זה, זה לא משנה שקיים חיבור של סיב לצורך עורק PRI בבניין. ולא רק שמדובר על טכנולוגיה שונה, אלה גם על מספר דברים נוספים כמו למשל זה שבכדי לחבר לקוחות פרטיים לרשת סיבים של בזק נדרש חיבור ל OLT בצד של בזק, דבר שלא קיים ב METRO NGN כברירת מחדל.

eli84
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

sys_admin כתב: לרשת סיבים METRO NGN של בזק, שמשמשת גם לצורך חיבור של צירי PRI ללקוחות ארגוניים אין שום קשר לרשת סיבים מסוג GPON שתשתמש את הלקוחות הפרטיים ובכלל זה, זה לא משנה שקיים חיבור של סיב לצורך עורק PRI בבניין. ולא רק שמדובר על טכנולוגיה שונה, אלה גם על מספר דברים נוספים כמו למשל זה שבכדי לחבר לקוחות פרטיים לרשת סיבים של בזק נדרש חיבור ל OLT בצד של בזק, דבר שלא קיים ב METRO NGN כברירת מחדל.
...
כלומר אם מגיע סיב לצורך העניין לבור של בזק, כל עוד בזק לא פרסה באותו מקום את הGPON זה אומר שמבחינת תשתית אין כרגע אפשרות להתחבר? אגב הציר PRI כרגע לא פעיל על הסיב. היה בעבר. רק נשארה התשתית הפיזית.

האם נכון לכאו' שכשיגיע ניתן יהיה להשתמש בתשתית הזו?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 707 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

17/03/2021 0:09  
eli84 כתב:
sys_admin כתב: לרשת סיבים METRO NGN של בזק, שמשמשת גם לצורך חיבור של צירי PRI ללקוחות ארגוניים אין שום קשר לרשת סיבים מסוג GPON שתשתמש את הלקוחות הפרטיים ובכלל זה, זה לא משנה שקיים חיבור של סיב לצורך עורק PRI בבניין. ולא רק שמדובר על טכנולוגיה שונה, אלה גם על מספר דברים נוספים כמו למשל זה שבכדי לחבר לקוחות פרטיים לרשת סיבים של בזק נדרש חיבור ל OLT בצד של בזק, דבר שלא קיים ב METRO NGN כברירת מחדל.
...
כלומר אם מגיע סיב לצורך העניין לבור של בזק, כל עוד בזק לא פרסה באותו מקום את הGPON זה אומר שמבחינת תשתית אין כרגע אפשרות להתחבר? אגב הציר PRI כרגע לא פעיל על הסיב. היה בעבר. רק נשארה התשתית הפיזית.

האם נכון לכאו' שכשיגיע ניתן יהיה להשתמש בתשתית הזו?
...
כרגע זה לא משנה, אם על הסיב זה לא פועל כבר ציר PRI, אלה מה שכן משנה זה זה שסיב זה נסלל לצורך חיבור PRI. ובגלל זה הצד השני שלו, בצד של בזק היה מחובר בכלל לציוד שונה ממה שנדרש לצורך חיבור של GPON. בכדי לחבר את הלקוח פרטי לרשת סיבים של בזק נדרשת שרשרת שלמה וקצה של סיב שנמצא אצל הלקוח זו רק חולייה אחת והכי פחות משמעותית מכל השרשרת. למשל כפי שכבר הסברתי נדרש בצד השני של הסיב ( בצד של בזק ) יהיה מחובר OLT וממנו כבר מחוברים מספר לקוחות באזור זה דרך מפצלים פסיביים. גם אותו OLT צריך להיות מחובר למערכות של בזק שצריכות להיות קיימות באותה העיר. ואם כל השרשרת זו עוד לא קיימת בשלמותה באזור לא ניתן להתחיל לחבר את הלקוחות בו.
יותר מזה, מי שמחבר את החוליות בשרשרת זו זה לא מחלקה אחת, אלה זה מתחלק לכמה מחלקות בבזק, שכל אחת מהן פועלת לפי תכנון מוגדר משלה ועד שלא מסיימים את הפעילות של מחלקות שמחברות את כל החוליות לא ניתן בכלל במערכת לפתוח את ההזמנה בכתובת מסויימת.
זו הסיבה שאם רואים סיב מגיע למבנה זה לא אומר כלל שכבר ניתן להתחבר בכתובת זו.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #14 

16/03/2021 16:14  
l33cher כתב:
16/03/2021 13:30  
tzah כתב:

...
איך אתה רואה איפה בזק עובדים ? ואיפה אנלימיטד צפוים לפרוס ?
...

פשוט מאוד:
1) בנוגע לבזק - בדקתי בדף של בזק פייבר. הזנתי מס' כתובות סמוכות למקום מגורי ואני גם יודע בוודאות שאותם בניינים גם מחוברים לתשתית סלקום פייבר. אם התשתית של בזק מוכנה מעבר לכביש, אז סביר להניח והגיוני שהם יפרסו עוד 50 מטר גם מעבר לכביש בבניין שלי, נכון? . גם יש עמודי טלפון והם יכולים להשתמש בהם לצורך העברת הסיב. ללא חפירות או סיבוכים מיותרים.

2) בנוגע לאנלימטד/ סלקום - פשוט שאלתי מישהו בחברת אנלימיטד והוא בדק במחשב מה הלו"ז לחיבור.
הוא הסביר לי, שיש צפי לחיבור עוד כחודש ימים (בערך).

3) בנוגע לפרטנר - הם תלו את הפלייר הקבוע שלהם עם פרטי מנהל האזור והיה רשום שה מתכוונים לחבר את הבניין שלי. אבל..! לאחר שיחת וואטסאפ קצרה, הבנתי שיש להם בעיה בלעביר את הסיב מעבר לכביש. כנראה בגלל עמודי החשמל .הפרויקט כנראה מורכב מדי עבור בני תמותה :). לפי דפוס העבודה הקבוע שלהם, אני מניח שהם יתייאשו מהר מאוד. בקיצור, נחיה ונראה..

המסקנה המתבקשת: לכן אפשרות מס' 1 ו - 2 יותר הגיוניות מבחינת צפי ואפשרות ממשית לחיבור.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

נו? יש כבר מישהו שמחובר לסיב אופטי של בזק?
כמה הוא מקבל 1000 הורדה עם 3 מגה העלאה? 😄

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”