חיברו אותי היום פרטנר 1000 מגה.הטכנאי בסיום חיבר למחשב

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: חיברו אותי היום פרטנר 1000 מגה.הטכנאי בסיום חיבר למחשב

נושא שלא נקרא #16 

26/03/2021 16:06  
boubi כתב:
מנצל 100% מהקו של ג'יגה?
אני בטוח שזה דיי נדיר וזה קורה גג 100 שעות בחודש ובשאר הזמן אתה לא מגרד אפילו 20% ממנו.
נכון שכשיש צורך, אז כיף שכלום לא נתקע אבל הניצול של הקו רחוק ממה שאתה מתאר.
...
אני לא מבין את הקטע הזה של לחשב כמה אחוז מהקו אתה מנצל ולאיזה חלק מהזמן. באופן אידיאלי הייתי אומר שאם אי פעם אתה מגיע לזה שאתה צריך לחכות בגלל שהרוחב הפס מוגבל ויש את האפשרות לשלם עוד כמה גרושים ולקבל רוחב פס יותר גבוה אז זה שווה את הכסף. כמובן כל אחד והשיקולים הכלכליים שלו, אני יכול גם להבין את אילו שיעדיפו לחכות עוד קצת בשביל לחסוף כמה גרושים, אבל לאחרים הזמן הוא משאב יותר יקר.

גילוי נאות: לא עקבתי אחרי כל הדיון בשירשור, ואם הכוונה לדיון פילוסופי רק בשביל הויכוח אז אחלה.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

02/04/2021 0:07  
eran405 כתב:
26/03/2021 16:06  
boubi כתב:
מנצל 100% מהקו של ג'יגה?
אני בטוח שזה דיי נדיר וזה קורה גג 100 שעות בחודש ובשאר הזמן אתה לא מגרד אפילו 20% ממנו.
נכון שכשיש צורך, אז כיף שכלום לא נתקע אבל הניצול של הקו רחוק ממה שאתה מתאר.
...
אני לא מבין את הקטע הזה של לחשב כמה אחוז מהקו אתה מנצל ולאיזה חלק מהזמן. באופן אידיאלי הייתי אומר שאם אי פעם אתה מגיע לזה שאתה צריך לחכות בגלל שהרוחב הפס מוגבל ויש את האפשרות לשלם עוד כמה גרושים ולקבל רוחב פס יותר גבוה אז זה שווה את הכסף. כמובן כל אחד והשיקולים הכלכליים שלו, אני יכול גם להבין את אילו שיעדיפו לחכות עוד קצת בשביל לחסוף כמה גרושים, אבל לאחרים הזמן הוא משאב יותר יקר.

גילוי נאות: לא עקבתי אחרי כל הדיון בשירשור, ואם הכוונה לדיון פילוסופי רק בשביל הויכוח אז אחלה.
...
ממש לא דיון פילוסופי, ואישית אני גם לא אוהב לחשב ניצולת בכל רגע נתון ולאורך זמן לשימוש אישי אלא רק במסגרת עבודה.
פשוט, חבר פורום אחד ציין שלא חסרים אנשים שמנצלים 100% מהקו (והוא בינהם, ועוד קו של ג'יגה...).
זו פשוט אמירה שלדעתי רחוקה מהמציאות.
כמו שאמרת, לעיתים שווה להשקיע כדי לא להמתין בגלל רוחב פס, וזמן זה כסף ועם זה אני מסכים.

אבל אחרי שעות רבות בעבר מול מסכי PRTG ניצולת של 100% מהקו הייתה בעיה בד"כ ולא משהו טוב, וזה בקווים של 100 מגה.
אז משתמש פרטי שמנצל את זה, קשה לי להאמין.

vic1234
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 178 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

02/04/2021 17:51  
boubi כתב:
02/04/2021 0:07  
eran405 כתב:

...
ממש לא דיון פילוסופי, ואישית אני גם לא אוהב לחשב ניצולת בכל רגע נתון ולאורך זמן לשימוש אישי אלא רק במסגרת עבודה.
פשוט, חבר פורום אחד ציין שלא חסרים אנשים שמנצלים 100% מהקו (והוא בינהם, ועוד קו של ג'יגה...).
זו פשוט אמירה שלדעתי רחוקה מהמציאות.
כמו שאמרת, לעיתים שווה להשקיע כדי לא להמתין בגלל רוחב פס, וזמן זה כסף ועם זה אני מסכים.

אבל אחרי שעות רבות בעבר מול מסכי PRTG ניצולת של 100% מהקו הייתה בעיה בד"כ ולא משהו טוב, וזה בקווים של 100 מגה.
אז משתמש פרטי שמנצל את זה, קשה לי להאמין.
...
לא הבנתי מה הבעיה לנצל את כל הג'יגה??
כמובן לא ניצול של 24/7
אבל גם ה אם הורדה של פעם בחודש להוריד איזה משהו של 70 ג'יגה לא הייתי רוצה להוריד עם מהירות של 100 מגה

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

01/04/2021 22:39  
boubi כתב:
MrYair כתב:
שורה תחתונה כל המהירויות האלה של 300 600 1000 מגה זה אחיזת עיניים ולא יותר מזה
תן לי 100 מגה סימטרי בעלות של משיש לי היום אני מבסוט,100 מגה הורדה והעלאה מספיק לי מעל ומעבר.
...
בדיוק מה שניסיתי לכתוב לבחור למעלה שאומר שהוא ועוד רבים אחרים מנצלים 100 אחוז של הקו...
אם יש לך אפשרות לכתוב כמה מנצלים אצלך בעבודה, שזה אולי עשרות/מאות משתמשים ומערכות.
...
אצלי העבודה המשרד יושב על 100 סימטרי ברוב הזמן הקו די חופשי יש כי 20 עובדים וטלפונים VOIP
הרוב הזמן הקו בניצול של אולי אולי ואני נסחף סביב ה 15-20 אחוז ניצול לרוב גם פחות.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

boubi כתב:
MrYair כתב:
שורה תחתונה כל המהירויות האלה של 300 600 1000 מגה זה אחיזת עיניים ולא יותר מזה
תן לי 100 מגה סימטרי בעלות של משיש לי היום אני מבסוט,100 מגה הורדה והעלאה מספיק לי מעל ומעבר.
...
בדיוק מה שניסיתי לכתוב לבחור למעלה שאומר שהוא ועוד רבים אחרים מנצלים 100 אחוז של הקו...
אם יש לך אפשרות לכתוב כמה מנצלים אצלך בעבודה, שזה אולי עשרות/מאות משתמשים ומערכות.
...

זה חלום רטוב לנצל 100 אחוז רוחב פס של סיב אופטי. אנחנו אולי מנצלים בסביבות 20 אחוז מרוחב הפס של 1 גיגה (תיאורטית על נייר) לחו"ל. תלוי כמה אתה מתחכם עם הנתונים :)

שוב פעם, מדובר על מהירויות תיאורטיות על גבי נייר. זה מאוד תלוי בשרת אליו אתה מחובר. חברות תקשורת בחו"ל בכלל לא משתמשות במושג של "עד". יש מהירות ממוצעת וזהו. הם מתחייבים לספק לך X מהירות ממוצעת, ללא התחכמויות מיותרות.

דוגמא אחת או שתיים של הורדה מטראקר פרטי (שרת פרטי עם מס' יחסית מועט של יוזרים) , ממש אבל ממש אינו נחשב למדגם מייצג לרוחב הפס הממוצע שלך מול שרתים בחו"ל.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #21 

04/04/2021 19:08  
MrYair כתב:
boubi כתב:

...
אצלי העבודה המשרד יושב על 100 סימטרי ברוב הזמן הקו די חופשי יש כי 20 עובדים וטלפונים VOIP
הרוב הזמן הקו בניצול של אולי אולי ואני נסחף סביב ה 15-20 אחוז ניצול לרוב גם פחות.
...
כמו שחשבתי. יש משימות תובעניות של ריפלוק מידע בין אתרים שמנצל יותר רוחב פס אבל משתמש בייתי שמנצל חבילה שהיא פי 10 ממה שציינת זה ממש הזיה (אלא אם הכוונה כמו שחלק כתבו שהם מדי פעם רואים את זה בטורנטים)

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #22 

04/04/2021 21:29  
tzah כתב:
boubi כתב:

...

זה חלום רטוב לנצל 100 אחוז רוחב פס של סיב אופטי. אנחנו אולי מנצלים בסביבות 20 אחוז מרוחב הפס של 1 גיגה (תיאורטית על נייר) לחו"ל. תלוי כמה אתה מתחכם עם הנתונים :)

שוב פעם, מדובר על מהירויות תיאורטיות על גבי נייר. זה מאוד תלוי בשרת אליו אתה מחובר. חברות תקשורת בחו"ל בכלל לא משתמשות במושג של "עד". יש מהירות ממוצעת וזהו. הם מתחייבים לספק לך X מהירות ממוצעת, ללא התחכמויות מיותרות.

דוגמא אחת או שתיים של הורדה מטראקר פרטי (שרת פרטי עם מס' יחסית מועט של יוזרים) , ממש אבל ממש אינו נחשב למדגם מייצג לרוחב הפס הממוצע שלך מול שרתים בחו"ל.
...
בדיוק, כיף לראות מהירות הורדה של 70/80MB אבל אין לי ספק שזה חלום רטוב.
אנשים אוהבים לכתוב על עשרות קליינטים בבית, ניצול היסטרי ונפחים עצומים שיש להם בבית.
בסופו של דבר רובם רוכשים הרבה מעבר למה שבפועל הם צריכים.
זה מזכיר לי כמה דמיקולו במשרד שהייתי בו שכל כמה שבועות היו מבקשים עוד נפח דיסק לשרת, הייתי מתווכח איתם שיבדקו מה יש שם ולא רק יבקשו הגדלה.
הם היו מתפארים שזה שרת שעובד וחשוב ובגלל כל הפעילות עליו יש גדילה מטורפת.
פיניתי כמה דק' והראיתי להם שפשוט הם לא מוחקים שם לוגים מאז 2015...
מחקו, הוספתי להם סקריפט שישמור 30 ימים אחורה והופ, לא שמעתי מהם שנתיים על בקשות הגדלת נפח.
אני מת שיגיע אלי כבר הסיב רק בגלל מהירות העלאה, ואם היה בבזק 100/25 על תשתית קיימת הייתי מסתפק.

יש לי שאלה
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: יואב בן דרור
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #23 

שלום,
קראתי בעניין את הדיון ואני רוצה להעלות סוגיה שקשורה אליו:
אני במו"מ עם פרטנר לקבל מהם טריפל מבוסס סיבים, במקום מה שיש לי עכשיו (ערב רב של ספקים לתשתית, לטלפון, לאינטרנט ולטלויזיה)
יש לי כבר ראוטר VR600 והבנתי שטכנית למרות מה שמישהו כאן כתב, אפשר לקבל ממנו בקלות את ה 300 מגה שאני מתכוון לקנות מפרטנר. הבעייה היא שאיש המכירות של פרטנר מתעקש ש"אין דרך לקבל קו טלפון מפרטנר בלי לקנות מהם ראוטר". הראוטר שלהם זה תוספת של 20 ש"ח בחודש, או תשלום חד פעמי של איזה 700 ש"ח שלא מתחשק לי לשלם אם אני לא חייב..מישהו כאן בפורום יודע אם יש דרך לחבר קו טלפון של פרטנר ל VR600? ראיתי פה מדברים על "מתאם שיחות", אולי "טלפון IP" יעשה את העבודה? רעיונות אחרים?
י

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #24 

אי אפשר לחבר קו טלפון של פרטנר בלי הנתב שלהם.

naorbh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

כל ראוטר עם פורטים גיגהביט יתנו בכבל 900 פלוס, ספציפית בVR600 גם לי יש בעיות ולא חציתי את רף ה600 למרות שהפורטים גיגהביט, בתעבורה פנימית כן הצלחתי לנצל כמעט את כל הגיגהביט, אבל ביציאה החוצה לא עברתי את ה600, סיב של בזק עם ממיר מדיה ישירות לVR600. לי אישית יש AX88U אבל לפניו השתמשתי ישר מהממיר מדיה בAX10 שהיה כAP בחדר אחר בבית והוא היה נותן לי 930 940 בכבל תמיד בלי שום בעיה, בוויפי הוא היה עד 600, זה כבר סיפור אחר.
הVR600 עובד מצוין במהירויות DSL עד 200, מעבר לזה הוא לא משהו, רצוי להתקדם למשהו קצת יותר טוב.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

19/04/2021 21:49  
naorbh כתב:
כל ראוטר עם פורטים גיגהביט יתנו בכבל 900 פלוס, ספציפית בVR600 גם לי יש בעיות ולא חציתי את רף ה600 למרות שהפורטים גיגהביט, בתעבורה פנימית כן הצלחתי לנצל כמעט את כל הגיגהביט, אבל ביציאה החוצה לא עברתי את ה600, סיב של בזק עם ממיר מדיה ישירות לVR600. לי אישית יש AX88U אבל לפניו השתמשתי ישר מהממיר מדיה בAX10 שהיה כAP בחדר אחר בבית והוא היה נותן לי 930 940 בכבל תמיד בלי שום בעיה, בוויפי הוא היה עד 600, זה כבר סיפור אחר.
הVR600 עובד מצוין במהירויות DSL עד 200, מעבר לזה הוא לא משהו, רצוי להתקדם למשהו קצת יותר טוב.
...
חשוב לדייק: מדובר על רוחב פס של 900Mbps לצורכי יופי/ קוסמטיקה בבדיקת מול שרתים ישראלים!
לצפות במחוג של Speed test מגיע ל - 900Mbps ,זה כמו לקחת מכונית פרארי ולראות את הנהג מפמפם על דוושת
הגז מבלי באמת לנסוע :lol:

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #27 

זה בכלל לא נכון... יצא לי מספר פעמים להוריד דברים מאתרים כמו מיקרוסופט וגוגל במהירויות שמגיעות ל-90MB/s.
לקח לי כמה דקות להוריד אימג' של וינ10 ששוקל 8 גיגה. וכמה שניות להוריד קובץ אחר ששוקל 450MB.
אז כן, סביר להניח שבמרבית המקרים לא באמת תגיע לניצול מקסימלי של רוחב הפס, אבל אם יש לך מספר משתמשים במקביל, או שאם אתה משתמש במנהל הורדות שמאפשר הורדה במקביל, אז קיים סיכוי יותר מסביר להגיע לקצבים מכובדים.
וראוטר שנחנק ולא מאפשר לנצל את רוחב הפס המקסימלי שהתשתית מסוגלת לספק יכול לפגוע בביצועים בשימוש רגיל גם כן.

naorbh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

21/04/2021 0:03  
tzah כתב:
19/04/2021 21:49  
naorbh כתב:
...
חשוב לדייק: מדובר על רוחב פס של 900Mbps לצורכי יופי/ קוסמטיקה בבדיקת מול שרתים ישראלים!
לצפות במחוג של Speed test מגיע ל - 900Mbps ,זה כמו לקחת מכונית פרארי ולראות את הנהג מפמפם על דוושת
הגז מבלי באמת לנסוע :lol:
...
חחחח זה נכון, אבל שאתה מקבל בשרתים ישראלים 900 אתה יודע שאתה אמור להיות מחובר תקין, אם אתה עושה בדיקה ומקבל 600 בארץ, אתה יודע שמשהו לא תקין, במקרה הזה הVR600 לא מספק את הסחורה, אתה מתחיל מ600 מקומי, מסיים ב200 עולמי :(
אני אישית לא נתקל באיטיות לחול, אני מוריד המון מטורנטים איכותיים, כאלה על בסיס הזמנות, רוב ההורדות מנצלות את הגיגהביט גם כשאין כמות של סידרים.
בבדיקות מהירות של OVH לאירופה המהירויות די טובות, איזור ה500-600 תלוי בשרת, גם בשעות עומס. אני אישית רואה את זה כבסדר למרות שתמיד יש איפה לשפר.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”