צריך המלצה לראוטר לבית

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Progman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

צריך המלצה לראוטר לבית

נושא שלא נקרא #1 

שואל בשביל חבר. הוא קנה טלויזיה חדשה לסלון LG CX65 עם כל החידושים האחרונים ומעוניין להציג את המחשב גיימינג בטלויזיה בצורה הכי יציבה, אמינה ומהירה לצורך משחקים, גם באונליין PVP, צפיה בסרטים ב 4k, כו'. כרטיס המסך כרגע זה GTX 1660 SUPER. יש תשתית הוט עם ספק הוטנט 100 מגה וראוטר הוטבוקס מהוט. המחשב וההוטבוקס נמצאים גם בסלון אך בצד השני של הסלון ויכול להיות שיעביר את המחשב והראוטר לחדר.
1. האם כדאי מראש לקנות נתב ולהשתמש בהוטבוקס רק כמודם? אם כן, על איזה נתב הייתם ממליצים ושיהיה Future proof ויתאים לכל ספק/תשתית בארץ? מה חשוב שיהיה בו כדי שיעבוד טוב להרבה שנים וישדר גם למקום מרוחק בבית ללא עיכובים וניתוקים? שמתי לב לראוטר WIFI 6 הזה: https://www.zap.co.il/model.aspx?modeli ... erzzifrxyk
2. האם שיקוף ב WIFI של המחשב בטלויזיה יתן את אותה איכות תמונה ומהירות של חיבור בכבל HDMI?

תודה מראש

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

Re: צריך המלצה לראוטר לבית

נושא שלא נקרא #2 

לגבי החיבור של הרשת עם הוט, אני אתן לאחרים לענות כי אני לא מכיר את האפשרויות עם הוט. אבל אני כן אענה על זה:
04/04/2021 20:18  
AmirA81 כתב:
2. האם שיקוף ב WIFI של המחשב בטלויזיה יתן את אותה איכות תמונה ומהירות של חיבור בכבל HDMI?
...
חד משמעית לא. זה פחות אמין, זה מוסיף עיוותים של כיווץ בתמונה, זה מוסיף דיליי, זה קשה להגדיר, לפעמים יש באגים...

אם אפשר, חבר עם HDMI. אפשר לקנות כבל HDMI ארוך, או אפילו כבל אקטיבי שיהיה עוד יותר ארוך.

אישית, אני די ויתרתי על לחבר את המחשב לטלוויזיה בבית שלי, אבל זה תחת נסיבות אחרות..

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לגמרי עדיף להעביר לברידג' ולקנות ראוטר חזק או פיתרון מאש (אני תמיד בעד 2 ראוטרים שאחד משמש כ-ap).
לגבי איזה ראוטר, תלוי בצרכים (לא בטוח 'הבנתי מהם) ובתקציב.
בכל מקרה תמיד, עדיף פתרון קווי (להכל) מאשר אלחוטי

Progman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

מה שאתם אומרים במילים אחרות זה שאידיאלי שהמחשב ישאר בסלון אבל בכל זאת להפוך את ההוטבוקס למודם ולקנות ראוטר.
לפי החישוב שלי, אם מעבירים כבל מאיפה שהמחשב נמצא בסלון לאורך הפנלים בקיר, מעבר מעל דלת, עד לצד השני ששם הטלויזיה נמצאת אז צריך כבל HDMI באורך 15 מטר בערך. יש כבלים איכותיים מומלצים? פעם ראשונה שאני שומע את המושג כבל אקטיבי.
לגבי ראוטר, הצרכים: קליטה טובה בכל הבית, שיקוף כמה שיותר איכותי של המחשב גם בטלויזיה בחדר אחר, שיתאים לציוד של כל התשתיות/ספקים בארץ, שיהיה future proof, WIFI 6, וכו'.
מה זה מאש? 2 ראוטרים שאחד מהם זה ap? למה אתה מעדיף את זה על ראוטר אחד?

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לא צריך כבל אקטיבי, קח את Club3D מ-KSP והוא יעשה עבודה טובה מאד:
https://ksp.co.il/web/item/50494

לגבי ראוטר, אף אחד לא יודע מה בהכרח יהיו הטכנולוגיות בעוד 10 שנים. כרגע כדאי להשקיע בראוטר WIFI 6 וטכנולוגית MU-MIMO (לדעתי). אם תצרך פתרון כיסוי לשטח גדול אז אולי לבדוק גם טכנולוגיות רומינג מתקדמות.
הרבה מאד מחברי הפורום ממליצים על AX3 של וואווי. יש גם לאסוס ראוטרים מתקדמים כמו גם לעוד הרבה מאד יצרנים. הכל שאלה של כמה כסף אתה מתכוון להוציא.
העניין היום הוא להשיג כיסוי נרחב לכל הבית. יש כמה דרכים לעשות את זה והדרך הטובה ביותר היא תמיד שילוב של מחיר נוח והמבנה של הבית. פתרון מאש "קלאסי" בנוי מראוטר מרכזי ועוד יחידות שמפזרים בכמה נקודות בבית והן "מגדילות" את טווח הכיסוי של היחידה המרכזית (בפישוט רב). אני באופן אישי אוהב פתרון של ראוטר מרכזי ומשתמש בראוטר נוסף (שמוגדר במצב שנקרא AP כך שלא יוצר חלוקת כתובות שמתנגשת עם הראוטר הראשי) להגדיל את הטווח. היום המון ראוטרים מגיעים עם שפע של הגדרות ומצבים כך שיש המון גמישות.

Progman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

מה ההבדל בין TP-Link Archer AX20 AX1800 ל Huawei AX3 Pro? איזה עדיף? יש נתב אחר שמומלץ?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

שניהם נתבים טובים. לנתב Huawei AX3 Pro יש שרשור רישמי עם המון רוכשים מרוצים:
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=62&t=345150

אם תרצה נתב עם זמינות מיידית, אז לך על ה- TP-Link Archer
https://fas.st/9eI67