רכישת נתב ושימוש עם חיבור הוט

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
EitShe26 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Eitan Shemy
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

רכישת נתב ושימוש עם חיבור הוט

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב,
עבר הרבה זמן מאז שהתעסקתי עם רשתות וחומרה, אשמח להכוונה.
יש לי אינטרנט של הוט, 200 מגה, כרגע מחוברים לנתב ארבעה מכשירים באופן קווי ו3-4 בWiFi.
האינטרנט רוב. הזמן תקין, יש לפעמים ניתוקים והאטות, הסיבה העיקרית להחלפה היא בזמן זום, יש האטה בלתי נסבלת, בתקווה שהרכישה תפתור את העניין. יתרון נוסף שאני מחפש הוא הגדלת טווח בחיבור אלחוטי.
1.רציתי לדעת ראשית האם ניתן להשתמש הראוטר אחר בתשתית של הוט, האם אחליף טת הנתב לגמרי או שאשתמש הנוכחי כמגשר.
2. מה הם הדגמים המומלצים ביותר עד 700 ש״ח.
דגמים שבלטו לי באופן כללי הם הAX6000 של שיאומי, או tp link ax20, אשמח לחוות דעת או הכוונה.
תודה מראש.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: רכישת נתב ושימוש עם חיבור הוט

נושא שלא נקרא #2 

@EitShe26
1. בהנחה שיש לך הוטבוקס, אפשר להעביר אותו למצב bridge ולהשתמש בראוטר פרטי (אין אפשרות להתחבר עם ציוד פרטי ישירות לתשתית הקוואקס/docsis של הוט).

2. אין לי המלצה ספציפית, אבל הנה כמה שירשורים/פוסטים שאולי רלוונטים:
viewtopic.php?f=62&t=359166
viewtopic.php?p=3164820#p3164820
viewtopic.php?f=62&t=345150

אם יש לך שאלות ספציפיות, לדוגמא לגבי תכונות מסויימות, תשאל וננסה לענות. הדבר העיקרי שהייתי מנסה להבין לפני שאתה בוחר ציוד חדש הוא האם סביר שיחידה בודדת תיתן כיסוי טוב לכל השטח או האם סביר להניח שתצטרך מספר יחידות (וכמה) לכיסוי השטח ולבחור ציוד בהתאם.

3. אם הסיבה העיקרית לשדרוג הציוד היא הבעיות הספציפיות שיש לך, כמו הבעיות בזום או "האטה בלתי נסבלת", אז כדאי קודם לנסות להבין האם יש סיבה להאמין שהציוד הנוכחי באמת קשור לבעיות (בניגוד לדוגמא לבעיה אצל הספק כמו עומס של הקווים לחו"ל ואז שדרוג ציוד אצלך בבית לא יעזור). ברמה הכי בסיסית, אם בחיבור קווי הכל תקין ובחיבור אלחוטי יש בעיות הם בגלל הציוד אצלך בבית (לדוגמא בעיה אצל הספק תשפיע באותו מידה על ציוד מחובר קווית כמו על ציוד מחובר אלחוטית).

אם יש בעיות גם בחיבור קווי, כדאי באופן זמני ורק בשביל הבדיקה לחבר מחשב בודד ישירות להוטבוקס שיוגדר זמנית במצב bridge (המחשב הוא הציוד היחיד שיהיה מחובר להוטבוקס והמחשב היחיד שיהיה לו גישה לאינטרנט - באופן זמני כמובן). בעיות שאתה חווה גם ככה קשורות לספק או לתשתית ושדרוג ציוד לא יעזור.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”