המודם הזה יתאים לסיב של סלקום?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
furmul
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 4 פעמים

Re: המודם הזה יתאים לסיב של סלקום?

נושא שלא נקרא #16 

עדכון מעכשיו.
קיבלתי את המתאם אחרי שיחה יפה וקצת חרטוט ונהנה.

ids (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #17 

29/04/2021 14:47  
dima_vy כתב:
29/04/2021 13:53  
kfirg14 כתב:
יצא לכם לאמת את זה ? נשמע לי קצת מוזר..
...
כן, זה בדוק על ידי לא מעט אנשים, כולל קבוצה בפייסבוק המתמחה בנושא. בסלקום חייב להשתמש בציוד שלהם כי הוא מזוהה ברשת שלהם, ולא רק שם משתמש וסיסמא של חייגן pppoe. אתה חייב או נתב שלהם או מתאם סיב שלהם. לעומת זאת בפרטנר אתה יכול להשתמש בכל הציוד שלך, ובבזק אתה חייב רק את היחידה, אליה מתחבר סיב, ואת היחידה הזאת, אתה יכול להכניס לכל מתאם או נתב שתבחר. גם ב-Unlimited אתה יכול לקבל מתאם. אם יש לך חיבור של סלקום, זה אומר שאתה יכול להתחבר גם ל-Unlimited.
כך יוצא, שחיבור הכי זול והכי גמיש הוא של פרטנר
...
אין אצלי פריסה של בזק או פרטנר עדיין.
בנוגע לאנלימיטד, הם כבר לא משווקים חבילות בעצמם, הם מפנים אותך לספקיות האינטרנט.
כנראה בגלל שעכשיו סלקום והוט שולטים בהם

ids (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #18 

29/04/2021 15:53  
furmul כתב:
עדכון מעכשיו.

...
דיייי נו
מה אמרת להם?

furmul
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #19 

29/04/2021 17:30  
ids כתב:
29/04/2021 15:53  
furmul כתב:
עדכון מעכשיו.

...
דיייי נו
מה אמרת להם?
...
תאמת לא הרבה, דיברתי עם הטכנאי ישירות כי הוא התקשר אלי שעה לפני שהגיע. אמרתי לו שאני ביקשתי מהאיש מכירות וגם מהשירות לחבר לי מתאם של NOKIA כי אני רוצה להשמתמש בציוד שלי ואמרו לי שהם לא יודעים מה זה (אמיתי לגמרי אין להם מושג בכלל מה הם מוכרים ומביאים...) וצריך לבקש את זה מהטנכאי ואם אפשר אז שיעשה כי להם אין מושג מה אני רוצה חוץ מלהגיד כמו תוכי מתאם AIO (שזה הראוטר שלהם). אמרתי לו שביקשתי שיבדקו איתו לפני שהוא מגיע אליי אם בכלל יש לו שלא סתם יבוא ובסוף אין לו אז הוא אמר לי פשוט, אל תדאג יש לי ולכל טכנאי אמור להיות איתו.
הוא פשוט הגיע וחיבר בלי לשאול ובלי לעשות בעיות בכלל! אפילו את הנתב שהם מביאים הוא לא הביא איתו.
הוא אמר גם שיש טכנאים שלא יודעים בכלל איך לעבוד איתו ולא יודעים איך להפעיל אותו ולהגדיר.
לפי דעתי עוד סיבה למה טכנאים עושים בעיות ופשוט אין להם כוח להתעסק בזה או שסלקום התחילו להבין שאנשים רוצים להשתמש בחומרה פרטית כמו שאפשר לעשות בכל חברת סיבים אחרת אפילו בנזק
בתכלס? כל העבודה לקחה פחות משעה.

ids (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #20 

29/04/2021 17:46  
furmul כתב:
29/04/2021 17:30  
ids כתב:

דיייי נו
מה אמרת להם?
...
תאמת לא הרבה, דיברתי עם הטכנאי ישירות כי הוא התקשר אלי שעה לפני שהגיע. אמרתי לו שאני ביקשתי מהאיש מכירות וגם מהשירות לחבר לי מתאם של NOKIA כי אני רוצה להשמתמש בציוד שלי ואמרו לי שהם לא יודעים מה זה (אמיתי לגמרי אין להם מושג בכלל מה הם מוכרים ומביאים...) וצריך לבקש את זה מהטנכאי ואם אפשר אז שיעשה כי להם אין מושג מה אני רוצה חוץ מלהגיד כמו תוכי מתאם AIO (שזה הראוטר שלהם). אמרתי לו שביקשתי שיבדקו איתו לפני שהוא מגיע אליי אם בכלל יש לו שלא סתם יבוא ובסוף אין לו אז הוא אמר לי פשוט, אל תדאג יש לי ולכל טכנאי אמור להיות איתו.
הוא פשוט הגיע וחיבר בלי לשאול ובלי לעשות בעיות בכלל! אפילו את הנתב שהם מביאים הוא לא הביא איתו.
הוא אמר גם שיש טכנאים שלא יודעים בכלל איך לעבוד איתו ולא יודעים איך להפעיל אותו ולהגדיר.
לפי דעתי עוד סיבה למה טכנאים עושים בעיות ופשוט אין להם כוח להתעסק בזה או שסלקום התחילו להבין שאנשים רוצים להשתמש בחומרה פרטית כמו שאפשר לעשות בכל חברת סיבים אחרת אפילו בנזק
...
אני אמשיך לנסות להשיג. גם שלחתי הודעה לנציג שלהם בקבוצה של הפייבר בפייסבוק.
אני יכול להשתמש בתמונה ששלחת? כדי שיפסיקו לבלבל את השכל שאין/לא נותנים

furmul
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #21 

29/04/2021 21:09  
ids כתב:
29/04/2021 17:46  
furmul כתב:

...
אני אמשיך לנסות להשיג. גם שלחתי הודעה לנציג שלהם בקבוצה של הפייבר בפייסבוק.
אני יכול להשתמש בתמונה ששלחת? כדי שיפסיקו לבלבל את השכל שאין/לא נותנים
...
בכיף אחי. פשוט תגיד להם שיזמינו לך טכנאי ושאתה רוצה לשנות את החבילה מ"מתאם AIO" ככה שמעתי שזה נקרא לרק מתאם NOKIA (אין לי מושג מה השם של החיבלה הזאת) כי אתה רוצה לחבר ציוד שלך כי אתה לא מרוצה או לא יודע מה תמציא איזה סיפור. תנסה גם להגיד שדיברתי עם שירות לקוחות/מכירות ואמרו לך שאפשר לעשות את זה וצריך לבוא טכנאי להתקין לך את זה.
אני פשוט חשוב שיש להם איזה פובמיה שאנשים יתחברו פירטאית/יוזר משומש לתשתית שלהם אז בגלל זה הם עושים את כל הסיפור הזה.

עדכון: ראיתי עכשיו את זה, כמו שכתבתי למעלה.

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

AIO = All In One
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

furmul
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #23 

29/04/2021 22:26  
איינשטיין כתב:
AIO = All In One
...
כן אני יודע מה זה AIO אחי, אני רק אומר שככה הם קוראים לראוטר/חבילה שהם מספקים, "מתאם AIO"... אבל שביקשתי להתקין רק את הנוקיה היו צריכים לשנות לי את החבילה/מה שנתנו לי מקטגוריה "מתאם AIO" למשהו אחר. בגלל זה אני אומר שהם כן יודעים מה זה וכן יודעים שיש אפשרות לקבל רק את מתאם NOKIA לפחות הדרג המתפעל בפועל ומי שבאמת עושה עבודה.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 100 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

סביר להניח שלא יעבוד. חייבים לעשות אקטיבציה לממיר הסיב. הם יכולים לעשות אקטיבציה, אבל הם לא יסכימו:)

zubidoc
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אלכסיי
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #25 

30/04/2021 21:52  
tzah כתב:
סביר להניח שלא יעבוד. חייבים לעשות אקטיבציה לממיר הסיב. הם יכולים לעשות אקטיבציה, אבל הם לא יסכימו:)
...
מאוד מוזר מה שאתה אומר לגבי אקטיבציה. :מבולבל:
אם סלקום משתמשת בפרוטוקול PPPoE הלקוח מחובר בערוץ מוצפן בעזרת שם משתמש וסיסמה שמגדירים בראוטר.
מתאם מדיה (סיב לרשת) הוא מכשיר "טיפש" שפשוט הופך אות אנלוגי (אור בסיב) לדיגיטלי (כבל רשת).
אני חושב שהם "מפחדים" מציוד פרטי מבחינת תמיכה טכנית במקרה של תקלה. הרי רוב המשתמשים לא ידעו לתפעל תקלה בעצמם ויפנו לספק לתמיכה...
מהבחינה הזו מגוון גדול של ציוד פרטי זה סיוט לוגיסטי מבחינתם ולכן מנסים לדחוף לכולם את מה שיש להם, מה שהם יודעים לתמוך בו.
זה מה שההיגיון אומר, אבל יכול להיות שאני טועה...

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2381 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #26 

האות בסיב הוא לא אנלוגי, אלא דיגיטאלי. אבל זה לא חשוב.
בשביל שתוכל בכלל להגיע ב"חיוג" PPPOE אל הספק, ציוד הקצה (שמותקן אצלך) חייב להיות מורשה להתחבר לרשת של סלקום. ואם הוא לא מורשה, אז לא יעזור לך שום דבר.

zubidoc
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אלכסיי
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #27 

05/05/2021 19:05  
TheCoolest כתב:
האות בסיב הוא לא אנלוגי, אלא דיגיטאלי. אבל זה לא חשוב.
בשביל שתוכל בכלל להגיע ב"חיוג" PPPOE אל הספק, ציוד הקצה (שמותקן אצלך) חייב להיות מורשה להתחבר לרשת של סלקום. ואם הוא לא מורשה, אז לא יעזור לך שום דבר.
...
תודה על התיקון, אכן לא דייקתי. התכוונתי שהממיר (ONT) הופך חשמל לאור וחזרה.
ולגבי הציוד ה"לא מורשה" אני מבין ומסכים עם מה שאתה מסביר. אני רק אומר שהמגבלה הזו היא מלאכותית ולא טכנית.
הרי רוב הנתבים בשוק יודעים לעבוד גם עם DHCP וגם עם PPPoE. כנראה שלספק "לא נוח" לתמוך במגוון גדול של ציוד קצה ולכן "מרשים" לנו (למשתמשים) להשתמש רק בכמה דגמים שהם בחרו.
זה פשוט מאוד מעצבן. תאר לעצמך, למשל, שחברה סלולרית הייתה מכריחה אותך להשתמש רק בסמארטפון מדגם מסוים (נוקיה) ולא הייתה "מרשה" להשתמש למשל באייפון.....
אני ורבים אחרים מחפשים פשוט את החופש לבחור ציוד קצה.
אני הייתי מוכן אפילו לקנות ציוד כזה אצל הספק עצמו, אם היה מציע אפשרות כזו.
לא הייתי "בוכה" אילו רק הציוד של הספקים היה ברמה גבוהה. אבל לצערי, לרוב הוא בינוני ומטה...

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 100 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

05/05/2021 18:57  
zubidoc כתב:
30/04/2021 21:52  
tzah כתב:
...
מאוד מוזר מה שאתה אומר לגבי אקטיבציה. :מבולבל:
אם סלקום משתמשת בפרוטוקול PPPoE הלקוח מחובר בערוץ מוצפן בעזרת שם משתמש וסיסמה שמגדירים בראוטר.
מתאם מדיה (סיב לרשת) הוא מכשיר "טיפש" שפשוט הופך אות אנלוגי (אור בסיב) לדיגיטלי (כבל רשת).
אני חושב שהם "מפחדים" מציוד פרטי מבחינת תמיכה טכנית במקרה של תקלה. הרי רוב המשתמשים לא ידעו לתפעל תקלה בעצמם ויפנו לספק לתמיכה...
מהבחינה הזו מגוון גדול של ציוד פרטי זה סיוט לוגיסטי מבחינתם ולכן מנסים לדחוף לכולם את מה שיש להם, מה שהם יודעים לתמוך בו.
זה מה שההיגיון אומר, אבל יכול להיות שאני טועה...
...
אקטיבציה = טכנאי ההתקנה מתקשר למוקד ומבקש לעשות אקטיבציה ( זיהוי ) התקן לפי כתובת ה- MAC של ה- Device.
איםן שום קשר לפרוטוקול PPPoE ולדברים האחרים שציינת.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”