האם אני נמצא בNAT?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
noxygen (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: nice
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

האם אני נמצא בNAT?

נושא שלא נקרא #1 

אהלן, לאחרונה התחברתי להוט והוטנט לחבילה של 500 מגה (שעובדת די יציב לעומת בזק אצלי בבניין).
לפי מה שהבנתי, בשביל לבדוק אם אני נמצא בdouble nat אצטרך להשוות את שתי כתובות האייפי, אחת היא הציבורית שלי, שאפשר לבדוק בכל אתר כמעט (והיא מתחילה ב5.) ואחת שמגיעה מהראוטר, שבכלל מתחיל ב100. מאחר ושני הכתובות האייפי שונות אני משער שאני נמצא בNAT. אך קראתי במספר מקומות שכתובות האייפי שמתחילות ב5. או 77 בדרך כלל בלי NAT, אז אני די מבולבל. האם יש דרך נוספת לבדוק?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: האם אני נמצא בNAT?

נושא שלא נקרא #2 

אם הכתובות שונות, אתה מאחורי NAT.
אתה יכול לבדוק ע"י פתיחת פורט ואז בדיקה האם הפורט באמת פתוח.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני חושב שזה היה - אם בראוטר אתה רואה כתובת שמתחילה ב- 5, אז אתה לא בתוך NAT, ובבדיקה באתר שמראה את הכתובת הציבורית שלך תראה את אותה כתובת שאתה רואה בראוטר.
אם בראוטר אתה רואה כתובת שמתחילה ב- 100, זה אומר שאתה מאחורי NAT, ואין סתירה עם זה שהכתובת שאתה רואה באתר בדיקה מתחילה ב- 5.

אין חובה שכל הכתובות שמתחילות ב- 5 ששייכות להוטנט יהיו כתובות ללקוחות שלא מאחורי NAT.

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

יש 3 כתובות, אסמן באותיות לשם הנוחות:
A - הכתובת שהמחשב מקבל מהראוטר. ניתן לראות אותה כשמריצים ipconfig במחשב. כמעט תמיד מהצורה 192.168.000.000 או 10.000.000.000 (כאשר 000 מייצג מספר שיכול להשתנות). הכתובת הזאת לא מעניינת אותנו כרגע.
B - הכתובת שהראוטר שלך מקבל מספק האינטרנט. ניתן לראות אותה בממשק הניהול של הראוטר. היא לא תהיה מאחת הצורות שכתבתי.
C - הכתובת שאתרים באינטרנט רואים כשאתה מתחבר אליהם. זה מה שאתה רואה באתרים כמו https://whatismyipaddress.com/

אם B=C אז אין NAT של הספק - זה טוב!
אם B≠C אז אתה מאחורי NAT של הספק, אם זה בעייתי בשבילך תצטרך לבקש מהם להוציא אותך, ואם הם מסרבים אז לעבור ספק 😕

כמעט בטוח, קרוב ל-100%, שאתה כן תהיה מאחורי NAT.

אני כן חייב לומר משהו: יש סיבות מוצדקות לספקיות לעשות את זה. אם ה-NAT לא מפריע לשימוש היומיומי שלך באינטרנט (למשל: אם אתה רק גולש באתרים), אז אין מה לחשוש. הכל בסדר. אתה לא חייב להיות מחוץ ל-NAT אם זה לא ייתן לך תועלת.
מצד שני, כמובן יש מקרים שזה יוצר בעיות, ואז לגיטימי שתבקש לצאת. אני נתקלתי בבעיות כשניסיתי לשחק ב-Splatoon (הראשון, כשהוא רק יצא), ובגלל זה עברתי ספק - הספק שהייתי בו לא איפשר הוצאה מה-NAT. כשהייתי מאחורי NAT כמעט אף פעם לא הצלחתי להתחבר למשחק. יש משחקים שמתמודדים בסדר עם NAT ויש כאלה שלא, אם כל המשחקים שלך עובדים אז הם כנראה ימשיכו לעבוד.
אם אתה מריץ שרת אישי אצלך בבית ורוצה אפשרות להתחבר אליו מבחוץ, גם אז אתה תהיה חייב להיות מחוץ ל-NAT.

אבל מלבד המקרים האלו (ודומים להם), אין באמת סיבה מוצדקת להתעקש על זה, לדעתי. כל עוד אתה מקבל את השירות שאתה צריך (מהירות ואמינות), חבל להיכנס להרפתקאות.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”