פריסת בזק פייבר (דברים שאולי לא ידעתם)

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re: פריסת בזק פייבר (דברים שאולי לא ידעתם)

נושא שלא נקרא #16 

13/09/2021 21:37  
jagheadg כתב:
דווקא לי זה היה ברור איך שנכנסתי למפה. כמו ש @HT-Assaf כתב.
מה שמרגיז זה שהם מחברים רק בניינים משותפים גם אם הבתים הפרטיים הבודדים נמצאים מסביבם, רואים את זה במפה בבירור באזור שלי.
נניח ואני כן מוכן לשלם על ההתקנה, כמה שיעלה, למה לא לתת לי אפשרות כזו אם התשתית כבר פרוסה ברחוב?
...
החצ'קון (נקודה שחורה) שמופיעה בבניינים ממש לא היית ברורה . עד שקלטתי מה המשמעות של הסימון, זה היה נטו ניחוש מושכל. באופן כללי היא ממש לא נוחה. המפה של אנלימיטד הרבה יותר ברור ונוחה לשימוש. אבל שוב פעם, זה עניין של חוויות משתמש וטעם אישי.

כעצה אישית בלבד, אני מציע לא להתגמש יותר מידי ולומר משפטים כגון: "אני מוכן לשלם כמה שיעלה". זה פשוט גורם לתקדים
עבור בזק וחברות תקשורת אחרות ובעצם נותן להן גושפנקה למצוץ את דם ללקוחות וגם ליישר קו ביחד עם שאר חברות התקשורת.

עם קצת יוזמה וחוש טכני סביר, אתה יכול לפרוס בעצמך סיב. אתה פשוט צריך לבדוק היכן ממוקם הארון האופטי של בזק או לצורך העניין גם של חברות אחרות. סיב אופטי יעלה באורך של עד 50 מטר יעלה לך בסביבות 200 ש"ח. הבעיה העיקרית היא איך למשוך את הסיב. האם יש לך תעלות מתחת לקרקע ליד הבית דרכן אתה יכול להשחיל כבלים / סיבים.. או האם הסיב עצמו מגיע לארון תקשורת ממש עד לפתח הבית ואז זה ממש
"קלי קלות". זה כבר סיפור אחר לחלוטין, אם אין בכלל תשתית קרובה לבית שלך.

חשבתי שאנחנו אומת Start-Up. להשחיל סיב אופטי לץוך דירה או בית זה ממש לא Start-Up. אפילו בזק וכל החברות מסבירות בצורה שקופה, שהן מוכנות לוותר על דמי ההתקנה בהנחה שיש כבר סיב מוכן מושחל לתוך הדירה. אז לדעתי הכל עניין של יוזמה אישית!! .אם התחילו לפרוס תשתית סיבים במס' יישובים ביו"ש, אז בעל בית פרטי גם יכול לקחת יוזמה בסיסית ולחבר את הבית בעצמו.

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

12/09/2021 8:35  
tzah כתב:
לפי מה שרשמת. הערכה האישית שלי ,בסביבות שבועיים עד חודש.
זה גם יכול לקחת עד 4 חודשים . זה בעיקר תלוי ברמת העצלנות של בזק ובמידה יש להם בעיות טכניות בפריסה (בעיות תוואי).
...
היום בבוקר ראיתי טכנאים של בזק מתקינים סיבים בבניין שלנו, בחיפה
יש לציין שחברות פרטנר ואנלימטד כבר "תקעו יתד" אצלנו ברחוב לפני כשנתיים, אך הבניין שלנו מעולם לא חובר, ולהערכתי כנראה גם לא יחובר.
האם יתכן שכך יקרה גם עם בזק?

האם זה יעזור במשהו, אם אנדנד טלפונית לנציגי שירות הלקוחות?
אגב כרגע אני מנוי לחבילה 500 מגה של הוט, ובזק 200

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

13/09/2021 21:37  
jagheadg כתב:
דווקא לי זה היה ברור איך שנכנסתי למפה. כמו ש @HT-Assaf כתב.
מה שמרגיז זה שהם מחברים רק בניינים משותפים גם אם הבתים הפרטיים הבודדים נמצאים מסביבם, רואים את זה במפה בבירור באזור שלי.
נניח ואני כן מוכן לשלם על ההתקנה, כמה שיעלה, למה לא לתת לי אפשרות כזו אם התשתית כבר פרוסה ברחוב?
...

זה פשוט מאוד. החברות לא מעוניינות להשקיע זמן מיותר וכמובן לשלם לקבלן אקסטרה כסף, כאשר ביום בודד אותו קבלן
יכול לחבר נגיד 1-3 בניינים משותפים.

הגישה שלך, רק גורמת לחברות התקשורת להעלות מחירים. אם היו יותר אנשים שדווקא לא מוכנים להתחבר בכל מחיר, אז אולי
חברות התקשורת היו באמת שוקלות להוריד את מחירי ההתקנה. אבל ברגע שאתה מכריז שאתה מוכן לשלם כל מחיר, זה רק מדרבן את
החברות להעלות מחירים וסליחה על המילה.. לXXXק את כל שאר הלקוחות על על הדרך. (הערה: כמובן לא התכוונתי אליך ברמה האישית).

אתה יכול לבצע 95 אחוז מהעבודה ולהתקין את הסיב בעצמך (מלבד אקטיבציה והתקנת ממיר סיב).

כנקודת התחלה, אתה יכול לבדוק את הדברים הבאים:

1) למדוד מרחק מהבית הכי קרוב אליך , אשר כן מחובר לתשתית פייבר.
2) לבדוק היטב ולראות, האם יש עצים /מכשולים אשר עלולים להוות מכשול בפריסת הסיב.
3) לבדוק האם הסיב מצריך הטמנה בתוך הקרקע, או ניתן למתוח באוויר.
4) האם קיימת תשתית תת קרקעית כלשהי לצורך העברת סיבים/ כבלים.
5) בהתאם למרחק, ניתן להזמין סיב באורך מתאים ( 20, 30 , 50 מטר )
6) להשחיל עצמאית סיב בבית ,או פשוט לשלם לקבלן פרטי.

זו התעסקות רצינית, אבל אולי זה שווה במקום להתלונן ולהמתין שנה פלוס. הסיב לא יקר והכל עניין של נכונות לימוד וכמובן קצת זמן.
ברגע שקצה אחד של הסיב יהיה כבר מושחל בבית, אני בטוח שהם ישמחו לבוא לחבר אותך. אבל רצוי לשאול לבדוק מראש האם הם
בכלל מוכנים לבוא להתקין.

הרי זה win win לכולם במידה וההתקנה לא מורכבת. אז שווה לבדוק את הנושא מול חברות התקשורת.

שלחנו חללית לירח והיא התרסקה, אז אני מניח שבתנאים הנכונים עלי אדמות, ללא החלל החיצון עדיין
ניתן לפרוס סיב אופטי בין שני בתים :).

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”