הגדרת נתב בזק 2.5 גיגה מדגם Sagemcom 5670 ל bridge??

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

הגדרת נתב בזק 2.5 גיגה מדגם Sagemcom 5670 ל bridge??

נושא שלא נקרא #1 

היי,
Sagemcom 5670
צריך עזרה להגדיר אותו בברידג, הגדרות מצאתי וזה סתם, הפעלתי את המצב גישור, אבל הנתב של בזק עדיין מתחבר ל אינטרנט, מקבל IP ונותן IP
ו DHCP עובד ואין שינוי.
לעכשיו פשוט הגדרתי את ה IP של הנתב אסוס שאני משתמש בו, בתור DMZ בהגדרות של בזק, כדי שלא יהיה NAT כפול ואשרתי את הכפתור BRIDGE ב מצב ON

זה נתב ל 2.5 גיגה , יש לו פורט בודד ל 2.5 ואני רוצה לחבר לנתב שיש לי אסוס AX89X [יש לי גם חיבור ישן של פרטנר 1 גיגה ונתב שתומך DUAL WAN] בבדיקת מהירות קיבלתי 3200 הורדה ו 310 העלה, אבל כיביתי את המצב כי OUTLOOK משתגע, כל חיבור אם IP שונה ו יש לי 2 IP עכשיו, ה שרתים של גווגל חושבים שפורצים לי ושולחים אימייל לאישור. ומצאתי בעיות כאלה עם אתרים שצריך להתחבר עם שם משתש וסיסמה.
לא ברור למה טוב המצב הזה אם שום דבר לא עובד איתו, טורנט יעבוד בטוח אבל שימוש רגיל לא, אז שיניתי ל מצב גיבוי.

הם נתנו לי מודול SFP ש משום מה הנתב שלי לא מקבל, המנורה של SFP נדלקת ונכבית ורשום NO CONNECTION, הייתי חייב לקחת את הנתב שלהם, אז צריך bridge mode
01.jpg

MaorOvadia
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

Re: הגדרת נתב בזק 2.5 גיגה מדגם Sagemcom 5670 ל bridge??

נושא שלא נקרא #2 

גם לי יש בזק/בזק בינלאומי חבילה של 2500/250 מגה ואת הראוטר ASUS RT-AX89X שרכשתי מIVORY
הכנסתי את הSFP מודול של בזק לתוך הכלוב של SFP + של הראוטר ומסיבה כלשהי הראוטר לא מזהה את הSFP מודול של בזק
לא נראה שיש אפשרות עם ציוד פרטי לקבל את כל המהירות של בזק בחבילה של 2.5 ג'יגה בחיבור קווי חוץ מהWIFI
אפילו עם ממיר מדיה שתומך במהירות 10 ג'יגה זה לא יהיה אפשרי כי בראוטר יש רק פורט אחד בודד של 10 ג'יגה RJ45 LAN/WAN PORT חוץ מהפורט של SFP+ שלא עובד עם הSFP המודול של בזק
ככה שברגע שאתה מחבר את המתאם סיב לראוטר לא נשאר לך פורט שתומך במהירות של בזק 2.5 ג'יגה כדי לחבר את המחשב
ככה שאתה נאלץ להשתמש בנתב BE שלהם
אם יש לך פתרון לזה אשמח לשמוע

ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

07/10/2021 7:34  
MaorOvadia כתב:
גם לי יש בזק/בזק בינלאומי חבילה של 2500/250 מגה ואת הראוטר ASUS RT-AX89X שרכשתי מIVORY
הכנסתי את הSFP מודול של בזק לתוך הכלוב של SFP + של הראוטר ומסיבה כלשהי הראוטר לא מזהה את הSFP מודול של בזק
לא נראה שיש אפשרות עם ציוד פרטי לקבל את כל המהירות של בזק בחבילה של 2.5 ג'יגה בחיבור קווי חוץ מהWIFI
אפילו עם ממיר מדיה שתומך במהירות 10 ג'יגה זה לא יהיה אפשרי כי בראוטר יש רק פורט אחד בודד של 10 ג'יגה RJ45 LAN/WAN PORT חוץ מהפורט של SFP+ שלא עובד עם הSFP המודול של בזק
ככה שברגע שאתה מחבר את המתאם סיב לראוטר לא נשאר לך פורט שתומך במהירות של בזק 2.5 ג'יגה כדי לחבר את המחשב
ככה שאתה נאלץ להשתמש בנתב BE שלהם
אם יש לך פתרון לזה אשמח לשמוע
...
היי,
לגבי הבעיה שלך: קניתי מתאם מ SFP ל RJ45, וזה אופך את ה פורט SFP של הנתב ל פורט 10 גיגה רגיל וגם תומך ב 5 גיגה ו 2.5 גיגה
זה המוצר המדויק שקניתי ועובד כבר שנה:
https://www.aliexpress.com/item/32901080988.html

אז עם תקנה את המודול יהו לך 2 פורטים רגילים של 10 גיגה בנתב, עם יש לך מחשב בודד אז אתה מסודר ולא צריך כלום, עם יש לך יותר אז צריך גם לקנות סוויטש, ויש עכשיו סוויטשים של 10 גיגה 5 פורטים עד 1000 שקל מחו"ל.

רשמתי פה בפורום למה המודול של בזק לא עובד בנתב ואך גם אפשר להפעיל אותו, אבל אין לי אך לבדוק אם הוא נותן מהירות מלאה כי בזק נועלים את הציוד ואם יש לך נתב המודול לא יעבוד בכלל, כדי שהוא יעבוד צריך להתקשר לבזק ואולי הם ישלחו לך טכנאי אם בטלפון אי אפשר ואז הוא יסרוק את המודול ויפעיל אותו והנתב יפסיק לעבוד.
הנה הקישור, תקרא את ההודעה האחרונה
viewtopic.php?f=62&t=364732&p=3197937#p3197937

עכשיו עם אתה רוצה להשתמש בנתב של בזק ולחבר אותו לאסוס, יש דרך.
בנתב של בזק: הפעלתי את המצב לגישור אפילו שזה לא עושה כלום [אולי עושה], חיביתי WIFI וחיביתי DHCP ונתתי לנתב של אסוס IP קבוע בהגדרות של נתב בזק, ובהגדרות של DMZ הגדרתי את ה IP הזה שנתתי ל נתב אסוס, כי אסור שהיו שתי נתבים ביחד ו DMZ "מעיף" כל דבר שמוגדר אצלו ישירות לאינטרנט בלי חומת אש ו NAT וזה עובד מצויין.

Aviyok
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Avi y
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #4 

שלום הגדרתי בהצלחה את הנתב של בזק לברידג׳ , יש לו יציאה 2.5 אבל בנתב שלי שמקבל 2.5 המהירות לא מגיעה לזה בכלל , בקושי רב 700 , ViruzZ אנא עזרתך

Aviyok
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Avi y
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #5 

יש לי אסוס AX11000

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

07/05/2022 7:08  
Aviyok כתב:
שלום הגדרתי בהצלחה את הנתב של בזק לברידג׳ , יש לו יציאה 2.5 אבל בנתב שלי שמקבל 2.5 המהירות לא מגיעה לזה בכלל , בקושי רב 700 , ViruzZ אנא עזרתך
...
כנראה שהנתב שלך לא תומך ביותר מ 700 מגה בחיבור PPPOE משבזק משתמשים.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

04/10/2021 22:29  
ViruzZ כתב:
היי,
Sagemcom 5670
צריך עזרה להגדיר אותו בברידג, הגדרות מצאתי וזה סתם, הפעלתי את המצב גישור, אבל הנתב של בזק עדיין מתחבר ל אינטרנט, מקבל IP ונותן IP
ו DHCP עובד ואין שינוי.
לעכשיו פשוט הגדרתי את ה IP של הנתב אסוס שאני משתמש בו, בתור DMZ בהגדרות של בזק, כדי שלא יהיה NAT כפול ואשרתי את הכפתור BRIDGE ב מצב ON

זה נתב ל 2.5 גיגה , יש לו פורט בודד ל 2.5 ואני רוצה לחבר לנתב שיש לי אסוס AX89X [יש לי גם חיבור ישן של פרטנר 1 גיגה ונתב שתומך DUAL WAN] בבדיקת מהירות קיבלתי 3200 הורדה ו 310 העלה, אבל כיביתי את המצב כי OUTLOOK משתגע, כל חיבור אם IP שונה ו יש לי 2 IP עכשיו, ה שרתים של גווגל חושבים שפורצים לי ושולחים אימייל לאישור. ומצאתי בעיות כאלה עם אתרים שצריך להתחבר עם שם משתש וסיסמה.
לא ברור למה טוב המצב הזה אם שום דבר לא עובד איתו, טורנט יעבוד בטוח אבל שימוש רגיל לא, אז שיניתי ל מצב גיבוי.

הם נתנו לי מודול SFP ש משום מה הנתב שלי לא מקבל, המנורה של SFP נדלקת ונכבית ורשום NO CONNECTION, הייתי חייב לקחת את הנתב שלהם, אז צריך bridge mode
...
הנתב הזה החיבור שלו ה SFP יודע לעבוד רק ב 10 ג'יגה.
בגלל זה הג'יביק לא עובד לך,אני זוכר היה שרשור בנושא הזה איפשהו כאן בפורום.

פרטנר מכרו את הנתב הזה בחבילה של ה 3 ג'יגה הג'יביק שלהם כן עובד עם הנתב.
משכן אני לא יודע עם פרטנר חברו לקוחות בדואל מוד עם ג'יביק דואל מוד או סינגל מוד.
הג'יביקים של הדואל מוד זולים משמעותית מאשר סינגל מוד שקשה להשיג וגם יקר פי כמה מדואל מוד.

ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

07/05/2022 7:08  
Aviyok כתב:
...
יאם יש לך בנתב QoS ? תכבה אותו, משום מה עם זה עובד זה נותן עד 1 גיגה מקסימום, אפילו כתבתי ל אסוס אל זה, אמרו שזה מה יש

ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

07/05/2022 19:39  
MrYair כתב:
הנתב הזה החיבור שלו ה SFP יודע לעבוד רק ב 10 ג'יגה.
בגלל זה הג'יביק לא עובד לך,אני זוכר היה שרשור בנושא הזה איפשהו כאן בפורום.
...
ה פורט SFP הזה הוא 1 גיגה ו 10 גיגה, אפשר לשנות ידנית או אוטומטית, בנוסף יש לי מודול SFP ל RJ45, ש מסתנכרן אל 10 עם הנתב אבל בצד של RJ45 נותן 2.5, 5 ו 10 והוא עובד ממש עכשיו בחיבור של 2.5

ה גיביק של בזק הוא מהדור הישן SFP רגיל לא פלוס והוא נותן רק 1 גיגה, אבל יש עכשיו ממיר מדיה שתומך ב 2.5 כך ש יש פטרון לזה

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

08/05/2022 4:02  
ViruzZ כתב:
ה פורט SFP הזה הוא 1 גיגה ו 10 גיגה, אפשר לשנות ידנית או אוטומטית, בנוסף יש לי מודול SFP ל RJ45, ש מסתנכרן אל 10 עם הנתב אבל בצד של RJ45 נותן 2.5, 5 ו 10 והוא עובד ממש עכשיו בחיבור של 2.5

ה גיביק של בזק הוא מהדור הישן SFP רגיל לא פלוס והוא נותן רק 1 גיגה, אבל יש עכשיו ממיר מדיה שתומך ב 2.5 כך ש יש פטרון לזה
...
אין ספק שיש פתרונות
ראיתי פה שרשור על SSH לג'יביק ולשנות.
אבל לא כולם פה כמוני כמוך הרוב פה זה '' חבר תדליק ושיעבוד.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”