ראוטר מומלץ לסיבים אופטים של פרטנר + TP-Link RE450 mesh

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Ronlos (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

ראוטר מומלץ לסיבים אופטים של פרטנר + TP-Link RE450 mesh

נושא שלא נקרא #1 

אהלן,

אני עתיד לעבור לסיב הפרטי של פרטנר במהירות של 1 גיגה.
הראוטר שהם הציעו לי זה Sagemcom 5670 ב20 ש"ח ל36 חודשים.
לא מצאתי כלכך מידע על הראוטר-מודם הזה חוץ מזה שהוא אופטי ותומך בעד 2.5 גיגה. אבל אינסטינקטיבית אני מניח ש720 ש"ח זה יקר עבור ראוטר כזה.

אני לא כלכך מבין בראוטרים אבל שוקל את האופציה של לרכוש ראוטר - מודם בצורה פרטית שאו יהיה זול יותר עם אותם ביצועים בקווי והWiFi או לרכוש אחד באותו סדר גודל של מחיר אבל עם ביצועים משמעותית יותר טובים.

כרגע יש לי בבית ראוטר-מודם Hotbox 4 בשכירות + TP-Link RE450 mesh שרכשתי פרטית שסוגר לי פינה של Wifi לבית של 70 מ"ר.
עם חבילה של 500 מגה אני רואה 610 מגה בקווי 370 מגה ב5G ו94 מגה ב5G של הMesh (נתונים מFast.com).

כבר ביררתי מול פרטנר שאם אני רוכש ראוטר-מודם שהוא אינו אופטי הם מספקים את המתאם בתנאי שלראוטר-מודם שלי יש כניסה של WAN (פשוט כניסה של RJ45, נכון?).
בנוסף, ניתן לקבל מפרטנר מודם בלבד בחינם ואז אני בעצם צריך רק לקנות ראוטר.

אשמח להמלצות על דגמים והכוונות לאיזה פרמטרים אמורים לעניין אותי לשימוש יומיומי של סטרימינג והורדות. אני לא גיימר גדול בטח שלא ברשת אז זה פחות מעניין.

תודה מראש,
רוני.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re: ראוטר מומלץ לסיבים אופטים של פרטנר + TP-Link RE450 mesh

נושא שלא נקרא #2 

ראוטרים מומלצים:
Xiaomi AX3000
Xiaomi AIoT AX6000
Xiaomi Redmi AX3000
HUAWEI WiFi AX3 /Pro

הערות:
1) גם ניתן לשלב כמה דגמים שונים בחיבור מסוג Mesh
2) כל הדגמים הנ"ל טובים לחיבור חוטי של עד 1 גיגה.
3) ממשק WEB בשפה בסינית (לתמיכה בשפה האנגלית וכן שפות נוספות ,ניתן להשתמש באפליקציה של שיאומי או של וואוי). ואם זה מציק, גם ניתן למצוא גרסאות גלובאליות
עם תמיכה בשפה האנגלית.

"בנוסף, ניתן לקבל מפרטנר מודם בלבד בחינם ואז אני בעצם צריך רק לקנות ראוטר".
זה לא מודם, אבל נכון. פרטנר מספקת ממיר סיב (קופסא) + מודול אופטי sfp שנכנס לתוך הממיר עצמו.
עניין הפורט של 2.5 גיגה פחות רלוונטי מכיוון שרוב ציוד הקצה בבית: סטרימרים, קונסולות ועוד עדיין תומכים בחיבור חוטי של 1 גיגה.אבל זה אולי ישתנה במהלך השנה הבאה!

sabres
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 131 פעמים

Re: ראוטר מומלץ לסיבים אופטים של פרטנר + TP-Link RE450 mesh

נושא שלא נקרא #3 

1. כמו שנאמר מעלי, אין צורך במודם או בראוטר משולב מודם. צריך ראוטר בלבד.
אל תיקח מפרטנר שום ציוד פרט למתאם מסיב לכבל רשת, לא משנה כמה הנציגים\טכנאים שלהם "ממליצים" לך על זה.
וכן, כניסת WAN היא RJ45 סטדנרטי בנתב.

2. בניגוד למה שנכתב מעלי, תתרחק מהדגמים של XIAOMI.
כולם סובלים מהבעיה שהפורטים של ה-1G שלהם לא באמת תומכים ב-1G פר פורט אלא מחלקים את המהירות הזאת ביניהם.
מוצר פח, שלא לומר תרמית.

3. ממליץ שתיקח את ה-AX3 PRO: viewtopic.php?f=62&t=345150

4. קח בחשבון שאין תאימות בין טכנולוגיות ה-MESH של חברות שונות (אין כרגע תקן עולמי אחיד).
זה אומר שאם הראוטר שתקנה הוא לא של TP LINK, הסיכויים שהוא ייצור רשת MESH אלחוטית עם ה-TP LINK הקיים שלך אפסיים.
בחיבור חוטי לא תהיה בעיה מן הסתם, אבל זה לא MESH.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”