מערכת Mesh או החלפת הראוטר?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
SoundMix (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

מערכת Mesh או החלפת הראוטר?

נושא שלא נקרא #1 

היי.
יש ברשותי בבית פייבר 4K כיחידה הראשית בסלון יחד עם עוד 2 ממירי מיני פייבר שנמצאים בחדרים.
הקליטת וויפי בבית לא הכי טובה ויש ניתוקים לעיתים וזה נראה שממירי המיני לא באמת מגדילים את טווח הקליטה.
חשבתי לעצמי - האם כדאי לקנות מערכת Mesh בסגנון Tenda MW6 על מנת להרחיב את הקליטה בבית ולעשות רשת יציבה יותר?
או שפשוט לקנות ראוטר חדש שמבוסס על WIFI 6 העדכני יחסית? בגדול הרעיון היה להמתין עד יציאת ראוטרים בתקן WiFi 6E החדש ואז לשדרג אליהם ישירות, כשיהיו במחירים סבירים יחסית..

אני לא ממש יודע אם כשאעשה את מערכת ה Mesh עדיין הוויפי בבסיסו יהיה מוזן מהראוטר ולכן יהיה לא הכי יציב..
* חיברנו עמדת מחשב חדשה בבית לאחרונה ולא מגיע אליה אינטרנט (אין מתאם רשת אלחוטי או כבל רשת שמגיע) - אז אולי יהיה עדיף כשמתקינים את ה-Mesh לשים שם את היחידה השנייה ולחבר את המחשב דרך חיבור קווי אליה?
* עוד שיקול הוא האם לקנות את ה Mesh הזה במידה והוא תומך רק עד תקן 5Ghz כי בעתיד כנראה כשאחליף ראוטר הוא כבר לא יוכל לעזור לי.
* הבעיה כאן בעקרון הוא שהפייבר 4K מסונכרן עם שאר ממירי המיני לכן לא יודע בדיוק מהן ההשלכות במידה ואצרף אליו ראוטר חדש.
(בבית ישנם בנוסף 2 מחשבים בחדרים שמחוברים למיני פייבר ישירות והשני מתחבר למוקה, האם שרשור ראוטר חדש ישפיע על המוקה בחדרים?)

תודה.
נערך לאחרונה על ידי SoundMix ב 27/11/2021 11:42, נערך פעם 1 בסך הכל.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

Re: מערכת Mesh או החלפת הראוטר?

נושא שלא נקרא #2 

ה TENDA הוא פאסה ולא אמין במיוחד לאורך זמן מנסיוני.

אם הבית שלך מורכב, רצוי MESH בחיבור חוטי או לחילופין לשים יחידה במרכז הבית

יחידה כזו או שתיים

https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=62&t=345150

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #3 

עכשיו אני רואה שכרגיל הציוד של הוט לא משהו...

https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?t=298390

צריך ספק שנותן לך מתאם אופטי לסיב ולקנות ראוטר כמו שאמרתי לך קודם או שניים. אם אי אפשר, אז לחבר את ההוט כברידג' ולתת לראוטר נורמלי לנהל את הבית.

SoundMix (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

27/11/2021 11:39  
integral כתב:
ה TENDA הוא פאסה ולא אמין במיוחד לאורך זמן מנסיוני.

אם הבית שלך מורכב, רצוי MESH בחיבור חוטי או לחילופין לשים יחידה במרכז הבית

יחידה כזו או שתיים

https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?f=62&t=345150
...
איפה בדיוק הוא לא אמין?
חושב שאני קצת פחות אעדיף לקנות ראוטר של שיאומי/Huawei.
ואשמח גם אם תוכל להתייחס לשאר השאלות בפוסט.. בגדול עדכנתי שיש 2 מחשבים בבית שמחוברים קווית למוקה של הוט והשני למיני פייבר.. לא יודע אם שרשור של ראוטר חדש ישפיע על החיבורים הללו בחדרים.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #5 

מי לא אמין? ההוט? נתתי לך קישור לשרשור.

הטנדה? מניסיוני ונסיונם של אחרים - TENDA זו חברה סינית, אז מה הבעיה עם הוואויי? תסתכל על השרשור יש מאות אנשים מרוצים מהראוטר (כולל אני). לשיקולך.

לגבי מחשבים, אפשר לקנות כרטיסי רשת וייפי 6 אם אינך מעוניין בכבילה

https://www.amazon.com/wifi-6-adapter/s ... +6+adapter

איך ישפיע על הראוטר של הוט? לא יודע, אבל כן יודע שבכל מקום ששיפרתי את הרשת הביתית ניטרלתי בצורה כזאת או אחרת את הראוטר של הספק (כל ספק, לא רק הוט).

SoundMix (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

אוקיי, תודה..
בעקרון הבית הוא לא גדול במיוחד, ככל הנראה ראוטר אחד שהוא טוב יצליח לכסות את כולו.
האם בכל זאת כדאי לקנות 2 יחידות מהדגם של Huawei? זה לא קרינה רבה מדי אם קונים 2 יחידות כאלו?
ראיתי שיש בארץ את הדגם הרגיל ולא הפרו, הוא בסדר? מאמין שבגלל שהוא נמכר בארץ הוא מותאם לממשק בשפה האנגלית או שיש חסרונות למיניהם גם כן?

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #7 

לא ממליץ על הדגם שבארץ. עוצמת השידור שלו פחותה.

viewtopic.php?p=3206805#p3206805

תקנה יחידה אחת של הסיני ואם זה לא יספיק תמיד תוכל לקנות עוד אחת. אומרים שגם הדגם הסיני החדש בסדר.

viewtopic.php?p=3207822#p3207822

עוד אופציה זה לקנות את הברזילאי שיש לו אותה עוצמת שידור כמו הסיני, אבל ממשק באנגלית.

בכולם צריך לשים את עוצמת השידור על מקסימום.

לגבי קרינה, אל תשים אותו מתחת לכרית שלך 🙂

SoundMix (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

בכמה היא פחותה? לא יודע בדיוק, נכון שאפשר להשתמש במתרגמים למיניהם בממשקים אבל מעדיף שלא כל כך.
ברור שלא מתחת לכרית אבל אתה יודע... בכל זאת 4 אנטנות במידה ואני קונה 2 ראוטרים כאלה.
השאלה היא האם באמת עדיף לקנות 2 ראוטרים כאלה או ראוטר אחד לסלון ואז את העמדת מחשב החדשה לחבר בעזרת כרטיס רשת אלחוטית או משהו כזה..
או פשוט לקנות יחידה נוספת ולשים שם בעמדה ולחבר את המחשב קווית אליה תוך שהיחידה השנייה של ה Huawei עובדת כ Mesh

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #9 

פחותה מהותית.....גם ב 5 שנבדק וגם ב 2.4. אין לי מכשירי וייפי 6.

קנה אחת בתקווה שתהיה מתחת לרף המכס, תתנסה ואז תחליט.

עקרונית אני חושב שעדיף שהוא ינהל את הבית ולא ההוט ואז תצטרך לחשוב על פתרון לשלושה מחשבים.

בכל מקרה אני הייתי קונה את הסינית שלא תקנה ברזילאית אחת ואז אם תרצה לקנות עוד אחת למש, תגלה שפתאום כבר אין אותה.

SoundMix (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #10 

רוצה להבין משהו מסוים - הבנתי שאם אני מחבר את הראוטר הזה לפייבר 4K שבסלון אז לא ממש יהיה טוב להפוך אותו למצב Bridge כי אז הממירים והמוקה שבחדר לא יקבלו יותר רשת.
האם זה יהיה בסדר לחבר את היחידה הראשית והראשונה של ה AX3 ליציאת LAN בראוטר בפייבר ואז אם אקנה עוד יחידה נוספת אני אוכל לבצע Mesh או שזה לא אפשרי כי הוא לא מוגדר כראוטר ראשי?

ובשביל העמדת מחשב החדשה - אתה מציע אכן לקנות יחידה נוספת של AX3 ועל הדרך גם לקבל טווח של כל הבית במלואו או פשוט לקנות כרטיס רשת וזהו?
למרות שכנראה גם יחידה אחת של AX3 תהיה אחלה מבחינת כיסוי.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #11 

עקרונית אפשר לחבר אותו ליציאת LAN מהשמייבר4K.

שתי אופציות:

1) ה AX3PRO יהיה במצב DHCP, במקרה זה הוא ינהל את הרשת שלו ותוכל לחבר לו עוד יחידה במש. החיסרון הוא שזו תהיה רשת נפרדת מהרשת בבית.

2) ה AX3PRO יהיה במצב AP, במקרה זה השמייבר ינהל אותו ויהיה באותה רשת. מצד שני כשהוא ב AP לא ניתן לעשות מש עם שתי יחידות.

אני הייתי קונה אחת אם אתה אוהב את השמייבר ורואה מה קורה. אם השמייבר עושה ניתוקים ולא נותן אינטרנט טוב במינישמייברים, תצטרך לחשוב על פתרון אחר.

SoundMix (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #12 

הבעיה כאן זה בעיקר הקליטת WiFi.. מבחינת הגלישה במחשבים שמחוברים למיני קווית אין בעיות, אולי פינג לעיתים גבוה מהרגיל.
מכשירים שמחוברים לוויפי לפעמים חווים האטה או ניתוקים לסירוגין.

האם זה נכון שהגרסה הסינית מקבלת יותר עדכונים מהשאר? אף אחד מהם לא תומכת בקושחת צד שלישי כמו DD-WRT לדוגמה?
והאם כרגע הוואווי באמת תמורה עדיפה גם על כאלו שעולים יקר יותר בלא מעט לדעתך? ראיתי שיש גם את הראוטר TP-LINK AX20 שמעט יקר יותר בארץ..

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #13 

אם אתה אוהב את הפייבר ומרוצה מהביצועים הקוויים שלו והבעיה היחידה שלך זה הוייפי שלו, אז בהחלט ה AX3PRO אופציה מצויינת. שים אותו במצב AP במרכז הבית ואני מאמין שתחווה שיפור מהותי. לדעתי אתה יכול גם יכול לחבר אותו לאחד מהמיניפייברים אם המיקום יותר טוב. כמובן שעדיף לכבות את הוייפי של הפייבר.

הראוטר הזה עולה על כל ה TPLINK שראיתי ותמורה מעולה לכסף. לסינית הוותיקה היו הכי הרבה עדכונים, אבל יש אנשים שמרוצים מהברזילאית ומאמין שגם הסיני החדש ישרת אותך טוב.

SoundMix (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #14 

אני אוכל לחבר אותו דרך המיני? אתה בטוח?
אם כך ככל הנראה ולא תהיה רשת MESH.. למרות שאם זה אפשרי אז אולי אפשרי לחבר אותו במרכז הבית ואז כנראה שלא נצטרך 2 יחידות כאלו.
איך הקליטה של ה WiFi 6 ביחס לתקן ה-5? גם כן מוגבלת מאוד ובקושי עוברת דרך קירות?

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #15 

לא מכיר את המיני, אבל יש לו יציאת רשת לכל דבר אז סביר שתוכל לחבר כל ראוטר במצב AP. מה שכן, ממה שאני קורא הוא לא יעביר יותר מ 300 מגה גג 500, אז תצטרך לבדוק.

הקליטה והיכולות בקצוות הרבה יותר טובים ב WIFI6

https://www.minim.com/blog/wifi-6-vs-wifi-5-range

https://www.techspot.com/article/1769-w ... explained/

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”