סיום פריסת סיב עבור תשתית בזק פייבר בשיטת עשה זאת בעצמך

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

Re: סיום פריסת סיב עבור תשתית בזק פייבר בשיטת עשה זאת בעצמך

נושא שלא נקרא #16 

השארת הסיב לא חוסכת כסף. התוספת שאתה מתלונן עליה לא נפרסת במיוחד, זה חלק מהסיב שכבר קיים בתשתית. עדיף עודף סיב שלא גורם לשום בעיה גם אם יהיה זנב של מאות מטרים מאשר חוסר בסיב.
הדבר האחרון שהמתקינים עושים זה התקנה לקויה עבור קריאה חוזרת, כי הם מקבלים כסף עבור כל קריאת שירות וקריאה חוזרת אליה הם מחוייבים לענות, לא מתגמלת אותם כספית.

אם כל מתקיני התשתיות עובדים ככה ורק אתה אומר ההפך, אולי זה אומר משהו.

Dorel90
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #17 

שאלה:
כרגע עברתי לבזק+בזק בינלאומי
יכול לבקש מהם החלפת כבל סיב ?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #18 

כמובן שאתה יכול לבקש, אבל סביר להניח שתקבל תשובה שלילית. הסברתי למה בהודעה הקודמת.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

16/01/2022 13:31  
ziv_r כתב:
השארת הסיב לא חוסכת כסף. התוספת שאתה מתלונן עליה לא נפרסת במיוחד, זה חלק מהסיב שכבר קיים בתשתית. עדיף עודף סיב שלא גורם לשום בעיה גם אם יהיה זנב של מאות מטרים מאשר חוסר בסיב.
הדבר האחרון שהמתקינים עושים זה התקנה לקויה עבור קריאה חוזרת, כי הם מקבלים כסף עבור כל קריאת שירות וקריאה חוזרת אליה הם מחוייבים לענות, לא מתגמלת אותם כספית.

אם כל מתקיני התשתיות עובדים ככה ורק אתה אומר ההפך, אולי זה אומר משהו.
...
- אתה אפילו לא עוקב אחרי מה שאני רושם כמו שצריך. רשמתי שהם מוזילים עלויות ולא בהקשר לתוספת לסיב.

- אגב, אם כבר הזכרת את הנושא התוספות של עודף סיב באורך של 10-20 מ' לכל צד. זה בהחלט מעלה את המחיר של הסיב עצמו מכיוון
שהתמחור של סיב כמו כבל נחושת הוא לפי אורך במטרים. בכל זאתM לא מדובר על לקוח בודד אלא התקנות לאלפי לקוחות מידי חודש. אז כן,
זה עולה לא מעט כסף.

- טעות! ככל שהאורך של הסיב ארוך יותר כך יש יותר הפחתה בעוצמה. אומנם היא קטנה, אבל גם לסיב אופטי יש הנחתות. אז במידה ואתה משאיר עודף של 40 מ' לכל פריסת סיב, זה בהחלט משפיע על העוצמה!

- מה לעשות, חפרתי בנושא ואני אפילו עוקב אחרי התקנות גם בעולם האמיתי ברחוב שלי וגם מידי פעם קורא פוסטים של לקוחות.

- אגב , גם שכחתי להעניק לך קרדיט על התקנת הסיב שלי :)

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #20 

כמובן שכל מטר סיב עולה $, אבל זה בטל בשישים לעומת עלות קריאת שירות. ההנחייה לכל המתקינים היא להשאיר כבל עודף בדיוק בגלל הסיבה שרשמתי מוקדם יותר.

כמובן שככל שהסיב ארוך יותר, יש הנחתה מסוימת, אבל היא כל כך שולית כאשר אנחנו מדברים על פריסה בבניין, שעוד 100 מטר או פחות 100 מטר, אין לזה השפעה ריאלית. לראייה, כל ההתקנות בארץ והתוצאות המדידות שלהן.

זה טוב שאתה עוקב אחרי התקנות, אבל שים לב שאף אחד מאנשי המקצוע לא עוקב אחרי ההמלצות שלך שאתם רושם פה בפורום, זה אומר משהו.

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

צח, סיב שהוא SM מתאים לפריסה של קילומטרים, אין בעקרון בעיה עם האורך הזה שהם השאירו.

לי הפריע בעיקר הצורה שהסיבים חשופים במקום שיהיו סגורים בתוך ארון סגור.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #22 

16/01/2022 20:02  
ziv_r כתב:
כמובן שכל מטר סיב עולה $, אבל זה בטל בשישים לעומת עלות קריאת שירות. ההנחייה לכל המתקינים היא להשאיר כבל עודף בדיוק בגלל הסיבה שרשמתי מוקדם יותר.

כמובן שככל שהסיב ארוך יותר, יש הנחתה מסוימת, אבל היא כל כך שולית כאשר אנחנו מדברים על פריסה בבניין, שעוד 100 מטר או פחות 100 מטר, אין לזה השפעה ריאלית. לראייה, כל ההתקנות בארץ והתוצאות המדידות שלהן.

זה טוב שאתה עוקב אחרי התקנות, אבל שים לב שאף אחד מאנשי המקצוע לא עוקב אחרי ההמלצות שלך שאתם רושם פה בפורום, זה אומר משהו.
...
אנשים כן שואלים שאלות , אתה פשוט לא עוקב. ברור שאנשי מקצוע לא יתעניינו בהסברים שלי לגבי איך לפרוס סיב באופן אצמאי. זה מתנגש
עם הפרנסה שלהם. כמו כן, ההסברים שלי לא נועדו למקצוענים. בינתיים לא היה מקצואן אחד שרשם שאני טואה. אני ממש לא זקוק לאישור
שלך ושל מקצואנים אחרים.

עוד 100 מטר זה משמעותי. אבל זה גם מאוד תלוי במקור האור (העוצמה).
נערך לאחרונה על ידי tzah ב 17/01/2022 9:19, נערך פעם 1 בסך הכל.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #23 

16/01/2022 20:14  
silverbullet כתב:
צח, סיב שהוא SM מתאים לפריסה של קילומטרים, אין בעקרון בעיה עם האורך הזה שהם השאירו.

לי הפריע בעיקר הצורה שהסיבים חשופים במקום שיהיו סגורים בתוך ארון סגור.
...
תלוי בעוצמה של מקור האור, בארון השירות.חוצמזה למה סתם לתת תוספת סיב ולהפחית את העוצמה שלא לצורך. במובן מסוים ,סיב הרבה יותר
רגיש יותר בהשוואה לכבל קואקס סטנדרטי.

לא צריך ארון. פשוט צריך להשתמש בסיב מתאים שיהיה עמיד בפני פגעי מזג האוויר.
מוזמן לשלוח תמונה..

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

אני כן חושב שכדאי להשתמש בארון כלשהו/קופסא כדי שזה יראה טוב יותר מבחינה אסטתית וגם אם זה ישמור על הסיבים מפני פגעי מזג האוויר, זה עוד יותר טוב.

שוב, אם בזק משחילים סיבים שהם SM (Single Mode), אז אין בעיה עם עוד 100-200 מטר תוספת (למרות שהם לא ישאירו ספייר יותר מ-10-20 מטר).
אם הם משחילים סיבים שהם (Multi Mode) MM שהם מראש מיועדים למרחקים קצרים יותר, אז תוספת של סיבים יכולה להיות גבולית.

אם ניתן לקבוע את עוצמת האור, היא יכולה להקבע במתג התקשורת. בקשר להנחתות, ברור שככל שהסיב ארוך יותר יכולה להיות הנחתה אבל הכל תלוי באורך ובסוג הסיב עצמו (MM או SM). אגב, אפילו גרגר של אבק על חודו של הסיב יכול לגרום לך להנחתה.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #25 

17/01/2022 9:12  
tzah כתב:
אנשים כן שואלים שאלות , אתה פשוט לא עוקב. ברור שאנשי מקצוע לא יתעניינו בהסברים שלי לגבי איך לפרוס סיב באופן פרטי. זה מתנגש
עם הפרנסה שלהם. כמו כן, ההסברים שלי לא נועדו למקצוענים. בינתיים לא היה מקצוען אחד שרשם שאני טועה. אני ממש לא זקוק לאישור
שלך ושל מקצוענים אחרים.

עוד 100 מטר זה משמעותי. אבל זה גם מאוד תלוי במקור האור (העוצמה).
...

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #26 

17/01/2022 9:30  
silverbullet כתב:
אני כן חושב שכדאי להשתמש בארון כלשהו/קופסא כדי שזה יראה טוב יותר מבחינה אסטתית וגם אם זה ישמור על הסיבים מפני פגעי מזג האוויר, זה עוד יותר טוב.

שוב, אם בזק משחילים סיבים שהם SM (Single Mode), אז אין בעיה עם עוד 100-200 מטר תוספת (למרות שהם לא ישאירו ספייר יותר מ-10-20 מטר).
אם הם משחילים סיבים שהם (Multi Mode) MM שהם מראש מיועדים למרחקים קצרים יותר, אז תוספת של סיבים יכולה להיות גבולית.

אם ניתן לקבוע את עוצמת האור, היא יכולה להקבע במתג התקשורת. בקשר להנחתות, ברור שככל שהסיב ארוך יותר יכולה להיות הנחתה אבל הכל תלוי באורך ובסוג הסיב עצמו (MM או SM). אגב, אפילו גרגר של אבק על חודו של הסיב יכול לגרום לך להנחתה.
...
ברור שאין אין בעיה גם עם 200 מטר. אבל סתם להוסיף עודף סיב ולהנחית בעוצמה, זה די מיותר. אפילו אם זה יוצא הפסד של 1-2% לכל
100 מטר סיב. נכון. יש לך גם הנחתות נוספות מהקונקטורים, כיפופים חדים וכדומה.

"ניתן לקבוע את עוצמת האור, היא יכולה להקבע במתג התקשורת"
כן. לא יצא לי לבדוק, אבל אני אעשה את זה בקרוב מאוד.

"אני כן חושב שכדאי להשתמש בארון כלשהו/קופסא כדי שזה יראה טוב יותר מבחינה אסטתית"
זה יכול לעזור אבל מוסיף לעלויות הפריסה. יש לי פתרון מקורי אחר. לא צריך להמציא את הגלגל.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”