האם בית חכם בטכנולוגיית zwave עובד בצורה טובה

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
avi_g (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

האם בית חכם בטכנולוגיית zwave עובד בצורה טובה

נושא שלא נקרא #1 

היי,

אני בעצמו של בניית בית חדש ורוצה לעשות אותו חכם.
התחלתי לחפור בנושא לעומק והבנתי שיש 2 טכנולוגיות טובות בגדול אחת knx והשנייה z-wave.
התחלתי לבקש הצעות מחיר ל2 הטכנולוגיות לפי הצורך שלי ויוצא של knx אני קצת חסר במזומנים..(תמיד לדברים הטובים לא נשאר כסף בסוף הבנייה).
דיברתי עם מתקינים של knx והם התחילו להגיד לי כל מיני בעיות עם z-wave ובעיות הקליטה והדיילי והקרינה ועוד...
אני חייב לדעת מאנשים שיש להם z-wave עם התדרים של הארץ האם זה באמת עובד תקין וחלק?

תודה.

avi_g (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #2 

מישהו?
אפילו אנשים שיש להם z-wave לא של הארץ..

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

קראת את השירשור המלא?
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

MarioMan
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: יונתן פת-יה
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 195 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

"התדרים של הארץ" זה לא קשור לתקינות אלא לתקנות. ז"א בהיבט הטכני אין ממש עדיפות לתדר של ישראל על פני תדר של ארה"ב או אירופה וגם לא להיפך אלא כל הנושא הוא רגולטורי בלבד.

לגבי דיליי - כנראה יתכן דבר כזה אבל לא במצב עבודה סביר אלא אם כי להעיד על בעיה (זו התנהגות אופיינית בהרבה פרוטוקולים כאלו כשיש תקלה ונסיגה ל-fallback כלשהו).

לגבי קרינה - המוצרים מתאימים לתקנות ה-FCC ו-IEC ככה שהקרינה היא בהתאם. האם התקנים עצמם אינם מחמירים מספיק? זה כבר דיון אחר.

לגבי אמינות - פחות אמין נקודה (זה לא אומר שזה לא עובד או אפילו שזה לא עובד טוב, אבל במהות זה פחות אמין).

למה זה פחות אמין? זה פחות אמין מכוון שזו לא מערכת אלא תקן פרטי של יצרן מסוים שמאפשר ליצרנים אחרים לייצר מוצרים המותאמים לו.
הבעיה היא שבשונה ממערכת אין ליצרן בקרה על כל המוצרים שכן הוא לא מעורב בתהליך התכנון והייצור שלהם במלואו.

KNX זה תקן IEC וגם שם לא חסר מוצרים מחורבנים כפי שכתבתי לא פעם, אבל זה הרבה יותר "רציני" מתקן פרטי של Sigma Designs שכבר יותר מפעם אחת היתה קרובה לפשיטת רגל.

רק לציין שמהעלות של לוח חשמל עבור מע' חשמל חכם מסורתית כמו KNX תכסה מערכת חשמל חכם כמו Z-WAVE משהו כמו 4 פעמים לפחות.
Vermoze - Innovative Technology Solutions Ltd.

RoieGeron
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Roie Geron

מצטרף לשאלה

נושא שלא נקרא #5 

גם אני בתהליך בחירת הבית החכם , חרשתי את השרשור.
הנטיה ללכת למערכת סטנדרטית פתוחה (KNX או Zwave) על מנת לא חהכנס לeco system של יצרן או ספק יחיד.

יתרונות המערכת האלחוטית ברורים הן במחיר והן בגמישות.

השאלה אם יש מישהו שהתקין בית חכם מלא סדר גודל - 30 מתגים על פני מספר קומות (שתי קומות ומרתף ) שיכול לתת פידבק - עובד , עובד צולע או לא עובד ...

דומיקון
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

Zwave עובד מעולה גם בבתים עם קומות ממדים וכו. עד 250 רכיבים לבקר אחד
דומיקון - בית ישראלי חכם יותר
נציגי חברת Vera Control LTD בישראל
הפתרון המלא לבית חכם ישראלי בטכנולוגיית Z-Wave בתדר 916 MHz באישור משרד התקשורת ומכון התקנים
http://www.domicon.co.il/

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 364 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

יש לי Z WAVE כ-3 שנים - עובד מעולה .. ואני עוד עם ה- VERA LITE ...

עוד מעט - במידה ואעבור דירה אני כבר אקנה את הבקר העדכני שלהם (ה-פלוס).

שלי הוא בתדר האירופאי ואין שום בעייה (לפעמים בלחיצה הראשונה על משהו יש השהייה של כמה שניות אבל זהו)

קח בחשבון שאתה יכול להביא מחו"ל (אנגליה , גרמניה פולין ) את הדגם האירופאי בתדר 868MHZ.

אבל יש כאן בעל חברה/בחור (בהודעה מעליי) שעוסק בתחום (דומיקון) שמוכר את המודולים והבקרים בתדר שמאושר בארץ (הוא העביר תקינה)
אני לא יודע מה המחיר שלו אבל נשמע בחור הוגן והגון מהשרשורים שלו באתר.

אני פשוט רכשתי את המערכת שלי לפני כמה שנים כשלא היה כאן אף אחד שמוכר אותם .

בכל מקה גם היום הייתי בוחר שוב Z WAVE !!!

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”