משהו מוזר עם מתגים חכמים של ברודלינק ללא קו 0

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
ni4ni (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

משהו מוזר עם מתגים חכמים של ברודלינק ללא קו 0

נושא שלא נקרא #1 

שלום

אני רוצה להסב חלק ממתגי התאורה בבית שלי למתגים חכמים. אין אצלי קו אפס ואני לא מעוניין להתקין.

ראיתי באינטרנט וגם פה בפורום הרבה תגובות שאומרות שהמתגים ללא קו אפס מסוכנים ולא תקניים.
באתר של ברודלינק ישראל https://www.broadlink-israel.co.il/wifiswitches מוכרים מתגים כאלו.
יצרתי קשר עם החברה ושאלתי האם באמת יש בעיה בטיחותית עם המתגים האלו והם ענו שהמתגים באישור מכון התקנים הישראלי ושהכל בסדר איתם.
עוד דבר מעניין, כשלוחצים על התמונה של המתגים באתר שלהם כדי לראות יותר בפירוט אז רואים שיש שם בין השאר גם אייקון של "powered by tuya".

אז עכשיו שלוש שאלות שיש לי:
1. האם יש באמת מצב שמכון התקנים אישר את המתגים האלו ? כתבו כל כך הרבה על זה שהם מסוכנים ולא עומדים בשום תקן מערבי... וברודלינק אמורה להיות חברה רצינית, יכול להיות שהם משקרים ? או שאין קשר בין האתר הזה לבין החברה הבינלאומית ?
2. אם המתגים האלו הם בעצם של Tuya אז למה לא לקנות מתגי tuya בעלי אקספרס וזהו ? מה ההבדל ?
3. ראיתי שלמתגים מהסוג הזה נלווה תמיד רכיב נוסף (relay switch). איפה אמורים לחבר אותו ?

תודה

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

Re: משהו מוזר עם מתגים חכמים של ברודלינק ללא קו 0

נושא שלא נקרא #2 

1. אין מצב שמכון התקנים אישר את זה. שישלחו לך צילום של האישור במייל.
2. ברודלינק זו חברה סינית. ברודלינק ישראל זה שם מדבקה של חברה ישראלית. לא מצאתי מה החברה שעומדת מאחוריהם, אבל אין ״ברודלינק״ ברשם החברות.
3. כן, אין באמת סיבה לשלם להם ולא לקנות ישירות ב-AliExpress.

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”