התייעצות לגבי תשתית רשת בדירה

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
cooperon (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

התייעצות לגבי תשתית רשת בדירה

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

אני בדיוק בתהליך שיפוץ דירה ואני חייב לתת תשובות בהקדם לקבלן לגבי תשתית הרשת בבית.
בדירה יש חדר עבודה והתכנון הוא שכל נקודות הרשת בבית יתנקזו לארון תקשורת בחדר עבודה.

השאלות הן:
1. אני מעדיף ארון תקשורת קטן שלא בולט מהקיר. האם ארון בסגנון ניסקו-בוקס (קישור למטה) יכול להתאים (בעיר מבחינת אוורור או בעיות אחרות)? בתוך הארון יהיה סוויץ 8 פורטים ואולי הנתב של פרטנר פייבר. אם לא מתאים, אז מה האפשרויות האחרות?
2. מישהו יודע מה המידות של הנתב שמקבלים מפרטנר פייבר (זה שקונים ב-20 שח לחודש)? אני רוצה לדעת אם הוא ייכנס בארון. רק להדגיש, הכוונה היא לחבר יחידות mesh בבית, אז ה-wifi של הנתב יהיה כבוי בכל מקרה (הנתב ישמש רק כמודם).
3. אולי עדיף לי לקנות נתב אחר במקום זה של פרטנר? האם יש נתב מומלץ? שאולי גם עושה mesh? או שזה בנפרד?
4. האם בתוך הארון אני צריף פאטץ פאנל לפני החיבור לסוויץ או שאין צורך ואפשר את הכבלים לחבר ישירות לסוויץ (כמובן לאחר שאני שם עליהם ראשים)?
5. לגבי הכבלים, מה כדאי לשים? הבנתי שקשה להשחיל cat7 אבל אולי זו לא תהיה בעיה כי הקבלן חוצב תעלות חדשות? האם ל-cat7 יש חיבורים/אביזרים אחרים שיקשו עלי (כמו אביזרי גוויס , סוויץ/פאטץ פאנל)? כנראה שניתן להסתפק בcat5e אבל זו דירה שלי ואני לא רוצה להצטער אח"כ.

תודה לכל העונים :)

ארון ניסקו-בוקס לדוגמא:
https://www.mediagalaxy.co.il/%D7%9C%D7 ... C-NISKOBOX

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

Re: התייעצות לגבי תשתית רשת בדירה

נושא שלא נקרא #2 

1. יש לי ארון תקשורת כזה ובעבר חיו בו בכיף נתב adsl ו- switch 5 פורטים. היום רק הנתב של סלקום פייבר.
3. לי יש נתב של סלקום שרק עושה routing ורשת mesh נפרדת. לא מכיר את הנתבים של פרטנר.
4. אפשר להסתפק בכבלים, ממילא לא יהיה לך יתר מדי מקום פנוי בארון
5. cat6 / cat6a יתנו לך 10gbps בממגבלות מרחק שונות. מספיק לגמרי לדעתי http://www.fiber-optic-components.com/w ... twork.html

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

זו דירה שלי ואני לא רוצה להצטער אח"כ.
...
לדעתי תתייעץ עם מישהו שעוסק בתחום, פה כל אחד ירשום לך מה שהוא מכיר, לדעתי הרוב יהיו חילוקי דעות והמלצות על קומבינות וציוד סיני (כבר עברתי את זה...ועלה לי ביוקר)

בגדול אל תשים מכשור בארון מלבד סויטש, איך להמשיך מכאן ואיםה למקם את הנתב ושאר יחידות הWIFI תראה לבעל מקצוע תכניות של הדירה.
בטח שלא להשחיל 6A/7 אם זה ארון תקשורת דירתי

cooperon (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #4 

תודה על התשובות - התייעצתי עם בעל מקצוע והכיוון הוא באמת לשים בארון רק סוויץ (בלי פאטץ פאנל) ואת הנתב בחוץ ולהשחיל cat6.

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”