חימום תת רצפתי

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
Chura (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

חימום תת רצפתי

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים,

אני בונה בית, ואני תוהה על קנקנו של חימום תת רצפתי.
ההתקנה - יקרה (כ40K)
עלות ההפעלה עדיין לא ברורה לי, כמו התחזוקה הנדרשת.

אשמח לשמוע את ה2 סנט שלכם על מערכת שכזו, שכן זו הזדמנות חד פעמית (לאחר הרצפה זה כבר סיפור אחר)

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

יש מערכת כזאת בבית שאני שוכר ואני מאוד מרוצה מהתחושה. מפעילים כמה שעות ביום, וזה מספיק ל 24 שעות, לא מייבש, ונותן הרגשה הרבה יותר כייפית ממזגן (כמובן, מאוד סובייקטיבי). החסרון - מחיר התפעול. המערכת פה מבוססת על סולר, וזה יקררררררר. הבנתי שמערכות מבוססות משאבות חום משמעותית הרבה יותר זולות.

Elad8
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 438 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

להורים שלי יש חימום תת רצפתי עם משאבת חום. הבית הוא 230 מ"ר, החימום עובד 10 שעות ביום בין דצמבר לאפריל והעלות הממוצעת היא 1000 ש"ח לחודש.
כמובן שזה יכול להשתנות אם אתה גר באזור החוף או השפלה ולא בהרי ירושלים וכמה הבית מבודד.
אלעד

Chura (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

1000 ש"ח רק המערכת או חשבון החשמל בכלל ?
ואוו זה המון
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 449 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

מכיר מי שהתקין מערכת חשמלית- אם זה הכיוון עזוב את זה
העלויות מטורפות, ואין לזה הצדקה
אם מדובר במערכת על בסיס משאבות חום או חימום סולר גם להן יש עלויות לא מבוטלות.
אני לא מניח שבבית פרטי יתקינו מערכת לחימום בסולר אלו מערכות לבתים משותפים, בהיקפים גדולים ודורשות תשתיות (מיכל סולר) משמעותיות ותחזוקה.
מבין 3 האופציות משאבת חום נראה הפיתרון הכי סולידי יחסית, אבל העלויות שלו לא זולות
בקיצור- מציע שתחשוב שוב- ותבדוק טוב טוב עלויות (לא רק של התקנה אול גם של תחזוקה ושימוש שוטף) לפני שתחליט

Chura (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

בשביל זה אני פה, אישית אני לא מכיר אף אחד שיש לו את זה .

המתקינים אומרים לי "יותר זול ממזגן" אבל אף אחד לא אומר כמה זה להפעיל
ברור לי שזה מדהים מבחינת נוחות, אבל העלות החודשית מלחיצה אותי
Configure Terminal
Write Erase
reload
(6)

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אצלי זה משהו בין 1,000 ל 1,500 ש"ח בחודש (למשך 4-5 חודשים בשנה), על בית של כ 200 מ"ר. מכיוון שזה סולר זה יותר יקר, אבל גם קל למדוד (אין לי עוד הוצאות סולר :)). משאבת חום אמורה לעלות משמעותית פחות (לא זוכר את השבר, אבל המכנה גדול מ 2), אבל קשה למדוד כיוון שזה חלק מחשבון החשמל.

seri
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 89 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@Elad8
·
הי אלעד,
כתבת שההורים שלך מדליקים את ההסקה(משאבת החום) 10 שעות ביום ?!
נראה לי לא תקין .
את משאבת החום מדליקים פעם אחת בתחילת החורף ומכבים בסוף החורף,
במשך החורף לפי השהות בבית ולפי הטמפ' בחוץ מורידים ומעלים מעט את הטמפ' של ההסקה- אבל לא מכבים את ההסקה כל יום ,
לוקח למערכת החימום להכנס למצב "שגרה" קצת זמן

ממליץ לך לברר יותר בנושא , תחסוך להורים לך הרבה כסף לאורך זמן והבית שלהם יישאר חם 24/7 למשך כל החורף.
נערך לאחרונה על ידי seri ב 24/09/2017 9:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

שבלול
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 73 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

יש לי חימום תת רצפתי (חשמלי) בסלון ובאמבטיות.. קשה לי לאמוד את מחיר התפעול אבל בחורף חשבון החשמל קופץ בצורה מאוד מאוד משמעותית אם אנחנו מפעילים אותו
החימום נעים הרבה יותר מכל שיטת חימום אחרת שפגשתי.. לגבי זה אין לי ספק בכלל

החסרונות המשמועתיים:
- חשבון החשמל
- לוקח הרבה זמן לחמם חדר "קר" באופן הזה
- אם תהיה תקלה (ותהיה) במידה ויש קצר או משהו זה לא בר תיקון בלי לפרק את הרצפה, אל תשכח שבדירה חדשה קשה לאמוד את בעיות הרטיביות שיהיו לך (ויהיו)
- ההתקנה היתה בלבול מח, החברה גלגה אחריות לחשמל (בעיות בארון חשמל, תכנון וכו') , החשמלאים גלגלו את האחריות לחברה.. כל מיני טענות מרגיזות של כל הצדדים .. לקח הרבה זמן וכאב ראש עד שהמערכת אכן פעלה

Elad8
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 438 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@seri

ביררנו את הנושא, אין שום הגיון להשאיר את המשאבה עובדת 24 שעות.
המים נשארים חמים מספיק בשביל לשמור את הבית חמים עד להפעלה הבאה. בימים באמת קרים (מעלות חד ספרתיות) מפעילים יותר, אבל אפילו בשביל החורף הירושלמי הנורא אין הצדקה להפעלה של 24 שעות. החיסכון בחשמל הוא משמעותי.
אלעד

liatav
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

זה פינוק שעולה לא מעט אבל אם יש לכם את הכסף להשקיע בזה הייתי הולכת על זה נותן חימום ממש טוב לבית.

נויהשדה
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

נראה לי תלוי איפה אתםן גרים. אם זה מקום מאוד קר אז שווה לשקול אחרת לדעתי בארץ זה די מיותר עם החורף השולי שיש אצלנו.. זה פינוק לגמרי ויש לזה עלויות כמו שציינו. אם זה משהו שבא לכם כפינוק סבבה אבל זה ממש לא נצרך ברוב הערים בארץ

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

יש לי ולשכנים חימום תת ריצפתי

נושא שלא נקרא #13 

כולנו בבתים חדשים וכל המערכות הם ע"י משאבת חום ומים.

קודם כל, אני בהחלט ממליץ -למרות שאצלי יש בעיות.
בצורה תקינה בבית של כ~200 מ"ר חשבון החשמל התקופתי בזמן החורף אמור להיות 2,200~2,200 ש"ח לחודשיים כולל החימום. מתוך זה אני מניח ש~800 עד 1,000 ש"ח זה החימום של משאבת החום.

אבל...

לנו יש כנראה בעיית בידוד תרמי בבית - המון חלונות גדולים. בקיץ מצליחים לקרר והחשבונות לא מעל הממוצע.
כרגע בחורף, אנחנו עדיין מנסים להבין מה הבעיה אבל המשאבת חום לא מצליחה לחמם מספיק בלילות הקרים והיא נכנסת למצב שהיא עובדת ללא הפסקה (זאת משאבת ON\OFF סינית כמו כל השכנים שלנו)
כנראה שביחס לאיבוד טמפ' של הבית לא התקינו לנו משאבת חום מספיק גדולה - חבל ...

כרגע במהלך היום החימום נהדר , אבל בלילה שהכי צריך את זה זה פשוט לא מספיק. אני ממש לא קופא בבית, אבל לא חם אצלי כמו אצל השכן שיש לו פחות חלונות והוא גם עשה חלונות עם פרופיל מבודד. עשה שכל.

כרגע אני קצת מפחד מחשבון החשמל הבא - אבל זה מקרה ספציפי אצלי. שתי לב גם שאם אני סוגר תריסים בלילה זה עוזר משמעותית. כנראה נתקין וילונות כדי לעזור.

דרל אגב, השוואתי את המצב לחבר שבנה בית בצפון (יותר קר) וגם אצלו מדובר בחשבון חודשי של 2,200 ש"ח לחודשיים עם משאבת חום דלוקה כל הזמן. הוא ספציפית השקיע במשאבת חום אינוורטר של חברה איטלקית.

seri
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 89 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

Re: יש לי ולשכנים חימום תת ריצפתי

נושא שלא נקרא #14 

@raoul
·
תודה על העדכון
מאז הפסקנו את ההסקות על הסולר - אני מחמם עם מזגן מיצובישי מיני מרכזי שמתמודד יפה גם הקור הירושלמי (כולל שלג)
אבל זה באמת לא אותו חום של הסקות.

אני עדין יושב על הגדר בנושא משאבות החום לבית של 110-120 מ' בגלל העלות ההקמה הגבוהה של המשאבה .
הציעו לי משאבת חום מיצובישי אינוורטר כולל מיכל למים חמים בסביבות 40K

כמה לדעתך יעלה חימום בית לחודש (רק חשמל) כולל חימום מים חמים ע"י משאבת החום כאשר החימום דלוק 24/7 ?

האם מחירי המשאבות בירידה ?

nick9000
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #15 

שלום לכולם,,
בימים אלו אני בודק את נושא החימום תת רצפתי וצריך להחליט, הבית כ 300 מ' במרכז ובגובה של 5 מ' בחללים הציבוריים (סלון,לובי , פינת אוכל) ואיזור החדרים כ 3.1 מ'.
מכיוון שעם מזגן יהיה קשה לחמם אני רוצה לעשות חימום תת רצפתי, בחפירות שלי ראיתי שיש פתרון של חימום תת רצפתי אינפרה רד. אומרים שמרגישים את החימום כבר 15-30 דקות מההפעלה, יותר זול מחשמלי סטנדרטי ומתקרב למשאבת חום. התקנה של מערכת מים תעלה כ 70,000 שח וחשמל כ 40,000 שח. למי יש ניסיון בתחום ויכול להמליץ או לא להמליץ?
תודה לעונים

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”