חימום תת רצפתי

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
chenrp
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

מעדכן
קיבלתי הצעה על 12 אלף לסלון מטבח מסדרונות ו3 חדרי שירותים ואמבטיות

עם חימום 160 וואט ו200 במקלחות

הכי חשוב זה בידוד, והבידוד צריך להיות כמה שיותר קרוב לחוטי החימום ולא ישירות על הבטון

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

chenrp כתב:הכי חשוב זה בידוד, והבידוד צריך להיות כמה שיותר קרוב לחוטי החימום ולא ישירות על הבטון
...
·לא מסכים איתך, יש יתרונות וחסרונות לכל דבר.
כאשר הבידוד על הבטון ואז יש שכבת חצץ עבה ורק אז הצינורות, הצינורות מחממים גם את המסה של החצץ - זה כמו שתוסיף עוד דוד לתגדיל את כמות המים שאתה מחמם. בסופו של דבר החום מחזיק ליותר זמן ויש הפסקות יותר גדולות בין הפעלה והפעלה.
אצלי אני שם טיימר מתי המערכת פועלת :
5:00-7:00
15:30-23:30
יצא לי חשבו חשמל של ינואר-פברואר של ~1,400 ש"ח !!!
וגם שאני קם לתינוק באמצע הלילה אני הולך יחף והרצפה נוחה להליכה .
ל-2 בתים שך שכנים עם בית כמעט זהה בגודל עם אותה משאבה בדיוק רק שהם בלי טיימר יצר חשבון של 2,800 ש"ח על אותה תקופה !!!

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #33 

אב, עוד משהו:
הקטע שאנשים אומרים שלוקח לזה כמה ימים להגיע לחום זה שטויות במיץ עגבניות!
ודיברתי עם זה עם חברים שיש להם גם חימום תת ריצפתי. מרגע הפעלה תוך שעתיים אתה כבר מרגיש שהרצפה נעימה. ואם אתה מפעיל את זה עם טיימר כמוני אז בכלל אתה לא מתחיל מרצפה קרה.

chenrp
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #34 

אתה מדבר על משאבה או חימום מים ואני מדבר על חשמל נטו
כלומר חימום ע״י גופי חימום תת רצפתיים

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #35 

@chenrp
·
kלא הייתי עושה בכלל חימום תת רצפתי על חשמל (אלא אם כן זה איזור ממש קטן כמו חדר אמבטיה בלבד).
בכל אופן, אני לא רואה סיב למה חימום רצפה בחשמל ייקח כמה ימים ואילו על מים לוקח מספר שעות קטן.
אפילו הייתי מדמיין להיפך, כיוון שחימום ע"י מים אנחנו סה"כ מחממים את המים לסביבות 43~45 מעלות. בחשמל אני מניח שזה יכול להגיע לטמפ' גבוה יותר ולכן יכול לחמם את הרצפה מהר יותר.
אבל שוב, אני לא מקיר על חשמל.

להורים שלי היה לפני שנים (מעל 30 שנה!!) חימום תת-שטיחי על חשמל . כלומר היה להם בחדר שינה שטיח מקיר לקיר ומתחתיו היה חימום חשמלי. עבד ממש יפה - אבל צריכת חשמל גבוהה. השטיח ספציפית ממש איכותי ועדיין קיים ונראה מצויין עד היום ,ומתחתיו יש עדיין את השטיח חשמלי, אבל זה לא מחובר יותר.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 175 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

חברים, אני מקווה שהבנתם מכל הבוגלטריה הזאת, שאין ROI למערכת הזאת (אולי יש, אבל ה ROI יקח שנים רבות ביותר וזה עוד לפני שיקרו תקלות כאלה ואחרות שיגרמו להוצאות לא קטנות (כנראה)).
אני לא התקנתי תת רצפתי, כי עשיתי בדיוק את החשבון שאתם מדברים עליו והגעתי למסקנה שזאת מערכת שטובה לאנשים שלא סופרים את הכסף.
אני מפעיל מזגנים בצורה חופשית לחלוטין ומגיע בשיא החורף לחשבון של כ 1500-1700 ש"ח בבית בן קומה אחת של 200 מ"ר במישור החוף הדרומי, גם אצלי יש ויטרינות גדולות מאוד ולצערי הבית לא מבודד טרמית (כמו אצל רוב עמך ישראל).
מקבל חימום מהיר מאוד, שגם אותו אם רוצים אפשר לחבר עם טיימרים למיניהם (אני לא משתמש בהם).

חבר קרוב שלי, שבונה ממש לידי בימים אלה 2 בתים, מתקין בשניהם, תת רצפתי, VRF, משאבת חום לבריכה ואת כל הטוב הזה של חברת סמסונג, שגם אם תמכרו כליה לא יספיק לממן את זה. למה הוא עושה את זה ? כי החשבונות מעניינים לו את התחת. הבחור מסודר כלכלית מכף רגל ועד ראש ומצידו שהחימום יעבוד כל השנה ואם יהיה חם מדי- הוא יפעיל מזגן לקירור כדי לאזן את זה.

chenrp
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #37 

@raoul
·בדיוק הפוך

חימום על חוטי חשמל מתחמם הרבה יותר מהר
עלות התקנה פחות משליש

ותפעול יעלה אותו דבר כי יש בקר שעובר על 20 אחוז עבודה

ויש 2 חיישני טמפרטורה

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #38 

@chenrp
·
אז אם החימום על חוטי חשמל מתחמם הרבה יותר מהר, אז ממש אין בעיה שצריך להפעיל את זה מספר ימים עד שזה מורגש. אצלי שעתיים בבקר (אני על משאבת חום וצינורות מים) מספיקים כדי לתת הרגשה נעימה בבקר - אחרי זה היה מכובה 5 שעות במהלך הלילה.

לגבי עלות תפעול...
לא רואה איך אתה יכול להגיד שמשאבת חום וצינורות מים יוצא אותו עלות תיפעול כמו מערכת של חוטי חשמל מתחת לרצפה.
כל מי שדיברתי איתו שיש לו חימום על חשמל אומר שזה עולה לו הון להפעיל והוא כבר כמעט ולא משתמש בזה (מדבר על בית שלם שמחומם ריצפתית על חוטי חשמל) מדברים על חשבון דו-חודשי של מעל 5000 ש"ח כאשר המערכת דלוקה כל הזמן (עם חיישנים שמכבים ומדליקים לפי הצורך)

לגבי השוואה למזגנים:
מי שטוען שמזגנים נותנים את אותו האפקט לא מכיר חימום תת ריצפתי. זה משהו אחר לגמרי - ממש כמו מוצר אחר. אני בכלל לא מרגיש שאני מחמם - מרגיש טיבעי כזה, הולך יחף כל החורף, עם חולצה קצרה - אבל זה לא שחם לי - פשוט נעים לי מכף רגל ועד ראש. בחימום מזגנים תמיד הרצפה קרה - אז צריך שטיחים וגם אז צריך ללבוש לפחות גרביים אם לא נעל בית או משהו כזה. מעבר לזה החום הוא בחלק העליון של החלל , וגוף האדם דווקא מעדיף שהרגליים והידיים יהיו חמות והראש טיפה יותר קריר (בדיוק מה שחימום תת ריצפתי נותן).
ברור שמזגנים עולים פחות - כי הם גם ככה נמצאים שם , לא צריך להתקין כלום. לגבי עלות תפעול אני חושב שזה יוצא אותו הדבר בערך.

chenrp
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #39 

כל אלו החברים שלך שיש להם תת רצפתי על חשמל, איזה בידוד יש להם? איפה הוא מותקן?
אילו חוטים?
כמה וואט?

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #40 

@raoul
·

צריך לקחת הכל בפרופורציה...
חימום הוא לא עניין סובייקטיבי ! ניתן למדוד אותו מאוד בקלות.
אתה מדליק תת רצפתי שמחמם לך את הבית לטמפרטורה מסויימת ואני מדליק את המזגן שמחמם לי בדיוק לאותה הטמפרטורה כמו אצלך.

שנינו לא מודדים את הטמפרטורה מעל גבי הבלטות (שם בודאות החום אצלך גבוה יותר), אלא בגובה של כ 1-1.5 מטר מה 00 שלנו...ובגובה הזה הכל אצלנו שווה.
אז נכון שאצלי לא אלך יחף בחורף (למרות שאני מכיר לא מעט שאין להם בעיה כזאת), אבל כמו שאמרתי...על מנת לא ללבוש גרביים בחורף צריך להשכיב עשרות אלפי שקלים על מערכת שעושה את מה שהמזגן (שכבר ישנו שם) עושה בקלות.

למי זה מתאים ?
למי שלא רוצה ללבוש גרביים בחורף.
למי שיש כסף מיותר.

אגב מה עושים כשמגיעים ב 5 הביתה מהעבודה ? מדליקים ב 3 ? ואם הילדים הגיעו עוד לפני הביתה ? יש לי מין הרגשה שהמערכת כן צריכה לעבוד רוב שעות היום כדי שיהיה נעים בבית...ואז מה יהיה חשבון החשמל ?

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #41 

@Arie10
·
וואו , כמה שאני לא מסכים איתך.
אני רק מסכים שזאת פריבילגיה ולא הכרח - אבל בזה נגמרת ההסכמה בנינו.
אתה גם יכול לסוע ב-יונדאי וזה יביא אותך יופי מנקודה A ל-B, אבל איך אתה יכול להשוות את זה למסוק שמטיס אותך ...
אני דווקא חושב שאם תמדוד בגובה 1.5 מטר תראה שעם מזגן הרבה יותר חם, ואתה יודע מה - יש מצב שגם בגובה 1 מטר, אבל ... יהיה הרבה הרבה יותר נעים חימום תת ריצפתי.

אני לא מנסה לשכנע אותך רק כי יש לי את זה ואני צריך להצדיק - דווקא יש כמה נקודות בהתקנה שלי שממש מעצבנים אותי ויש לי ביקורת , אבל ללא ספק - אם אני אבנה עוד בית זה אחד הדברים שאני יעשה.

אני מנסה להשוות את זה לדברים אחרים בחיים:
נניח שאתה חושב לטיל בעולם כדי לראות את הפרמידות או את מדבר הסלאר בדרום אמריקה , אתה יכול לראות את כל זה בתמונות, וזה לא יעלה לך כלום. אז איך אתה יכול להשוות את זה לממש להיות באתר? זה לא בר השוואה - זה משהו אחר לגמרי. וכל אחד יחליט לעצמו אם זה שווה את הכסף או לא.

ולגבי זה שהילדים מגיעים הבייתה קודם - יש טיימר, ובלי קשר הילדים פחות מרגישים קור באופן כללי, וביום פחות קר מאשר בלילה, ו... הלכה למעשה אני מדליק עם טיימר כל יום ב-15:30~15:00 (לא זוכר בדיוק) ואף פעם בחורף לא הפעלנו מזגן.
אחד הילדים מגיע הבייתה 3 ימים בשבוע ב-14:00 , האחרים מגיעים כל יום ב-16:45.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #42 

@raoul
·

מה זה נעים ? לא בדיוק הבנתי. לי נעים כשיש בין 23 ל 26 . אלו דברים מדידים, אני מכוון את המזגן והוא מגיע לטמפרטורות הנ"ל די מהר ושומר על חום זה. כמובן שבגובה רב יותר יהיה חם יותר. אבל אני מודד בגובה של כ 1.5 מטר. פחות מעניין אותי מה קורה אצלי בתקרה בגובה של 3.5 מטר. כמובן שבגובה הרצפה כנראה יש כמה מעלות פחות, אבל מכיון שאני לא זוחל/יושן על הרצפה- זה פחות מפריע לי.

אין לי ויכוח איתך, אם יש לך צורך וכסף במסוק- זה מעולה ובהחלט עדיף להתנייד בו מאשר ביונדאי.
אבל כשאתה אומר לי שהילדים מגיעים הביתה ב 14:00 והחימום מתחיל להשפיע ב 17:00 (כי הטיימר כוון ל 15:00), אז הם יושבים בקור 3 שעות...כאן אין לי יותר על מי להתדיין...

דבר שני, מי שיש לו כסף למסוק לא מתקין טיימרים על המערכות הללו.

raoul
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #43 

זה דיון שאין לו סוף - ואין נכון ולא נכון.
לילדים לא קר - יש הרבה ימים שאני עובד מהבית (ולא רק עכשיו בגלל הקורונה) ולא קר בבית. בסופ"שים שממש חורפי אני מנטרל את הטיימר ומשאיר דלוק כל היום.

תנסה משהו באוטו ביום קר: מה יותר נוח :
חימום לפנים או לשמשה הקידמית שהולך למעלה
או חימום רק למטה של הרגליים

באופן טיבעי הנוחות שלנו היא שבפלג גוף העליון טיפה יותר קריר ובפלג גוף התחתון טיפה יותר חם.
עד שלא תרגיש את זה לא תבין על מה אני מדבר.
בסופו של דבר אתה מחמם יותר כי אתה רוצה להרגיש לא קר בכל הגוף ואז יוצא שבאיזור העליון טיפה חם לך מידי.

אבל תשמע - זאת בהחלט פריבילגיה ויש הרבה מאוד אנשים שיעדיפו חופשה משפחתית של שבועיים וחצי בתאילנד - וזה בסדר גמור.

chenrp
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #44 

אני עדיין רוצה לשמוע ממישהו שיש לו תת רצפתי על בסיס חשמל, ולהבין איזה בידוד משלו, או אפילו שיגיד באיזו חברה הוא עשה ואני כבר אסיק את המסקנות בעצמי

וכמובן עלית חודשית למטר רבוע

תודה

Chura (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

@Arie10
·

אני חושב שאתה טועה, להשוות חימום רצפתי למזגן זה לא השוואה נכונה.
1. מזגן מייבש את האוויר
2. מזגן מייצר רעש בתוך הבית ולא רק במדחס בחוץ
3. מזגן שיתן מענה כמו חימום רצפתי, דהיינו 24/7, לא בטוח שיעלה פחות.
4. חוסך בחימום מים בדוד חשמלי (אצלי לפחות)
5. תינוקות נהנים מריצפה נעים כל הזמן
6. חימום אמבטיות, ומגבות, מה זה ? ( :D )

נכון, זה יותר יקר בעלות התקנה (בייחוד כי זה במקביל למזגנים) ויותר בהפעלה.
אבל עם טיימרים נכונים (אני אישית לא משתמש שכן אני עובד מהבית קבוע) אפשר לחסוך ולהגיע לרמות נורמליות.
אני לא רואה את עצמי עובר לבית ללא חימום רצפתי מפה הלאה, אפילו ברמה של הרמת רצפה והתקנה בבית קיים.

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”