אלקטרה או תדיראן?

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

Re: אלקטרה או תדיראן?

נושא שלא נקרא #16 

100 מטר זה לא כזה קטן ומיני ישתה לך את החשמל.
אחרי החשבון הראשון כבר לא תהיה כזה לארג ותרצה שיהיה נעים בכל הדירה...

גם אלקטרה וגם תדיראן טובים ועדיין לכל יצרן יש לפעמים נפילות
טורנדו, לא התנסיתי

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

המדחסים של אלקטרה, תדיראן וטורנדו מיוצרים באותו מפעל בסין.

integral
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 312 פעמים
קיבל תודות: 543 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #18 

08/01/2020 6:37  
roy007 כתב:
המיני מרכזיים של תדיראן וגם של אלקטרה מיוצרים בארץ.
זה אשכרה להמר, לא מצאתי תשובה ברורה לשאלה הזו?

ולמי ששאל למה לא טורנדו אז משני סיבות:
הנתונים של המיני מרכזי פחות טובים מאלקטרה ותדיראן.
וגם יש לי נסיון רע איתם באופן אישי.

לגבי מזגן לכל חדר למי ששאל. יש לנו דירה קטנה ואנחנו רוצים שיהיה ״נעים״ בכל הדירה, מבלי שנצטרך להדליק חדר חדר כדי למזג את כל הבית.
...
אתה יכול לקנות מזגנים של תדיראן עם WIFI ולשלוט בשנייה מהאפליקציה שלך בכולם, כולל לשים חלק מהם או את כולם במצב חיסכון וכולל טיימרים ומחזורי פעולה.

היום התקינו לי את האלפא פרו השלישי (הטורנאדו באחד החדרים ובסלון עדיין עובדים). תוך כדי היה לי דיון ארוך עם המתקין שאני מכיר כבר 20 שנה על חסרונותיהם הרבים של המזגנים המרכזיים וה VRF-ים ממגוון של בחינות כשמדובר בדירות ואפילו וילות כתלות בגודל החללים (הוא מתקין מורשה של מספר חברות ומתקין לא מעט כאלו במקומות שלטענתו לא צריכים את המרכזי אבל מתעקשים בשל שיקולי עיצוב, אינטרסים של ארכיטקטים, אנשים שרוצים את "הטכנולוגיה האחרונה" וכו'.. ).

carmonle
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ערן כרמון
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

המזגנים של היום חסכוניים בחשמל לעומת אלו מלפני 10 שנים ויותר. ניתן לשלב מערכת דמפרים חכמה שמשדרת את השליטה והבקרה ולא חייבים לקרר את הדירה / כל החדרים כל הזמן.

אני בדירת 5 חדרים התקנתי ב-9/20 מזגן אלקטרה שמיוצר בישראל EMD A SQ 60T (הכל התחבר לתשתית הקיימת). חשבון החשמל שלי מאז ההתקנה ירד בכ-25%, חייב להדגיש שיש לי מזה 10 שנים + מערכת דמפרים חכמה מיני מקס, לא מקרר חדרים שאינם בשימוש.

יש לי בדירה אחרת מזגן תדיראן שמיוצר בסין עם עם מערכת חכמה שהוספתי והפיקוד שלה מערכת הדמפרים הספיק להתקלקל לאחר שנה כ-600 ש"ח

אישית מעדיף מזגן שמיוצר בארץ על פני יצור בסין ובין המותגים אני מעדיף את אלקטרה אבל אין שום סיבה שלא לרכוש תדיראן. חשוב בעל מקצוי טוב, לא חאפר שמכיר היטב את האפשרויות והאלטרנטיבות ויתן יעוץ מקצועי ויתקין בלי קיצורי דרך וחיפוף תהליכים

VRF דורש הכנת ניקוז לכל חדר ועלות התקנתו יקרה כאשר נדרש להכין תשתית בדירה יד שניה. מצד שני בדירה חדשה זו הזדמנות למזגן מתקדם שיתן חיסכון בחשמל לאורך שנים ויאפשר שלא לקרר חללים שאינם בשימוש אבל עלותו יותר יקרה ממיני מרכזי ON/off

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”