מזגן מולטי 1:5 של טורנדו או מזגן לכל חדר + סלון

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
oshri201 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מזגן מולטי 1:5 של טורנדו או מזגן לכל חדר + סלון

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

אני עומד לשפץ דירה , יהיו בה 4 חדרי שינה + סלון ומטבח .

המסתור כביסה נמצא במיקום עם חלון של אחד החדרים.

אני מתלבט בין :

1. מזגן מולטי של טורנדו 1:5 כלומר יחידה אחת לכל הבית הפחד שלי הוא אמינות ומחיר תיקונים (חלק מהמתקינים אמרו שהכרטיס הכי יקר הוא 1500 ש"ח שזה לא סוף העולם וחלק אמרו גם 4,000 ש"ח שזה משנה את התמונה) מקבלים 5 שני אחריות.
2. מזגן בכל חדר + מיני מרכזי לסלון + מטבח - החיסרון שצריכים לבנות קונסטרוקטה שעליה ישבו 4 מנועים + עוד אחד גדול ואז אני מפחד מהרעש.
3. שני מזגנים מיני מרכזי אחד לחדרים ואחד לסלון + מטבח .

רעיונות , המלצות ?

תודה מראש

shmulikmazor
מוקפא
מוקפא
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אני בדיוק באותו סיפור. גם לי הציעו טורנדו מולטי 1:5 ואני בהתלבטויות אדירות.

gechts
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 201 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני חושב שהדבר הנכון יותר הוא לשלב בין 2 ההתלבטויות:

1. מיני מרכזי לסלון + למטבח, מיני מרכזי קלאסי און / אוף שימזג את החלל הגדול ויעשה את העבודה,

2. מולטי טורנדו כמו שהוצע לך אבל רק לחדרים.

היתרונות - 2 יחידות נפרדות, ככה שאם יש תקלה לא כל הבית מושבת.

בנוסף תהיה לך הגמישות והחסכון בחשמל לטובת החדרים שבהם גם ישנים בלילה ואז החסכון בחשמל חשוב.

מבחינת מעבים - יהיו לך 2 יחידות גדולות אומנם אבל רק 2.

shaylev80
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

הפתרון ש - @gechts הוא פתרון שנראה הכי נכון אך הייתי מציע יחידת אינורטור במקום NO/OFF.
דבר נוסף שצריך לחשוב עליו בפתרון של מערכת מולטי זה הניקוזים בשביל כל יח', האם יש לך? לא הייתי ממליץ על משאבות למניהם כי לאורך השנים זה יוצר בעיות של נזילות, מה גם אתה צריך לשאול את עצמך האם מתאים לך שיראו מזגן בכל חדר מבחינה ויזואלית וגם מבחינת המקום שהוא תופס.
לפני שנה הייתי גם באותו סיפור אך אצלי הקבלן לא הסכים לבצע ניקוזים לפי המלצת חברת המזגנים אותה אחת שהוא שלח אותי אליהם. בסופו של דבר הלכתי על הפתרון של מזגן מרכזי אחד עם ערכת דמפרים לחדרים וזה נותן פתרון מצויין בנושא של שליטה בכל חדר וחדר.
הפתרון שהוצע לך של שני מזגנין מיני מרכזיים, לא יסים היות ובמהלך הלילה כל החדרים יגיעו לטמפרטורה הרצויה וכל הפתחים יסגרו ואז לאן המזגן יפלוט את האויר?
שיהיה בהצלחה!

gechts
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

shaylev80 כתב:הפתרון ש - @gechts הוא פתרון שנראה הכי נכון אך הייתי מציע יחידת אינורטור במקום NO/OFF.
דבר נוסף שצריך לחשוב עליו בפתרון של מערכת מולטי זה הניקוזים בשביל כל יח', האם יש לך? לא הייתי ממליץ על משאבות למניהם כי לאורך השנים זה יוצר בעיות של נזילות, מה גם אתה צריך לשאול את עצמך האם מתאים לך שיראו מזגן בכל חדר מבחינה ויזואלית וגם מבחינת המקום שהוא תופס.
לפני שנה הייתי גם באותו סיפור אך אצלי הקבלן לא הסכים לבצע ניקוזים לפי המלצת חברת המזגנים אותה אחת שהוא שלח אותי אליהם. בסופו של דבר הלכתי על הפתרון של מזגן מרכזי אחד עם ערכת דמפרים לחדרים וזה נותן פתרון מצויין בנושא של שליטה בכל חדר וחדר.
הפתרון שהוצע לך של שני מזגנין מיני מרכזיים, לא יסים היות ובמהלך הלילה כל החדרים יגיעו לטמפרטורה הרצויה וכל הפתחים יסגרו ואז לאן המזגן יפלוט את האויר?
שיהיה בהצלחה!
...
·

מסכים רק אם אינוורטר מיני מרכזי כדאי לדעת מה לקחת

gechts
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

אם כבר מיני מרכזי אינוורטר זה בסדר וכמבן יש המון יתרונות לאינוררטר, אבל:

לקחת בשחבון שכדאי ללכת על מזגן שיש לו יותר משנת אחריות אחת,

ולקחת בחשבון שכדאי לעשות ביטוח על בסיס קבוע בתום תקופת האחריות

או ללכת על היפנים - מיצובישי, פוג'יטסו, דאיקין, טושיבה - וגם כאן בתום תקופת האחריות כדאי להיות עם חוזה אחזקה (ביטוח) כמובן שזה יקר יותר, אבל עדיין דעתי שבמיני מרכזי יש יתרונות ליפנים

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”