מיזוג דירת 5 חדרים במגדל

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
0xIDE (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

מיזוג דירת 5 חדרים במגדל

נושא שלא נקרא #1 

היי,
אנחנו לפני קבלת מפתח לדירת 5 חדרים חדשה בקומה 10 במגדל בן 23 קומות בברחובות (כיווני דרום-מערב) ומתלבטים לגבי איזה פתרון מיזוג להתקין.

בדירה יש חדר מרוחק עבורו הקבלן ביצע הכנה למיזוג עלי (שקע + צנרת למסתור כביסה) והכנה למיזוג מיני מרכזי (פקאט תלת פאזי במסתור כביסה וניקוז כפול בהנמכת הגבס במקלחת).

הפתרונות שאנחנו שוקלים:
1. מזגן מיני מרכזי לסלון/מטבח + מולטי-אינוורטר לחדרים (כולל החדר המרוחק)
2. מזגן עילי לחדר המרוחק + מולטי-אינוורטר לשאר הבית

(ירדנו ממזגן מיני מרכזי לכל הבית / VRF).

אחד המתקינים שהציע את פתרון #2 (עילי + מולטי) הזדעדע מעט מפתרון #1 (מיני + מולטי) כי לדעתו מסתור הכביסה לא יכול להתמודד עם מדחסים של מערכות כאלה ושעדיף להיצמד להכנות שהקבלן ביצע.

רציתי לשאול:
1. האם לדעתכם תהיה בעיה במסתור הכביסה (לא פיזית אלא תרמית)? הרוחב שלו (שפונה כלפי דרום עם "תריסים") הוא 2.4 מטר והאורך שלו (שבו יהיה גם מתלה כביסה, דוד חשמל ואולי גם מחמם מים בגז) הוא 2.9 מטר (גובה כ-3 מטר).

2. הציוד שלהבנתנו עושה פחות תקלות הוא של תדיראן. נשמח לשמוע אם יש משהו בשמועה הזאת ומה בינם לבין אלקטרה? (בפתרון #2 אפשר לקחת מולטי של אלקטרה שמתאים למידות הבית לעומת בתדיראן ששם נאלץ לקחת מולטי 1:9 שהוא יותר יקר)

3. לגבי פתרון #1 (מיני + מולטי) - מה ההבדל בחוויה ובצריכת החשמל בין מיני מרכזי ON/OFF לאינוורטר? כי אני מבין שתקלה באינוורטר יכולה להיות מאוד יקרה

4. מה ההבדל בין דגמי ה-WIND ל-WAVE של תדיראן?

תודה!

קרוקס44
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 152 פעמים
קיבל תודות: 99 פעמים

מיזוג אויר

נושא שלא נקרא #2 

אני חושב שהכי טוב עבורך זה לפנות לחברה שממנה החלטת לקנות את המזגנים ולבקש שישלחו אליך יועץ מיזוג בתשלום שיפרוס בפניך את כל האפשרויות בהתאם למגוון המזגנים שהחברה מייצרת
בהצלחה

0xIDE (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 1 פעם

Re: מיזוג אויר

נושא שלא נקרא #3 

@קרוקס44
·
כרגע אין חברה כזו, קיבלתי מספר הצעות מחיר לקונסטלציות מיזוג שונות מחברות שונות.

או שמא אתה מתכוון לחברת תדיראן?

קרוקס44
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 152 פעמים
קיבל תודות: 99 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני מתכוון לחברה שמייצרת כמו, אלקטרה תדיראן או החברות היפניות ,מה שתבחר

PayneBack3
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 90 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לגבי המסתור כביסה אני סובל מזה מאוד בקיץ, למזגן קשה מאוד לקרר והוא צורך הרבה מאוד חשמל.

Fido
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #6 

לא מכיר ולא יכול לעזור לגבי הסוגיה של מסתור הכביסה. אבל לגבי מיני מרכזי - לי יש מזגן מיני מרכזי של תדיראן בגלל שאני גר במגדל, ולמיטב הבנתי לא ניתן לשים מזגן רגיל במגדל, לפחות לא בשלי. עצה שלי - תתרחק מתדיראן כמו מאש! פשוט כי בקיץ זה מה שתרגיש... לפחות פעם בשנה מתקלקל המזגן לרמה שהוא לא מקרר, בד״כ זה בריחת גז (אבל גם היתה פעם שהיה צריך להחליף את כל המדחס של המפלצת הזאת, 6.5 כ״ס). קניתי ביטוח שלהם, כי אני מכיר את המזגן שלי, ולמרות שהוא כבר שילם את עצמו, זאת לא עסקה משתלמת. אני עכשיו שבועיים בלי מזגן אחרי שבאו כבר שני טכנאים וניסו לתקן, ללא הועיל. כמובן שבכל פעם השירות של תדיראן מנסה להתחמק, למרוח אותי, לברר אם באמת צריך טכנאי, וכשהם כבר מזמינים, זה תמיד לעוד שבוע, או לפחות 3 ימים. אני כותב זאת מתוך הזיעה שלי - אל תקנה מזגן מיני מרכזי של תדיראן!

MarioMan
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: יונתן פת-יה
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 195 פעמים

Re: מיזוג דירת 5 חדרים במגדל

נושא שלא נקרא #7 

0xIDE כתב: (ירדנו ממזגן מיני מרכזי לכל הבית / VRF).
.....

2. הציוד שלהבנתנו עושה פחות תקלות הוא של תדיראן. נשמח לשמוע אם יש משהו בשמועה הזאת ומה בינם לבין אלקטרה? (בפתרון #2 אפשר לקחת מולטי של אלקטרה שמתאים למידות הבית לעומת בתדיראן ששם נאלץ לקחת מולטי 1:9 שהוא יותר יקר)

3. לגבי פתרון #1 (מיני + מולטי) - מה ההבדל בחוויה ובצריכת החשמל בין מיני מרכזי ON/OFF לאינוורטר? כי אני מבין שתקלה באינוורטר יכולה להיות מאוד יקרה

4. מה ההבדל בין דגמי ה-WIND ל-WAVE של תדיראן?

תודה!
...
·

בהנתן תקציב הייתי בהחלט בודק את האופציה של VRF.

עכשיו, לגבי תדיראן:

אני גר בבניין חדש ובו 8 דירות בהן מותקנים מזגני WIND של תדיראן. מה שיש לו לומר לאחר שנתיים של שימוש אישי וכן 3 שנות שימוש של יתר הדיירים הוא כזה:

1. אמינות זה מהמזגנים האלו והלאה.

2. כרטיסי פיקוד מועדים לפורענות ואכן, הנזק הכלכלי לא מבוטל בעת תקלה.

3. כשכבר הפנמת את הנושא שיש בידך מוצר לא אמין שהתיקון שלו יקר והחלטת בלית ברירה להתקדם בנושא - אין עם מי לדבר! זה מתחיל במוקד שירות טלפוני מתחת לכל ביקורת בזמינותו ובאיכות השירות, ממשיך למועד בלתי סביר לתיאום טכנאי - לעתים (שלא להגיד לרוב) שבועיים קדימה ונשמך בטכנאים לא מקצועיים שלא מסוגלים לסדר תקלות בביקור אחד, אבל כן יוצאים מהשטח כשאומרים שסידרו את הבעיה (ובלי ציניות, אני מאוד בטוח שהם גם בטוחים בכך בעצמם). אגב, כשצריך להחזיר אותם לשטח כדי להתמודד עם הבעיה פעם נוספת מדובר עוד פעם בהמתנה ארוכה.

למען ההגינות יצויין כי הבניין ממוקם קרוב לים, כך שבהחלט עשויה להיות השפעה.
מנגד, הים לא מסוגל להשפיע על רמת וזמינות השירות ועלות חלקי החילוף.

אנחנו הסקנו את המסקנות ופועלים לאתר ספק שירות חיצוני למזגנים אלו.

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”