מספר שאלות לגבי דמפרים

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
Karamon (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 0

מספר שאלות לגבי דמפרים

נושא שלא נקרא #1 

היי,

קיבלתי הצעה למזגן מיני מרכזי אינוורטר של טורנדו כולל דמפרים חכמים, מדגם smart 920.
מישהו יודע להגיד לי איך ההתקנה של זה מתבצעת? יש צורך בהעברת כבל חשמל בכל חדר או לא? נאמר לי שהמערכת הנ''ל היא ללא חוטים, אבל אני לא מבין איך זה עובד ולא נראה לי שזה עובד על בטריות.

בנוסף, מישהו יודע להגיד לי לגבי דמפרים רגילים- האם יש חוטים?

אם מישהו יכול גם להוסיף תמונה של הדמפר נראה על הקיר זה יעזור מאוד, כל החיפושים שלי ברשת מצאו תמונות של הדמפרים מפורקים ולא איך הכל נראה אחרי ההתקנה.

מעבר לכל זה, אציין שהסיבה העיקרית בדמפר היא היכולת לקבוע טמפרטורה שונה בין הסלון לאחד החדרים. האם יש פתרון זול יותר מאשר דמפרים? והאם דמפר רגיל יכול לבצע את זה, או שהוא רק פותח/סוגר את הפתח אוויר?

lior44
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מאמין שהסרטון הבא יענה לך על הרבה שאלות:

כפי שניתן לראות בו, בכל חדר שמים עינית המופעלת ע"י סוללת המתקשרת באופן אלחוטי עם הבקר המחובר למזגן.
לבקר יש צורך גם בחשמל חיצוני. ומהבקר יש כבל המחובר לכל דמפר ומעביר לו באיזה מצב להיות.

עבור מזגנים של חברות אחרות יש להם פתרונות אחרים של דמפרים. לרוב מדובר גם בבקר ראשי עם כבל אחד שהולך לדמפר ועם כבל אחד שהולך לחדר לעינית (יוצא או מהבקר הראשי או מהדמפר עצמו).

את הדמפר אתה לא רואה על הקיר- מה שנמצא בכל חדר זה היציאת מזגן הרגילה והעינית שתשלוט על הדמפר. הדמפר בעצם מורכב באמצע הצינור השרשורי ההולך לחדר והשינוי שלך בחדר של הטמפרטורה ישנה את רמת הפתיחות שלו בין פתוח מלא לסגור. יש מערכות דמפרים גם עם האפשרות לשלוט במזגן עצמו או להישאר "טיפשה" במערכת שאמרת נראה כי יש אפשרות גם וגם.

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”