המלצות ל- 2 עיליים קטנים (10K BTU~) ועילי גדול (~25K)?

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
smch (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: smch
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

המלצות ל- 2 עיליים קטנים (10K BTU~) ועילי גדול (~25K)?

נושא שלא נקרא #1 

אהלן,

עוברים דירה בקרוב, ואנחנו מעוניינים להחליף את המיני מרכזי שכרגע מותקן שם (אלקטרה בן 20, לפחות), לשניים עיליים קטנים (לחדרים) ואחד גדול (סלון/מטבח).
הדירה משופצת ישנה, והתקציב לא בשמיים (מקסימום איזור 9,000 ש"ח).

הכיוון כרגע (כמו שרשמתי בכותרת) הוא לשניים קטנים באיזור ה- 10,000BTU וגדול באיזור ה- 25,000BTU.

חקרתי את האינטרנט ואת אתרי תדיראן/אלקטרה/טורנדו, ואלו הנקודות שכרגע יש לי בראש:
1. טורנדו עם אחריות 7 שנים (הכי ארוכה בשוק), אבל הבנתי שהמוצרים באיכות, נמוכה יותר מהתחרות, ושירות בינוני ומטה?
2. תדיראן עם 3 שנים, וטיפה יותר יקר מאלקטרה (שנה אחריות). דעות האינטרנט נוטות לכיוון תדיראן.
3. מכיוון שהתקציב לא גדול, והדרישות לא גדולות - אינוורטר מחוץ לתמונה.
4. אין צורך בפיצ'רים כמו "מסנן מתקדם" (תדיראן אני מסתכל עליכם, העיקר שאתם מסתירים בפרסומות שיש להחליף אותו לגמרי פעם ב- 3 חודשים). אין צורך בווייפיי, ואין צורך מיוחד באיוורור "תלת ממדי" (...).

אשמח לדעות (בעדיפות למושכלות) לגבי מזגנים של שלושת החברות הנ"ל, ואם אפשר- דגמים ספציפיים.

תודה!

עריכה-
כמובן שכדאי להוסיף, כרגע אני נוטה לכיוון אלקטרה.
הסדרות הטובות שלהם (AA ו- Magic, שזה בעצם AA עם "איונייזר") במחירים תחרותיים יותר מתדיראן, וזה יוצר מצב שגם במזגנים הקטנים וגם בגדול אני אולי אוכל לקפוץ "דרגת" BTU אחת למעלה, שזה אחלה.
מישהו יודע מה עלות הארכת אחריות של אלקטרה?

gechts
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 201 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אני חייב לומר לך, והאמן לי שאין לי אינטרס אישי אף אחד לא ישלם לי על קידום מכירות או יתגמל אותי,

אני מבין (מאוד) במזגנים ובתחום מתוך אהבה גדולה אליו,

אני רכשתי לבייתי 4 מזגנים של תדיראן, מתוכם 2 היו נוראים, אחד הצלחתי להחליף (מיני מרכזי) ואת השני שיש לי בחדר שינה - אלפא אינוורטר 180 אני הולך להחליף בקרוב, ולמה? כי הוא רועש מאוד, גם על מצב QUIET בנוסף כשכבר יורדים למהירות הנמוכה ביותר הוא מוריד יותר מדי את תפוקת המדחס לרמה שהמזגן מאוד חלש (חלש מדי),

טורנדו - ראיתי אצל מספר אנשים שהתקינו גם את ה TOP INV 140, והלכתי לשמוע את ה MASTER 180X ושניהם שקטים יותר משמעותית,

נכון שלטורנדו היה בעבר שם לא טוב, אני לא בטוח שזה המצב כיום, אני הולך "לזרוק" מזגן בן שנה וחצי ולהחליף אותו בטורנדו אינוורטר, אז לא חושב שכדאי לשלול...

האמן לי שלא טורנדו ולא אף יצרן משלם לי לרשום את הדברים האלו, אני רושם אותם מתוך תסכול שזרקתי כמעט 2500 ש"ח לפח...

מה כן אוכל לומר על תדיראן? יש להם מערך שירות שהוא בסדר, יש חלקי חילוף, והאלפא הרגילים שקניתי (לא אינוורטר) מצויינים!

לגבי אלקטרה (שזה בעצם מידאה) - הם לדעתי גם מצויינים

shmulikmazor
מוקפא
מוקפא
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

באיזה מפעל טורנדו מייצרים היום?

הבנתי שעד 2014 הם ייצרו במידאה ואז אלקטרה תפסה להם את החוזה.

smch (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

gechts כתב:אני חייב לומר לך, והאמן לי שאין לי אינטרס אישי אף אחד לא ישלם לי על קידום מכירות או יתגמל אותי,

אני מבין (מאוד) במזגנים ובתחום מתוך אהבה גדולה אליו,

אני רכשתי לבייתי 4 מזגנים של תדיראן, מתוכם 2 היו נוראים, אחד הצלחתי להחליף (מיני מרכזי) ואת השני שיש לי בחדר שינה - אלפא אינוורטר 180 אני הולך להחליף בקרוב, ולמה? כי הוא רועש מאוד, גם על מצב QUIET בנוסף כשכבר יורדים למהירות הנמוכה ביותר הוא מוריד יותר מדי את תפוקת המדחס לרמה שהמזגן מאוד חלש (חלש מדי),

טורנדו - ראיתי אצל מספר אנשים שהתקינו גם את ה TOP INV 140, והלכתי לשמוע את ה MASTER 180X ושניהם שקטים יותר משמעותית,

נכון שלטורנדו היה בעבר שם לא טוב, אני לא בטוח שזה המצב כיום, אני הולך "לזרוק" מזגן בן שנה וחצי ולהחליף אותו בטורנדו אינוורטר, אז לא חושב שכדאי לשלול...

האמן לי שלא טורנדו ולא אף יצרן משלם לי לרשום את הדברים האלו, אני רושם אותם מתוך תסכול שזרקתי כמעט 2500 ש"ח לפח...

מה כן אוכל לומר על תדיראן? יש להם מערך שירות שהוא בסדר, יש חלקי חילוף, והאלפא הרגילים שקניתי (לא אינוורטר) מצויינים!

לגבי אלקטרה (שזה בעצם מידאה) - הם לדעתי גם מצויינים
...
מודה לך על התגובה הכנה, ועל הפרטים!
אנחנו לא מתכננים לקנות אינוורטרים כלל.

כרגע השיקול שלי זה מזגני Supreme (תלוי אם צריך באמת להחליף את המסנן המיוחד כל כמה חודשים) או אלפא אקספרט של תדיראן.
או- AA או מג'יק (שוב, תלוי אם צריך להחליף מסנן) של אלקטרה. שאגב! יש לשתי הסדרות האלה מבצע של 3 שנים אחריות.
נערך לאחרונה על ידי smch ב 15/07/2020 13:31, נערך 2 פעמים בסך הכל.

smch (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

shmulikmazor כתב:באיזה מפעל טורנדו מייצרים היום?

הבנתי שעד 2014 הם ייצרו במידאה ואז אלקטרה תפסה להם את החוזה.
...
אם אני לא טועה, תדיראן מיוצרים כעת אצל גרי, אלקטרה אצל מידאה, וטורנדו אצל אוקס.

smch (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

אוקיי רק FYI פה למי שעוקב,
למזגני Supreme יש פילטר נוסף לפילטר ה"רגיל" (פילטר Air Care), וכששאלתי את שירות הלקוחות אפילו לא ידעו להגיד לי שהוא קיים! ובנוסף, לא ידעו להגיד לי מה עושים איתו במידה והוא באמת קיים. מביך!

אז השירות הטכני שלהם חזר אליי, ומסתבר שזה פילטר שצריך להחליף (בדגש- לא רק לנקות!) פעם ב- 3 חודשים (!) בעלות של 50 ש"ח לאחד (!).

כמובן שהשירות הטכני לא ידע להגיד לי אם יש "חבילות" של כמה פילטרים וכו'. אבל אם הם לא יודעים, ושירות הלקוחות לא יודעים, מי יודע? שוב, מביך.

כמובן שמזגני Supreme של תדיראן זה כבר לא יהיה אצלי בבית. לא רק שכלכלית זה (סליחה) מטומטם, אלא בעיקר הפרינציפ שהם לא מספרים את זה ללקוחות בכלל. זה תדיראן שכל המדינה ממליצה עליו?

gechts
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

לגבי מי מייצר

בתדיראן זה GREE - יצרן סיני וותיק וגדול, אמינים מאוד, זה לדעתי מה שביסס לתדיראן את השם,
מבחינת אלקטרוניקה, חיישנים, מזגנים מאוד אמינים, לצערי ולמי שלא מאמין מוזמן לבוא אליי הביתה לשמוע (כל עוד אין לו קורונה) את התדיראן אלפא, מבאס ממש, המזגן פשוט רועש!!! (ולא מקרר על המהירות הנמוכה).

לגבי טורנדו - סדרות ה TOP מיוצרות ע"י קלון (חלק מחטיבת הייסנס) והמאסטר X מיוצר ע"י אוקס, יצרן וותיק וגדול.

אלקטרה מייצרת מול מידאה (פעם לפני עשור טורנדו עבדו מולם),

ההזוי הוא שהתדיראן של לפני כמה שנים דוגמת ה אינוורטר 160A היה שקט ומוצלח מאוד!

smch (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

gechts כתב:לגבי מי מייצר

בתדיראן זה GREE - יצרן סיני וותיק וגדול, אמינים מאוד, זה לדעתי מה שביסס לתדיראן את השם,
מבחינת אלקטרוניקה, חיישנים, מזגנים מאוד אמינים, לצערי ולמי שלא מאמין מוזמן לבוא אליי הביתה לשמוע (כל עוד אין לו קורונה) את התדיראן אלפא, מבאס ממש, המזגן פשוט רועש!!! (ולא מקרר על המהירות הנמוכה).

לגבי טורנדו - סדרות ה TOP מיוצרות ע"י קלון (חלק מחטיבת הייסנס) והמאסטר X מיוצר ע"י אוקס, יצרן וותיק וגדול.

...
·

smch (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

gechts כתב:לגבי מי מייצר

...
אז מה לדעתך עדיף?

סדרת Magic של אלקטרה (הסדרה הכי טובה שלהם, עם טיהור אויר (איונייזר) ו- 7 מצבי מהירות וכו' וכו'), אחריות של 3 שנים.
(או סדרת AA שלהם שזה אותו הדבר, רק בלי האיונייזר וטיפה יותר זול. אבל אז אוכל אולי לקנות מזגנים עם יותר BTU).

או טורנדו אינוורטר? (סדרת טופ, או סדרת מאסטר?), 7 שנים אחריות.

gechts
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

@smch
·

לדעתי טורנדו אינוורטר שעולה כמו מזגן און אוף של המתחרים (ולטעמי) לא נופל בשום פרמטר מצדיק את עצמו, מה גם שהם נותנים 7 שנים אחריות, אין אותיות קטנות אני חיפשתי אותן, מזגן אינוורטר לחדרי שינה לטעמי זה דבר נהדר ולא בגלל החסכון בחשמל, אלא בגלל היציבות בטמפ' פשוט הרבה יותר נעים לישון ככה

אם אלקטרה אז ללכת על הסידרה הגבוהה של האון אוף, הם גם טובים, לחדר שינה (הורים או ילדים) לדעתי אין כמו אינוורטר

smch (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

gechts כתב:@smch
·

לדעתי טורנדו אינוורטר שעולה כמו מזגן און אוף של המתחרים (ולטעמי) לא נופל בשום פרמטר מצדיק את עצמו, מה גם שהם נותנים 7 שנים אחריות, אין אותיות קטנות אני חיפשתי אותן, מזגן אינוורטר לחדרי שינה לטעמי זה דבר נהדר ולא בגלל החסכון בחשמל, אלא בגלל היציבות בטמפ' פשוט הרבה יותר נעים לישון ככה

אם אלקטרה אז ללכת על הסידרה הגבוהה של האון אוף, הם גם טובים, לחדר שינה (הורים או ילדים) לדעתי אין כמו אינוורטר
...
נשמע הגיוני.
גם העובדה שהאחריות היא ל- 7 שנים קצת יותר נוחה לי, בהתחשב בזה שכל מה שאני שומע שמתלווה למילה "אינוורטר" זה "כרטיס תקול, מלא כסף". כל עוד שהאחריות תתפוס לי על כל התקלות האינוורטריות למיניהן, אחלה.
אלוהים גדול איפה נהיה כולנו עוד 7 שנים; אני חושב שמזגן ב- 2,500 ש"ח (בעיגול מאוד מעוגל - עלות של 1 ש"ח/יום רק למזגן עצמו, ללא חשמל לאורך 7 שנים) זה יותר ממספיק לי.

מה ההבדלים בין Top ל- Master? המחירים דיי דומים, ואני לא הצלחתי ברפרוף מהיר להצביע על הבדל ביניהם חוץ מהעיצוב?
אמרת שהם מיוצרים ע"י חברות שונות?

תודה!

gechts
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

@smch
·

כן בעיקרון הטופ והמאסטר שני יצרנים שונים שניהם טובים אני מקווה שאצליח לדעת טוב יותר את הההדלים
ואוכל לשתף כאן

קומפוזיט
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 200 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

smch כתב:אוקיי רק FYI פה למי שעוקב,
למזגני Supreme יש פילטר נוסף לפילטר ה"רגיל" (פילטר Air Care), וכששאלתי את שירות הלקוחות אפילו לא ידעו להגיד לי שהוא קיים! ובנוסף, לא ידעו להגיד לי מה עושים איתו במידה והוא באמת קיים. מביך!

אז השירות הטכני שלהם חזר אליי, ומסתבר שזה פילטר שצריך להחליף (בדגש- לא רק לנקות!) פעם ב- 3 חודשים (!) בעלות של 50 ש"ח לאחד (!).

כמובן שהשירות הטכני לא ידע להגיד לי אם יש "חבילות" של כמה פילטרים וכו'. אבל אם הם לא יודעים, ושירות הלקוחות לא יודעים, מי יודע? שוב, מביך.

כמובן שמזגני Supreme של תדיראן זה כבר לא יהיה אצלי בבית. לא רק שכלכלית זה (סליחה) מטומטם, אלא בעיקר הפרינציפ שהם לא מספרים את זה ללקוחות בכלל. זה תדיראן שכל המדינה ממליצה עליו?
...
·לי יש סופרים אייר קר35. אם מה שעוצר אותך מלקנות תדיראן סופרים זה עניין הפילטר שצריך להחליפו, אז אל דאגה, הפילטר הוא מלבן קטן עם שלושה צבעים שלא מכסה אפילו 5 אחוז מכל פתח האוויר (מיותר לחלוטין לדעתי, גימיק שיווקי) וניתן להסירו בתום השלושה חודשים ולזרוק אותו לפח ולהמשיך להשתמש במזגן בלעדיו ולא להרגיש בהבדל. עדיין ישארו לך היונים שלגביהם אין לי מושג אם הם עוזרים במשהו. תדיראן פשוט עושים תרגיל שיווק זול ביותר על הטכנולוגיה הזאת, הם לא שונים מאלקטרה. המלבן הקטן הזה לא הפך את המזגן שלהם למסנן אוויר, צריך מזל יותר מלזכות בלוטו שכל האוויר יעבור דווקא דרך המלבן הקטן הזה ויסנן לי חיידקים. אני קניתי סופרים אייר קר כי חשבתי שהפעם המסנן הוא על כל פתח המזגן והתבדתי, עדיין הייתי קונה תדיראן כי הם מרגישים לי יותר אמינים מאלקטרה.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

2 הסנט שלי - לפני כשנתיים קנינו מזגן של אלקטרה גדול לחדר המרכזי בבית, מאוד מרוצים.

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”