מיקום רכזת של מערכת אזעקה בבית

מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה וכו'
resheffink (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מיקום רכזת של מערכת אזעקה בבית

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם.

אני בונה את ביתי ואני בשלב סיום עבודות חשמל והתחלת טיח.
בהמשך להתייעצות בעבר עם יועץ אבטחה, הומלץ לי לעשות מערכת אזעקה אלחוטית בבית.

שאלתי נוגעת למיקום הרכזת של המערכת.

מס' שאלות:
  • מה המידות הסטנדרתיות של רכזת (המוח של המערכת) של מערכת אזעקה אלחוטית? מבחינת רוחב, אורך ועומק בקיר.
  • האם ניתן להשקיע את הרכזת בתוך הקיר? במידה וכן, איזה רוחב קיר צריך בשביל להשקיע את הרכזת?
  • במידה וניתן להשקיע את הרכזת בתוך הקיר, מי מבצע את החציבה? החשמלאי שעושה את כל החשמל של הבית שלי או טכנאי האזעקה במועד התקנת המערכת? במידה וזה החשמלאי, האם הוא צריך להכין ארון ספציפי בתוך הקיר לצורך הרכזת או שאני מקבל את הארון מחברת האבטחה שאצלה אני מבצע את התקנת מערכת האזעקה בעתיד?
  • אילו הכנות נוספות צריך לעשות עבור הרכזת (שקע חשמל, שקע טלפון וכד')?
  • במידה וניתן להשקיע את הרכזת בקיר, האם יבלטו מקופסת הרכזת דבר כלשהו? אולי האנטנה שמקשרת בינה לבין החיישנים האלחוטיים וכד'
  • האם ישנו מידע נוסף וחשוב שעלי לדעת שנוגע לרכזת (מבחינת הכנה של קבלן החשמל, כל קבלן אחר)?

אדגיש שברצוני להסוואת את הרכזת ככל שניתן (זאת הסיבה שאני מברר לגבי השקעת הרכזת בקיר).

בתודה מראש,
רשף פינקלשטיין

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

הכי טוב שתביא בעל מקצוע לבית שלך שיתן לך הצעת מחיר ויסביר לך הכל.

בניתי כבר 2 בתים ונראה שאינך מבין בהכנות תשתית ולדעתי גם אל תיכנס לזה.

לא ידע אם זה בא מחיסכון , אתה פשוט לא עושה נכון.

גם בבניית בית ממקמים את הרכזת במקום שיהיה אפשר לשים כל רכזת סטנדרטית של המערכות המוכרות (ולא, הן לא שקועות בקיר)
הכוונה היא שחלק מתכנון הבית צריך להיות לטובת מקום לתקשורת, לא סתם נישה מתה שלא ניתן להגיע אליהה אלא נישה במקום שכן ניתן לוותר עליו ושיוכלו להתקין שם הכל כמו שצריך וגם לתת שרות

שלח תגובה

חזור אל “אבטחה ומיגון”