תגובות למאמר: איך מתכננים 'בית חכם', באופן חכם?

חדשות בתחום מוצרי חשמל ביתיים, מערכות בית חכם וכו'
MartinHSabag (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

תגובות למאמר: איך מתכננים 'בית חכם', באופן חכם?

נושא שלא נקרא #1 

תכנון 'בית חכם' הינו משימה כלל לא פשוטה - בין אם מדובר במערכות פשוטות יחסית בתקציב צנוע וודאי כאשר מדובר במערכות משוכללות רבות חדרים ופונקיות בעלות גבוה.
עומר ברוקשטיין מחברת ברקאי, מסביר לנו איך לדעתו עושים תכנון נכון.

איך מתכננים 'בית חכם', באופן חכם?

תמונה
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

theone
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

האם קיימת מערכת מומלצת (תוכנה+חומרה), שניתן לקנות, אשר ניתנת להרכבה, קינפוג ותכנות לבד ללא צורך באינטגרטור?
אפילו לצורך התנסות ואז אם זה נראה פשוט להרחיב לבד.

omerbrook
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: omerbrook
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #3 

theone,

באופן כללי לא מומלץ בבתים חכמים 'לעשות זאת בעצמך' - יש הרבה ידע מקדים נדרש - החל בסוג הציוד, בחידושים שכל חברה מציגה בקצב מסחרר, באופן החיוט הנכון (חבל ל'דפוק' ציוד במאות דולרים) וכמובן בתכנות עצמו שנעשה בסביבות תכנות שונות ומשתנות, ודורש נסיון רב לעיתים (תלוי בפתרון הרצוי כמובן, וברמת מורכבותו).

יש מערכות קיימות, אשר התכנות הבסיסי שלהן הוא פשוט יותר (ראה לדוגמא מערכות Crestron Prodigy, אותן ניתן לתכנת ולקנפג בעזרת Crestron SystemBuilder), אולם גם אז יש רמת ידע נדרש מינימאלית (הכשרה של שלושה ימים), כדי להתחיל לעשות צעדים ראשונים.

מצד שני, מה שכן אפשרי בהחלט הוא במידה ויש לך רקע טכני טוב, וחבר / מכר שעוסק בתחום, ובעל הכשרה בחיווט מערכת 'בית חכם' ותכנות מערכת כזו, לתת לו לתכנן, לחווט ולתכנת את המערכת בשלב ראשון לכדי בית עובד, ובהמשך הדרך 'לשחק עם המערכת' בעצמך ולבצע שינויים קטנים עד גדולים - ככל שאתה מרגיש נוח ובטוח יותר בעצמך. קח רק בחשבון שאם האורות לא יעבדו שיגיעו האורחים, עשויה להיות לך בעיה...

מקוה שעזרתי,
עומר
Omer Brookstein, DMC-E
Certified Crestron Programmer
Barkai Benny Brookstein Ltd.

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

theone כתב:האם קיימת מערכת מומלצת (תוכנה+חומרה), שניתן לקנות, אשר ניתנת להרכבה, קינפוג ותכנות לבד ללא צורך באינטגרטור?
...
כל מערכת שונה אחת מהשניה ונבדלת בכל מיני דברים חלקם טובים חלקם פחות טובים

אבל יש מערכות שניתן להרכיב לבד הבעיה שהיבואנים במקרה הנ"ל לא מעוניים להדריך.
אס, ג'י וקונטרול 4 היא דוגמא מובהקת לכך, אס ג'י מיבאת לארץ את מערכת החשמל "החכם" קונטרול 4
אבל איינה מעוניינת לתת תמיכה או / הדרכה ללקוח הסופי אלה רק לדילרים שמוכרים את המערכת וכאן הלקוח צריך להיות שבוי בידי הדילרים לכל אורך חיי המערכת דבר שאני רואה כשגוי,

כל תפיסת העולם של אס,ג'י מנוהלת כך שאין תמ יכה ללקוח בשום צורה למעט מעבדה בעניין של קילקול
לא בתחום הקולנוע הבייתי ולא בתחום החשמל החכם
כשאתה מת אתה לא יודע שאתה מת ,רק לאחרים זה קשה.
אותו דבר כשאתה טיפש.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #5 

shay1 כתב:
theone כתב:האם קיימת מערכת מומלצת (תוכנה+חומרה), שניתן לקנות, אשר ניתנת להרכבה, קינפוג ותכנות לבד ללא צורך באינטגרטור?
...

אס, ג'י וקונטרול 4 היא דוגמא מובהקת לכך, אס ג'י מיבאת לארץ את מערכת החשמל "החכם" קונטרול 4
אבל איינה מעוניינת לתת תמיכה או / הדרכה ללקוח הסופי אלה רק לדילרים שמוכרים את המערכת וכאן הלקוח צריך להיות שבוי בידי הדילרים לכל אורך חיי המערכת דבר שאני רואה כשגוי,

כל תפיסת העולם של אס,ג'י מנוהלת כך שאין תמ יכה ללקוח בשום צורה למעט מעבדה בעניין של קילקול
...
הגישה של אס גי מוכתבת מ CONTROL4 העולמית שאינה מעוניינת שלקוחות ללא ידע מתאים יתקינו מערכת.
הדבר נכון לרוב מערכות הבית החכם שהם עדיין מורכבות יחסית להתקנה עצמית .אני למשל עשיתי קורס הדרכה בסיסי לדילרים שארך כ 5 ימים אצל אס גי. CONTROL4 על פניו נראית מערכת פשוטה אבל כמו כל מערכות הבית החכם הנמכרות היום יש צורך ברמה מסוימת של הבנה וידע כדי שתעבוד טוב, ההמלצה שלי היא כן לעבוד עם אינטגרטור ואח"כ יש אפשרות לרכוש את תוכנת ה COMPOSER ללקוחות המאפשרת לשלוט במערכת ולשנות תרחישים לבד, כך תמיד תוכל לחזור לגירסה הקודמת במקרה של בעייה.
בתור דילר אגב אם מגיע אלי לקוח עם מערכת CONTROL4 שרכש בארה"ב ורוצה שאני יתקין לו אותה אז ברגע שרשמתי את המערכת שלו דרכי, CONTROL4 יחסמו את חשבון הדילר שלי....
אגב אתה תמיד יכול לבחור לעבור לדילר אחר שיתן לך תמיכה במערכת...

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

arotman כתב:
shay1 כתב:
...

...
הגישה של אס גי מוכתבת מ CONTROL4 העולמית שאינה מעוניינת שלקוחות ללא ידע מתאים יתקינו מערכת.
הדבר נכון לרוב מערכות הבית החכם שהם עדיין מורכבות יחסית להתקנה עצמית .אני למשל עשיתי קורס הדרכה בסיסי לדילרים שארך כ 5 ימים אצל אס גי. CONTROL4 על פניו נראית מערכת פשוטה אבל כמו כל מערכות הבית החכם הנמכרות היום יש צורך ברמה מסוימת של הבנה וידע כדי שתעבוד טוב, ההמלצה שלי היא כן לעבוד עם אינטגרטור ואח"כ יש אפשרות לרכוש את תוכנת ה COMPOSER ללקוחות המאפשרת לשלוט במערכת ולשנות תרחישים לבד, כך תמיד תוכל לחזור לגירסה הקודמת במקרה של בעייה.
בתור דילר אגב אם מגיע אלי לקוח עם מערכת CONTROL4 שרכש בארה"ב ורוצה שאני יתקין לו אותה אז ברגע שרשמתי את המערכת שלו דרכי, CONTROL4 יחסמו את חשבון הדילר שלי....
...
נראה לי שיש כאן פספוס לגבי מה נכון ומה לא בארה"ב אתה יכול לפנותל לדילר לרכוש את החומרה ותקבל תמיכה מלאה
מעבר לכך שניתן להזמין לארץ חומרה מארה"ב ללא בעיה עובדת על 120/220 מה שאס ג'י מנסה לעשות זה לכבול את הלקוח בכל דרך אפשרית בצורה לא יפה ומכוערת ולמען ההגינות לא רק אס ג'י מנתהגת כך בחשמל החכם אבל הם הראשונים שהחלו עם עניין המידור. גם יבואנים אחרים מתנהגים כמעט אותו דבר רק שאס, ג'י מתנהגת כך גם בתחום האודיו ווידאו לא רק בחשמל חכם.
חלק מאנשי המכירות באולם תצוגה איינם מבינים כלל בתחום אודיו וידאו וכל מה שמעניין באולם זה למכור ולא משנה מה ,טוב לא טוב ,נכון לא נכון ,העיקר למכור...
אני מבטיח לך אילו השרות שלהם והתמיכה שלהם הייתה ברמה טובה ללקוח קצה החשמל החכם שלהם היה נמצא כמעט בכל בית. כי בסה"כ הכול הרעיון של המוצר טוב (כנ"ל גם קרסטון עובדים על אותו רעיון) אבל כנראה זה מה שקורה שהשתן עולה לראש ....
אותו דבר כשאתה טיפש.

omerbrook
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #7 

שי,

אני לא מכיר את הפרטים לגבי אס.ג'י, וקונטרול4. אבל בכל הקשור לקרסטרון אני חייב לחלוק עלייך. ראשית, גם בארה'ב הרכישה היא דרך דילר מורשה, שאגב מחוייב לעבור מספר הדרכות בחברה על מנת לקבל מעמד שכזה. בנוסף, מאחר ואני מרכז את התמיכה בארץ של קרסטרון, אני יכול להעיד כי תמיכה מול לקוחות קצה הינה פשוט בלתי אפשרית, המערכות מורכבות וייחודיות מידי על מנת שניתן יהיה לטפל בהן מול לקוח שאינו עבר הכשרה מתאימה. גם תכנתים מנוסים מתקשים פעמים רבות, ועל מנת לתמוך בהם בצורה אחראית ורצינית, הם חייבים לפחות הבנה בסיסית.
Omer Brookstein, DMC-E

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

omerbrook כתב:שי,

אני לא מכיר את הפרטים לגבי אס.ג'י, וקונטרול4. אבל בכל הקשור לקרסטרון אני חייב לחלוק עלייך. ראשית, גם בארה'ב הרכישה היא דרך דילר מורשה, שאגב מחוייב לעבור מספר הדרכות בחברה על מנת לקבל מעמד שכזה. בנוסף, מאחר ואני מרכז את התמיכה בארץ של קרסטרון, אני יכול להעיד כי תמיכה מול לקוחות קצה הינה פשוט בלתי אפשרית, המערכות מורכבות וייחודיות מידי על מנת שניתן יהיה לטפל בהן מול לקוח שאינו עבר הכשרה מתאימה. גם תכנתים מנוסים מתקשים פעמים רבות, ועל מנת לתמוך בהם בצורה אחראית ורצינית, הם חייבים לפחות הבנה בסיסית.
...

אני לא התכוונתי לתמיכה ברמה של תכנות אבל תמיכה בסיסית אני לא רואה מדוע לא... מה גם אני לא מוצא מניעה מדוע לקוח לא ינסה לתכנת לבד עם יהרוס הוא ישא בתוצאות ותיקון ותמיכה שיעלה לו כמובן כסף
אותו דבר כשאתה טיפש.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #9 

shay1 כתב:
arotman כתב:
shay1 כתב:
...

...
...
נראה לי שיש כאן פספוס לגבי מה נכון ומה לא בארה"ב אתה יכול לפנותל לדילר לרכוש את החומרה ותקבל תמיכה מלאה
מעבר לכך שניתן להזמין לארץ חומרה מארה"ב ללא בעיה עובדת על 120/220 מה שאס ג'י מנסה לעשות זה לכבול את הלקוח בכל דרך אפשרית בצורה לא יפה ומכוערת ולמען ההגינות לא רק אס ג'י מנתהגת כך בחשמל החכם אבל הם הראשונים שהחלו עם עניין המידור. גם יבואנים אחרים מתנהגים כמעט אותו דבר רק שאס, ג'י מתנהגת כך גם בתחום האודיו ווידאו לא רק בחשמל חכם.
חלק מאנשי המכירות באולם תצוגה איינם מבינים כלל בתחום אודיו וידאו וכל מה שמעניין באולם זה למכור ולא משנה מה ,טוב לא טוב ,נכון לא נכון ,העיקר למכור...
אני מבטיח לך אילו השרות שלהם והתמיכה שלהם הייתה ברמה טובה ללקוח קצה החשמל החכם שלהם היה נמצא כמעט בכל בית. כי בסה"כ הכול הרעיון של המוצר טוב (כנ"ל גם קרסטון עובדים על אותו רעיון) אבל כנראה זה מה שקורה שהשתן עולה לראש ....
...
shay1 אם כך רכוש את מערכת הCONTROL4 בחו"ל והתקן אותה לבד למה אתה מחכה?
החל מגירסה 2.0 אתה מחוייב בקונטרול4 לבצע אקטיבציה לCOMPOSER ולחדש אותה פעם בחודש ואם אין לך חשבון דילר אתה פשוט לא יכול לתכנת את המערכת! כך שגם אם אתה מוצא דילר שימכור לך את הציוד ללא תכנות ותרצה לתכנת את המערכת לבד לא תוכל לעשות זאת קונטרול4 עוקבת אחר כל הרשיונות של הCOMPOSER , אם דילר יתפש שנתן רשיון לתוכנה ללקוח הוא ימחק כדילר! מעבר לכך אם השרות של אס גי אינו לרוחך אל תרכוש מהם ציוד...
לגבי הידע של אנשי המכירות אצל רוב היבואנים והחנויות בארץ המצב זהה אם אתה רוצה ייעוץ לך לחנות מתמחה שאתה סומך עליה או שקיבלת המלצות לגביה.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #10 

shay1 כתב:

...

אני לא התכוונתי לתמיכה ברמה של תכנות אבל תמיכה בסיסית אני לא רואה מדוע לא... מה גם אני לא מוצא מניעה מדוע לקוח לא ינסה לתכנת לבד עם יהרוס הוא ישא בתוצאות ותיקון ותמיכה שיעלה לו כמובן כסף
...
זו בדיוק הנקודה שomerbrook ואני מנסים להסביר לך התקנת מערכת חשמל חכם אינה מיועדת ללקוחות אלא לדילרים שעוברים הדרכה וצוברים ניסיון במערכת ומסוגלים לתת מענה לצרכים של הלקוח, אתה כמובן יכול שלא להסכים אבל זה המצב ואם תעבור לרגע לצד של היצרן תראה שגם היצרן מעוניין שהמערכות שלו יותקנו כראוי.
לא מדובר כאן בשלט HARMONY אלא במערכת ששולטת לעיתים גם על מיזוג ותאורה וחייבת בכל מקרה להיות מותקנת
לכל הפחות על ידי חשמלאי שיודע לחווט את המערכת כראוי, בבית חדש אתה לא תעבור אפילו טופס 4 אם המערכת לא נבנתה על ידי בונה לוחות חשמל מוכר שהתוכניות שלו אושרו על ידי הנדסאי חשמל.

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

מה שמחיב אקטיבציה זה רק הבקר וחלקים נילווים לבקר, לא ניתן לעשות אקטיבציה
למשל למתגים /דימרים וכל מיני סוגים של ריליי הם בסה"כ חומרה טפשה ללא מיחשוב
אתה בדקת את עניין האקטיבציה מול C4 או מסתמך על מה ש אס ג'י אמרו לך כי בחו"ל בהתכתבות שלי מול אחד הדילרים של C4 לא נאמר שיש בעיה אם זה שאני בישראל

2 אס ג'י טוענת שהעלות רישיונות לאפליקציה הולכים ישירות ליצרן אז מדוע המחיר בארץ כפול מהמחיר של C4
ב C4 תמקור לי בחפץ לב רשיון לאפליקציה -למשל אפליקציה לאייפון
מה שאני טוען שיש כאן חוסר שקיפות של אס ג'י בעניין והם מנסים להסתיר מיידע ולא מספרים את האמת

לגבי הידע של אולמות התצוגה אתה טועה
מנסיון שלי יבואנים שמכבדים את עצמם נותנים שרות מקצועי גם באולמות התצוגה
אני מצפה מיבואן שייתן את הפרטים הכי מדויקים והכי נכונים כי הוא זה שמכיר את המוצרים טוב יותר מכולם, הוא זה שיודע מה הוא מביא, הוא זה שבדק מס' מוצרים והחליט להביאם לארץ, והוא זה שנותן לי שרות ,אז מדוע לא לקבל מיידע מלא ומקצועי מגוף ראשון?

אני לא מכיר חנות מתמחה אחת ללא אינטרס כזה או אחר שזה מאוד לגיטימי ,אולם כאשר שאתה מגיע ליבואן אין לו אינטרס למכור לך מוצר שהוא אינו מביא לכן אתה אמור לקבל את כל המיידע הנכון (אינטרס של היבואן )

לא יודע עם יצא לך להיכנס לדילרים של יצרנים בחו"ל פשוט תענוג לקבל שם מיידע על המוצרים השונים
אתה נתקל באנשים מקצועיים ואדיבים ולא פעם יאמר לך בכנות שהוא לא יודע או שינסה לבדוק אבל לא מחרטט לך שטויות

בכל אופן תודה לך על הערותיך בעניין
אותו דבר כשאתה טיפש.

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

arotman כתב:
shay1 כתב:

...

...
זו בדיוק הנקודה שomerbrook ואני מנסים להסביר לך התקנת מערכת חשמל חכם אינה מיועדת ללקוחות אלא לדילרים שעוברים הדרכה וצוברים ניסיון במערכת ומסוגלים לתת מענה לצרכים של הלקוח, אתה כמובן יכול שלא להסכים אבל זה המצב ואם תעבור לרגע לצד של היצרן תראה שגם היצרן מעוניין שהמערכות שלו יותקנו כראוי.
לא מדובר כאן בשלט HARMONY אלא במערכת ששולטת לעיתים גם על מיזוג ותאורה וחייבת בכל מקרה להיות מותקנת
לכל הפחות על ידי חשמלאי שיודע לחווט את המערכת כראוי, בבית חדש אתה לא תעבור אפילו טופס 4 אם המערכת לא נבנתה על ידי בונה לוחות חשמל מוכר שהתוכניות שלו אושרו על ידי הנדסאי חשמל.
...
שטויות אם למערכת יש תקן ישראלי דהיינו למתגים הבית יעבור טופס 4 ללא בעיה אם לא אז אנחנו בבעיה...
מה גם במיילא אתם הדילרים לא מחברים פיזית את המתגים אלה מפילים את כל עניין החיבורים על חשמלאי של הלקוח (לא שזה מסובך זה מאוד פשוט) אז איפה כאן המסגרת הכוללת שאמורה לוודא התקנה נכונה
הדילרים נותנים תכנות ומכירה של מוצרים כי זה הכי נוח, דילר שמכבד את עצמו או יבואן שבאמת מעוניין לעבוד בצורה כפי שאתה הגדרת ידרוש מהדילרים לספק את הסחורה מא' עד ת' ולקבל את מלוא האחריות ואת מלוא הגיבוי על העבודה ולא רק על התיכנות זה לא מראה על רצינות של יבואן.
עד כמה שאני יודע המערכת של C4 היא תוכנה שמורכבת בצורה ידידותיתי ואינה מצריכה תכנות ברמה של שפת תיכנות אלה היא נותנת לך להציב חומרה במגוון מצבים ואפשרויות ולקבל תוצאה לפני הרכבה בבית הלקוח ,מסכים איתך לעניין הידע הבסיסי שאדם צריך במחשבים אבל זה רחוק מתכנות תקן אותי עם אני טועה בעניין זה
אותו דבר כשאתה טיפש.

omerbrook
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #13 

שי,
בתור יבואן של ציוד אין לי ספק שהציוד שאני מביא הוא ברמה הטכנולוגית ורמת הגימור הגבוהה ביותר. יחד עם זאת אני מקבל לא מעט פניות בארץ ובעולם שטוענות שיש תקלה בציוד. ב-98% מהמקרים מתברר כמובן שהציוד בסדר גמור, והבעיה היחידה היא שהתכנת לא יודע איך לעבוד עם הציוד בצורה נכונה. החל בקונפיגורציות לא נכונות, המשך בתכנות בעייתי מאוד וכלה בשלל בעיות אחרות. בתור יצרן/יבואן אני חייב לוודא שהתקנת הציוד היא ברמה הגבוהה ביותר. בשביל זה אנחנו מפעילים בארץ מערך הדרכות מסודר, תמיכה טכנית שאין שניה לה בארץ ושירותי תמיכה וייעוץ בתכנון מערכות. אם אאפשר לכל צרכן קצה לתכנן, להתקין ולתכנת את המערכות בעצמו אולי אמכור בשלב ראשון עוד x מערכות, אבל אני מבטיח לך שלפחות 90% מהלקוחות יהיו מאוד לא מרוצים מהמערכת והפונקציונאליות שלה, וכמובן יאשימו את היצרן.

אגב, גם תוכנת הקומפוזר ה׳פשוטה׳ לכאורה דורשת הכשרה של שלושה ימים, ואני יכול לאמר שאחרי הדרכה נוספת שהעברתי שבוע שעבר ובה היו תכנתים מנוסים שעוסקים בתחום מספר שנים, רובם עדיין לומדים ומגששים בצעדים ראשונים.

באשר לנושא המשווקים וחדרי הדמו - כאמור, כמי שמייבאים באופן בלעדי את ציוד Crestron לארץ, ולא מוכרים לצרכנים פרטיים, אלא דרך משווקים מורשים, המצב אצלנו הוא בדיוק כפי שאתה מתאר - יש לך מגוון רב של משווקים לבחור מהם (וזו הייתה אחת ממטרות המאמר הזה - לתת למשתמשים את הכלים לבחור דילר טוב ומתאים לצרכיהם), ובמידה ויש צורך אנחנו נשמח כמובן לסייע באפיון פתרון מתאים לכל צרכן. כיבואן ברור שאין לי כל אינטרס למכור לך אשליות - ההפך הוא הנכון, אני מעוניין להציג לך בדיוק את הפתרונות המתאימים למידה שלך - אנחנו יודעים שלקוח מרוצה הוא לקוח שממליץ וחוזר. זה עוד יתרון אחד מיני רבים (כולל התמיכה, ההכשרות ועוד) של יבואן בלעדי בשוק.

ונק׳ אחרונה בקשר לארונות החשמל - בפרוייקטים מורכבים המשווקים שלנו בהחלט נעזרים במתכנני ובוני לוחות, אשר מונחים טכנית בכל הקשור למערכות על ידם - זה לא בהכרח קשה, אבל זה בהחלט דורש ידע והכשרות.

אם אתה מעוניין, אשמח לארח אותך אצלנו, אני בטוח שתבין כי מדובר בעניין מורכב יותר ממה שהכהן מצטייר אצלך בשלב זה.
Omer Brookstein, DMC-E

omerbrook
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #14 

Omer Brookstein, DMC-E

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

מה שמחיב אקטיבציה זה רק הבקר וחלקים נילווים לבקר, לא ניתן לעשות אקטיבציה
למשל למתגים /דימרים וכל מיני סוגים של ריליי הם בסה"כ חומרה טפשה ללא מיחשוב
אתה בדקת את עניין האקטיבציה מול C4 או מסתמך על מה ש אס ג'י אמרו לך כי בחו"ל בהתכתבות שלי מול אחד הדילרים של C4 לא נאמר שיש בעיה אם זה שאני בישראל
...
http://www.control4.com/residential/where-buy/
הרעיון שאתה חייב לרכוש מדילר בכל מקרה ללא אקטיבציה המערכת פשוט לא תעבוד לך , אתה תוכל להתקין את המפסקים אבל ללא הבקר אין לך מה לעשות איתם מלבד לכבות או להדליק את החשמל ידנית אגב המפסקים של ה ZIGBEE מכילים תוכנה ומעבד קטן, נסה לברר עם הדילרים האמריקאים אם הם מוכנים למכור לך את המערכת לישראל וגם להתחייב למסור לך את התוכנה ולבצע אקטיבציה. אין שום בעייה להתקין את תוכנת הקונטרול4 ב IPAD או ב IPHONE האפליקציות חינמיות רק הרישיון עולה כסף וללא אקטיבציה של הבקר אין לך מה לעשות איתה לגבי תמחור זה כבר שאלה שצריך להפנות ל אס גי.
לגבי הידע של אולמות התצוגה אתה טועה
מנסיון שלי יבואנים שמכבדים את עצמם נותנים שרות מקצועי גם באולמות התצוגה
אני מצפה מיבואן שייתן את הפרטים הכי מדויקים והכי נכונים כי הוא זה שמכיר את המוצרים טוב יותר מכולם, הוא זה שיודע מה הוא מביא, הוא זה שבדק מס' מוצרים והחליט להביאם לארץ, והוא זה שנותן לי שרות ,אז מדוע לא לקבל מיידע מלא ומקצועי מגוף ראשון?
...
יבואן אמור לתת לך תשובה לגבי נתונים טכניים ולתת מענה לשאלות של תפעול, במקרה של חשמל חכם אולם התצוגה אמור לתת לך אפשרות לקבל סקירה על המערכת, תצוגה של יכולות ולהפנות אותך לרשימת הדילרים ובמקרה שאיש המכירות אינו יודע תשובה הוא אמור לברר עם האנשים הטכניים בחברה ולחזור אליך או להפנות אותך לאיש הטכני ישירות, במקרה של אס גי הדגש הוא על הדילר שאמור לתת מענה מלא ללקוח ובמקרה הצורך הדילר פונה לאס גי כאשר הוא נתקל בבעיות או שאלות שאין לו מענה עליהם.
אני לא מכיר חנות מתמחה אחת ללא אינטרס כזה או אחר שזה מאוד לגיטימי ,אולם כאשר שאתה מגיע ליבואן אין לו אינטרס למכור לך מוצר שהוא אינו מביא לכן אתה אמור לקבל את כל המיידע הנכון (אינטרס של היבואן )
לא יודע עם יצא לך להיכנס לדילרים של יצרנים בחו"ל פשוט תענוג לקבל שם מיידע על המוצרים השונים
אתה נתקל באנשים מקצועיים ואדיבים ולא פעם יאמר לך בכנות שהוא לא יודע או שינסה לבדוק אבל לא מחרטט לך שטויות
...
דווקא חנות מתמחה שעובדת עם מספר מותגים תוכל להתאים לך יותר טוב מוצרים כי בחנות טובה מסתמכים על בדיקות וניסיונות של MIX AND MATCH שזה עדיף על יבואן שבד"כ ימליץ על הציוד שהוא מייבא בלבד.
וגם ברשתות הגדולות תוכל בד"כ להתרשם במקום ממבחר של רסיברים ורמקולים ואם אתה מגיע עם דיסק מוזיקה משלך
של קטעים שאתה מכיר, את רוב עבודת ההתאמה תוכל לבצע בעצמך אם אתה יודע מה לחפש שזה בד"כ איזון טונאלי
כלומר לא עודף באסים או גבוהים והבחנה בפרטים הקטנים, הרסיבר צריך להיות ב FLAT ואתה אמור לשמוע כל מערכת עם אותו הקטע כל פעם מהתחלה מאותו מקור ואותו הרסיבר או הרמקול ולחליף כל פעם רק רמקול או רסיבר, המטרה של התהליך זה לא להתמקד על הרמקול או הרסיבר הצועק או החזק ביותר.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT Home”