שרשור תגובות: מחפשים רובוט שואב אבק? שימו לב למבחן הבא

חדשות בתחום מוצרי חשמל ביתיים, מערכות בית חכם וכו'
amet
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #46 

מה אני אגיד לך, צפה שוב :-) (זה כמו להתווכח על עובדות). כשהוא מגיע לקרש הארוך, הוא לא נוגע בו אלא מסתובב לאחור לפני זה.
בגלל שהוא עושה משהו דומה לפני הפתח הצר ובאותו מרחק, אני משער שהטעות היא בכך שהוא משך את הקרש הארוך מעבר לאיפה שהוא באמת. זו טעות הגיונית כי במיפוי של גבולות מנסים להסיק מסקנות ממדידות בדידות ו"מחברים בין הנקודות".
...

אם הבנתי את כוונתך אתה משתומם שניטו לא מגיע עד לקיר ולקרשים במהלך פעולת הסריקה.
אם אכן זאת כוונתך שים לב ששיטת הפעולה של ניטו היא בתחילה להקיף את החדר כך שהיקף החדר כבר נקי, ומה שנשאר לרובוט לעשות הוא לנסוע באופן שיטתי ולהסתובב כמו נחש על הפס שכבר שאב בתחילה. התוצאה הסופית היא כיסוי שטח מלא.

harari
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 266 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #47 

amet,
התמונות שפרסמת לא מוכיחות כלום. זה מראה שהניטו עבר על כל החדר פעם אחת בפחות זמן.
אבל הרומבה לא עובר על החדר פעם אחת, אם הוא מזהה לכלוך (ע"י חיישנים מיוחדים) הוא נכנס למוד מיוחד של ניקויי חוזר של אותו מקום עד שהוא נקי. הניטו לא עושה את זה. הדבר היחיד שמפורסם לגבי הניטו זה המיפוי ושיטת ההתקדמות שלו בחדר, אני לא ראיתי בשום מקום שום מידע על טכנולוגיות אחרות בהן הוא תומך או שום אזכור ליסודיות הניקוי.
אפשר לראות את זה בבירור בתמונה של הכיסויי של הרומבה ע"י עיגולים באמצע החדר.

בפרטים על הרומבה אפשר להתרשם הרבה יותר ממה הוא כולל בתוכו, כולל דברים שפחות מעניינים את רוב האנשים כמו מסנני HEPA שמשמשים בד"כ לסינון אוויר בחדרי ניתוח.

אם כבר אתה משווה את פעולת הניטו לזו של אדם, אפשר לראות בבירור שהניטו עובר פעם אחת על כל השטח, כאילו שלא מעניין אותו אם אם נשאר משהו מאחור, בעוד אדם מסתגל לסביבה, יודע איפה צריך יותר תשומת לב, תמיד בודק את עבודתו ואם צריך חוזר עליה. ואני גם לא חושב שאנשים מנקים ככה, אני, אישית, לא עובר על פס רוחבי שלם ואז עובר לבא, אלא עובד בצורה דמויית "חצי שמש" תוך התקדמות ושוב, תוך חזרה על אותו מקום מספר פעמים (אבל אולי אני לא יודע לנקות).

ואני חושב שהתוצאות מדברות בעד עצמן (הוידאו), אם יש לך את הניטו ואתה מרוצה ממנו, שיבושם לך.

אני חושב שהפעם היחידה שראיתי מישהו מנקה באמת בצורה של הניטו היה בניקויי מרגשי טניס או ליטוש משטחי הוקי.
Don't Let The Facts Ruin a Good Story !
HarariProjects.com

HomeTheater Over-Dose

amet
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #48 

התמונות שפרסמת לא מוכיחות כלום. זה מראה שהניטו עבר על כל החדר פעם אחת בפחות זמן.
...
ואתה לא מבין את ההשלכה הגורפת של התוצאה הזאת? רובוט שמסיים חדר ברבע מהזמן עכשיו יעמוד וישתעמם או ימשיך לייתר הבית?

כבר כתבתי קודם וצדקתי שדיון על רובוט חדש וטכנולוגיות חדשות מיד מעוררות את נאמני המוצר וזה בסדר גמור. ובכל זאת כדאי לפתוח את הראש תמיד וללמוד שיש דברים אחרים מעבר לאמונות שלנו. מוזמן להיכנס ולקרוא חומר באינטרנט אפילו על ניטו, ולדוגמא: עוצמת השאיבה של ניטו פי 5 חזקה משל רומבה. שים את הנתון בכתבה שלך ותסיק שאם ניתן לשלב מעבר אחד על כל מקום בשילוב עם שואב חזק התוצאות יהיו רצפה נקייה. אל תשכח שהתפיסה בעבודה עם רובוט היא יותר תחזוקת בית נקי באופן יומי ולא שבועי. ומכך נובע שאם יש לך שואב שמסוגל במעבר אחד לנקות את הרצפה למה צריך לחזור שוב ושוב על אותו המקום? אגלה לך בסוד שזה לא בכוונה. השיטה אינה יעילה וגורמת לכך. עכשיו כל מה שנשאר הוא להצדיק את השיטה ולהגיד שחמש פעמים טוב מפעם אחת אבל... רומבה אינו עובר חמש פעמים על כל הבית אלה יש מקומות שאף פעם, ויש מקומות שפעם אחת וכו'. האם המשמעות שבמעבר הבודד של רומבה הוא לא ניקה?
מה שאני מנסה לכתוב בשרשור זה שיש מוצר חדש, אחר עם טכנולוגיה שונה שתוקף את הבית בצורה שונה, וסלח לי בצורה אידיאלית של מעבר אחד על כל הבית מבלי קשר לגודלו, עם עוצמת שאיבה חזקה. האם זה צריך לאיים ולגרום להתגוננות ולניסיון להסביר מדוע טכנולוגיה שרצה שנים ארוכות עדיפה על טכנולוגיה חדשה? לא חושב. העולם צועד קדימה ולשמחתנו הפיתוחים החדשים משפרים את הישנים. ומה יקרה אם פתאום irobot יצאו עם טכנולוגיה מקבילה לניטו? תתקוף גם אותם?
הערה: חיישן הלכלוך בא לפצות על חוסר יכולת לנקות את הרצפה במעבר אחד.
נערך לאחרונה על ידי amet ב 31/03/2012 18:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

harari
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 266 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #49 

אני לא תוקף ואני ממש לא "נאמן המוצר". אין לי מניות בirobot וממש לא מעניין אותי מי ינצח בתחרות על השוק. תחרות זה טוב לכולנו, בזכותה (ובאשמתה) הגענו לאן שהגענו.
אני נותן חוות דעת אובייקטיבית של אדם חובב טכנולוגיה מתוך התרשמות אישית. ברור שיש דברים שאני לא יודע אבל יש כמה שאני כן.

עם שואב אבק ביתי של dyson, למשל, שסביר להניח שעוצמת השאיבה שלו גדולה מזו של הניטו (אם תוכיח לי אחרת אני אופתע) אתה עובר פעם אחת בלבד על איזור מסויים וזה מספיק? בתור בעלים של שואב כזה ושל רומבה אני יכול להגיד שעם השואב אני עובר פעמיים ולעיתים יותר על אותו איזור כדי לקבל תוצאות, אני מאוד מסופק שניטו או הרומבה יותר יעילים משואב ייעודי בעל מנוע גדול.
הרומבה עובר על איזורים ספציפיים לפי חיישנים שמזהים אבק ולכלוך. האיזורים שהוא עובר עליהם פעם אחת כנראה שלא היו מלוכלכים כ"כ מלכתחילה. שוב אני רוצה להפנות אותך לסרטון, הפעם להסב את תשומת לבך לשני ממצאים: הראשון, עם כל עוצמת השאיבה האדירה של הניטו הוא יותר מורח את האבק ומכניס אותו לשטיח מאשר אוסף אותו. אני מסכים שבחיי היומיום אין ערמות כאלה של אבק בבית אבל זה עדיין נותן אינדיקציה מסויימת.
השני, כמות האבק שנאספה - 67%, תסכים איתי שזה מאכזב.
Don't Let The Facts Ruin a Good Story !
HarariProjects.com

HomeTheater Over-Dose

amet
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #50 

harari כתב:אני לא תוקף ואני ממש לא "נאמן המוצר". אין לי מניות בirobot וממש לא מעניין אותי מי ינצח בתחרות על השוק. תחרות זה טוב לכולנו, בזכותה (ובאשמתה) הגענו לאן שהגענו.
אני נותן חוות דעת אובייקטיבית של אדם חובב טכנולוגיה מתוך התרשמות אישית. ברור שיש דברים שאני לא יודע אבל יש כמה שאני כן.

עם שואב אבק ביתי של dyson, למשל, שסביר להניח שעוצמת השאיבה שלו גדולה מזו של הניטו (אם תוכיח לי אחרת אני אופתע) אתה עובר פעם אחת בלבד על איזור מסויים וזה מספיק? בתור בעלים של שואב כזה ושל רומבה אני יכול להגיד שעם השואב אני עובר פעמיים ולעיתים יותר על אותו איזור כדי לקבל תוצאות, אני מאוד מסופק שניטו או הרומבה יותר יעילים משואב ייעודי בעל מנוע גדול.
הרומבה עובר על איזורים ספציפיים לפי חיישנים שמזהים אבק ולכלוך. האיזורים שהוא עובר עליהם פעם אחת כנראה שלא היו מלוכלכים כ"כ מלכתחילה. שוב אני רוצה להפנות אותך לסרטון, הפעם להסב את תשומת לבך לשני ממצאים: הראשון, עם כל עוצמת השאיבה האדירה של הניטו הוא יותר מורח את האבק ומכניס אותו לשטיח מאשר אוסף אותו. אני מסכים שבחיי היומיום אין ערמות כאלה של אבק בבית אבל זה עדיין נותן אינדיקציה מסויימת.
השני, כמות האבק שנאספה - 67%, תסכים איתי שזה מאכזב.
...

ובכל זאת אתה בתור חובב טכנולוגיה (כמוני) דווקא ניטו היה מסקרן אותי יותר. (אבל זה אני)
יש שני סוגי שואבי אבק: חובט ויונק. שואב יונק ככל שיהיה חזק יותר ישאב עמוק יותר את... המזרון. לשאוב רצפה אתגר קל יותר, הלכלוך מונח על הרצפה ולכן אין צורך בשואב אבק חזק ביותר. בדיוק בשביל פיתחו את השואב החובט שם באה לידי ביטוי השילוב בין המברשת לבין עוצמת השאיבה. כאשר שואבים שטיחים עולה מאוד חשיבות המברשת ועוצמת השאיבה. מניסיון- ויש לי הרבה מאוד זמן רומבה, על שטיחים הוא יותר מנקה את המברשות מאשר שואב אותם. הבעיה הגדולה יותר שרומבה מפספס את השטיחים שלי או לפעמים חוצה אותם במקרה וזהו. למרות שלרומבה יש חיישן לכלוך, אחרי שנתיים של עבודה נדיר מאוד שהוא נכנס למוד זיהוי לכלוך, וכמו שאמרת אין ערמות לכלוך בבית. הדבר הראשון שראיתי לאחר שצרפתי את ניטו למשפחה היא כמות הלכלוך שמצטברת במיכל של ניטו. מריקון פעם בחמישה ימים עברתי לריקון יומי. פי כמה יותר לכלוך. כן אני יודע שזה יתרון לרוקן את המיכל פעם בשבוע. שמעתי שיש רובוטים סיניים שמרוקנים אותם אפילו פעם בשבועיים...

כאשר אתה עובד עם דייסון על הרצפה הלוך ושוב האם באמת זה נחוץ או שזה הרגל? עשית ניסוי האם יש צורך? לעניות דעתי מעבר אחד על הרצפה ישאיר אותה נקייה לחלוטין.
אני לא ראיתי בסרטון איך ניטו מחביא את הלכלוך בתוך השטיח... על הטכנולוגיה הזאת טרם שמעתי.
בסרטון נתנו לרומבה לרוץ זמן רב בחדר וכך גם בתמונות. כאשר הרובוט מבלה בחדר 45 דקות כמובן הוא ישאב שוב ושוב ושוב את השטיח ויגיע לתוצאה גבוהה, אבל אתה יודע שזה לא כך בחיים האמיתיים. הרובוט פועל על בית שלם ולא בחדר אחד כך שזה לא רלוונטי( מי קונה רובוט לכל חדר?)
כמובן תוצאה של 67% מאכזבת אבל... המסקנה שלך היא שזאת התוצאה הקבועה? הנישה בין הקרשים הספציפיים לא מתאימה לניטו. זאת עובדה. מכאן להסיק משהו זה רק דבר אחד. ומה היה קורה אם הניסוי היה (כמו שאכן היה צריך) לעשות ניסוי זהה על בית שלם?

yaronkle
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ירון קליין
נתן תודות: 186 פעמים
קיבל תודות: 290 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

שמתם לב שה- neato נבחן על רצפה לבנה ואילו כל שאר השואבים נבחנו על רצפה שחורה?
(הקיר צבוע בשחור במקום)

עדכון:
שאלתי באתר שמפרסם למה השתמשו ברצפה לבנה עבור ה- neato וב roomba רצפה שחורה:

Hi, yaronkle!

We had to relocate for reasons beyond. We´re working on new videos that include different kinds of floor and surfaces (carpets and so…) in order to compare all the robots under conditions as similar as possible

sputty
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #52 

לאחר בילוי ארוך מול פורומים וסקרים כבר החלטתי ללכת על הרומבה 770 ולא נניטו ודווקא אז ראיתי את האתר הבא:
http://www.roombot.co.il/page.php?pageI ... tAodOVQARg

רציתי לשאול את בעלי הרומבה האם יש כאן נתונים לא נכונים עך הרומבה מנסיונכם (מאחר וברור לי כי זהו תוכן שיווקי מהאתר של ניטו)

מפצחשקרים
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #53 

sputty כתב:לאחר בילוי ארוך מול פורומים וסקרים כבר החלטתי ללכת על הרומבה 770 ולא נניטו ודווקא אז ראיתי את האתר הבא:
http://www.roombot.co.il/page.php?pageI ... tAodOVQARg

רציתי לשאול את בעלי הרומבה האם יש כאן נתונים לא נכונים עך הרומבה מנסיונכם (מאחר וברור לי כי זהו תוכן שיווקי מהאתר של ניטו)
...
מישהו ניסה את פונקציית חיישן הלכלוך של רומבה?

TAZ17
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

שלום לכולם, קניתי את NEATO XV-21 בארה"ב דגם מקביל ל XV25 בארץ...

נושא שלא נקרא #54 

הרובוט אצלי כשבוע, ויש לי איתו מספר בעיות...
הסוללה שלו נגמרת תוך כ 0.5 שעה , יש לי דירה של 80 מטר והוא לא מצליח לנקות אותה בטעינה אחת , לפי היצרן הסוללה צריכה להספיק ל 240 מטר .... הוא פועל בצורה רנדומלית מדי לעומת הפירסומים של היצרן , הוא נכנס לחדר עושה שני פסים ואז ממשיך למסדרון...(אולי לא מזהה גבולות חדר? ) עושה סיבובים מוזרים שלא מסתדרים לי עם שיטת העבודה המקורית שלו , אם אני מפסיק אותו באמצע ואומר לו לחזור לעמדה הוא נוסע בצורה מוזרה לכיוון הכללי של העמדה ( העמדה בחדר אחר) נתקל באיזה מכשול מנסה לזוז קצת וזהו, נתקע...

הבעיה שהבאתי אותו בתוך מזוודה עטוף בבגדים , יכול להיות שהוא קיבל מכה במעבר ארצה....
השאלה שלי אליכם , האם היבואן בארץ יכבד את האחראיות , הוא ניתן לתיקון?
ניראה לי מוזר שיותר מדי דברים נדפקו אצלו, אולי זה איזה באג או שהסורק שלו נדפק...
:מבולבל:
מודה מראש על התגובות
טל.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

1. למה אתה משתלט על דיון לא קשור?
2. למה שיבואן יכבד אחריות על מוצר שלא רכשת דרכו? אולי זה רק אני אבל זה נשמע לי לא סביר.
3. נשמע לי שנדפק שם משהו. שווה לבדוק עלות תיקון ולקוות לטוב.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT Home”