שרשור תגובות: Cedia Pro 2012: מערכת בית חכם Control4 ואינטגרציה עם סטרימרים

חדשות בתחום מוצרי חשמל ביתיים, מערכות בית חכם וכו'
arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #16 

shayze
אני יחזור שוב פעם על דברי ככל הנראה לא הבנת את הנקודה, מערכת כמו Control4 מיועדת להתקנה על ידי משווקים מורשים בלבד, הלקוח אמור לקבל שרות מהמשווק המקורי או משווק רשמי אחר לכל אורך חיי המערכת, בדיוק כמו מקרר או מערכת חשמל, דוד"ש וכו" האם אתה בביתך תתקן את הצנרת ואו מערכת החשמל לבד ?
אני בהחלט מבין מהיכן "השגיאה הלוגית" שלך נובעת, מערכת Control4 בהשוואה למערכות אחרות בשוק "קלה יותר" לתכנות, אבל נקודה זאת מטעה שכן מעל 90 אחוז מהבעיות והתקלות במערכות אוטומציה מסוג זה נובעות מהתקנה לקוייה, שימוש בציוד תקשורת לא מתאים שלא לדבר על אינטגרציה לקוייה של יצרנים שונים של מערכות חשמל, מיזוג, קולנוע ביתי,ממירים,לעיתים זקוקים לציוד חישה כמו למשל עם ה MAGIC החדש של HOT שאין לא קודי הפעלה דיסקרטיים,נגני בלו רי, טלביזיות, בקרי השקייה, בריכה, בקרי כניסה,אזעקות ,מצלמות וכו" מערכת Control4 תומכת בכולם, אבל זאת בתנאי שהמשווק עושה עבודה טובה ויודע לשלב את כל המערכות כראוי, תהליך הלימוד של משווק לאחר הקורס הבסיסי אצלנו אורך למעלה משנה על פני מספר רב של פרוייקטים כאשר בפרוייקטים הראשונים של המשווק מוצמדים אליו תוכניתן ותיק ו/או מישהו מהצוות שלנו שמלווה אותו בתהליך שלוקח לעיתים מספר שנים!

לגבי נקודת השרות, טעות בידך, לקוח קיים זוכה להשקעה גבוהה יותר וזאת משום שרוב בקשות התכנות של הלקוח מגיעות לאחר תקופת הסתגלות למערכת וכמו כן כל פעם שהלקוח רוצה לעדכן ציוד חדש, קרי טלביזיה רסיבר וכו".

הטעות הנוספת שמלווה את קו הכתיבה שלך היא שרוב האנשים שרוכשים מערכת בית חכם מסוגלים או מעוניינים
לתכנת את המערכת בעצמם, זה שאתה באופן אישי חושב ולפי דבריך יש סיכו שאתה מסוגל להתמודד עם המשימה
אשרי לך וטוב לך, לשם כך יש כפי שציינת מערכות אחרות בשוק שיתאימו לך יותר, יחד עם זאת אני חייב לציין שיש לקוחות טכניים שכן מעוניינים לתכנת את המערכת בעצמם וללקוחות האלו יש פתרון כפי שציינתי כבר על ידי פרוייקט שהמשווק בונה ומלווה את הלקוח.
לגבי נקודת הקוד הפתוח אתה מוזמן לפנות לעמוד הבא:
http://www.control4.com/about-us/contact-us/ ולבקש את הקוד הפתוח שמתמשים בו במערכת, אבל כמו כל חברה מסחרית אחרת אל תצפה שאת הקוד שפיתחו ע"ג מערכת הפעלה מבוססת קוד פתוח מישהו ימסור לך ...

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 139 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

arotman:
לא יודע איזה מקרר יש לך, אבל למקררים, וציוד נוסף יש תקופת אחריות, וכשהיא פגה, בד"כ אתה משלם מחיר גבוה לתחזוקה או שאתה פונה לחברת אחזקה חלופית.

אני שמח לשמוע שאתם משקיעים משאבים בפיתוח של דרייברים. ועם זאת כמות ההשקעה שלכם לא יכולה להיות מספיקה אף פעם, אלא אם יש לכם קומץ קטן של לקוחות, אבל לשיטה הזאת אין שום יכולת גדילה. ככל שיש יותר לקוחות ויותר דרישות שונות, אתה חייב להקצות משאבים. בין אם זה זמן, או כסף או שניהם.
וזה על חשבון אפיקי רווח אחרים.

ואני חושב שחוסר ההבנה שלך נובע מטעות קריטית של נקודה שהבהרתי בעבר: אתה לא צריך לדעת לתכנת כדי להשתמש בקוד פתוח. לדוגמא כמה משתמשים היום בלינוקס, אנדרואיד, פיירפוקס, VLC, SVN, MySQL, Apache, XBMC, Boxee, וכו' וכו' וכו'...

קח לדוגמא את סינולוג'י שמאפשרים יצירת אפליקציות צד ג', אבל לא תומכים בהן. נוצרה קהילה עצומה של משתמשים שיצרה כלים מאוד חזקים ל-NAS שלהם.

במערכת בית חכם, שזאת לא איזו אפליקציה קטנה, נוחות השימוש היא המטרה העליונה. וכבר ראיתי יותר מידי מקרים (בינינו גם מקרה אחד הוא מקומם) שבהם החברה הכתיבה ממשקים מסובכים מידי או שלא התאימו ללקוחות המסכנים שנתקעים עם מערכת חכמה מידי עבורם. אז אדרבה ואדרבה אם אתה פונה לשוק של אנשים לא טכניים, אתה צריך להתאים את עצמך אליהם ולא אותם אליך.

לגבי קוד פתוח, אם אתם משתמשים בקוד GPL, שים לב שעל החברה למסור לא רק את קוד המקור של האפליקציה אלא גם Derivative work, מונח מורכב משפטית שמשמעותו הרבה יותר מרק הקוד שלקחתם...
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff
http://www.storyofstuff.com/

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #18 

shayze
אני חושב שמיצינו ואף הרחבנו את הדיון מעבר לנושא הרשמי.
לגבי מקרה המקרר, הרעיון הוא שאתה לא הולך לתקן מקרר לבד אלא מזמין טכנאי וכנ"ל לגבי מערכת אוטומציה.
השיקול של CONTROL4 אם לשחרר קוד כזה או אחר הוא שיקול של החברה ולא שלי או של חברת אס גי המייצגת משווקת ותומכת במוצרי החברה, כנ"ל לגבי פתיחת המערכת לפיתוח של הקהילה. אני סמוך ובטוח ש CONTROL4 ולכל חברה מסחרית אחרת יש את הצוות המשפטי משלה הבודק את נושא השימוש בקוד פתוח ואני די בטוח ששימוש שבמערכת הפעלה קוד פתוח אינו מצריך פרסום של קוד עצמאי ומקורי שנכתב לעבוד ע"ג מערכת ההפעלה , אלא אם כן נעשו שיפורים בקוד מערכת ההפעלה עצמה ואז אמורים לשחרר את השיפורים האלה בלבד. למיטב ידיעתי אין אף מוצר קוד פתוח היום שבכלל יכול להתחרות במערכות של חברות האוטומציה, אני כן חושב שהנושא ישתנה בשנים הקרובות כמו שקרה בנושאים אחרים.
הרצון שלך ושל אנשים נוספים בפורום במערכת אוטומציה במחיר זול, פתוחה עם יכולת פיתוח עצמית לא ממש עומד היום במבחן המציאות וזאת משום שכדי שניתן יהיה לשלוט על רוב התקנים החכמים צריך להכיר לעומק את אותם התקנים
שפרוטוקול השליטה עליהם הרבה פעמים חסוי מהציבור, נסה להשיג למשל את פרוטוקול השליטה של פנסוניק על הטלביזיות החדשות שלהם, או ללמוד איך לשלוט על מערכות מיזוג עם פרוטוקול שליטה משוגע עם מיליון פרמטרים
שאגב דורש גם מתאם פרוטוקולים צד שלישי... זו גם בדיוק הסיבה שמשווק יעדיף לעבוד עם מוצרים שהוא מכיר ושיש לו ניסיון חיובי עמם.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #19 

כמה הערות קטנות: כדאי שתתרענן על רישיון GPL והמשמעויות של שימוש בו. החברה שאני עובד בה, במקרה חקרה את הנושא לעומק והוציאה מסקנות מאוד ברורות למה מותר ומה אסור, ושינינו הרבה תכנונים במערכות שלנו כדי להתאים את עצמנו לתנאי הרישיון. ושוב מכיוון שמדובר במונח משפטי, לדעה שלך אין כל משקל בנושא, אלא רק לפרשנות משפטית של הגדרת הרישיון (קראת פעם רישיון GPL?)

לגבי הרצון שלי, אני דווקא בימים אלו עובד עם טכנולוגיה מתחרה שיש לה מימוש בקוד פתוח, ובחרתי (מתוך תחביב) לפתח בעצמי חלקים, וחלקים אחרים להשתמש בקוד פתוח שאחרים כבר כתבו. המודולים הם במחירים שפויים, יש מגוון של חברות שמייצרות את המודולים כל אחת במחירים שלה וביכולות שלה, וכולן מדברות באותו פרוטוקול ועובדות אחת עם השניה, ואין לי חור בכיס. כך שאני לא ממש רוצה או צריך משהו מControl4. נתתי לכם כמה הזדמנויות, ודחיתם אותי. בחירה לגיטימית שלכם.

כל עוד אתם מרוויחים טוב, מספיק לכם, ואין לכם רצון לרכוש קהל יעד נוסף, או להתפתח לשווקים אחרים, אשריכם.

רות סוף.
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #20 

shayze
כן קראתי חלקים מה GPL אבל כפי שציינתי אני לא משפטן ולא אחראי על מה שחברת Control4 מחליטה לעשות או לא לעשות בנושא, לפי ההיגיון הזה גם חברת Apple אמורה לשחרר את קוד המקור של מערכת ההפעלה שלהם, בהצלחה עם זה.
כפי שציינתי מספר פעמים מערכת Control4 לא מתאימה לדרישות שלך ואתה ככל הנראה עומד לגלות בקרוב מדוע
הושקעו מאות שנות אדם אצל היצרנים השונים בפיתוח מערכות אוטומציה בשנים האחרונות ומאות אם לא אלפי שעות אדם באינטגרציה של מרכיבים מיצרנים שונים, בהצלחה!

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

1. תודה (על איחולי ההצלחה)
2. מה הקשר לאפל? אם היא היתה משתמשת בקוד ברישיון GPL תהיה בטוח ש EFF וגופים נוספים היו כבר תובעים להם את הצורה. יתכן שהם משתמשים באופן לא חוקי בלי לפרסם, ועוד לא עלו עליהם, אבל עניינים כאלה הם רק עניין של זמן.
3. מה שאתה לא מבין, זה כל הנקודה. אתם בתור חברה משקיעים מאות אם לא אלפי שעות אדם. קהילת הקוד הפתוח יכולה באותו פרק זמן להשקיע מיליוני שעות אדם.
4. בהצלחה גם לך בתור איש צוות בחברת SGE יבואנית C4.

The story of stuff

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #22 

shayze כתב:1. תודה (על איחולי ההצלחה)
2. מה הקשר לאפל? אם היא היתה משתמשת בקוד ברישיון GPL תהיה בטוח ש EFF וגופים נוספים היו כבר תובעים להם את הצורה. יתכן שהם משתמשים באופן לא חוקי בלי לפרסם, ועוד לא עלו עליהם, אבל עניינים כאלה הם רק עניין של זמן.
3. מה שאתה לא מבין, זה כל הנקודה. אתם בתור חברה משקיעים מאות אם לא אלפי שעות אדם. קהילת הקוד הפתוח יכולה באותו פרק זמן להשקיע מיליוני שעות אדם.
4. בהצלחה גם לך בתור איש צוות בחברת SGE יבואנית C4.
...
shayze
כנראה שאתה לא הבנת את הנקודה שלי אין היום מוצר מסחרי המבוסס תוכנה שאין בו היום קוד פתוח, תפעיל טלביזיה של פנסוניק, סמסונג נגני מזרימדיה שונים גם של DUNE... והפתעה גם חברת APPLE משתמשת בקוד פתוח, זה שהם לא ממש מודים בכך ומתחבאים מאחורי מסך של ברזל זה כבר סיפור אחר.
בכל מקרה הרעיון של פיתוח בקוד פתוח מוכר לי במשך שנים והעובדה שכל כך הרבה חברות מסחריות משתמשות בקוד זה אומר שהנושא הוא בהחלט הצלחה.
יחד עם זאת החסרון הגדול של עבודה עם קוד פתוח בתחום האוטומציה שגם אם יהיו לך עשרות אלפי מפתחים (בד"כ מדובר במעט מאוד מפתחים שבפועל עוסקים המלאכה) שתורמים קצת מזמנם עדיין לקהיליה חסרים משאבים בעיקר של שיתופי פעולה עם יצרנים צד שלישי שלא ממש ששים למסור פרוטוקולים של עבודה מולם והרבה פעמים קצב ההתקדמות בקוד פתוח הוא איטי ומאוד לא יציב, הרבה פעמים פרוייקט מסויים "נתקע" תקופה ארוכה עד אשר מפתח מחברה מסחרית דואג "לתרום" קוד או מפרט חסר, שלא לדבר על ניפוי הקוד ובדיקות שבמערכות הפעלה למשל לקח עשרות שנים וכן כפי שכבר ציינתי מספר פעמים אני ממש לא הכתובת במקרה של Control4.

אגב יצא לי להכיר בתקופת ההייטק שלי בזמנו מספר מפתחים ישראלים שתרמו לא מעט מזמנם לפורוייקטים של קוד פתוח ועשו זאת ממניעים אידיאולוגיים גרידא , אבל גם להם היה מעט מאוד זמן פנוי להשקיע בפועל מה שכן הידע שנצבר
אצלם במסגרת עבודתם בחברות שימש אותם לא פעם בפיתוח בקוד פתוח ואפשר להם לקדם פרוייקטים באופן משמעותי, אנשים מסוג זה הם לצערנו המיעוט בקהילה והם בד"כ פותרים את הבעיות הגדולות ומשאירים מחוסר זמן למפתחים הפחות מנוסים לסיים את הפיתוח של הקוד.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

aotman:
אני לא מבין, אתה אומר שזה לגיטימי לעבור על החוק? אתה טוען שהרבה חברות עוברות עליו וזה בסדר? אני דווקא מכיר את הכיוון ההפוך, של חברות שעושות מאמצים לא להפר אותו, קבוצות שמגנות על הקוד הפתוח באמצעים משפטיים כדי למנוע מכל מיני חברות עסקיות להשתמש בקוד באופן לא חוקי. זה לא עניין של להודות, מתישהו בסוף המידע ייחשף וכמה שהחברה שלך יותר גדולה, יותר סיכוי שאתה נמצא תחת זכוכית מגדלת. באופן אישי אני לא חושב שאפל כאלה טיפשים כדי לעשות את זה, ואנחנו יודעים שהצד המשפטי שלהם מאוד חזק, כך שסביר להניח שדווקא הם לא מפרים את החוק רק כדי לא לשלם את המחיר אם יתפסו. זה לא שווה את זה.

לגבי הניסיון שלך עם קוד פתוח, זה נחמד ויפה, אבל מהניסיון המצומצם מאוד שלך, ועד משפט כמו "אנשים מסוג זה הם לצערנו המיעוט בקהילה", יש פער מאוד גדול. וזאת היתה ונשארה הבעיה שלך - אתה חושב בקנה מידה הקטן והמצומצם של הניסיון שלך, והמיקרו קוסמוס הקטן שלך ומשליך אותו על כל העולם.

זה כמו להגיד, "ראיתי במו עיני אנשים רעבים ללחם, והם כולם בזבזו את הכסף על שטויות במקום לחסוך, ולכן אני מסיק שכל מי שרעב ללחם צריך להפסיק לבזבז על שטויות." זה מופרך לחלוטין. והנה אני פה עומד דוגמה חיה לכך שהטענות שלך אינן נכונות בקנה מידה גלובלי, ועדיין אתה מתעקש שלפי ניסיונך אני טועה. אז שיהיה לך בהצלחה עם זה...

The story of stuff

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #24 

shayze
אתה ממש מזכיר לי את הגישה של החברים האידיאליסטים מ Finjan :-) סטארט אפ שלצערי לא קיים יותר,
לא אמרתי לרגע שאני מסכים עם שימוש כזה או אחר בקוד פתוח אנא אל תייחס לי דברים שלא כתבתיי או התכוונתי אליהם ,ציינתי מה קורה בפועל בעולם האמיתי כפי שאני מבין אותו, מצב אגב שכפי שציינת לא ממש אידיאלי. מה שכן האידיאולוגייה של פיתוח תוכנה בקוד פתוח היא רעיון מדהים אבל לא חף מבעיות ואם אתה טוען שהמבנה של רוב הפרוייקים בקוד פתוח (אני לא מדבר על חברות ענק כמו ORACLE שעובדות עם 2 שיטות רישוי ומציעות גרסת קוד פתוח) אינו כפי שתארתי מנסיוני אתה מוזמן להפריח אותו באופן עניני ולא בהצהרות בעלמא, כל הרעיון מאחורי הפורום כאן הוא לשתף מידע וידע בדיוק כמו פרוייקט של קוד פתוח ובינתיים קראתי כאן רק טרוניות כגון למה המערכת המסחרית הזאת לא בנוייה כפי שאני חושב שהיא צריכה ליהיות בנוייה וניסיון להטפה בשימוש בקוד פתוח למי שבכלל אין לא קשר לנושא בחברה מסחרית שאותה אנו מייצגים, דיון שהוא חסר תועלת לחלוטין.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

קודם כל תתפלא לשמוע שFinjan קיימים גם קיימים, ואפילו התראיינתי לשם בעבר, תחת שמם החדש M86 Security ( החברה שקנתה אותם)
אתה מוזמן לציין מה שקורה בעולם האמיתי סביבך, אבל להתיימר להציג את זה ככל העולם, זאת אמירה שאין ביכולתך לעמוד מאחוריה. עובדה שהעולם שאני מכיר, שונה לחלוטין משלך וזה כבר מספיק כדי לבטל טענה כזאת.
לגבי בעיות, אתה צודק. בכל שיטה ובכל טכנולוגיה יש בעיות. השאלה היא איפה יש יותר ואיפה יש פחות, ואיזו שיטה מתאימה יותר לאיזה קונספט. גם לפתח בקוד פתוח אפשר לעשות לא נכון ויש מגוון רחב של מקרים כאלה, בדיוק כמו שאפשר לפתוח חברה מסחרית עם רעיון טוב, אבל ניהול כושל שלא תחזיק מעמד.
לדעתי חברה שמספקת שירותים לאנשים ומתכננת לתמוך בכל אחד באופן אישי בצרכים שלו, ועוד ברמה התכנותית, לא תצליח להגדיל את מאגר הלקוחות שלה, כי כל לקוח יצרוך הרבה מאוד משאבים, דבר שכמובן גם מייקר את התוצר הסופי כי צריך לנסות לפצות על ההשקעה הזאת במחיר המערכת.
זהו מקרה קלאסי של קהילה מפתחת שתוריד משמעותית את העומס על החברה.

אם הדוגמאות שהבאתי לך מעלה של פרוייקטי קוד פתוח מצליחים לא מספיקה לך כדי להראות את העוצמה של התהליך, אז כנראה גם עוד 20 דוגמאות לא יעזרו לך. אפילו על האייפון, פלטפורה סגורה מאין כמותה, נוצרה קהילה ענקית שמבוססת על קוד פתוח, ברגע שמישהו ייצר פתח לעשות זאת. אבל לא נכנס שוב לדיון מהתחלתו. אתה יכול לחזור לקרוא את ההודעות שלי למעלה ;)

אגב הערת שוליים, יש לומר להפריך. להפריח, עושים לשממה :)

The story of stuff

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #26 

shayze
לגבי M86 זה ממש לא רלוונתי עבורי כי כל מי שהכרתי מזמן לא שם , החברים התפזרו והאופציות שלנו ב FINJAN
לא שוות את החוזה עליו הודפסו.
לגבי כל נושא הקוד הפתוח אני ממש לא סתרתי את דבריך אבל לגבי הטענה שלי שפרוייקטים קוד פתוח מתנהלים
יחסית באיטיות ולא תמיד יציבים או מאורגנים מספיק טוב לא סתרת גם לטעמי לא תוכל לסתור כי מה לעשות "רוב" הפרוייקטים לוקח להם זמן רב להבשיל וגם את טענתי שמי שבד"כ תורם את התרומה הגדולה ביותר הם אותם מפתחים מקצועיים עם מעט זמן פנוי שמקדמים את הפרוייקטים באופן משמעותי ולא תמיד יכולים לתת את הפיניש האחרון ולעסוק בבד"ס, כמובן שיש פרוייקטים כמו פרוייקטים ענקיים של מערכות הפעלה ותוכנות כמו OPEN OFFICE או MoZILLA
שהם מאוד מוצלחים אבל אלו יותר המיעוט.
תודה על תיקון שגיאת הכתיב גם אני טועה לפעמים...
אני מסכים שאם וכאשר יהיה פרויקט קוד פתוח של מערכת אוטומצייה רציני זה ממש יהיה נחמד בשביל אנשים טכניים בפורום אבל כפי שכבר כתבתי לעיל אני די ספקן בגלל כל בעיות האינטגרציה צד שלישי.
שבוע טוב לכולנו וגמר חתימה טובה!

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #27 

יש לך מספרים מדוייקים כדי לאמת את טענותיך?
כמה אחוזים מפרוייקטי יזמות מצליחים להמריא? כמה אחוזים מפרוייקטי הקוד הפתוח מצליחים להמריא?
מה סדרי הגודל בכלל של פרוייקטי קוד פתוח ביחס לחברות שקמות?
כל כמה זמן משוחררת גרסה של XBMC? כל כמה זמן משוחררת גירסת debian? כל כמה זמן משחוררת גרסת KDE? כל כמה זמן משוחררת גרסת VLC? כל כמה זמן משוחררת גרסת FIREFOX?
כמה זמן עובר מרגע גילוי פרצת אבטחה עד לשחרור גרסת תיקון? (רמז - פחות מהרבה חברות מסחריות)

זה שאנשים מקצועיים בד"כ מובילים את הפרוייקטים האלה זה רק טבעי. הם עם הרבה ניסיון, והגיוני שיעבדו בחברות גדולות, למרות שלא תמיד. בודדים יכולים לקבוע סטנדרטים, או כיוון, אבל לא להחזיק פרוייקט שלם, וגם אם כן, מדובר בקוד פתוח. מי שלא מוצא חן בעיניו, לוקח את הקוד ומתפצל (ע"ע centos). אתה ממשיך להתעקש שיש אדם או שניים שמחזיקים כל פרוייקט קוד פתוח. כמה אנשים מעורבים בפרוייקטים כמו לינוקס קרנלdebian, fedora, Firefox, pyserial, Thunderbird, Octave, PHP, Python, openssh, stl, BOOST, ACE, eclipse, SVN ועוד רבים? זה שאני בוחר לציין רק כמה מוכרים, לא אומר שהם היחידים (הנה לדוגמא יש פה כמה שמות שבטח לא הכרת). הנקודה שאתה לא מסכים איתה ולכן היא "לא נכונה" מבחינתך, שפרוייקט קוד פתוח פופולרי, מנוהל ע"י כמות גדולה של אנשים, ולא ע"י אדם או שניים. אז תהנה לך בפנטזייה...

וכמו שאמרתי, אני כרגע עובד בדיוק עם פרוייקט כזה. וטוב לי. פרוייקט קטן שכבר קיבל כמה מימושים, כולל מישהו שיצר עבורו גרסת אלפא שעובדת עם הRaspberry PI, במקביל למפתחים הראשיים, עוד אחד שממש ממשק פייתוני, שוב במקביל, ועוד כמה ממשקי GUI חלקים בחלונות, וחלקם מבוססי WEB, כולל תמיכה בכל מיני פלטפורמות כמו טאבלטים וטלפונים חכמים. הכל ע"י אנשים שונים שתורמים מזמנם.
אז תהנה עם הספקות שלך... אתה לא היחיד עם הידע והזמן לעשות את העבודה. יש עוד כמה כאלו

לגבי M86, מצטער על האופציות שלך, אבל החברה והמוצר שלה עדיין קיימים באופן כזה או אחר.

The story of stuff

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #28 

shayze
לגבי מספרים (ואני ממש לא עובד אצלך) אתה מוזמן לחפש לבד באינטרנט, מדובר על כ 200 אלף פרויקטים של קוד פתוח המכסים את רוב הקוד שקיים היום ואחת הבעיות הגדולות היא הכפילות הרבה של קוד , הערכות מדברות על כ 5
עד 9 אחוזים של פרויקטים יציבים ועובדים בשנת 2007, בעיה נוספת היא שיש היום הרבה מאוד חלקי קוד פתוח בהרבה מוצרים מסחריים סגורים כך שאין באמת מספרים מדויקים.
אתה בעצמך לא הבאת מספרים אלא דוגמאות לפרויקטים מאוד ותיקים וגדולים שקיימים מעל 10 שנים באופן כזה או אחר, פרויקט Mozilla למשל החל במקור בתחילת שנות ה 90 במכון CERN כחלק מפרויקט WWW ופרויקט Apache בשנת 1995 פרויקט Linux החל למעשה עוד ב1991, לקח למעלה מ 10 שנים לפרוייקטים להגיע לרמת יציבות סבירה.
XMBC שעדיין קורסת מידי לפחות בכל מימוש שאני ראיתי מפותחת מאז שנת 2003.
הלכה למעשה חיזקת את טענותיי לא סתרת אותם והניסיון מלמד שבסופו של דבר אם מחכים מספיק זמן יתפתחו פרויקטים קוד פתוח לכל דבר אפשרי, הבעיה היא זמן ההבשלה שיכול לקחת במקרה הטוב מספר שנים ובמקרה הפחות טוב מעל 10 שנים וככל שהפרוייקט מורכב יותר זמן ההבשלה גדול יותר.
הטענה שלי לגבי מערכות אוטומציה היא שתחום זה דורש הרבה מאוד ידע ומידע שעד היום היה נחלתם של חברות האוטומציה בלבד, Crestron שנחשבת היום לחברה הגדולה בתחום מפתחים את המערכות שלהם מאז 1968!!! והשוק הביתי שלהם מהווה אחוזים בודדים מהמחזור, רמז רוב מערכות האוטומציה היום הם במפעלים גדולים בתי מלון חדרי בקרה בתי סוהר וכו".
מקימי חברת Control4 הגיעו במקור מCrestron והקימו את החברה ב 2003 , Control4 הייתה עד כמה שידוע לי החברה הראשונה שתמכה בממשקי שליטה מבוססי IOS במשך כמה שנים, שאר החברות הצטרפו אליהם רק לפני כשנתיים, רוב ההכנסה של החברות האוטומציה הוותיקות עד אותה העת הגיעו ממסכי השליטה שנמכרו באלפי דולרים לצרכן ומערכות אוטומציה שלמות לפני כניסת Control4 לשוק נמכרו בעשרות אלפי דולרים.
אם מישהו חושב שמחר בבוקר תהיה לו מערכת אוטומציה מבוססת קוד פתוח יציבה ועובדת וניתנת להתקנה על ידי כל אחד כמו אפליקציה ל iPhone אז בהצלחה עם זה !

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

1. נהוג כשמביאים מספרים, לאמת אותם במקור. בעיקר כי המידע שחיפשתי ומצאתי, שונה מאוד מהמספרים שאתה מציג. וכן ראיתי את המאמר שהצגת מ2007 (!!!!). ותתפלא לשמוע כמה זמן עבר מאז. ואגב, אחלה דרך לבדוק חיות של פרוייקטי קוד פתוח. אתה יודע כמה אנשים פותחים דף בsourceforge ולא עושים איתו כלום בכלל? זה ממש לא מתקרב לאינדיקציה מדוייקת. זאת הסיבה שמביאים סימוכין, שניתן יהיה להבין על מה הם מבוססים ואם יש להם אחיזה במציאות. תעשה עוד קצת ש"ב אם בא לך...
2. לגבי תוכנות שקורסות, אני עדיין מחכה שחלונות לא תקרוס, כנ"ל אופיס וoutlook. בכלל הרבה אפליקציות שלא חינמיות יעבדו כמו שצריך ועושות לי בעיות, כולל Total Media Theatre וכל מיני דרייברים של חומרות (בחלונות כמובן). אז לא ממש הבנתי את הנקודה שלך. יש פה באתר קהילת משתמשים גדולה מאוד של XBMC. אתה רוצה להגיד לי שהם סובלים מבעיות יציבות נוראיות ועדיין משתמשים במערכת? טיעון משכנע...
3. הצגת שני סיפורים, מה עם השלישי (והרביעי והחמישי....)? לדוגמא: חברה בשם CollabNet קמה בשנת 1999 ע"י שני אנשים, שמטרתה להוציא מוצר קטן בקוד פתוח בשם SVN, שחולל מהפכה בעולם בקרת התצורה, רק ב2009, הוא התחיל לקבל תמיכה מקבוצה גדולה (Apache). מבחינת יציבות, בשנת 2001 המוצר כבר היה מספיק יציב כדי להחזיק את הקוד של עצמו. לדעתי זה הרבה יותר ממרשים. כמובן שהחברה, CollabNet עדיין עובדת על הפרוייקט, אבל הוא מזמן כבר לא קשור ישירות אליה, אלא בעל קהילה עצמאית גדולה מאוד של מפתחים.
4. ההיסטוריה של C4 מעניינת, ורק מחזקת את הטענות שבעולם הקוד הפתוח הכל היה זז מהר יותר. ואם אתה לא מאמין לי על חוויותי האישיות עם קוד פתוח בתחום האוטומציה, שכבר ציינתי מספר פעמים, שיהיה לך בהצלחה. תתווכח עם עובדות עד מחר...

The story of stuff

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #30 

shayze
אני כבר הסברתי שאין ממש מספרים מדוייקים מלבד מספר הפרוייקטים שפותחים
ב Sourceforge ואתרים נוספים ואתה לא הצגת בינתיים אף נתון או מחקר הסותר את דברי.
XBMC לפחות מניסיוני ומניסיונם של אחרים ששוחחתי עמם קורסת מידי פעם בעיקר אם משתמשים בPLUGINS לא הכי יציבים כמו למשל NAVI-X וכן גם OFFICE עלולה לקרוס מידי פעם וגם WINDOWS למרות שהרבה פחות היום, משום כך אני עדיין עובד בבית עם WINDOWS XP ו OFFICE 2003, אפרופו WINDOWS XP יצאה בשנת 2002 לפני 10 שנים!
גם בדוגמאות שלך אתה שוב פעם לא סתרת את הטענה המרכזית שלי שפרוייקט תוכנה קוד פתוח לוקח לו בממוצע מספר שנים כדי להבשיל ואם אתה מרוצה ממערכת האוטומצייה שאתה משתמש או תשמש בה לבריאות...
אלא אם כן יש לך סטיסטיקות או נתונים מדוייקים ממקור אמין לטענותיך אל תבזבז את זמני בבקשה (n)

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT Home”