מדריך קצר|חיבור רסיבר HDMI ישן עם מסך 4K חדש

איך משהו עובד? למה זה ככה?
ariel-ro (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 190 פעמים

מדריך קצר|חיבור רסיבר HDMI ישן עם מסך 4K חדש

נושא שלא נקרא #1 

אהלן,
היו מספר שרשורים על הנושא בפורום שנעזרתי בהם, אבל אני רושם פה באופן מרוכז אם מישהו אי פעם יתקל בבעיה:
יש לי רסיבר ישן עם HDMI 1.4 שלחלוטין מספק אותי מבחינת סאונד למערכת 5.1. הוא תומך בכל הפורמטים המתקדמים ונותן סאונד מצוין.
עד לפני מספר שבועות, הוא עבד עם טלוויזיה שלא תומכת ב4K ולכן הרסיבר ניתב את מקורות הHDMI. (ממיר של יס וSHIELD)
בעקבות קניית טלוויזית 4K, אי אפשר להעביר את המקורות דרך הרסיבר.
אם אחבר את המקורות לטלוויזיה ואוציא אותם דרך ARC/אופטי, לא אוכל לקבל את כל הפורמטים(וחלק מהחברות היום כמו LG וסמסונג לא תומכות בDTS, ככה שלא אקבל DTS בכלל)
לקנות רסיבר זה פתרון, אך בעיני חבל להוציא 3000-4000ש"ח רק בשביל יכולת לנתב את המקורות.
מפצל HDMI שיפצל את האות לרסיבר ולטלוויזיה לא אפשרי, מכיוון שHDMI יעבוד עם המחנה המשותף הנמוך ביותר- 1080P של הרסיבר.

הפתרון הוא Audio extractor, מכשיר שמכניסים אליו את האות(במקרה שלי לקחתי 2.0b) וביציאה אחת הוא משאיר את האות כמו שהוא, ובשניה הוא מוציא אודיו ומסך שחור ב720P שהרסיבר יכול לקבל.
בנוסף, מכיוון שיש לי 2 מקורות לצפייה, והextractor יכול לקבל רק אחד, חיברתי גם מתג HDMI פשוט עם IR שאליו המכשירים מתחברים, והוא מוציא את האות לEXTRACTOR והEXTRACTOR בתורו מוציא את האות המלא למסך ואת האודיו לרסיבר.
תצורה זו מאפשרת לעבוד עם מסך 4K ורסיבר ישן והיא שקופה לגמרי למשתמש - מלמדים את השלט הלומד את הפונקציה של מעבר מקורות במתגHDMI והכל עובד כרגיל.

*דגש חשוב, לא כל כבל HDMI יעבוד כאן!
אני קניתי מKSP כבלי HDMI של המותג שהיה להם(גם 2.0b).
בהתחלה, לא ראו כלום! פשוט לא היה אות למסך.
החלפתי את הכבל בין המסך לextractor בכבל של HAMA שהיה לי, ואז התקבלה תמונה במסך.
התקלה הבאה הייתי שבניגון בנטפליקס דרך הSHIELD התקבלה הודעת HDCP(אחרי מספר שעות, חיבור וניתוק של הכבלים סידרו את התקלה לעוד מספר שעות) ולא היה ניתן לצפות, ודרך KODI עם תוכן מקומי התקבל כל כמה שניות מסך שחור לשניה.
קפצתי לאופיס דיפו ליד הבית לחפש כבלי HDMI והם החזיקו גם כן כבלים של HAMA.
החלפתי גם את הכבל בין הסטרימר למתג(כך שבעצם בין הסטרימר למתג, בין המתג לExtratcor ובין הextractor למסך יש כבלים של HAMA) והבעיה הסתדרה(על פניו, מאז ההחלפה לפני מספר ימים הכל התייצב)
אז מאוד חשוב להקפיד על כבלים טובים, לא חייב בכמה מאות שקלים לכבל, הHAMA האלה עולים 35ש"ח לכבל של 1.5מ', כדי שכל העסק יעבוד. - אני לא בהכרח ממליץ על hama, רק מדגיש את חשיבות כבלי הHDMI ואת הצרות שהם יכולים לגרום.

המוצרים שהשתמשתי בהם הוזמנו מאמזון: (עלה לי 300ש"ח בסה"כ, בהחלט משתלם בשבילי)
הextractor: (המחיר עלה, אני קניתי ב48דולר)

הswitch: (מה שהיה חשוב לי שיש בשלט שלו כפתור שמאפשר לדלג בין הכניסות, ולא לבחור כניסה ספציפית כמו ברוב המתגים האלה)

סקיצה של החיבורים:
image.png
אריאל
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

Re: מדריך קצר|חיבור רסיבר HDMI ישן עם מסך 4K חדש

נושא שלא נקרא #2 

👍