פתרון יעיל לריכוך מים וטיפול באבנית

פורום מכונות קפה אוטומטיות, מכונות קפה פודים ומכונות קפה לקפסולות נספרסו ותואמות
sbenyo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

פתרון יעיל לריכוך מים וטיפול באבנית

נושא שלא נקרא #1 

אני בקרוב עובר למכונה DB חדשה, וזה הזמן למצוא פתרון יעיל לעניין המים והאבנית (הגיע הזמן להפסיק עם קנקן בריטה ורזין). המטרה הראשית היא כמובן לשמור על המכונה כמה שאפשר אבל בנוסף לקבל מים מספיק טובים לקפה בלי השפעה לרעה על הטעם.

ראיתי לא מעט דיונים בנושא ומגוון אפשרויות, אבל ללא מסקנות ברורות. ממה שראיתי יש מגוון של פתרונות:
1. מרכך ידני מבוסס מלח
2. ריכוך אוטמטי ע"י פילטרים (בריטה או bestmax)
3. מערכת אוסמוזה הפוכה.

ממה שאני מבין הפתרון הידני והפתרון של אוסמוזה הפוכה הם לא הכיוון בשבילי. אחד מצריך תחזוקה ואחד יקר.
אני יודע שיש כאלה שיטענו שריענון המרכך זה לא נורא או שרק אוסמוזה הפוכה באמת מסירה אבנית בצורה מלאה אבל גם אם זה נכון, אלא לא נראים פתרונות יישימים בשבילי. אני מחפש פתרון עם מינימום התעסקות ובעלות סבירה.

מה שנשאר זה פתרונות של פילטרים. לצערי אלה לא פתרונות זולים במיוחד אבל אני לא רואה אפשרות אחרת.

כמה שאלות חשובות:

1. האם פתרון של פילטר הוא טוב מספיק למנוע אבנית והאם הוא מספיק טוב לרמת הקושיות שיש במים בארץ?
2. האם יש פילטר מועדף? אני יודע שגם לבריטה וגם ל bestmax יש מגוון פילטרים בכמה שיטות. ראיתי שחלק גורמים לירידה של ה-ph מה שיכול לגרום למים להיות חומציים. האם זה יכול להשפיע על המכונה או על הטעם?
3. האם יש פילטר מומלץ שלא גורם לתופעת ה-ph?
4. האם יש הבדל או העדפה בין בריטה ל-bestmax? ממה שהבנתי היבואן של הבריטה (VMA) מפסיק לייבא את הפילטרים (יש עדיין במלאי עד שיגמר). בחו"ל נראה שהבריטה יותר זולים.
5. איך אפשר למקסם את מחיר/תועלת? יש פילטרים יותר יקרים שמסננים יותראו למשל מוסיפים מגנזיום וכו'...
האם הם שווים את התוספת במחיר?
6. האם יש אפשרות לקנות פילטרים במחיר מוזל בארץ או בחו"ל? להוציא כל שנה 300-400 ש"ח או יותר זה לא ממש זול.

אני אשמח לשמוע דברים ברורים ממי שכבר עבר את התהליך ובחר פתרון שהוא מרוצה ממנו ועונה על הדרישות.

נעם_Noam
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

Re: פתרון יעיל לריכוך מים וטיפול באבנית

נושא שלא נקרא #2 

@sbenyo
היי. אשתף בחוויה שלי, למרות שאני מבין מעט מאוד בנושא.
גם אני, כמוך, קראתי את השרשורים בפורום בנושא וצמצמתי לבריטה/בסטמקס מאותן הסיבות. יצא לי לשתות ממכונות קפה שקיבלו מים משני הפתרונות ואני לא יכול להגיד שהבחנתי ביתרון משמעותי לאחד מהם.
בחרתי בבסטמקס בגלל שאני מעדיף לקנות בארץ אם אפשר וקפה רות מייבאים את המוצר. בבדיקה של איכות המים אצלי בדירה גיליתי שיש לי מים קשים ובהתייעצות עם קפה רות המליצו לי להתקין את הבסטמקס הרגיל, אבל מידה קצת יותר גדולה (מדיום) ולכוון לבייפס 1.
זה אולי לא הפתרון הכי זול, אבל כמו שציינת אני רוצה פתרון נוח שיגן על הציוד שלי לפני הכל.

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

עשרות שרשורים בנושא כבר נפתחו, הנה 2 מזמן האחרון
https://www.htcafe.co.il/vt345250.html
https://www.htcafe.co.il/vt340412.html

שלח תגובה

חזור אל “מכונות אוטומטיות, פודים וקפסולות”