מבקש המלצה למכונת קפה

פורום מכונות קפה אוטומטיות, מכונות קפה פודים ומכונות קפה לקפסולות נספרסו ותואמות
udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

מבקש המלצה למכונת קפה

נושא שלא נקרא #1 

בעקבות בקורונה והעבודה מהבית חשבתי לקנות מכונת קפה כפיצוי על המרחק מהמכונה המשרדית.
אשמח לקבל המלצה למכונה ואפילו דיל ספציפי (אמזון או בארץ), בתקווה לנצל את שארית המבצעים (כן, נזכרתי קצת מאוחר).
אני שותה רק קפוצ'ינו וממש לא מבין גדול בתהליכי הכנת הקפה וכל הביטויים שרצים פה בפורום...
חשבתי על מכונת קפסולות או מכונה אוטומטית שטוחנת לבד את הפולים (ברור לי ההבדלים במחירים).
תקציב עד 2000-2500 למכונה אוטומטית (ברור לי שמכונת קפסולות עולה חצי מחיר, על חשבון מחיר הקפסולות).
כמובן גם אמינות ותחזוקה פשוטה זה דבר רצוי.
איזו מסוגי המכונות תיתן קפה טוב יותר באופן כללי (במגבלות התקציב, אם אפשר בכלל להכליל)?
אני שותה 3-4 כוסות ביום.

תודה מראש!

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

Re: מבקש המלצה למכונת קפה

נושא שלא נקרא #2 

מכונה אוטומטית תוציא קפה טוב יותר ממכונת קפסולת.
בתקציב שלך אתה יכול למצוא מכונה אוטומטית שגם מקציפה.
מכונה כמו Gaggia Cardona Milk תתאים לך מאוד לדעתי.

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התגובה, אבל היא מאוחרת מדי מבחינתי.
התחדשתי ב Philips 2230/10 בשבוע שעבר.

yarko
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

06/12/2020 17:39  
udif כתב:
תודה על התגובה, אבל היא מאוחרת מדי מבחינתי.
התחדשתי ב Philips 2230/10 בשבוע שעבר.
...
איך המכונה?
מרוצה ממנה?

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

סליחה על התגובה המאוחרת, אבל האמת שזה די מלחיץ לכתוב בפורום כזה חוות דעת על מכונת קפה כשפה כולם מומחים גדולים...

המכונה אצלי כחודשיים והספקתי קצת להתנסות בשימוש וטיפול בה.
אני שותה רק הפוך, ולא יכול לחוות דעה על אספרסו.
מבחינת הטעם, הקפה טעים לי, (קשה לחזור לטייסטרס צ'ויס) אבל ברור לי שהוא לא יכול להתחרות בכוס קפה טובה שהוכנה במכונה מקצועית ע"י בריסטה טוב.
יש אפשרות לשחק עם רמות הטחינה וחוזק הקפה אבל לא עשיתי המון ניסויים.
מבחינת תחזוקה העדפתי לפחות בשלב הראשון לקנות חומרים מקוריים , וכדאי לדאוג לזה מוקדם כדי שלא תיתקע בלי זה , בעיקר טבליות לניקוי (אחת לחודש), פילטר למים (אחת ל 500-600 כוסות) ונוזל להסרת אבנית (בערך כל 5000 כוסות אם אתה משתמש בפילטרים).
יש מיכל מים עם פילטר מובנה לסינון שיש לשלוף ולמלא אותו כל 4-5 כוסות.
פולי קפה שמים במעין מגש בפתח העליון של המכונה.
בסה"כ התחזוקה פשוטה בעיקרון, את מיכל החלב אני שוטף לאחר כל שימוש (ממלא מראש רק לכמות שאני רוצה ואת המעט שלא מוקצף אני שופך לקפה).
את המגש יש צורך לרוקן מדי פעם ולהשגיח שלא יגלוש, ואת מיכל הפסולת של הקפה הטחון יש לרוקן כשנדלקת הנורית המתאימה (המכונה לא עובדת עד שלא תרוקן).
המיכל מורכב משני חלקים וצריך להקפיד להצמיד אותם היטב כדי שלא תהיה נזילה ממנו.
אחת לשבוע אמורים לשלוף את היחידה הפנימית, לשטוף במים ולתת לה להתייבש. אחת לחודש להריץ טבליית ניקוי, ואחת לחודשיים לשים גריז ביחידה הפנימית ב 3 נקודות.

אם הייתי צריך להצביע מבחינתי על חסרונות אז:
1. מדי פעם שמתי לב שהיו התראות מוקדמות מדי על מיכל פסולת מלא למרות שהוא היה כמעט ריק לגמרי. הבעיה נפתרת ע"י ריקון המיכל (פעולה של 10 שניות) אבל זה מעצבן. לאחרונה לא נתקלתי בבעיה.
2. אין התרעה על כך שנגמרים פולי הקפה במגש העליון, ואם לא תשים לב , פשוט תקבל מים במקום קפה (אתה תשמע היטב את המטחנה רצה על ריק עוד קודם)
3. כשבאתי למנקות את המנגנון כמו שהוסבר גיליתי שהוא מגורז כולו והוא כבר מלא בגרגרי קפה טחון. לא ברור לי אם זה תקין או לא, אבל גם שטיפה במים לא מנקה את זה בקלות.
4. צריך לוודא טוב-טוב שמיכל החלב מורכב היטב אם לא רוצים ממנו נזילות. הצינורית שמעלה את החלב המוקצף כדי להזרים אותה אל הכוס בנויה משני חצאים לאורך (שתי תעלות שנצמדות זו לזו בשני החלקים) שזה טוב מאד לניקוי, אבל מועד לפורענות אם לא הרכבת טוב. אני לא שוטף את החלקים במדיח, למרות שכתוב שמותר. מקווה שזה ישמור על חלקי הגומי טוב יותר.

למרות מה שנאמר למעלה, הבעיות מבחינתי שוליות ואני מרוצה.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות אוטומטיות, פודים וקפסולות”