ג'ורה vs דלונגי - הפרשי המחיר מוצדקים?

פורום מכונות קפה אוטומטיות, מכונות קפה פודים ומכונות קפה לקפסולות נספרסו ותואמות
KOOKE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

ג'ורה vs דלונגי - הפרשי המחיר מוצדקים?

נושא שלא נקרא #1 

אני ואשתי (ומעשה יתר בני המשפחה גם) אוהבי קפה. אשתי במיוחד בררנית לגבי איכות וטעם הקפה שלה. המשקה המועדף הוא קפוצ'נו.

צריכת הקפה הביתית היומית שלנו היא כ- 10עד 15 כוסות ביום ובסופי שבוע גם יותר.

מסע הקפה שלנו החל לפני זמן רב עם מכונת אספרסו ידנית "פרנסיס פרנסיס" - קפה פצצה אבל נמאס מההתעסקות שבהכנת קפה.

רצינו נוחות - עברנו לאוטומטית בסיגנון "מפולים לספל קפה" של סאקו (saeco) - מהדגמים הבכירים - עלתה הון בזמנו (לפני 10 שנים ) למעלה מ- 5,000 ש"ח. הקפה בהתחלה היה טוב (אם כי פחות מהידנית) אבל הנוחות פיצתה על כך. מהר מאד איכות הקפה התדרדרה, המון התעסקות בתחזוקה והמכונה החלה להתקלקל לעיתים תכופות..מאכזב מאד.

עדיין רצינו נוחות מבלי להתפשר מדיי על איכות הקפה - עברנו ל"אספרסו קלאב" והחברנו מאד לטעם קפסולות ה- alto. השירות שלהם מצויין, המכונות פשוטות ודי אמינות ואם כבר הייתה תקלה מייד הוחלפה המכונה בחדשה. אבל הצודקת כעת הכריזה - הקפה כבר לא טעים לי...

לא מתווכח עם הצודקת, גם אני רוצה שינוי וקפה איכותי יותר והנה מכאן באה הכותרת.

מחפש נוחות, איכות קפה ואמינות ושרידות המכונה.

עשיתי תחקיר קטן ברשת ובגדול שתי החברות שבכותרת מצאו חן בעיניי אבל הפער במחיר בין הדגמים המקבילים בלתי נתפס - מכונות ג'ורה עולות בממוצע פי שניים ויותר מהדגמים המקבילים של דלונגי - השאלה שלי אם אכן יש הצדקה לפער המחירים הזה והאם טעם הקפה עד כדי כך עדיף במכונות ג'ורה?

מבחינת עיצוב, איכות ואמינות אכן על פניו מכונות של ג'ורה עדיפות וייתכן שגם מבחינת הטעם קפה הן עדיפות אבל עד כדי כך?

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

Re: ג'ורה vs דלונגי - הפרשי המחיר מוצדקים?

נושא שלא נקרא #2 

אתם לא תקבלו נוחות טעם ושרידות לשנים באותה מכונה.
בצריכה כל כך גבוהה של קפה, תלונות על טעם וכסף שאתם מוציאים, אני מציע לחשוב עוד פעם אם אתם מוכנים לעבוד קצת בהכנת הקפה.
פרנסיס זאת מכונה ממש לא רצינית ולא דוגמה.
15 קפוצ'ינו ליום ושיהיה טעים ויחזיק הרבה שנים, זה מכונת E61 double boiler plumbed in.
ההתעקשות על מכונה אוטומטית היא לדעתי שגויה.
ואם בכל אופן רוצים אוטומטית, אז כן יורה, כי המכונות האלה עוברות אתגרים לא פשוטים בחיים שלהן.

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 95 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

היי,
היתה לי דלונגי של כ-2000 ש"ח ויש לי יורה ena8 כ-5000 ש"ח אין מה להשוות. חווית שימוש ואיכות קפה בדרגה שתיים ויותר לטובת היורה.
ההפרש קצת יותר מכפול אבל שווה (אם לא ממש לחוצים). השימוש הרבה יותר קל וידידותי ואם משקיעים על מסנן (אחת לחודש וחצי, עלות כ-60 ש")
אז אין צרך בניקוי אבנית וכל השיט. משקאות חלב ממש טובים. מכונה כיפית במחיר גבוה (מאוד) אבל מניסיוני שווה.

KOOKE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

שלומי תודה על התגובה המפורטת. אין מצב שמוותרים על הנוחות של אוטומטית. אשתי והבנות לא יתעסקו עם הכנת קפה ידנית ובטח לא עם הקצפת חלב ידנית.

ג'ים - זה בדיוק המידע שהייתי צריך.

מה שמפריע לי עם ה - ena8 זה המימדים הקטנים של מיכל הפסולת ומיכל המים - בקצב צריכת הקפה אצלנו זו תהיה התעסקןת מתמדת בריקון המיכל ומילוי מים.

הייתי בחנות we love cofee בהרצליה - מבחר מרשים של מכונות ומחירים הוגנים - הוצעה לי שם מכונה nivona דגם 930 ונאמר שלא נוpלת באיכותה מה- jura - התרשמתי לטובה מאיכות הבנייה של המכונה, קצת פחות מהאסתטיקה שלה - היתרונות מיכלים גדולים יותר של פסולת ומים והאפשרות להכנת שתי כוסות קפה בו זמנית (ב- ena8 אי אפשר) מבחינת מחיר היא בקצת יותר זולה

מי שהוא מכיר את החברה? את המכומה הספציפית nivona 930 ? דיעה ?

ממה שראיתי ברשת nivona חברה גרמנית צעירה יחסית (15 שנה) ולא הצלחתי לראות ביקורות על החברה והמכונות שלה באנגלית.

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

מתנצל מראש שאני לא תורם לדיון....😀 אבל חשבתי שאצלי 4 - 5 ליום זה לא מעט
כמות קפה ממש מרשימה!
😎

מה שכן אצלינו הכנת הקפה לכל מי שרוצה מתי שהוא רוצה זה לטוב ולרע אחריות בלעדית שלי
וכן, אחרי תקופה מתחילות התלונות שהקפה כבר לא טעים ומחפשים פולים אחרים

KOOKE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

אצלנו זה 5 נפשות בבית. כולם בגירים. אז בממוצע 3 כוסות ליום לבגיר זה לא ממש הרבה.

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 95 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

היי,
אכן צודק. עם כמות כזו של קפה זו באמת התעסקות רבה מידי מכיוון שזו מכונה די קומפקטית.
ה- nivona נחשבת מכונה מאוד טובה (מקריאה והתעניינות בעבר) אבל אין לי ניסיון אישי. נראה לי שאתה צריך
משהו ברמה של משרדית (-: ואז המחירים כבר גבוהיםםםם. עוד סיבה מדוע לא דלונגי, תדרוש לא פחות התעסקות ואף יותר.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות אוטומטיות, פודים וקפסולות”