חדש בתחום, מחפש להיכנס תקציב 4000-8000 מכונה+מטחנה

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
aradk (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

חדש בתחום, מחפש להיכנס תקציב 4000-8000 מכונה+מטחנה

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם וחג שמח :)
מחפש לצאת מעולם הקפסולות ואני רוצה לרכוש מכונה + מטחנה, מחפש המלצה.
התקציב אומנם רחב כי אני יכול, אך גם מעדיף לחסוך במידה וניתן.
המכונה תשמש בעיקר לאספרסו, אספרסו קצר עשיר וארומטי, זה הכי חשוב לי. (E61 מניח?)
יכולת ההקצפה חשובה לי לצורכי אירוח מידי פעם, לא מארח יותר מידי, נגיד לא אכפת לי להמתין חצי דקה-דקה בין הקפה להקצפה, אבל מעבר לזה נראה לי כבר יפגע בנוחות השימוש.

כמו שאמרתי חדש בתחום אשמח למידע או קישורים למה שצריך לדעת, עלויות, תחזוקה, הכנת קפה (לא בריסטה ואין ניסיון מעבר למכונת נספרסו), הטיפים הקטנים שלכם שעושים אספרסו טוב יותר, או שומרים על המכונה לאורך זמן.
נגיד וקניתי מכונה ומטחנה חדשות והוצאתי עכשיו 7000 שח,
מעבר לעלות הקפה, איזה עוד עלויות צריך לקחת בחשבון?
בקיצור אשמח שתיצפו אותי במידע, סרטונים, קישורים שאוכל לקבל יותר מושג למה אני נכנס.

תודה רבה! :)

aradk (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

Re: חדש בתחום, מחפש להיכנס תקציב 4000-8000 מכונה+מטחנה

נושא שלא נקרא #2 

אני כרגע חושב על הקומבו של LELIT MARAX+Eureka Mignon Specialita. מה דעתכם?
התחלתי לפזול קצת גם ל NEXT LEVEL והסתכלתי על מכונה שדיי התלהבתי ממנה
ECM SYNCHRONIKA + Specialita. אמור לצאת סביב ה12.5K,
יש טעם להשקעה כזו? ההבדל משמעותי?(כי תוספת של 4000 שח זה משמעותי לי מאוד).
אולי עדיף להשקיע יותר במטחנה ופחות במכונה? בסופו של דבר אני רוצה אספרסו טוב, פחות חושב לי איכות ההקצפה, אלא זמן ההקצפה (אורחים לא באמת מבינים אם הקצף ברמה גבוה או לא...).
אם אני מוציא 8000 שח אולי כבר עדיף להוציא 12K ולחסוך שדרוגים עתידיים?
אשמח להארות (ולכוס קפה מהמכונות הללו או דמותיהן באיזור המרכז)
כמובן שאלך גם לחנות להסתכל, לגעת ולנסות. אבל אין לי אמונה באנשי מכירות אז אני מעדיף להגיע לחנות עם תובנות מוקדמות.
תודה :)

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

חיכיתי לראות מה המומחים פה מייעצים לך, משום מה אף אחד עדיין לא הגיב. אולי הם מעולפים מארוחות החג :)
התקציב שלך מרשים ומאפשר לך לכוון מאוד גבוה אבל אני חושב שזו תהיה קפיצה מעל לפופיק בשלב הזה. אם אין לך נסיון בתחום הזה, אולי לא תתחבר לתהליך החליטה הידני והכנת הקפה תהפוך למטלה עבורך.
ההמלצה שלי היא דווקא כן לכוון למכונות ברמת כניסה, לרכוש נסיון ואז, אם באמת תרצה, תמכור ותעבור הלאה למכונה מתקדמת יותר.
גישה קצת שמרנית אולי ואולי בטווח הארוך קצת יקרה יותר (שידרוגים) אבל הסיכון מהפיכת מכונה יקרה כמו ה ECM לפיל לבן מחוסר שימוש הוא יקר יותר לדעתי.
המכונות של Lelit יתנו לך רמת כניסה יפה עם קפה איכותי, בטח בהשוואה לקפסולות, או מכונות חצי אוטומטיות של Breville . אלה מכונות שקל יחסית למכור ביד שניה כשתרצה לשדרג וגם קל להפעיל אותן.
בשורה התחתונה, מה שאני אומר הוא שאם עכשיו קיבלת רשיון נהיגה, אין צורך לקנות מייד מרצדס, אפשר להתחיל עם יונדאי.....
אולי המומחים יחלקו עלי..... לשיקולך :)

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

נראה לי כמו שילוב טוב, אבל אולי שווה לך לשקול df64 במקום specialita, יש דיונים על המטחנה הזו כאן בפורום.

למיטב ידיעתי, יש ב-marax מצב של coffee mode, שנותן דגש על טמפרטורה מדוייקת יותר לקפה, ככה שאני לא יודע כמה זה ישנה בדוד כפול/יחיד עם pid, אולי למעט זה שאתה יכול לקבוע טמפרטורה ספציפית יותר ולא רק גבוה/בינוני/נמוך. אבל עדיף שבעלי marax יפרטו על זה.

אם אתה מעוניין גם בחליטה של קליות בהירות, אולי עדיף לך מכונת דוד יחיד/כפול עם pid.

אם אתה בכל זאת רוצה דוד כפול, יש מצב ששילוב של lelit bianca ברכישה מחו"ל ו-df אמור לצאת ~10k.

בכל אופן, בהתחשב במחירים, לדעתי עדיף שלא לקנות ציוד בארץ, אולי למעט ה-df64, שנמכרת במחיר טוב עם אחריות.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@aradk
אי אפשר ממש לפספס עם סט של MaraX ו-Specialita. שילוב קל לשימוש, איכותי ושמתאים גם לאספרסו וגם לקפוצ'ינו.

אם יבוא אישי הוא אופציה, הייתי בוחר במטחנה Sette 270Wi במקום. היא אמנם יותר רועשת מה-Specialita, אבל יש לה שקילה אוטומטית ופחות אגירה מה שהופך אותה למטחנה מוצלחת יותר ששווה תוספת קטנה במחיר (עולה כ-2150 ש"ח עד הדלת מאמזון גרמניה).

אני לא רואה הצדקה להוסיף כל כך הרבה כסף עבור ה-ECM בשלב שבו אתה נמצא בתחביב הזה (וכן, מבחינת הצורך להשקיע זמן ולהכנס לפרטים אספרסו זה תחביב). אם ממש בא לך מכונת דוד כפול עם PID תבדוק את ה-ACS Minima ביבוא אישי. היא הרבה יותר זולה מה-ECM והביקורות טובות.

aradk (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

תודה רבה על המענה,
@Clockwork_Orange@borenלא ממש מבין ביבוא אישי,
זאת אומרת אין לי בעיה להזמין מאתרים בחול אבל האחריות תופסת בארץ? במידה ואני צריך שירות למכונה\מטחנה לאחר תקופת האחריות יש בארץ מי שיכול לתת מענה? האמת שחוץ ממכונה של ROCKET שנותנים פה 4 שנות אחריות לא רואה הכרח להזמין מכונה בארץ עם שנה אחריות, מניח שבשנה הראשונה גם ככה אין בעיות.
אני עדיין לא מבין כלום בפולים עצמם, אני עוד בשלב של יותר מידע בכל הקשור למכונה ומטחנה...
אני רוצה אספרסו איכותי, ברמה גבוה, מידי פעם להכין לאורחים משהו עם חלב.
אומנם לא מבין גדול בקפה אך מחשיב את עצמי אנין טעם ומכונה אוטומטית ממש לא באה בחשבון, מעדיף קפסולות על מכונה אוטומטית.
אני אומנם יכול להגיע לסכומים של ה10 וגם ה12 אך לא בטוח שלצרכים שלי יש טעם לסכומים האלה.
אני אבדוק על הDF, למרות שפחות הבנתי את היתרון בסינגל דוזינג.
מאיפה ניתן לייבא לארץ? למשל את הSette 270Wi או הlelit bianca. מיסים, משלוח, מחיר סופי אשמח אם מישהו יודע ויכול להסביר בקצרה.
תודה רבה!

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

את ה-270Wi אי אפשר לקנות בארץ, רק ביבוא אישי. לגבי חלפים, אפשר לייבא חלפים בזול מחו"ל, והיצרן תומך ומעודד משתמשים לתקן בעצמם את המטחנה, אם יש צורך. אם אין לך חוש טכני בכלל אז כמובן שאפשר לקחת את החלק לטכנאי כדי שייבצע את ההרכבה. הדיון הזה רלוונטי:

viewtopic.php?f=71&t=363317#

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

@aradk
יש לא מעט מקומות להזמין מהם, אבל אני חושב שהאופציה הכי זולה עבור ה-sette היא מ-barista.gr, הוא תמיד נותן לדעתי 10% הנחה אם פונים אליו בוואטסאפ, וללא מעט אנשים פה בפורום יש נסיון חיובי עם החנות הזו. את ה-marax אני חושב שהכי זול לקנות מ-elektros. אבל אולי כדאי שתעשה השוואה בין החנויות שממליצים עליהן כאן כדי להיות בטוח.

כמו כן, לפי התיאור שלך, הייתי יורד ממכונות דוד כפול, לדעתי ה-marax תענה על כל הצרכים שלך.

כלל אצבע מבחינת העלות בייבוא, זה לקחת את המחיר שמופיע תחת without VAT פלוס משלוח, ולהכפיל ב-1.2-1.27, זה אמור לכלול את המע"מ, וכל עמלה נוספת של חברת השילוח. כל ההזמנות שלי למשל היו בטווח הזה.

aradk (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

@Clockwork_Orange@borenהמון תודה על המענה! :)
נראה שבאמת אלך על הMARAX, לא משיקולי תקציב (כאמור יכול להגיע ל12K~, אך לא ממש חפץ בכך ולפי תגובתכם גם קצת מיותר לצרכיי).
מטחנה דיי הדלקתם אותי על הSETTE, באתר barista.gr המחיר יוצא 570 אירו ללא מיסים בישראל. ראיתי באזמון גרמניה את המטחנה ב555 אירו כולל משלוח ומיסים (2100~ ש"ח).
אומנם יש לי המון ניסיון עם אמאזון אך לא למוצרים במחירים כאלה, האם המוצר מתאים לחשמל הישראלי או שצריך לקנות מתאם\ממיר?
אשמח אם תוכלו להעיף מבט בקישור לוודא שאני לא מזמין שטויות sette 270wi amazon.de
בעיקרון אני אדם מאוד טכני, עם קצת יוטיוב מאמין שאוכל להסתדר לבד.
האם יש מטחנה טובה\יקרה יותר שתיתן לי ערך מוסף ששווה את התוספת לשימושים שלי?
האם יש פיתרון לקביעת לו"ז למכונה? מרפרוף פה בפורום ראיתי ששקע חכם יכול לעשות בעיות למכונה. הייתי שמח לא לקום חצי שעה מוקדם יותר כדי לחמם את המכונה...

המלצות,טיפים,סרטונים, מוצרים משלימים שיעזרו לי להפיק את האספרסו על הצד הטוב ביותר?
ניקוי ושמירה על מכונה, ריכוך מים? מניעת אבנית? ניקוי אבנית? שיננית? טיפול 10,000? מה איפה מתי למה וכמה?

מודה לכם מאוד מאוד על העזרה והסבלנות לחפירות הארוכות שלי. :)

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

@aradk
אין בעד מה.

לגבי ה-sette, תבדוק כמה יוצא עם משלוח, אחרי 10% הנחה. בכל מקרה, לא חושב שצריכה להיות בעיה עם אמזון, לפחות כל עוד אמזון עצמה היא המוכר.
לי אישית אין נסיון עם ה-sette, אבל לדעתי רוב האנשים שמשתמשים בה מאוד מרוצים, אני חושב שהתלונה היחידה עליה היא שהיא מאוד רועשת.
מבחינת מטחנה יקרה יותר, לי יש את ה-Niche Zero שעולה בערך 1000 יותר, ואני מאוד מרוצה ממנה, אבל אין לי מושג איך היא ראש בראש מול ה-sette, מבחינת איכות טחינה.

לגבי כל שאר הדברים, אני פשוט ממליץ לך לחפש פה בפורום, ובגוגל באופן כללי, חבל לחזור על דברים שנאמרו כאן ובמקומות אחרים כבר הרבה פעמים.

aradk (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

האם למישהו יצא להזמין או מכיר את האתר coffee.30?
יש להם פה LELIT BIANCA במחיר שמאוד קורץ לי. מכונה מומלצת?
יש להם גם באנדלים עם מטחנה בהנחות ממש טובות.
האם משהו מהמטחנות הללו שווה או עדיף על הSETTE 270WI?
ATOM 65, caedo e37s, compak e6, mignon XL, mazzer super jolly V

https://30.coffee/lelit-bianca-top-level-espresso-machine
תודה ושבת שלום! :)

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

אכן מחיר טוב, אבל לא מכיר את האתר, והייתי בודק טוב טוב שלא מדובר ב-scam. בכל מקרה, אחרי 10% הנחה, אתה יכול לקבל מחיר מעט טוב יותר ב-barista.gr, וזה אתר עם קבלות, שכבר כמה אנשים כאן קנו ממנו והיו מרוצים. כמו כן, תוודא שמדובר ב-bianca v2.

מבחינת מטחנה, רוב האופציות האחרות כאן משמעותית יקרות יותר, ולא בטוח שיתנו לך ערך מוסף שמצדיק את ההפרש לדעתי. אולי שווה לגגל ראש בראש מול ה-xl שעולה בערך כמו ה-sette.

aradk (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #13 

@clockwork_Orangeאיך ניתן לקבל את ה10% בbarista.gr? איך פונים אליו בוואטסאפ ומה אומרים לו?
איך ניתן לוודא שאני מזמין את הדגם V2?
תודה רבה :)

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

לא קניתי ממנו, אבל לדעתי יש איזה לינק לוואטסאפ באתר. פשוט תבקש ממנו הנחה, ותשאל לגבי הגרסא..

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

מחיר פסיכי ל - mara x

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”