Arrarex Caravel שוקל למכור

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
urich (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 40 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

Arrarex Caravel שוקל למכור

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם. יש לי Arrarex Caravel לא סגור על הגרסה (V1-1.2 ) שוקל למכור אותה לצורך שדרוג
השאלה היא כמה ריאליסטי לבקש עבורה?
המכונה עובדת מצוין- גומיות + גוף חימום הוחלפו לפני כמה שנים, וסה"כ הייתה בשימוש קל עם הרבה אהבה.
הפגם היחידי הוא הידית מנוף שם הבקלית נסדקה.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

urich (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: Arrarex Caravel שוקל למכור

נושא שלא נקרא #2 

הנה הידית - שמתי חתיכה של SUGARU שהחזיקה לכמה שנים- כמה זה מוריד ערך לא יודע?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כחלק מחיבתי למנוף למיניהן יצא לי לעקוב אחרי הרבה מכונות כאלה באיביי.
המחירים למכונה באיביי בעיקר ממוכרים איטלקים נעים בין 600-1000 שח כולל משלוח לישראל, כשהדגם הראשון v1 של היצרנית "vam" מבוקש יותר ויתומחר לכיוון הערך הגבוה יותר(1000). נוסיף את הטמפר (orphan espresso?) ומצב הגומיות, אבל נוריד על מצב הידית. הייתי מתמחר ב800-900 שח
סהכ מכונה קלאסית מההממת והקונה תמיד יכול להחליף ידית.
אני בעצמי שוקל לקנות ממך אם תעמיד למכירה אבל מבטיח שהתמחור שנתתי לך אובייקטיבי.
אגב למה מוכר?

urich (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

הטמפר מcafelat אין יותר מדי רצון למכור (ואשתי מתנגדת לרעיוו אחרי שפיתחה למכונה ערך סנטימנטלי) אבל כן יש רצון להשתרג במכונה יותר "ידידותית" שתהיה לה חזרתיות יותר טובה ופחות לכלוך על השיש (הסל הקטן למרות שעובד מעולה פחות נוח לעולם הטחינה שמכוון ל58 מ"מ). במידה ואילו סדרי הגודל למחירים אני אוותר על השדרוג (המכונה נקנתה לפני 7 שנים במחיר גבוה יותר ללא הטמפר). לא הייתי סגור על המחירים שזמינים בebay. מה שכן מדגדג לי זה לעשות פרויקט pid מבוסס arduino (ללא שינויים בלתי הפיכים במכונה) ואולי להשקיע בלימרסולה מorphan. בכל מקרה התכנון היה להישאר בעולם המנופים והייתה לי גם חשיבה להחליף בrobot רק כי השימוש נראה יותר פשוט. בהשוואה לפלייר למשל הקאראבל נראית לי הרבה יותר "מכונה" לעומת קצת צעצוע שדורש יותר מדי התעסקות.

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

אני חושב שהרעיון של להישאר עם המכונה הנוכחית הכי נכון לפי מה שאתה מתאר. הקראבאל ידועה כאחת שמפיקה אספרסו משובח למרות שנפח המשקה נמוך.
ויש לי תחושה שמעבר לרובוט גם יפגע באיכות האספרסו וגם יגרום ליותר התעסקות ועל פלייר בכלל אין מה לדבר.
תוכל להרחיב על הבעייתיות בחזרתיות? הייתי בטוח שמדובר במכונה שלא סובלת מבעיה כזו(כמו לה פבוני למשל)

urich (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

הקושי בחזרתיות נובע מלחץ חליטה משתנה ומטמפרטורה משתנה למרות התרמוסטט יש מנעד לא קטן לטמפרטורה, הטכניקה שלי היא לחכות שמכונה תיכבה בפעם השנייה (כדי להבטיח שהכל פחות או יותר התחמם). עושה פלאש קטן על ריק לוודא שיגיעו מים חמים גם לראש ובוכנת החליטה). את הפורטה פילטר אני מחמם גם בתוך הקומקום. ואז חולט- 5 שניות פרה אינפיוזן (עם לחץ ממש ממש קל) ולאחר מכן חליטה בלחץ יחסית גבוה (סובייקטיבי לחלוטין) מבחינת זמן החליטה אני מגיע ל30 שניות ומעלה ומשתמש גם בטכניקת פליני שמגבירה לחץ, בתחושה שלי אין צאנלינג (הלחץ בידית לא יורד). מבחינת כמות המשקה מעולם לא שקלתי אבל אני לגמרי בעניין של ריסטרטו קצרצר.

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

לגבי רובוט, אני לא יודע להגיד איך איכות האספרסו בהשוואה ל-Caravel, אבל אני לא מרגיש שיש שם בעיית חזרתיות, עד כמה שמנוף יכולה להיות חזרתית. את רוב הסוגים אני חולט עם פרופיל יחסית קבוע, ורק זמן ה-pre-infusion משתנה במידת הצורך, יחסית קל לשחזר את הפרופיל עם שעון לחץ, אבל אני יודע שיש הרבה כאלה שמסתדרים גם עם מבט על ה-bottomless. מבחינת טמפרטורה זה די אותו דבר, עבור קליות בינוניות-כהות פשוט משתמשים במים רותחים מהקומקום בלי לחמם שום חלק מראש, אחרת מקבלים קפה שרוף. לא ניסיתי איתו קליות בהירות, אבל אני יודע ששם זה נדרש.

מה שכן, אני לא יודע באיזה כמות קפה אתה רגיל להשתמש, אני חושב שהכמות המינימלית הרשמית היא באיזור 14 גרם, ולי אישית היה הכי קל לחלוט 15 גרם או יותר, מתחת לזה קיבלתי צ'אנלינג לפעמים.

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

23/01/2021 7:17  
urich כתב:
הקושי בחזרתיות נובע מלחץ חליטה משתנה ומטמפרטורה משתנה למרות התרמוסטט יש מנעד לא קטן לטמפרטורה, הטכניקה שלי היא לחכות שמכונה תיכבה בפעם השנייה (כדי להבטיח שהכל פחות או יותר התחמם). עושה פלאש קטן על ריק לוודא שיגיעו מים חמים גם לראש ובוכנת החליטה). את הפורטה פילטר אני מחמם גם בתוך הקומקום. ואז חולט- 5 שניות פרה אינפיוזן (עם לחץ ממש ממש קל) ולאחר מכן חליטה בלחץ יחסית גבוה (סובייקטיבי לחלוטין) מבחינת זמן החליטה אני מגיע ל30 שניות ומעלה ומשתמש גם בטכניקת פליני שמגבירה לחץ, בתחושה שלי אין צאנלינג (הלחץ בידית לא יורד). מבחינת כמות המשקה מעולם לא שקלתי אבל אני לגמרי בעניין של ריסטרטו קצרצר.
...
הייתי עושה 2 דברים שלדעתי הם מאסט במכונה כמו שלך:
1.הולך לחרט והופך את הפורטפילטר לבוטומלס, או עושה את זה בעצמך/קונה אחד. זה כל כך שיפר את היכולת שלי לייצר שוטים טובים ועקביים בפבוני. ועד שלא תעשה את זה יהיה לך קשה מאוד לזהות צ'לנינג. קשה לי להסביר כמה זה חיוני במנוף ובכלל.
2. זו מכונת open boiler. מה יותר פשוט מלהכניס מד טמפ למיכל וכאשר אתה מגיע לטמפ הרצויה אתה חולט.

לגבי הלחץ חליטה אני די בטוח שמכח ההרגל את חולט בלחץ די זהה אפילו בלי להרגיש. זה פשוט ככה כשמכינים מספיק שוטים עם אותה מכונה במשך שנים

urich (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

1. אשקול ברצינות לקנות פורטה פילטר נוסף לצורך העניין אבל לא אחרוט את הקיים.
2. צריך תרמומטר מוצלח יותר מהאירועים שיש לי בבית חשבתי על thermopop.

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 329 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

קיטים של פיד הם במחיר מצחיק היום,

למכונה הזו זה גם לא חיסרון.

זה מה שאני הייתי עושה

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”