Sauter SCM8000 - מכונה חדשה וזולה עם מטחנה מובנת

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Sauter SCM8000 - מכונה חדשה וזולה עם מטחנה מובנת

נושא שלא נקרא #1 

עריכה: תחסכו לכם את הקריאה וצפו בביקורת של ג'יימס הופמן. או שפשוט תסתפקו בשורה התחתונה: אין ארוחות חינם והמכונה הזו לא ראויה לקניה (וכן, אני סומך עליו מספיק כדי לקבוע את זה מבלי שיצא לי לנסות את המכונה בעצמי).

---

ה-Sauter SCM8000 (קישור לזאפ) נראית די דומה לברוויל בריסטה אקספרס הפופולרית, אבל במחיר נמוך משמעותית (כ-1700 ש"ח).

עריכה: קיבלתי מהיבואן את ספר ההוראות של המכונה (בפורמט PDF) והעלאתי אותו לכאן. עדכנתי חלק מהנקודות למטה לפי המידע שיש שם.

- מבוססת תרמובלוק. המשמעות היא זמן חימום קצר מאוד (פחות מדקה) בהשוואה למכונות עם דוד (שמבחינת איכות הקפה בד"כ עדיפות). למרות החימום הקצר כדי לקבל תוצאות טובות חשוב להזרים מים חמים ולחמם את שאר החלקים.
- כוללת כפתורים למנה בודדת וכפולה. ניתן להתאים אישית כמות הקפה, בין 20 ל-60 מ"ל לאספרסו בודד, ובין 60 ל-100 מ"ל לכפול. במהלך חליטה אפשר בלחיצה נוספת על הכפתורים האלה לעצור חליטה לפני הזמן. זה שימושי אם משתמשים במשקל כדי לוודא את כמות הקפה המדוייקת.
- כוללת מד לחץ. בדף המוצר כתוב גם "לחץ חליטה ברמות 5-15 ≥ 9 בר" וגם "משאבת לחץ עוצמתית 20 בר". לא ברור למה הם מתכוונים. אם לחץ החליטה הוא 9 בר זה אחלה. אם הוא 15 או 20, ממש לא. הם ממליצים להתאים את רמת הטחינה כך שלחץ החליטה יהיה בין 5 ל-12 בר, מה שאומר שהמספרים הגבוהים הם כנראה טריק שיווקי ולא משהו שקשור לתפעול של המכונה בפועל. מן הסתם אין למכונה שסתום OPV שיגביל את הלחץ המקסימלי, ולכן אם הטחינה דקה מדי הלחץ ייעלה למספרים גבוהים.
- פורטה פילטר 58 מ"מ (יותר קל למצוא אביזרים מאשר ה-57 מ"מ של ברוויל)
- הסלסלות רגילות ולא כוללות מגביר קרמה (לפחות לפי מה שאפשר להבין מספר ההוראות).
- הסלסלה של האספרסו הבודד מיועדת ל-13 עד 15 גרם קפה. זו של הכפול מיועדת ל-20 עד 22 גרם. אלה כמויות די גבוהות, אפילו למכונה עם סלסלות בקוטר 58 מ"מ. עם זאת הגודל הסטנדרטי מאפשר למצוא סלסלות קטנות יותר למי שמעדיף (אני למשל מעדיף סלסלה בודדת שמכילה 10 עד 12 גרם).
- צינורית הקצפה ארוכה ועם עיצוב מבטיח
- אמורה לכלול PID, אבל אני לא רואה שיש תצוגה או שליטה עליו.
- כוללת מטחנה קונית עם 15 רמות טחינה. לא ברור אם יש שם קליקים או כיוון רציף. אין למטחנה טיימר וזה החיסרון המשמעותי ביותר בעיני. לי מאוד חשוב לקבל כמות מדוייקת ועקבית של קפה, ולכן באופן אישי הייתי שוקל את הידית לפני הטחינה ואחרי כדי לוודא שאכן הכמות מדוייקת. יש על הסלסלות סימון לגובה המקסימלי של הקפה, מה שיכול לעזור למי שלא רוצה להשתמש במשקל.
- אין שסתום תלת כיווני. לפי ההוראות יש להמתין 10 שניות לפני שמנתקים את הפורטהפילטר.
- המכונה נכנסת אוטומטית למצב שינה אחרי 30 דקות
- המכונה מונעת חליטת קפה אם חסרים מים במיכל (ויש אור שמתריע על זה) או אם היא חמה מדי כתוצאה מהקצפת חלב. יש גם מצוף שנותן חיווי שמיכל העודפים מלא.
- יש חיווי קולי (צליל נקישה) לאחר 1000 ספלים שצריך לבצע הסרת אבנית

על פניו נראית מכונה מעניינת מאוד במחיר הזה. השאלה איך היא בפועל...
SCM8000 Sauter.jpg
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
נערך לאחרונה על ידי boren ב 21/02/2021 9:40, נערך 10 פעמים בסך הכל.

איתמר123
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

Re: Sauter SCM8000 - מכונה חדשה וזולה עם מטחנה מובנת

נושא שלא נקרא #2 

חבר חיפש מכונה של ברוויל ונתקלנו בחיפושים בזאת. מחיר מעולה.
בארה"ב נקראת Costway Espresso Machine. אין תגובות ב-HB או Reddit עליה למרות שנמכרת באמזון ובכל חנוויות ה-Big Box Store...

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #3 

קיבלתי את ספר ההוראות ועדכנתי את הודעת הפתיחה עם פרטים נוספים שמצאתי שם. מלבד העדר טיימר במטחנה, המכונה הזו נראית לי מאוד מבטיחה למחיר הזה. חבל שקשה למצוא עליה ביקורות.

boren (פותח השרשור)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

מצאתי ביקורת של ג'יימס הופמן על המכונה, עם המיתוג המקומי באנגליה - "Aldi".

כנראה שאין ארוחות חינם...

איתמר123
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אציץ, אבל נראה שסיכמת מספיק.
אין על רכישה טובה ביד שנייה כדי להכנס לעולם הקפה!

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

ALDI זה הרמי לוי של הגרמנים, בלי לראות את הביקורת לא הייתי מצפה ליותר ממוצר סיני גנרי עם הלוגו שלהם.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”