עזרה לפני קניה|Bellezza chiara vs valentina

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
Guypilpel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

עזרה לפני קניה|Bellezza chiara vs valentina

נושא שלא נקרא #1 

בס״ד

חברים אני לפני קנייה של מכונה .
הציעו לי דיל דיי טוב ואני רוצה להתיעץ
יש את הbellezza chiara leva עם pid.
ויש בתוספת של 200 שח בלבד את ה bellezza valentina עם ברז מים ובלי pid .
מה היתם לוקחים?
אני בהתחלה חשבתי על הpid ואז בחור בפורום אמר שאין לזה שימוש במכונות מחליף חום.

שאלה 2.
יש לי אופציה לקחת eureka specialita ב1700 שח חדשה
או ב 2200 את ה bellezza picola 60 שעל פנין נשמעת הרבה יותר מטורפת במפרט,.קוטר 60 מילימטר וכו.

ההנחות לזמן מוגבל בגלל שזה מותג חדש.

הכל עם שנתיים אחריות.
מה היתם לוקחים?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
נערך לאחרונה על ידי Guypilpel ב 09/03/2021 13:27, נערך פעם 1 בסך הכל.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

Re: עזרה לפני קניה|Bellezza chiara vs valentina

נושא שלא נקרא #2 

PID במכונת מחליף חום לא מועיל כי הטמפרטורה משתנה מאוד בהתאם לאורך הקולינג פלאש (הזרמת מים לפני החליטה). השוט-טיימר נחמד, במיוחד אם אתה אוהב להיות בשליטה מלאה ולשקול את כמות האספרסו בכוס ולהשוות אותה לזמן החליטה. אם זה משהו שאתה לא מתכוון לעשות באופן קבוע, אז שוט-טיימר מובנה לא ממש משנה. אתה יכול להשתמש בטיימר חיצוני מדי פעם, כשאתה רוצה לכייל את הטחינה.

אני באופן אישי אף פעם לא משתמש בברז של המים החמים במכונה, אז אין לי ממש דיעה בנושא. אתה מתכוון להשאיר את המכונה דלוקה כל הזמן ולאפסן את הקומקום? אם לא, אז אני לא חושב שזה פיצ'ר חשוב.

המטחנה נראית כמו חיקוי של מאצר מיני אלקטרוניק מודל-B שעולה כפליים. השאלה איך הביצועים שלה בפועל. לא הצלחתי למצוא עליה ביקורות. כנראה צריך אנשים כמוך שייקחו את הצ'אנס על יצרן חדש כדי שיתחילו להופיע ביקורות ;-)

Guypilpel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

24/02/2021 16:34  
boren כתב:
PID במכונת מחליף חום לא מועיל כי הטמפרטורה משתנה מאוד בהתאם לאורך הקולינג פלאש (הזרמת מים לפני החליטה). השוט-טיימר נחמד, במיוחד אם אתה אוהב להיות בשליטה מלאה ולשקול את כמות האספרסו בכוס ולהשוות אותה לזמן החליטה. אם זה משהו שאתה לא מתכוון לעשות באופן קבוע, אז שוט-טיימר מובנה לא ממש משנה. אתה יכול להשתמש בטיימר חיצוני מדי פעם, כשאתה רוצה לכייל את הטחינה.

אני באופן אישי אף פעם לא משתמש בברז של המים החמים במכונה, אז אין לי ממש דיעה בנושא. אתה מתכוון להשאיר את המכונה דלוקה כל הזמן ולאפסן את הקומקום? אם לא, אז אני לא חושב שזה פיצ'ר חשוב.

המטחנה נראית כמו חיקוי של מאצר מיני אלקטרוניק מודל-B שעולה כפליים. השאלה איך הביצועים שלה בפועל. לא הצלחתי למצוא עליה ביקורות. כנראה צריך אנשים כמוך שייקחו את הצ'אנס על יצרן חדש כדי שיתחילו להופיע ביקורות ;-)
...
קודם כל תודה על העזרה.
אם הבנתי נכון , אתה היית לוקח עם ה pid וחוסך 200 שח.
בגל מקרה אני לא מאפסן את הקומקום ולא משאיר אותה דולקת קבוע.

ולגבי המכונה.גם אם אקח אותה לא אועיל בביקורת כי אני דיי חדש בנושא ואין לי עין חדה להבדלים.

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אם PID בתור בקר טמפרטורה נחוץ או לא במכונות מחליף חום, הדעות חלוקות.
לגבי תצוגת שוט טיימר, לדעתי זה דבר חשוב ביותר, כי לא תמיד תשים לב להבדיל בין 22 שניות ל-28 שניות אם לא מציגים לך את זה.
ברז מים חמים יש לו שימוש לחמם את הכוס לשימוש מיידי. לא כולם עושים את זה, אבל זה זה אופציה.
לגבי בלצה מול יוריקה - המוכר מוכר לכם שבלצה זה הדבר הבא, אולי זה נכון ואולי לא.
יוריקה זה ברנד מוכח, בשביל 200 ש"ח לא נראה לי שכדאי.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הדעות על PID ב-HX לא חלוקות.
ה-PID מיותר לגמרי ב-HX נקודה
אין לו שום תרומה ליציבות התרמית בזמן השוט והוא לא חוסך ביצוע של קולינג פלאש.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לא הבנתי מה רע בשימוש במשקל עם טיימר ב-10$~ במקום, זה לא שהדיוק צריך להיות ברמת הפמטו-שניה.

הייתי נזהר מקניית מכונה שאין עליה הרבה רשמים של משתמשים, כנ"ל לגבי המטחנה. בייחוד אם אין לך נסיון עם ציוד כזה ולא תדע לתחזק במידה ויהיו בעיות.

לדעתי עדיף ללכת לפי חוכמת המונים, בייחוד ברכישות בסכומים כאלה, ואם הולכים לפי חוכמת המונים, בסכום הזה אתה יכול להזמין Marax מ-Bella Barista למשל, עם המע"מ והכל. למיטב זכרוני יש מישהו שהזמין אותה מהם לאחרונה, וזה מה שיצא לו.

Guypilpel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

24/02/2021 19:02  
Clockwork_Orange כתב:
לא הבנתי מה רע בשימוש במשקל עם טיימר ב-10$~ במקום, זה לא שהדיוק צריך להיות ברמת הפמטו-שניה.

הייתי נזהר מקניית מכונה שאין עליה הרבה רשמים של משתמשים, כנ"ל לגבי המטחנה. בייחוד אם אין לך נסיון עם ציוד כזה ולא תדע לתחזק במידה ויהיו בעיות.

לדעתי עדיף ללכת לפי חוכמת המונים, בייחוד ברכישות בסכומים כאלה, ואם הולכים לפי חוכמת המונים, בסכום הזה אתה יכול להזמין Marax מ-Bella Barista למשל, עם המע"מ והכל. למיטב זכרוני יש מישהו שהזמין אותה מהם לאחרונה, וזה מה שיצא לו.
...
ראשית אני קומה מקדמה עם שנתים אחריות.
אבל מה המחיר של המרה?
המכןנה מהטחנה כאן יוצא לי 8k
נערך לאחרונה על ידי Guypilpel ב 28/02/2021 22:51, נערך פעם 1 בסך הכל.

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

טעיתי לגבי המארה, היא יותר יקרה ממה שחשבתי. בייבוא מחו"ל זה אמור לצאת ~5000 ש"ח, ובקניה בארץ 5400~, אז אולי זה מחוץ לתקציב שלך.
אבל אולי בכל זאת שווה לך לחקור קצת על אלטרנטיבות בטווח המחיר שלך, נראה לי קצת ריסקי ללכת על מוצר לא מוכר.

לגבי קדמה, אין לי נסיון איתם, אבל לפני שאתה קונה מהם, ממליץ לך לקרוא את זה.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

24/02/2021 17:18  
Guypilpel כתב:
אם הבנתי נכון , אתה היית לוקח עם ה pid וחוסך 200 שח.
...
מבין שתי אלה, כנראה שכן. שוט-טיימר מובנה יותר שימושי עבורי מאשר ברז מים חמים.
ולגבי המכונה.גם אם אקח אותה לא אועיל בביקורת כי אני דיי חדש בנושא ואין לי עין חדה להבדלים.
...
אתה מתכוון למטחנה. כן, יהיה לך קשה לחוות דיעה מבלי ניסיון עם מטחנות אחרות. אבל יש דברים שאפשר למדוד, למשל מהירות טחינה וכמות קפה שנאגר במטחנה בין טחינות.

בשורה התחתונה אם המכונה והמטחנה מתפקדים כמו שהם נראים אז 6000 ש"ח זה מחיר מצויין, זול ב-1000 ש"ח לפחות מכל סט מקביל מיצרנים מוכרים יותר (כלומר סט שכולל מכונת E61 עם מחליף חום ומטחנה עם טיימר דיגיטלי עם כוונון נפרד למנה בודדת וכפולה). אם אתה מחליט להמר על היצרן הזה, אז יש לי הצעה אחת: קנה רק אם לקדמה יש את המוצרים במלאי. ראיתי יותר מדיווח אחד על זמן אספקה מאוד איטי אצלם (מספר חודשים) כשמדובר במוצרים שאינם במלאי.

ElGabi
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

לא מכיר את המכונות הנל. אני אגיד שבתחילת דרכי הייתי בקדמה ואני לא ממליץ על המקום. כמעט עשיתי טעות של אלפי שקלים כי מה לעשות, הם אחלה אנשי מכירות אבל פחות אנשי מקצוע. בסוף הנזק היה של כמה מאות שקלים.

tvfan1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 142 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

גם אני נמצא בשוק למכונות בטווח הזה. אני לא רוצה לסבך אותך עוד יותר אבל אמורה להגיע החודש מכונה חדשה בטווח המחיר הזה תוצרת Izzo (אשר הינה חברה מוכחת) דגם בשם Vivi Pid. יש לה מפרט דומה (כוללת גם PID) אם זה חשוב לך, שווה שתבדוק (לדעתי ספורה הוא היבואן) , לדעתי אופציה מעט יותר "בטוחה"
בהתלבטות שלי נכנסת MaraX שזוכה כאן לביקורות טובות ומולה ECM Slim היקרה יותר (אך נטען שאיכותית יותר, לצערי אין לה PID)
מבחינת המטחנה, מצאתי באחד האתרים ביקורת עליה, הטענות היו לרעש משמעותי יותר מהיוריקה ולדעתי כאן ההמלצה שלי היא ללכת על היוריקה (לCasa מבחר צבעים אם זה משנה לך ומפרט מעט נחות יותר- גודל סכינים, מנוע, העדר צג)
על פניו נראה כי יש כאן ענין של העדפה על בסיס מראה (ומחיר..) וביד נכונה התוצאה בכוס תהיה די דומה בין כל המכונות הללו
בהצלחה!

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

עצם זה שהיבואן הזה דוחף כל כך חזק מכונות שאף אחד לא שמע עליהן ולדעתי גם לא נשמע הרבה בעתיד, זה לא סימן טוב.
izzo לעומת זאת מוכר ולא חשוד.

PROSURFER
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

25/02/2021 9:12  
shlomibe כתב:
עצם זה שהיבואן הזה דוחף כל כך חזק מכונות שאף אחד לא שמע עליהן ולדעתי גם לא נשמע הרבה בעתיד, זה לא סימן טוב.
...
לא בטוח שמישהו פה דוחף יותר מידי חזק.
יבוא חדש למותג חדש בשוק במחירי השקה.
תוצרת גרמניה כמו הרבה מכונות טובות ומוכרות.
ניראה שהשקיעו פה הרבה כסף במותג: דגמים ואיכות בנייה.
בסוף זה עוד מחליף חום עם ראש e61 אז התוצאה תהיה די דומה למתחרים הותיקים.
לגבי pid יעיל או לא, אני חושב שבתוספת שעון בראש החליטה יהיה ניתן לקבל חיווי מדוייק למה שמציג ה pid בדוד לבין מה שיצא בפועל בראש. חוסך קולין אולי לא אבל עדיין נותן חיווי ושליטה. לדעתי גם בשני דודים הרבה משתמשים נוהגים להזרים מים לפני החליטה כדי לחמם את הראש ולהמתין פחות...הטיימר ב pid אחלה תוספת שיכולה להגיע גם במשקל של 10 דולר אבל בטוח שיותר נוח לקבל אותה יחד עם ה pid המובנה. לגבי קדמה אכן אנשי מכירות אגרסיבים אבל זה לפעמים בא לטובת הצרכן במחיר. אישית חתכתי שם אלפי שקלים במיקוח קל. נכון להיום אני לא לקוח שם.

Guypilpel (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #14 

25/02/2021 9:51  
PROSURFER כתב:
25/02/2021 9:12  
shlomibe כתב:
...
לא בטוח שמישהו פה דוחף יותר מידי חזק.
יבוא חדש למותג חדש בשוק במחירי השקה.
תוצרת גרמניה כמו הרבה מכונות טובות ומוכרות.
ניראה שהשקיעו פה הרבה כסף במותג: דגמים ואיכות בנייה.
בסוף זה עוד מחליף חום עם ראש e61 אז התוצאה תהיה די דומה למתחרים הותיקים.
לגבי pid יעיל או לא, אני חושב שבתוספת שעון בראש החליטה יהיה ניתן לקבל חיווי מדוייק למה שמציג ה pid בדוד לבין מה שיצא בפועל בראש. חוסך קולין אולי לא אבל עדיין נותן חיווי ושליטה. לדעתי גם בשני דודים הרבה משתמשים נוהגים להזרים מים לפני החליטה כדי לחמם את הראש ולהמתין פחות...הטיימר ב pid אחלה תוספת שיכולה להגיע גם במשקל של 10 דולר אבל בטוח שיותר נוח לקבל אותה יחד עם ה pid המובנה. לגבי קדמה אכן אנשי מכירות אגרסיבים אבל זה לפעמים בא לטובת הצרכן במחיר. אישית חתכתי שם אלפי שקלים במיקוח קל. נכון להיום אני לא לקוח שם.
...
מוכרח להגיד שהרב פה די מורידים מהעסקה הזאת.
ואתה קצת מעלה אז התבלבלתי כבר.
בכל מקרה קראתי קצת באינטרנט ונראה שהייצור שלה בסין אבל ההרכבה בגרמניה,משהו כזה.

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

זה תכנון בגרמניה וייצור בסין.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”