Crem One 2B R-LFPP Dual - חווית קניה מיבוא עצמי

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

Re: Crem One 2B R-LFPP Dual - חווית קניה מיבוא עצמי

נושא שלא נקרא #16 

מבחינה חוקית ומעשית, ואת זה אני אומר מתוך נסיון בנושא (לא בקפה), אם ייבאת מכונה מסויימת, שלחת אותה לחו"ל לתיקון\החלפה, וקיבלת חזרה מכונה עם מספר סידורי שונה - תשלם את כל המכס והמע"מ מחדש, ואין דרך מסביב לזה. אם חוזרת המכונה עם אותו מספר סידורי, ואתה טרחת להצהיר עליו כנדרש בשני הצעדים הראשונים, אז לא תשלם מכס ומע"מ בכניסה השניה.
מצד שני, לא תמצא את המוכר שיסכים לשלם שינוע אווירי של מכונה גדולה הלוך ושוב, או אפילו לכיוון אחד מבלי שיכריחו אותו, ואין מי שיכריח אותו, ואם הוא מוכר בפלטפורמה שיכולה להכריח אותו, אז אחרי פעם אחת שזה יקרה הוא יסרב לשילוח בינלאומי כי זה לא משתלם לו.

ולכן, כל בעיה שמתעוררת, האפשרויות הן כדלקמן:
- לשלם לטכנאי מקומי על תיקון מלא
- שהמוכר ישלח לך חלקים ותחליף בעצמך
- שליחה הלוך ושוב של חלקים בלבד ולא כל המכונה
- אם החברה מחזיקה נציגות במדינה ולא יבואן, אז אולי היא תסכים לתקן באחריות גם אם קנית במדינה אחרת

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

ממה שאני יודע, יש מקרים שגם אנשים בארה"ב לא תמיד שולחים לחנות לתיקון בגלל החשש שהמכונה תיפגע בהובלה, ובמקום זה מקבלים חלקי חילוף, והסבר לייב (במידת הצורך) לביצוע ההחלפה.

לדעתי החשש הוא רק במצב הראשוני של המכונה, כשזה בטווח האחריות, מעבר לזה זה כבר לא משנה איפה קנית. וגם בזמן האחריות, השירות בהרבה חנויות בארץ (למעט יחידי סגולה כמו קפה רות, שהם מעולים) לא מדהים במיוחד, אז אין באמת benefit משמעותי בהוצאת סכום של 30-50% מעל המחיר בחו"ל.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

25/03/2021 11:05  
shlomibe כתב:
אני מייבא הכל, אבל במכונות כאלה יש מצב שמשהו לא דופק בדיוק בסדר, ואז הסיכוי שמוכר באיטליה למשל יטרח לעזור לך לא גבוה.
...
על בסיס מה הטענה הזו?
לחנויות בגולה יש שירות לפעמים שמתעלה על כמה נותני שירות שיש בארץ. תריץ חיפוש בפורום ותראה.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #19 

על בסיס של ניסיון אישי.

אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

25/03/2021 16:29  
kobbi כתב:
9500 זה מחיר טוב אם היא תגיע והכל טוב ואני כמובן מקווה בשבילך שכך יהיה .
אבל אם לא אז אנחנו נכנסים לעניין של שרות וגם כאן אני מקווה שאם חלילה ידרש כזה זה ילך בקלות. לא את כל התקלות ניתן יהיה לפתור לבד אי מבלי לשלוח את המכונה חזרה ואז זה כבר סרט שהמוכר צריך שיהיה מוכן לקבל על עצמו כמו גם סוגיית המיסים ששולמו שאינני יודע האם וכיצד ניתן לקבלם חזרה או לפחות לא לשלם שוב כששולחים לך מכונה אחרת.
בקיצור ממתינים לראות קפה ראשון.
וכן הבנת נכון באלקטרה verve צינור גמיש מתלבש בדחיפה על צינור מתכתי בולט מהמגש ריקון. משמע כל פעם שתרצה לנקות תדרש להתעסק עם זה….
...
קובי אני מפריד את המילה שירות מהמילה אחריות
כשאחריות נגמרת למכונה, מאיפה תקבל שירות?
הסיכון היחיד פה שאני רואה ביבוא אישי זה האפשרות לקבל מכונה דפוקה מהיסוד, מה שיכול לגרום לקושי שתיארת וזה בהחלט סיכון.
אבל מכונות כאלה נועדו לעבוד הרבה מעבר לאחריות, שירות למכונה הזאת יהיה בארץ, פשוט אני אצטרך להשתמש בו קצת יותר מוקדם מאלה שקנו מהיבואן 😋
האם זה שווה הפרש של 4000 ש"ח? זאת כבר שאלה אישית.

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #21 

אני לא מאמין שיש סיכון ממשי למכונה דפוקה מהיסוד.
יש סיכון קל שמשהו לא יהיה בדיוק בסדר ויצטרך סידור כלשהו.
כל עוד אתה מבין שזה על אחריותך ואתה יודע לאן ללכת ושאולי תצטרך לשלם משהו זה בסדר.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #22 

25/03/2021 18:41  
shlomibe כתב:
על בסיס של ניסיון אישי.
...
ספר לנו את סיפורך.
הניסיון של לא מעט חברים בפורום שונה. כמו שאמרתי, מספיק חיפוש קל בפורום.

וגם נושא האחריות, מכיר לפחות שני מקרים שהמעבדה של החנות בארץ שממנה קנו את המכונות עשתה יותר נזק מתועלת והמכונות היו צריכות לעבור למעבדה אחרת לתיקון של התיקון כדי שהן יעבדו.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #23 

אני מייבא מוצרים שונים כבר לפחות 20 שנה ממדינות שונות.
הניסיון שלי שחברות אמריקאיות שירותיות מאד וחברות אירופיות הרבה פחות.
שתי מכונות הקפה הקודמות שלי נקנו מאמריקה, ושיטוט קל בפורום יגיד לך שזה לא כדאי ובלתי אפשרי, ועם זאת לפי ניסיוני המעשי של עשר שנים עם שתי מכונות כאלה לא היו איתן בעיות.
בפעם הזאת רציתי לקנות מוצר מתח אירופי.
קניתי מכונה אצל espressocoffeshop כי המחיר היה נמוך והדגם לא היה אז בארץ.
אני לא אומר שאני מתחרט, כי ידעתי למה אני נכנס ולא היו לי ציפיות לשירות.
במכונה התגלו שלוש בעיות קלות.
בעיה אחת דרשה החלפת חלק ושתי האחרות עבודת טכנאי.
אם הייתה נקנית בישראל, הבעיות האלה היו מתוקנות ללא עלות בוודאות, מאחר והן גם קלות וגם ברורות.
פניות למוכר באיטליה העלו ניפנופים התעלמויות וחסימה.
אין הבדל גדול בין המנטליות האיטלקית והישראלית, וגם הישראלי לרוב יטפל בך רק אם ממש הוא חייב, ומי שמוכר ללקוח מעבר לים לא מרגיש מחויב.
יפה שמצאתם חנות או שתיים באירופה עם שירות לקוחות טוב, זה מעיד לדעתי רק על החנויות המסוימות האלה ולא על הכלל. השירותיות באירופה לא דומה לזאת האמריקאית.
בכל מקרה גם כאשר יש למוכר את כל הרצון הטוב, בעיות שדורשות ידיים של טכנאי על המכונה פשוט לא ייפתרו, כי אין לו מה לעשות בקשר לזה.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום

נושא שלא נקרא #24 

אל תהיה כל כך בטוח שבארץ היו מתקנים לך את התקלה...
יש בארץ כמה חנויות גדולות, לא אנקוב בשמן, שכמו שאמרתי כבר, אני מכיר אישית לפחות 2 אנשים שבמסגרת האחריות נדרשו לתקן אצל מעבדה עצמאית כי התיקון היה יותר נזק מתיקון.

אגיד שוב, מבלי להמעיט מהניסיון שלך ביבוא, שקיימים עשרות מקרים של יבוא עצמי בפורום עוד מהתקופה של בערך 3 שנים, שהמחירים בארץ היו לא אטרקטיביים שייבוא לבד את המכונות. על כל עשרות המקרים , אם לא יותר מ-100 מכונות, היו מספר קטן מאוד של תקלות, ושגם הן למיטב זכרוני קיבלו מענה מהחנות בחו"ל.

כאשר המחיר כמעט זהה למחיר בחו"ל, אני לגמרי מסכים שעדיף לקנות בארץ. אבל כאשר המחיר הוא מאות ואלפי שקלים יקר יותר, אין הצדקה שמוצר כל כך פשוט כמו מכונת קפה לקנותו בארץ.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

כל שאמרתי זה שההצלחה תמדד כאשר המכונה תהיה על המדף תקינה
החסכון הוא ממש לא 4000 שח. מוכן להתערב איתך שאני מחר קונה מכונה כזו בארץ ב 11000 שח.
גם אם החנות בארופה תהיה תותחית ותשלם לך על המשלוח חזרה לתיקון אינני יודע מה קורה עם נושא המעמ ששולם כמו גם קח בחשבון עוד חודש בלי מכונה.
שווה ??? תלוי, אני מזמין מחול בעשרות אלפי שקלים בשנה.
אני אישית בכדי להזמין מכונת קפה מחפש חסכון שהוא מעבר ל3000 שח.
לדוגמא - מקרן קולנוע בארץ 15 אלף וביבוא אישי (מאמזון ולא חנות אירופאית) 6700 שח. גם יש אבא וגם חסכון משמעותי.
עד אז......או שהצליח או שלא...
ואני אישית מאד מקווה שהצליח לך וילך חלק
אמן ואמן
שנמשיך לשתות קפה במחירים של לקוח ארופאי או אמריקאי
חג שמח :-)

אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

26/03/2021 12:25  
kobbi כתב:
כל שאמרתי זה שההצלחה תמדד כאשר המכונה תהיה על המדף תקינה
החסכון הוא ממש לא 4000 שח. מוכן להתערב איתך שאני מחר קונה מכונה כזו בארץ ב 11000 שח.
גם אם החנות בארופה תהיה תותחית ותשלם לך על המשלוח חזרה לתיקון אינני יודע מה קורה עם נושא המעמ ששולם כמו גם קח בחשבון עוד חודש בלי מכונה.
שווה ??? תלוי, אני מזמין מחול בעשרות אלפי שקלים בשנה.
אני אישית בכדי להזמין מכונת קפה מחפש חסכון שהוא מעבר ל3000 שח.
לדוגמא - מקרן קולנוע בארץ 15 אלף וביבוא אישי (מאמזון ולא חנות אירופאית) 6700 שח. גם יש אבא וגם חסכון משמעותי.
עד אז......או שהצליח או שלא...
ואני אישית מאד מקווה שהצליח לך וילך חלק
אמן ואמן
שנמשיך לשתות קפה במחירים של לקוח ארופאי או אמריקאי
חג שמח :-)
...
חג שמח ותודה! :)
מסכים עם מה שאמרת כמובן - אם המכונה תגיע תקינה זכיתי, אבל הקטע שחשוב להבין לדעתי זה שגם אם היא לא תגיע תקינה זה לא אומר שלא כדאי לייבא מכונות מחול.
אני מסתכל על הטווח הארוך והתוחלת של ההזמנות שלי מחול - אני לא עושה "מכה". כלומר - גם אם קיבלתי מכונה תקולה שמצריכה הרבה התעסקות זה לא אומר שאני אקבל החלטה "לא מייבא יותר בעצמי", כי בטווח הארוך 99 אחוז מההזמנות שלי מגיעות תקינות, כלומר אני חוסך המוןן כסף בשנה בגלל שאני לוקח את הסיכון הזה, כסף שהולך לקופה שמידי פעם נלקח ממנה סכום מסויים בשביל תקלות שנבעו מהיבוא העצמי (אין לי באמת קופה).
אני בגישה אחרת משלך - ייבאתי את כל הכלים הסניטרים שלי מחול (ההפרש מול הארץ בגדול קנה לי את המכונת קפה הנוכחית והשאיר הרבה עודף), את הכיריים והתנור, כלי מטבח יקרים מוצרי תקשורת והמון דברים נוספים - נכוותי מידי פעם אבל זה בהחלט היה שווה את זה.

לגבי ההפרש במחירים של המכונה בארץ - בדקתי מול 2 גופים שאני יחסית קרוב אליהם (דברנו במשך כמה חודשים על המכונה), לצערי לא התקרבתי לסכום שציינת אבל אני לא רוצה להשוות פה כדי לתת להם את הכבוד לדבר בעצמם על המחיר, מבחינתי זה היה הפרש מאוד גדול במחיר

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

בחור כלבבי אסף
חשבתי שרק אני מזמין הכל מחו"ל.
צודק לגבי הטווח הארוך ולגבי העובדה שלרוב הכל טוב.
יאללה שגם זה יהיה טוב ותהנה.
אני בינתיים ממתין ל flow control לסינכרוניקה.
אמרתי לעצמי שאני חייב לבדוק את זה בצורה רצינית. בסהכ כמעט ואין ביקורות שאפשר ללמוד מהן האם זה טוב או רע ועד כמה ניתן לשימוש חזרתי.

אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

תודה 😊
זה קצת שונה אבל האנשים עם ביאנקה מדווחים דברים מאוד חיוביים עם הפדל

noam_r
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: נועם רז
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #29 

@אסף_ב, עדיין לא הגיע?

אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #30 

הגיעה מזמן (פחות משבועיים אחרי שהזמנתי) אבל עדיין בקופסא.
היה לי בלתם קטן (מי צריך את התוספתן גם ככה?!) אז לא יכולתי להתקדם עם זה, ועכשיו מתלבט אם לפתוח אותה או קודם למכור את המכונה המקורית

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”