מטחנה מתאימה עבור הרובוט של קפהלט

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
Juniorcoffeelover1 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אור
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

מטחנה מתאימה עבור הרובוט של קפהלט

נושא שלא נקרא #1 

היי לכולם

הרובוט הגיע אליי לפני שבועיים ואני ממש אוהב את המכונה הזו.
נכון לעכשיו אני משתמש במטחנה של ביאלטי, שאפשר לראות אותה בקישור הזה - https://www.coffeedeals.co.il/product/% ... Y0QAvD_BwE

למרות שהמטחנה טוחנת דק מספיק (ולהפתעתי גם בצורה אחידה), אני לא מרגיש טעמים בצורה חזקה כמו שהרגשתי ממטחנה מקצועית בחנות, עם אותו סווג של פולי קפה.
כשהייתי בחנות קפה, הומלצה לי המכונה WPM ZD 12 ונאמר לי שהמכונה תעשה את העבודה עבור הרובוט. ראיתי פה בפורום שהיא דווקא לא מומלצת על אף שהיא יכולה לטחון דק לאספרסו, במיוחד אם מוסיפים שייבות נוספות.
התקציב שלי לא גבוה ואני לא רוצה להתפרע וללכת לכיוון המטחנות היקרות. אבל בו בזמן אני רוצה מכונה שתהיה טובה מספיק לטחינה של אספרסו עבור הרובוט שארגיש טעמים טובים של הקפה, תחזיק מעמד לשנים ושלא ייקח לי הרבה זמן כמו במטחנות ידניות.
אני מוסיף קישורים למכונות שראיתי ונראות לי טוב. אם מישהו מכיר ויכול לחוות את דעתו, אשמח מאוד! גם אשמח אם יש מטחנות שלא צירפתי אבל הן באותו טווח המחירים.

Compak K3 touch
https://amigo-pt.co.il/collections/seco ... -touch-2nd

WPM ZD-12
https://amigo-pt.co.il/collections/home ... /wpm-zd-12

Obel Junior Pro
https://amigo-pt.co.il/collections/home ... junior-pro

LELIT PL043MMI
https://amigo-pt.co.il/collections/home ... t-pl043mmi

Ascaso i-steel
https://www.coffeedeals.co.il/product/% ... _4QAvD_BwE

רנצ'יליו רוקי מיד 2 שהייתה בשימוש 3.5 שנים:
https://www.yad2.co.il/s/c/b2t9q7qx

מטחנת NEMOX:
https://www.yad2.co.il/s/c/8c4wst1q

מטחנת מליטה:
https://www.bunacaffee.co.il/items/3140 ... vIQAvD_BwE

תודה על העזרה!

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 95 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

Re: מטחנה מתאימה עבור הרובוט של קפהלט

נושא שלא נקרא #2 

היי,
יש לי רובוט שאני מאוהב בקפה אותו אני מוציא איתה. כל מה שציינת זה מטחנות בינוניות ולא הייתי מתקרב גם עם מקל.

מטחנה יכולה להיות הצוואר בקבוק שלך. לכן ממליץ בחום לחפש יד 2 יש לא מעט מטחנות מעולות בפחות מאלפייה, כמו Compak K-3
לי אישית יש מטחנה ידנית מעולה שאם אתה מכין רק אספרסו 2 ביום אז היא סבבה לחלוטין (בכל זאת ידנית (-: )
פחות מאלפייה אתה מזמין מחו"ל:

1zpresso lineup K-Pro /JX-Pro

סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

בדיוק אתמול גיליתי וקראתי על ה1zpresso. התוצאות איתה נראות טובות מאוד, וגם יש יתרון שהטחינה לוקחת פחות מדקה אחת ל18 גרם קפה.
עם הביאלטי לוקח לי איזה 9 דקות עבור 18 גרם, זה שינוי משמעותי עבורי וגם אוכל להנות להפעיל קצת את הידיים.

לדעתי אלך על ה1zpresso JX Pro. אעדכן!

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

אם כן זה אכן שינוי משמעותי. לא ידעתי שלוקח כלכך הרבה זמן לטחון עם הביאלטי!!!

לי יש את ה-k-pro שהיא לא פחות ממדהימה ואני בהחלט משווה אותה לניש באיכות היות ולחבר שלי יש את הניש ועשינו השוואה.
בד"כ אני טוחן 17-16 גרם לאספרסו ובאמת שזה ענין של דקה. היתרון ב 1zpresso k-pro זה שפשוט קל מאוד לשנות את הטחינה. הטבעת
החיצונית היא תענוג. אבל עם התקציב קצת דוחק אז JX PRO היא מעולה רק שים לב שאתה מזמין אותה ולא דגם פחות אחרת תהיה מוגבל וחבל.

סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

28/04/2021 13:57  
jimky כתב:
אם כן זה אכן שינוי משמעותי. לא ידעתי שלוקח כלכך הרבה זמן לטחון עם הביאלטי!!!

לי יש את ה-k-pro שהיא לא פחות ממדהימה ואני בהחלט משווה אותה לניש באיכות היות ולחבר שלי יש את הניש ועשינו השוואה.
בד"כ אני טוחן 17-16 גרם לאספרסו ובאמת שזה ענין של דקה. היתרון ב 1zpresso k-pro זה שפשוט קל מאוד לשנות את הטחינה. הטבעת
החיצונית היא תענוג. אבל עם התקציב קצת דוחק אז JX PRO היא מעולה רק שים לב שאתה מזמין אותה ולא דגם פחות אחרת תהיה מוגבל וחבל.
...
האמת היא שחשבתי עד לפני כמה ימים שכל המטחנות הידניות הן כאלו איטיות! חשבתי ש10 דקות עבור 18 גרם קפה זה זמן סטנדרטי ובגלל זה לא רציתי לחפש יותר מטחנות ידניות D:
אני חושב שלא צריכים לציין בחנויות שהביאלטי טוחנת לאספרסו כי זה מייאש, וכשחוזרים לחנות פתאום המוכרים אומרים שהיא לא טוחנת לאספרסו (כך נאמר לי באמיגו, כשבאתר שלהם רשום שהמטחנה טוחנת לאספרסו ומהם הזמנתי את המטחנה).
אגב, מקריאה להשוואה בין הJX PRO לבין הK-PRO ראיתי שדווקא לדגם JX יש יותר אפשרויות דיוק טחינה עבור אספרסו בגלל יותר קליקים. בגלל זה החלטתי להזמין מאמזון את הJX. שמח לדעת שאתה נהנה עם הK-PRO ושרמת האספרסו שלך טובה!

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

אתה חולוני? ממש שכנים (-:

תכלס אין באמת הבדל בין השניים ותאמין לי שהדיוק בטחינה הוא יותר ממדהים!!! הכיול החיצוני נראה לי נוח יותר, אני משחק בין 3.1-3.4 לאספרסו.

הידניות שמוכרים עד 300 ש"ח בארץ הם בדיחה גרועה ובושה שאומרים שהם עבור אספרסו.
ממש מעניין אותי איזה קפה יוצא לך עם המטחנה הנוכחית. אגב שידרגתי את הטמפר והנוחות והתוצאה משתלמות.
דבר איתי אם צריך טיפים או עצות. בלי להשוויץ יוצא לי אספרסו אליפות בכל שוט.

זה נקרא Robot levelling tamper מאתר Cafelatestore בטח אפשר לקנות במקומות אחרים. שווה.
נערך לאחרונה על ידי jimky ב 06/09/2021 19:52, נערך פעם 1 בסך הכל.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

ה-JX Pro אחלה מטחנה. אני משתמש בה כל יום, כמשלימה למטחנה החשמלית שלי (Sette 270Wi). בעיקר לפילטר, אבל לא רק.

ביקורת שלי על המטחנה אפשר לקרוא כאן.

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

boren יא תותח על. אחלה ביקורת (קראתי רק עכשיו, הרבה אחרי שיש לי את שלי (-: ) . אגב בנוגע להצטברות של הטחינה, בתמונה של אחרי שצילמת.
זה פתיר בקלות. אני פשוט בסיום הטחינה, מפרק את הידנית ועם החלק מהעץ דופק מסביב למטחנה בחלק של האגירה, כמובן ששם מגבת דקה
כדי לא לפגוע בידית ואז התוצאה הרבה יותר נקיה ורואים את ההבדל בפתיחה. יש אגירה של 0.1 גרם שזה כלום.

סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

28/04/2021 19:36  
jimky כתב:
אתה חולוני? ממש שכנים (-:

תכלס אין באמת הבדל בין השניים ותאמין לי שהדיוק בטחינה הוא יותר ממדהים!!! הכיול החיצוני נראה לי נוח יותר, אני משחק בין 3.1-3.4 לאספרסו.

הידניות שמוכרים עד 300 ש"ח בארץ הם בדיחה גרועה ובושה שאומרים שהם עבור אספרסו.
ממש מעניין אותי איזה קפה יוצא לך עם המטחנה הנוכחית. אגב שידרגתי את הטמפר והנוחות והתוצאה משתלמות.
דבר איתי אם צריך טיפים או עצות. בלי להשוויץ יוצא לי אספרסו אליפות בכל שוט.

זה נקרא Robot levelling tamper מאתר Cafelatestore בטח אפשר לקנות במקומות אחרים. שווה.
...
מהיכן אתה שכן?

לקח זמן אבל אני מעדכן שהשימוש בJX-PRO מדהים ולא פחות מזה! הטעמים, זמן החליטה והאיכות השתפרו פלאים. והפקטור הכי חשוב - לוקח לי פחות מדקה לטחון. פשוט לזרוק את הביאלטי לזבל D:
אגב, ראיתי את השדרוג לדוחסן, אבל חוץ מנוחות איך זה משפר את איכות הקפה שלך? כי כל עוד הלחיצה שלך טובה בצורה הדירה, השדרוג לא אמור להשפיע (או שאני מפספס משהו)

תודה לכם על התגובות

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

היי, מצטער על התגובה האיטית, לא נכנסתי זה זמן מה. אני גר יחסית ליד הקניון.

ברור שההבדל הוא עצום ואתה יכול לזרוק את המטחנה האחרת לפח (-:
יהיה מעניין להשוות עם זו שיש לי.
מהיכן קונה פולים?
לא אכפת לי לקפוץ לעשות מפגש רובוט (יכול לבוא גם עם הציוד שלי ככה שתרגיש אם יש הבדל או אין).
052-4499924

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

@jimky - מה הסיבה שבחרת ב-K-Pro ולא ב-K-Plus? אם אני מבין נכון את ההמלצות של 1ZPresso, הדגם שלך מיועד יותר לפילטר מאשר לאספרסו.

אני אגב בחרתי ב-JX Pro משתי סיבות - המטחנה אמורה להיות אופטימלית גם לאספרסו וגם לפילטר (לא יודע כמה זה משמעותי בפועל), והמחיר קצת יותר נמוך. הכיוונון הפנימי מספיק נוח מבחינתי. אם הייתי משנה שם משהו זה את השנתות.

1zpresso_.png
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

היי,
שני ה - K מתאימים לאספרסו ולפילטר. מודה שבתמונה ששלחת זה מעט מטעה אבל באחריות המטחנה בהגדרה שלה ומניסיון מתאימה לאספרסו ואפילו לתורכי (למרות שלא ניסיתי).
לחבר שלי יש את הניש ומבחינת הרמה ממש קשה להרגיש בהבדל כך שזו קניה מעולה. אגב אני מעדיף לא לפרק ולכן קניתי מידי חודש/חודשיים מנקה עם ספריי של אויר דחוס.

בחרתי בpro רק בגלל התקציב היות ושילמתי כמעט 1000 ש"ח על השיש (רציתי רק אמזון ושילמתי על משלוח יקר) וזה באמת כבר היה הקצה מבחינה כספית. המטחנה היא לא פחות ממעולה ואני ממש העדפתי שהכיוון יהיה חיצוני ולכן בחרתי בה וזה ההבדל העיקר ממה שיש לך. סופר נוחה ואני בטוח שהייתי מסתדר גם עם כיוון פנימי. אהבתי גם את התיק הנלווה. יש לי רובוט שהוא מבחינתי ממש מעולה היות ואין לי חשק להתעסק עם מים מרוככים, תחזוקה גבוהה וכו'. כשאני ממהר יש לי Jura ena 8 שעם כל השם המעולה שלה האספרסו של בינוני מינוס אבל היא מאוד ידידותית לתפעול ותחזוקה ובעיקר משתמש לקפה שחור. בערב וסופי שבוע רק עם הרובוט המדהים.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

אכן הטבלה מטעה. יש באתר של 1Zpresso הסבר על ההתאמה של המטחנות השונות שלהם לסוגי קפה שונים, ושתי המטחנות מסדרת K מתאימות גם לפילטר וגם לאספרסו.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”