מכונת אספרסו, E61 ו-PID ?

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
noa3010
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 0

Re: מכונת אספרסו, E61 ו-PID ?

נושא שלא נקרא #91 

אכן עלול להיות יותר קשה למכור, אבל בהנחה שהחזקנו את המכונה 3-5 שנים והפסדנו עליה 1000 שקלים יותר ממה שהיינו מפסידים על מכונת HX מקבילה, זה יוצא 20 ש"ח בחישוב חודשי. כשרק על הפולים מוציאים לפחות 100 ש"ח לחודש, לא בטוח שזה צריך להיות שיקול מכריע ביחס לצרכים אחרים.

לגבי ה Purisktika, מהבירור האחרון שעשיתי עם קפה vero (היבואן) היא אמורה להגיע באמצע ינואר ולעלות 5000 ש"ח. זאת אכן אופציה מעניינת אבל כרגע אני נוטה לא לחכות לה בגלל הסיבות הבאות:

1. למכונה הזאת יש היסטוריה ארוכה של עיכובים, ולא בטוח אם ינואר יהיה אכן ינואר (שאלתי בשתי חנויות שונות שהם מפיצים מורשים של קפה vero על המכונה, ולא היה להם שום צפי)
2. יש מעט מאוד נסיון בשוק עם המכונה וזה קצת לקנות חתול בשק
3. ההבדל מול הקלסיקה במחיר לא מספיק משמעותי ונראה לי שהקלסיקה עדיפה
4. לוותר לגמרי על יכולת ההקצפה זה מאוד מגביל (מקציף בבית יכול לשמש גם את מי שלא מכין קפוצ'ינו מהמכונה. לדוגמא לשוקו לילד, קפוצ'ינו לאורח מזדמן או כהשלמה למי שרוצה קפה בלחיצת כפתור מהנספרסו ולקבל חלב מוקרם מהמכונה)

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

לא הייתי קונה מכונה שרק יצאה לשוק, גם לביאנקה היו בעיות בסדרות הראשונות, שטופלו בשלב מאוחר יותר.

@sight

אם אתה סגור על נטו אספרסו, אתה גם יכול לקנות מנוף לא חשמלי כמו הרובוט ב-1500, ולקבל אספרסו מעולה. הכנה לוקחת גג 5 דקות, וכמובן שאין זמן חימום מעבר לכמה שלוקח למים לרתוח בקומקום.
אני משתמש בו לרוב בטיולי סמי-שטח, ומאוד מרוצה.
נערך לאחרונה על ידי Clockwork_Orange ב 25/11/2021 10:54, נערך פעם 1 בסך הכל.

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Sight Full
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #93 

היי @Clockwork_Orangeלא יקרה - אין אישור מלמעלה למנוף.

גם יש דרישה לקנות מכונה שיודעת להקציף, לשימוש שיהיה אי שם בעתיד. תאורתי ככל שיהיה...

zovirax
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #94 

לדעתי דרישה עיקרית שצריכה להיות למכונה זה חיבור ישיר למים.
ל MaraX וויקטוריה/אליזבת יש חיבור ישיר למים?
מרגיש שזה הכרחי..
לא הצלחתי למצוא מידע באתר?

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #95 

לא רואה סיבה לחכות ל-Puristika. יש עוד מכונת E61 סינגל בוילר עם PID באיזור ה-5000 ש"ח (ביבוא אישי) שכדאי לשקול:

Quick Mill Alexia Evo - המכונה שבה אני משתמש. כוללת צינורית הקצפה, אבל זה לא הצד החזק שלה. מעולה משאר הבחינות.
Quick Mill Carola Evo - מכונה קטנה יותר שלא כוללת צינורית הקצפה. הדגם הזה קצת יותר חדש משלי, ויקר בכמה עשרות יורו. לדעתי יהיה יותר קשה למצוא קונים בעתיד למכונה ללא צינורית הקצפה, וזה נכון גם ל-Puristika.

@zovirax - חיבור למים הכרחי אם לקונה הוא הכרחי. אצלי הוא נמוך מאוד ברשימת הדרישות. למען האמת, עד שלא אמצא פתרון של ערבוב אוטומטי של אשלגן ביקרבונט בין מערכת האוסמוזה למכונה, אין לי שום עניין בחיבור ישיר. אני לא מכיר פתרון כזה ולא רואה שום בעיה במיכל מים.

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #96 

לא חושב שיש להם,
לא יודע אם במכונות בסדר גודל של ה-5000 יש את הפיצ'ר הזה, אם יש זה בטח נחשב נדיר? - וכמו ש @boren רשם - יש את עניין ריכוך המים שגם מסבך את הנושא :-)

הדבר היחיד שמטריד אותי ב MARAX (ואולי רלוונטי לכל מכונות הHX) זה שמכמה בדיקות שראיתי , אחרי שהמכונה מתחממת באזור ה-30 דקות, אפשר להכין את הכוס הראשונה, ובערך 4 דקות עד הכוס השניה, אם לא הכנת בזמן הזה , ה HX שוב יתחיל לפעול .. ה overshooting יכנס לפעולה , הטמפרטורה תזנק.. ואז יש עוד רבע שעה בערך עד יצוב חדש

אם יש כאן בעלי MaraX - אשמח לשמוע פידבקים נוספים לגבי back2back ויצוב טמפרטורה.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #97 

מה הבעיה לעשות קולינג פלאש לפני כל שוט?

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #98 

א' - לא תמיד צריך,
ב' - זה בדיוק העניין עם ה MARAX שנטען שאין צורך לעשות את זה בגלל הפטנט שיש שלטענתם מונע את זה

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #99 

אגב @noa3010
חזרתי להודעה המקורית שלך- אני לא רואה התעקשות על ראש 61 , מה שאמור להוזיל את האופציות משמעותית...

יש המון מכונות בשוק ושות ללא ראש 61 שיכללו PID, ללא HX. (נראה לי, לליט ויקטוריה היא דוגמה טובה) ויהיו במחירים זולים משמעותית. בין 3-4.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #100 

25/11/2021 11:30  
sight כתב:
א' - לא תמיד צריך,
ב' - זה בדיוק העניין עם ה MARAX שנטען שאין צורך לעשות את זה בגלל הפטנט שיש שלטענתם מונע את זה
...
לא תמיד צריך, אבל זו דרך "ליישר קו" ולדעת שלא משנה כמה זמן המכונה עמדה תקבל תמיד את אותה תוצאה.

ה-MaraX אכן אמורה לפטור את המשתמש מהצורך הזה (במצב של העדפת טמפרטורת חליטה), אבל יהיה מעניין לבדוק אם באמת הטמפרטורה של שני שוטים עוקבים תהיה זהה גם אם לא עושים קולינג פלאש והמכונה עמדה זמן ממושך.

detailer
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 98 פעמים

נושא שלא נקרא #101 

25/11/2021 11:13  
zovirax כתב:
לדעתי דרישה עיקרית שצריכה להיות למכונה זה חיבור ישיר למים.
ל MaraX וויקטוריה/אליזבת יש חיבור ישיר למים?
מרגיש שזה הכרחי..
לא הצלחתי למצוא מידע באתר?
...
אין להן חיבור ישיר למים, אבל את המכונה שהזכרתי קודם ניתן לחבר ישירות.

zovirax
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: zovirax
נתן תודות: 269 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #102 

25/11/2021 11:19  
boren כתב:
לא רואה סיבה לחכות ל-Puristika. יש עוד מכונת E61 סינגל בוילר עם PID באיזור ה-5000 ש"ח (ביבוא אישי) שכדאי לשקול:

Quick Mill Alexia Evo - המכונה שבה אני משתמש. כוללת צינורית הקצפה, אבל זה לא הצד החזק שלה. מעולה משאר הבחינות.
Quick Mill Carola Evo - מכונה קטנה יותר שלא כוללת צינורית הקצפה. הדגם הזה קצת יותר חדש משלי, ויקר בכמה עשרות יורו. לדעתי יהיה יותר קשה למצוא קונים בעתיד למכונה ללא צינורית הקצפה, וזה נכון גם ל-Puristika.

@zovirax - חיבור למים הכרחי אם לקונה הוא הכרחי. אצלי הוא נמוך מאוד ברשימת הדרישות. למען האמת, עד שלא אמצא פתרון של ערבוב אוטומטי של אשלגן ביקרבונט בין מערכת האוסמוזה למכונה, אין לי שום עניין בחיבור ישיר. אני לא מכיר פתרון כזה ולא רואה שום בעיה במיכל מים.
...
מה הכוונה שלך ?
איזה מים אתה משתמש?
יש את הDVA הזה עם פילטר קוקוס שאמור לרכך את המים
חוסך התעסקות של מילוי מכל, וגם מים לא יושבים במיכל כל היום - ישר מהברז

אני משתמש היום בפילטר בריטה

noa3010
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #103 

25/11/2021 11:45  
sight כתב:
אגב @noa3010
חזרתי להודעה המקורית שלך- אני לא רואה התעקשות על ראש 61 , מה שאמור להוזיל את האופציות משמעותית...

יש המון מכונות בשוק ושות ללא ראש 61 שיכללו PID, ללא HX. (נראה לי, לליט ויקטוריה היא דוגמה טובה) ויהיו במחירים זולים משמעותית. בין 3-4.
...
אבל אז אתה מוותר על היכולת לשים פלואו קונטרול או מודד חום בראש. בנוסף נראה לי שרוב המכונות האלו יפלו על עיצוב שפחות מדבר אלי (מכונה שניראת כמו ארגז מתכת)

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #104 

היי @detailer
אני חושב שפספסתי את ההודעה המקורית שלך עליה,

אני חושב שזה באמת עניין של נקודת השקפה... המטרה היא לקבל תוצאה 100.. אבל כמו בכל דבר.. 80\20 - להגיע ל-80 אחוז הרבה יותר קל מאשר ל-20 הנותרים.
אני אומר את זה, כי בהינתן שקנית מכונה E61,ומטחנה נורמלית - אני חושב שיהיה יותר קל להגיע ל80 - אולי אפילו פלוס פלוס.
יכול להיות שאפשר לוותר על זה אם יש מכונה מומלצת ומוכרת אחרת (אבל עדיין עם ראש סטנדרטי) ומחיר שמצדיק את הויתור הזה, לא ?

sight (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #105 

@noa3010
אני לא הייתי מתייחס ל flow control/61 thermometer כמשהו שמצדיק את העוד 3000 במחיר. (טוב, תלוי למי),
עצם המבנה והשיטה של הראש ב61 היא מה שנותנת את השדרוג בקפה עצמו...

אני בטוח שהחברים פה יוכלו למצוא מכונות שהן לא עם ראש 61 , נגיד הבאזרה למינהן ועדיין נראות מעולה.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”