Cyberpunk 2077 ב 10/12/20

דיונים על המשחקים עצמם, משחקי אונליין וכו'
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

Re: Cyberpunk 2077 ב 10/12/20

נושא שלא נקרא #121 

המפתחת הצהירה כי היא כבר כיסתה את עלויות פיתוח המשחק עוד לפני ההשקה שלו (מההזמנות המוקדמות של העותקים הדיגיטליים, מדובר על כ 8 מליון עותקים שהוזמנו לפני ההשקה!):

https://www.polygon.com/2020/12/11/2217 ... cd-projekt

Aviv943
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #122 

הדבר היחיד שהמפתחת הזאת צריכה לעשות כרגע היא לתקן את כל הבאגים והבעיות שיש במשחק.
כמעט שבוע מאז ההשקה והמשחק לא שחיק. באגים נוראיים וביצועים עוד יותר נוראיים הורסים את כל החוויה.
זה ממש לא מה שהובטח.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #123 

Aviv943 - מסכים לחלוטין. אני אישית מתכוון לחכות חודש או יותר עד שיצאו כמה פאטצים רציניים.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #124 

החברה מציעה התנצלות על המצב ומבטיחה החזר כספי לכל מי שמעוניין. בנוסף מבטיחה החברה פאטץ גדול בינואר ובפברואר שיתקן הרבה בעיות, כשלפני שיחרור הפאטץ נקבל עדכונים מה בדיוק יתוקן:

https://www.cyberpunk.net/en/news/37076 ... ant-update

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #125 

הביקורות למשחק לקונסולות הישנות יוצאות - המסקנה? לא לגעת כרגע!

Aviv943
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #126 

15/12/2020 17:31  
Huber כתב:
החברה מציעה התנצלות על המצב ומבטיחה החזר כספי לכל מי שמעוניין. בנוסף מבטיחה החברה פאטץ גדול בינואר ובפברואר שיתקן הרבה בעיות, כשלפני שיחרור הפאטץ נקבל עדכונים מה בדיוק יתוקן:

https://www.cyberpunk.net/en/news/37076 ... ant-update
...
במילים אחרות המפתחת הוציאה משחק שידעה שהוא לא מוכן.
העדיפה להוציא אותו לא אפוי ולהכין פאצ'ים לעוד חודשיים/שלושה מאשר לדחות אותו.
לא סתם המשחק נדחה בדיוק למועד האחרון שיאפשר לרכושים לקנות את המשחק לקראת ה חגים- הם לא רצו לפספס את ההייפ הזה.

לא צריך להיות QA כדי לראות מה מצב המשחק כרגע. בקונסולות הדור הנוכחי המשחק לא שחיק כרגע בכלל.
במחשב צריך לסבול לא מעט כדי לשחק.

הם שיקרו לרוכשים. המשחק רחוק להיות ממה שהובטח. כרגע נראה שכל מערכת השוטרים, הדמויות והרכבים הם בסך הכל place holder, אין מאחורי זה שום דבר. כל הדמויות (NPC) ללא שום AI וללא שום חוכמה. הדמויות מתנהגות במצב בינארי. אם יש יריות הן שמות ידיים על הראש, גם אם עברה כבר חצי שעה מהרגע שנגמר הקרב, הדמויות עדיין שמות ידיים על הראש ונשארות במקום.
מצב המשטרה ומערכת ה wanted מהגרועות שנראו במשחקים. מצב המשטרה ב GTA 2 היה הרבה יותר טוב ואני לא צוחק.

הבטיחו לנו דמויות חכמות עם AI שמתנהגות בהתאם לסיטואציה, פשוט כלום.
מקומם. אהיה שמח לשמוע שהם חטפו תביעת ענק כלשהי אבל לא רואה איך זה קורה.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #127 

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #128 

מדהים איך החברה הזו מצליחה שוב ושוב לשים לעצמה רגל ולהרוס לעצמה את המוניטין. חבל.

https://www.gameinformer.com/2020/12/16 ... fund-offer

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #129 

לדעתי הם פחדו (כמוני) שזה יהפוך לסוג של Behind Good And Evil 2 ולכן שחררו את זה בלחץ מטורף.
השאיפות שלהם היו גדולות מאד ואין ספק בכלל שמשבר הקורונה עכב את הפיתוח ויכול להיות שהיה לחץ גדול ממשקיעים לשחרר משהו.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #130 

סוני מסירה את המשחק מהחנות שלה ותחזיר כסף לכל מי שרכש את המשחק ל PS4/5!

elangab
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 76 פעמים

נושא שלא נקרא #131 

17/12/2020 13:24  
ChinggisKhan כתב:
לדעתי הם פחדו (כמוני) שזה יהפוך לסוג של Behind Good And Evil 2 ולכן שחררו את זה בלחץ מטורף.
השאיפות שלהם היו גדולות מאד ואין ספק בכלל שמשבר הקורונה עכב את הפיתוח ויכול להיות שהיה לחץ גדול ממשקיעים לשחרר משהו.
...
בעוד זה היה מאכזב קצת אנשים, היה הרבה יותר הגיוני לשחרר את גרסת ה PC כעת, את גרסאות ה PS5/XSX חודש אחרי עם תוספות הפאצ'ים ואת גרסאות ה PS4/X1 בתחילת 2021 אחרי תיקונים ושיפורים מאסיביים. שיחרור הדרגתי כזה, בתוספת "מכתב פתוח" עם הסבר אולי היה גורם לקצת רעש לאיזה יומיים, אבל מתקבל בהבנה ומשאיר רושם הרבה יותר חיובי - ועדיין שומר על מכירות יפות. אם רוצים עוד קצת PR חיובי, אפשר היה גם לצרף איזה DLC פיצוי על העיכוב לשחקני PS4/X1 או משהו כזה וזה היה מסדר עוד קצת דברים (כמו שעשו עם AC יוניטי בזמנו).

לעומת הפיאסקו שמתרחש עכשיו, כולל קמפיין ביטולים שלא היה כדוגמתו, כולל בסט ביי שהכריזו שהם מקבלים בחזרה עותקים פתוחים של המשחק להחזר כספי מלא - איזה עוד משחק קיבל כזה דבר ? הורדה מהחנות של PS ? החזרי כסף אוטומטים ובלי הגבלות גם מסוני וגם ממיקרוסופט ?

serg90
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #132 

חושב שאחד המכושלים העיקרים של המשחק הזה, זה ההייפ העצום והלא מציאותי שנוצר. אנשים ציפו שזה הולך להיות במינימום משחק העשור, שיתעלה על כל משחק קיים אחר שיצא אי פעם. וכמו שאומרים: כגודל הציפיה, גודל האכזבה.

בגלל זה אני שמח שמלבד שצפיתי בכמה דקות בודדות מסירטון גיימפליי הראשון שיצא, לא עכבתי אחרי התפתחות המשחק, ולא ידעתי עליו הרבה (אין לי מושג מה הובטח ולא הגיע למשחק הסופי). העבודה הזאת אפשרה לי לחוות אותו כמו כל משחק אחר, ולהעריך אותו באופן ניטראלי.
למרות כל התלונות והבאגים שיש במשחק, אחרי שעברתי את ההתחלה והמשחק התחיל להפתח, התחלתי ממש להנות ממנו. רק אתמול שיחקתי כמה שעות ברצף יותר ממש שתיכננתי כי רציתי לראות מה קורה הלאה, או סתם התחשק לי להכנס לעוד איזה קרב יריות שהיה לי בדרך, ומשם התגלגלתי להתעמת עם מישהי שתפסה בעלות על האוטו שאיתו התחלתי את המשחק (אני משחק Nomad, ולכן לרכב יש חשיבות מסויימת).

בנוסף להכל, אני לא חובב מושבע של משחקי עולם פתוח ואפילו די שונא את הטרנד, בעיקר כי לרוב זה מרגיש כמו checklist אחד גדול של 4-5 סוגי משימות שאתה רץ אחריהן בשביל סתם לקבל עוד loot או כסף, כדי שיהיה אפשר לפתח את הדמות ולהתקדם במשחק, או בקיצור סתם טריק זול למרוח את המשחק, ולבזבז את הזמן (תנו לי פשט להנות מהעלילה).
בגלל זה לא הציק לי מה אפשר או אי אפשר לעשות בעולם פתוח, ובעיקר נהנתי מה"נוף" שיש במשחק עם מלא הולכי רגל ברקע, וכל זה תורם לחוויה במשימות הראשיות עצמן, שאתה אף פעם לא מצפה לאיזה מקום יקחו אותך, ומה תהיה הזירת קרב הבאה - מהתגנבות במלון מפואר, עד לקרב במגרש גרוטאות, כשכל זה מחובר במפה אחת ענקית, וזה ללא ספק יתרון מורגש.

משחק על מערכת עם 2600x+1080GTX, כשרוב ההגדרות על medium-high ב-1080p, וההמשחק רץ לרוב באזור 45-60 fps, כשבמקומות סגורים מגיע גם ל-120 fps, שממש מורגש בעיקר בקרבות, והמשחק נראה באמת מדהים.

הבאגים הוויזואלים מעצבנים ומדגשים את העובדה שהמשחק יצא מוקדם מדי, אבל לא נתקלתי עדיין בקריסות או באגים שלא מאפשרים לי להתקדם, למרות שכן שמעתי על אנשים שזה קרה להם.

הדבר העיקרי שלא אהבתי זה שהמשחק הוא looter shooter.
אני ממש אוהב את משחקי Deus Ex, ותמיד אהבתי לתת יותר דגש על התגנבות, ולהגיע לקרב יריות רק כשהכל השתבש, אבל פה? אפשר לשכוח מזה - לפחות בהתחלה.
הדרך היחידה להפתר מאויב בשקט זה לתפוס אותו מאחורי הגב, אבל מה קורה כשהוא עם הגב לקיר? כשיש עוד אויבים מסביב שלא מאפשרים לך להגיע מאחוריו? כשעלית למקום גבוה, האויב מבודד, ואתה פשוט רוצה לתת לו headshot בצרור של נשק אוטומטי עם משתיק, אבל לא מסוגל לעשות זאת כי אתה צריך להוריד עליו 2 מחסניות כדי להרוג, או מזל ממערכת ה-RNG כדי להיות בר מזל לקבל critical hit, שאולי יספיק להרוג אותו בלי שכל העולם ירדוף אחריך?
בנוסף לכל זה, גם אם תסתער על מישהו עם חרב בחדר סגור בלי מצלמות, ותוך 2-3 דקירות תספיק להרוג אותו בלי שהוא הספיק לקלוט מה פגע בו, האזעקה עדיין תופעל, ואפשר לשכוח מכל נושא ההתגנבות.

וכמובן בקרבות עצמם, בעיקר כשאין עדיין נשקים חזקים (שכנראה יהיו בהמשך המשחק), צריך להוריד מחסית או שתיים מטווח סביר על מישהו כדי להרוג אותו. בזמן הזה כל התחמושת נגמרת - מה שמחייב לבזוז כל גופה ולהרים כל נשק, שזה סתם נהיה מייגע ומציק. כל זה כמובן קורה בזמן שאיזה npc חופר לך ברקע, ויש עוד popup בצד שמסביר לך על מכניקה חדשה במשחק, שאתה יודע שיעלם תוך כמה שניות מהמסך אם לא תספיק לקרוא תוך כדי.
וכמובן אחרי כל הבלאגן, אתה מוצא מיליון גרסאות של הנשקים שכבר יש לך, וצריך כמה דקות טובות כדי למיין את כל הזבל שנאסף בדרך.

עוד דבר "מינורי" אבל מציק ממש, זאת ההחלטה הלא מובנת בלהגדיר את כפתור "C" בתור התכופפות וגם דילוג על שיחות.
כבר כמה פעמים יצא שבתמימות רציתי להתכופף, ועל זה נענשתי. נאלצתי לטעון את השמירה האחרונה רק כדי לשמוע את מה שדילגתי עליו בטעות.

חוץ מזה התלונות המוכרות בנוגע ל-AI, הנהיגה הבינונית, והמשטרה הגרועה ללא סופק פוגמות במשחק, אבל רשום על זה מספיק ברשת, ואני חפרתי כבר יותר מדי.

אז לסיכום נראה שאסיים את המשחק פעם אחת, ואתן לו שנה-שנתיים לקבל את הליטוש שמגיע לו, לפני שאתן לו סיבוב נוסף.
סה"כ נהנו ממנו המון למרות הבאגים הויזואלים המעצבנים, וכמה החלטות די מציקות.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #133 

10 פריטים שווים וחינמיים ששווה להשיג כמה שיותר מוקדם במשחק!

ORAGPU
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #134 

היי

אם זה מעניין מישהו ב CDKEYS יש מבצע על המשחק
134 ש"ח

זה ל GOG GALAXY 2.0

https://www.cdkeys.com/pc/games/cyberpunk-2077-gog-pc

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #135 

מודים למשחק מתחילים להתשחרר. אני למשל עומד בסופ"ש לנסות את המוד של המינימאפ (כרגע הזום פשוט מגוחך וגורם לה להיות לא שימושית):

https://www.polygon.com/2021/1/6/222156 ... appearance

שלח תגובה

חזור אל “משחקים”