עזרה בהחלפת גוף חימום לבר מים תמי 4

(Do It Yourself) עשה זאת בעצמך: טיפים, טריקים ועזרה ב-DIY.
omerke (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 0

עזרה בהחלפת גוף חימום לבר מים תמי 4

נושא שלא נקרא #1 

אהלן, קיבלתי מחבר בר FAMILY של תמי 4 וכמובן שאין לי שום רצון לקבל שירות מהם. בבירור קצר הבנתי שהחלפת גוף חימום על ידם ללא אחריות (כלומר מחוץ להתחייבות בתשלום קבוע שכוללת גם מסננים ונורות) יעלה לי בסביבות כ- 250 ש"ח חליקים ו 250 ש"ח עבודה. אז פתחתי את המכשיר והדבר הראשון התמוה בעיני זה גוף החימום שבשונה מכל החיפושים של באינטרנט בחניות ציוד מים אשר מציעים חלקי חילוף זולים לתמי 4, גוף החימום ישר ולא ספיראלי. אני מצרף תמונה. התחלתי למשוך את הגוף החוצה עד שנעצרתי ונחשפו שתי מוטות ישרים באורך כ 10 ס"מ. על סמך תצפית זו לא הצלחתי לקבוע באיזה גוף בדיוק מדובר ואיפה אוכ למצוא כזה. מה שכן רואים בתמונה זה מה שחשבתי כמס' קטלוגי שחיפושי אחר מס' זה לא הניבו משהו ספציפי וכן הספק הגוף (1800W) מישהו יודע את הדגם,מחיר ומהיכן? דבר שני----- גוף החימום לא מצליח להביא את המים לרתיחה אך כן מחמם אותם (מוזר) כאשר שלפתי אותו חצי דרך החוצה חיברתי לחשמל לבדיקה זריזה האם הוא מתחמם (אוכל לבדוק זאת כי מוטות החימום חצי בחוץ). אינני מבין ממש בגופי חימום, אך להפתעתי רק מוט אחד (זה שמחובר לפאזה) התחמם באשר המוט שמחובר לאפס לא התחמם. האם זה תקין?
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

nvm
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

שלום,

קצת קשה להבין הרבה מהתמונה, אבל בכל זאת אנסה לעלות כמה רעיונות שאולי יעזרו.
ראשית, מעיון קצר פה ושם באינטרנט, העבודה של הגוף חימום היא כנראה ע''י הזרמת זרם דרכו, כלומר אנחנו צריכים לפחות 2 חיבורי חשמל(כדי שיזרום זרם מאחד לשני).המצב שאתה מתאר, הוא נובע כנראה מזה שכמו שאמרת גוף חימום אחד מתוך השניים איננו עובד. אם אתה אומר שהמוט האחד מתחמם והשני לא, יכולה להיות בעיה או בהספקת הזרם אליו, או במעבר זרם דרכו. באופן כללי, מן התמונה נראה שיש אולי מקום למחבר חשמל כלשהו בחתיכת מתכת שמעל הדבר הכחול(אולי החוט נפל לאנשהו). במחשבה אחרת, יתכן שבתוך גוף החימום עצמו(ההוא שלא עובד) יש נתק כלשהו בתיל המלופף, מה שידרוש להחליף רק אותו אם אפשר(הרי להלחים דברים כאלה זה לא רלוונטי כי הם מתחממים מאוד). מחשבה נוספת, אם אתה כבר מפרק לגמרי, היא לקחת רב מודד, ונסות למדוד את ההתנגדות של כל גוף חימום מהמחברי החשמל שלהם(אחרי שניתקת את המחברים(הרי אחרת תוכל לקבל התנגדות אחרת שאיננה התנגדות המוטות). ואז תוכל להשוות את ההתנגדויות ולאשרר האם הבעיה היא בעיה במוט או בהספקה אליו)

בכל אופן, בהצלחה ומקווה שעזרתי :)

Shtirlitz
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 351 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

דווקא נראה לי ג"ח סטנדרטי של מדיח. יש אטם גומי פנימי גדול שלא נותן לו לצאת, הנמחץ ע"י האום שפירקת וכנראה התעוות עם הזמן.

נ.ב. לא פירקתי תמי 4 ספציפי זה, אבל רוב מערכות חימום נראות דומה.
התחלתי את חיי מאפס ולקח לי שנים להגיע לשום דבר

mormor76
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: מור
נתן תודות: 0

Re: עזרה בהחלפת גוף חימום לבר מים תמי 4

נושא שלא נקרא #4 

@omerke
·היי,

בעבר העלת שאלה בנוגע להחלפת גוף חימום, אשמח להיעזר בניסיונך - אם אכן הצלחת.
עלי להחליף גוף חימום כיוון ששלי נשרף.

הוצאתי את מתקן המים (עם הקלקר) החוצה, שחררתי את האום במרכז גוף החימום - אך גוף החימום עולה מעלה עד שנתקע (לא הצלחתי להוציא את הגומיה).
האם עלי לקרוע את הגומיה - או שיש טריק כלשהו.
בנוסף - מהיכן קנית גוף חימום ?
תודה !!

vantura11
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

Re: עזרה בהחלפת גוף חימום לבר מים תמי 4

נושא שלא נקרא #5 

@mormor76
· הגוף חימום קונים בדובין בחולון

שלח תגובה