הקטנת לחץ יציאב למשאבת ביוב

(Do It Yourself) עשה זאת בעצמך: טיפים, טריקים ועזרה ב-DIY.
Fish72 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

הקטנת לחץ יציאב למשאבת ביוב

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים. אשמח להתייעץ עם מביני דבר בנוגע למשאבת ביוב שהחלפתי.
אני גר בדירת מרתף שהיציאה מהשירותים/מקלחת שלה היא לבור ספיגת מוצקים ובסמוך אליו קיים בור נמוך יותר שאליו מגיעים כל הנוזלים ומותקנת בו משאבת ביוב.
2 המשאבות האחרונות החזיקו לי 4 שנים (משאבת פדרולו איטלקית ושטל טיוואנית). אני מנסה להגיע למצב שבו המשאבות יחזיקו זמן רב יותר, כי ממה שקראתי משאבה בתנאי עבודה רגילים אמורה להחזיק לפחות 5 שנים והמשאבה שלי עובדת אולי דקה אחת כל כמה ימים.
הפדרולו מתה כי נתפסה בה איזו אבן ומנגנון ההגנה שלה לא נכנס לפעולה, ומשאבה של שטל אני חושב שחדרו מים למנגנון דרך המצוף.
בהתקנת המשאבה האחרונה לפני כ-4 שנים התקנתי בבית לוח בקרה עם טיימר אשר מפעיל את המשאבה ל-10 שניות כל כמה שעות, על מנת שלא ייווצר מצב שהמנוע נתפס במשהו ומתחמם וגם שלא יווצר עומס על תשתית הביוב הישנה בבנין שבו אני גר, ובנוסף התקנתי מפסק עומס להגנה על המשאבה.
החלפתי לפני מספר ימים את המשאבה במשאבה חדשה וחזקה יותר של פדרולו VXM 10/50N וביצעתי מספר פעולות נוספות על מנת שתאריך ימים :
1. חתכתי דלי בגובה 10ס"מ וחיברתי אליו את המשאבה כדי שלא תשב על תחתית הבור בסמוך לאבנים ולכלוכים מוצקים.
2. שמתי מתאם 50 ל-40 ביציאה מהמשאבה כי זו הצנרת הקיימת בבור הביוב. בנוסף קדחתי חור של 6ממ במתאם על מנת שלא יהיה אוויר כלוא במשאבה.
3. הזמנתי שסתום אל חזור 40ממ שאתקין בקרבת יציאת המשאבה על מנת למנוע ממים לחזור אל בור הביוב דרך המשאבה (שלא ייפגע האימפלר שלה)
4.הזמנתי מד עומס דיגטלי ללוח הבקרה כדי לראות האם קיים עומס יתר בזמן שהמשאבה עובדת
5. התקנתי מסעף Y בצינור היוצא של המשאבה, מאחר וראיתי שהיא עוצמתית מדי לביוב הקיים והישן של הבית ועלולה לגרום לעומס עליו. ביציאת ה Y שמתי מתאם שמקטין את היציאה ליציאת 20ממ, מה שמקטין משמעותית את עוצמת הזרימה היוצאת, ומחזיר מים אל בור הביוב.

נ.ב. חשבתי להוסיף ברז כדורי בקצה מסעף ה Y כדי לשלוט על כמות המים החוזרת לבור להקטנת/הגברת הלחץ :
https://www.aliexpress.com/item/3300981 ... nlgux&mp=1
האם בגלל צורת ה Y של המסעף עלולה להווצר סתימה ? כדאי לשנות את צורת/מיקום המסעף ?

רציתי לשאול את דעתכם אם יש מקום לשיפורים נוספים שכדאי להתייחס אליהם ושאולי פספסתי.
מצ"ב צילום של החור שקדחתי וציור של מיקום המשאבה בבור.

תודה
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

Re: הקטנת לחץ יציאב למשאבת ביוב

נושא שלא נקרא #2 

אני לא מבין כל כך בביוב אבל כל שינויי הקטרים האלו קצת מיותרים
צנרת ביוב היא בדרך כלל 4 צול זאת אומרת 100מ״מ בערך לא חושב שכניסת 50ממ מהמשאבה לביוב של הבניין תעמיס או תגרום נזק לצנרת בנפח כפול
אחרי שחשבתי וקראתי שוב ראיתי שכתבת שצנרת הביוב אליה אתה מתחבר היא 40ממ משום מה- זה לא תיקני ולא אמור להיות כך בטח בחיבור בין שוחה פרטית לשוחה ציבורית- תשקול להחליף את הצנרת לצנרת תיקנית של 4 צול, זה יפתור לך הרבה בעיות

גם הצינור מים חוזרים נראה לי אובר קיל מים ילכו להיכן שאין התנגדות אם תהיה איזו סתימה במקום לפתוח אותה או לדחוף ביוב החוצה הוא יחזור לשוחה שלך ובעצם לא יתרוקן הביוב שלך ועלולה להיות לך הצפה או עליית מפלס בשוחה של המשאבה....מעל כל מה שעלול לנבוע מזה...

דרך אגב איזו בעיה אמורה להיות למשאבה בהתמודדות עם מוצקי ביוב?? למשאבות של היום יש כל מיני מנגנונים להתמודד עם צוקים עם מגבונים וכיו״ב

שלח תגובה

חזור אל “DIY”